GT-I8260 Lietotāja rokasgrāmata www.samsung.
Par šo rokasgrāmatu Šī ierīce nodrošina augstas kvalitātes mobilos sakarus un izklaidi, izmantojot Samsung augstos standartus un tehnoloģiju sasniegumus. Šī lietotāja rokasgrāmata ir īpaši veidota, lai sniegtu detalizētu informāciju par šīs ierīces funkcijām. • Pirms ierīces ekspluatācijas uzsākšanas izlasiet šo rokasgrāmatu, lai nodrošinātu drošu un pareizu ierīces lietošanu. • Apraksti ir veidoti, vadoties pēc ierīces noklusējuma iestatījumiem.
Par šo rokasgrāmatu • Noklusējuma programmas, kas ietvertas ierīces komplektācijā, var tikt atjauninātas un var vairs netikt atbalstītas bez iepriekšējā brīdinājuma. Ja jums ir jautājumi par ierīces komplektācijā iekļautām programmām, sazinieties ar Samsung servisa centru. Ja ir jautājumi par lietotāju instalētām programmām, sazinieties ar pakalpojuma sniedzējiem.
Par šo rokasgrāmatu Preču zīmes • SAMSUNG un SAMSUNG logotips ir Samsung Electronics reģistrētas preču zīmes. • Android logotips, Google™, Google Maps™, Google Mail™, YouTube™, Google Play™ Store un Google Talk™ ir Google, Inc. piederošas preču zīmes. • Bluetooth® ir visā pasaulē reģistrēta preču zīme, kas pieder Bluetooth SIG, Inc. • Wi-Fi®, Wi-Fi Protected Setup™, Wi-Fi Direct™, Wi-Fi CERTIFIED™ un Wi-Fi logotips ir Wi-Fi Alliance piederošas reģistrētas preču zīmes.
Saturs Darba sākšana 7 8 9 10 13 15 17 18 18 18 18 34 35 37 Ierīces izkārtojums Pogas Komplekta saturs SIM vai USIM kartes un akumulatora ievietošana Akumulatora uzlāde Atmiņas kartes ievietošana Ierīces ieslēgšana un izslēgšana Ierīces turēšana Ierīces bloķēšana un atbloķēšana Skaļuma regulēšana Pārslēgšanās uz klusuma režīmu Sakari 38 43 47 48 50 51 52 52 53 Pamatinformācija 19 20 23 25 26 28 28 30 30 32 33 Failu pārsūtīšana Ierīces drošība Ierīces atjaunināšana Indikatora ikonas Skārienekrāna lieto
Saturs 68 69 70 Iestatījumi Video Atskaņotājs YouTube FM Radio 89 89 90 90 91 92 92 93 93 94 94 94 95 95 95 96 97 101 101 102 102 103 104 105 105 Programmu un multivides veikali 72 73 73 74 Play veikals Samsung Apps Game Hub Play mūzika Utilītas 75 76 79 81 81 82 83 84 84 85 Atgādne S Planner Pulkstenis Kalkulators Balss ierakstītājs S Voice Google Balss meklēšana Mani Faili Lejupielādes Par iestatījumiem Wi-Fi Bluetooth Datu lietošana Citi iestatījumi Sākuma ekrāna režīms Bloķēšanas režīms Skaņa Di
Darba sākšana Ierīces izkārtojums Priekšējā kamera Tālruņa skaļrunis Tuvuma sensors Ieslēgšanas poga Skārienekrāns Sākuma poga Izvēlnes poga Atgriešanās poga Daudzfunkcionāla kontaktligzda Mikrofons Austiņu kontaktligzda GPS antena Skaļrunis Zibspuldze Aizmugurējā kamera Skaļuma poga Aizmugures pārsegs Iekšējā antena 7
Darba sākšana • Neaizsedziet antenu ar rokām vai citiem objektiem. Tādējādi var izraisīt savienojamības problēmas vai iztukšot akumulatoru. • Nelietojiet ekrāna aizsargu. Tas izraisa sensora darbības traucējumus. • Neļaujiet ūdenim nonākt saskarē ar skārienekrānu. Mitrās vietās vai ūdens iedarbībā var rasties kļūmes skārienekrāna darbībā. Pogas Poga Funkcija • Turiet nospiestu, lai ieslēgtu vai izslēgtu ierīci. Iesl./izsl.
Darba sākšana Komplekta saturs Pārbaudiet, vai ierīces komplektācijā ir šādi priekšmeti: • Ierīce • Akumulators • Īsā lietošanas pamācība • Komplektā ar šo ierīci iekļautie objekti un pieejamie piederumi var atšķirties atkarībā no reģiona vai pakalpojumu nodrošinātāja. • Komplektā iekļautie priekšmeti ir paredzēti tikai šai ierīcei un var nebūt saderīgi ar citās ierīcēm. • Izskats un specifikācijas var tikt mainītas bez iepriekšēja brīdinājuma.
Darba sākšana SIM vai USIM kartes un akumulatora ievietošana Ievietojiet ierīcē mobilo sakaru operatora nodrošināto SIM vai USIM karti un ar ierīci komplektā iekļauto akumulatoru. Ar šo ierīci ir saderīgas tikai microSIM kartes. 1 Noņemiet aizmugures pārsegu. Lai nesavainotu nagus, jāpiesargās, noņemot aizmugures pārsegu. Izvairieties no aizmugurējā pārsega pārmērīgas saliekšanas vai savērpšanas. Pretējā gadījumā iespējams sabojāt pārsegu.
Darba sākšana • Nenoņemiet antenu pārsedzošo aizsarglentu, jo pretējā gadījumā iespējams sabojāt antenu. • Neievietojiet atmiņas karti SIM karšu slotā. Ja atmiņas kartes iestrēgst SIM karšu slotā, ierīce jānogādā Samsung servisa centrā, lai izņemtu atmiņas karti. • Esiet piesardzīgi, lai nepazaudētu un neļautu citiem lietot savu SIM vai USIM karti. Samsung nenes atbildību par pazaudētu vai nozagtu karšu rādītajiem bojājumiem vai neērtībām. 3 Ievietojiet akumulatoru.
Darba sākšana SIM vai USIM kartes un akumulatora izņemšana 1 2 3 Noņemiet aizmugures pārsegu. Izvelciet akumulatoru. Izņemiet SIM vai USIM karti.
Darba sākšana Akumulatora uzlāde Pirms akumulatora ekspluatācijas uzsākšanas izmantojiet lādētāju, lai to uzlādētu. Uzlādei var izmantot arī datoru, pievienojot tam ierīci ar USB kabeli. Izmantojiet tikai Samsung apstiprinātus lādētājus, akumulatorus un kabeļus. Izmantojot neapstiprinātus lādētājus vai kabeļus, var izraisīt akumulatora eksploziju vai ierīces bojājumus. • Kad akumulatora uzlādes līmenis ir zems, atskan brīdinājuma signāls un parādās ziņojums par zemu akumulatora uzlādes līmeni.
Darba sākšana • Ierīces uzlādes laikā ierīci var lietot, taču pilnīgai akumulatora uzlādei var būt nepieciešams ilgāks laiks. • Ja uzlādes laikā ierīcei ir nestabils barošanas avots, skārienekrāns var nedarboties. Šādā gadījumā atvienojiet lādētāju no ierīces. • Uzlādes laikā ierīce var uzkarst. Tā ir parasta parādība, kas nemazina ierīces kalpošanas laiku vai veiktspēju. Ja akumulators uzkarst vairāk, nekā parasti, lādētājs var pārtraukt uzlādi.
Darba sākšana Akumulatora enerģijas patēriņa samazināšana Ierīce nodrošina iespējas taupīt akumulatora enerģiju. Pielāgojot šīs iespējas un atslēdzot funkcijas, kas darbojas fonā, starp uzlādēm ierīci varēs lietot ilgāk: • Kad ierīci nelietojat, pārslēdziet to miega režīmā, nospiežot ieslēgšanas pogu. • Ar uzdevumu pārvaldnieku aizveriet programmas, kuras nav nepieciešamas. • Atslēdziet Bluetooth funkciju. • Deaktivējiet Wi-Fi funkciju. • Atslēdziet programmu automātisku sinhronizēšanu.
Darba sākšana 1 2 3 4 Noņemiet aizmugures pārsegu. Ievietojiet atmiņas karti tā, lai zeltītie kontakti būtu vērsti lejup. Iespiediet atmiņas karti slotā. Uzlieciet atpakaļ aizmugures pārsegu. Atmiņas kartes izņemšana Pirms atmiņas kartes izņemšanas tā ir droši jāatvieno. Sākuma ekrānā pieskarieties pie Progr. → Iestatīj. → Krātuve → Izņemiet SD karti. 1 2 3 Noņemiet aizmugures pārsegu. Izvelciet atmiņas karti. Uzlieciet atpakaļ aizmugures pārsegu.
Darba sākšana Atmiņas kartes formatēšana Datorā formatēta atmiņas karte var nebūt saderīga ar šo ierīci. Formatējiet atmiņas karti ierīcē. Sākuma ekrānā pieskarieties pie Progr. → Iestatīj. → Krātuve → Formatēt SD karti → Formatēt SD karti → Dzēst visu. Pirms atmiņas kartes formatēšanas noteikti izveidojiet visu ierīcē saglabāto svarīgo datu dublējumkopijas. Ražotāja garantija neattiecas uz datu zudumiem, kas radušies lietotāja darbību dēļ.
Darba sākšana Ierīces turēšana Neaizsedziet antenu ar rokām vai citiem objektiem. Tādējādi var izraisīt savienojamības problēmas vai iztukšot akumulatoru. Ierīces bloķēšana un atbloķēšana Ja ierīce netiek izmantota, bloķējiet to, lai novērstu nevēlamu darbību. Nospiežot ieslēgšanas pogu, tiek izslēgts ekrāns un ierīce pāriet bloķētā režīmā. Ierīce tiek automātiski bloķēta, ja noteikta perioda laikā ar to netiek veiktas nekādas darbības.
Pamatinformācija Indikatora ikonas Ekrāna augšdaļā parādītās ikonas sniedz informāciju par ierīces statusu. Šajā tabulā ir uzskaitītas biežāk izmantotās ikonas.
Pamatinformācija Ikona Nozīme Radusies kļūme vai jāpievērš uzmanība Akumulatora uzlādes līmenis Skārienekrāna lietošana Skārienekrānam drīkst pieskarties tikai ar pirkstiem. • Neļaujiet skārienekrānam saskarties ar elektriskām ierīcēm. Elektrostatiskā izlāde var radīt kļūmi skārienekrāna darbībā. • Neļaujiet skārienekrānam saskarties ar ūdeni. Mitrās vietās vai ūdens iedarbībā var rasties kļūmes skārienekrāna darbībā.
Pamatinformācija Vilkšana Lai pārvietotu uz citu vietu pogu, ikonu vai priekšskatījumu, pieskarieties tam, turiet un velciet uz vēlamo vietu. Pieskaršanās divreiz Divreiz pieskarieties tīmekļa lapā, kartē vai attēlā, lai pietuvinātu tā daļu. Lai atgrieztos sākotnējā skatā, vēlreiz pieskarieties divreiz.
Pamatinformācija Uzsišana Sākuma ekrānā vai programmu sarakstā uzsitiet pa kreisi vai pa labi, lai skatītu citu paneli. Uzsitiet uz augšu vai uz leju, lai ritinātu pa tīmekļa vietni vai sarakstu, piemēram, kontaktpersonu sarakstu. Pirkstu saspiešana Izvērsiet divus pirkstus tīmekļa lapā, kartē vai attēlā, lai pietuvinātu tā daļu. Saspiediet pirkstus, lai tālinātu.
Pamatinformācija Vadības kustības Vienkāršas kustības atvieglo ierīces darbības vadību. Pirms kustību izmantošanas nodrošiniet, lai būtu aktivizēta kustību funkcija. Sākuma ekrānā pieskarieties pie Progr. → Iestatīj. → Kustība un velciet slēdzi Kustība pa labi. Ja ierīce tiek pakļauta spēcīgu vibrāciju vai triecienu ietekmei, ir iespējams izraisīt nevēlamu ievadi. Lai uzzinātu, kā pareizi pielietot kustības, pieskarieties pie Progr. → Iestatīj. → Kustība → Uzzināt par kustībām. (102. lpp.
Pamatinformācija Pacelšana Paceļot ierīci pēc dīkstāves perioda vai ekrāna izslēgšanas, tā vibrē, ja ir neatbildēti zvani vai saņemti jauni ziņojumi. Apgriešana Apgrieziet ierīci otrādi, lai izslēgtu zvana skaņas signālu, apturētu multivides atskaņošanu vai izslēgtu FM radio skaņu (kad izmantojat skaļruni).
Pamatinformācija Pakratīšana • Sakratiet ierīci, lai meklētu Bluetooth ierīces vai datorus programmā Kies, izmantojot Wi-Fi. • Pakratiet ierīci, lai atjauninātu e-pasta ziņu vai informācijas sarakstu no Yahoo News, Yahoo Finance vai AccuWeather. Atjaunināšana nedarbosies logrīkiem sākuma ekrānā. Paziņojumi Statusa joslā ekrāna augšdaļā tiek parādītas paziņojumu ikonas, lai paziņotu par neatbildētiem zvaniem, jauniem ziņojumiem, kalendāra notikumiem, ierīces statusu u.c.
Pamatinformācija • Bloķēšanas rež.: bloķēšanas režīma aktivizēšana un deaktivizēšana. Bloķēšanas režīmā ierīce bloķēs paziņojumus. Lai izvēlētos bloķējamos paziņojumus, pieskarieties pie Iestatīj. → Bloķēšanas režīms. • Sinhr.: programmu sinhronizācijas aktivizēšana un deaktivizēšana. Pieejamās opcijas var atšķirties atkarībā no reģiona vai pakalpojumu nodrošinātāja. Sākuma ekrāns Sākuma ekrāns ir vieta, no kuras iespējams piekļūt visām ierīces funkcijām.
Pamatinformācija Vienuma pārvietošana Pieskarieties un turiet vienumu un pārvietojiet to jaunā vietā. Lai to pārvietotu uz citu paneli, velciet to uz ekrāna malu. Vienuma noņemšana Pieskarieties vienumam un velciet to uz atkritni sākuma ekrāna augšdaļā. Kad atkritne kļūst sarkana, atlaidiet vienumu. Paneļu pārkārtošana Jauna paneļa pievienošana Pieskarieties pie → Rediģēt lapu → .
Pamatinformācija Programmu izmantošana Šī ierīce var izmantot dažāda veida programmas, sākot no multivides un līdz interneta programmām. Programmas atvēršana Sākuma ekrānā vai programmu sarakstā izvēlieties programmas ikonu, lai to atvērtu. Atvēršana no nesen lietotajām programmām Nospiediet un turiet sākuma pogu, lai atvērtu pēdējo izmantoto programmu sarakstu. Izvēlieties programmas ikonu, lai to atvērtu.
Pamatinformācija Organizēšana ar mapēm Ievietojiet saistītās programmas vienā mapē ērtības dēļ. → Rediģēt, pieskarieties un turiet programmu, un pēc tam velciet to uz Pieskarieties pie Izveidot mapi. Ievadiet mapes nosaukumu un pieskarieties pie Labi. Ievelciet programmas jaunajā mapē un pēc tam pieskarieties pie Sagl., lai saglabātu kārtību. Paneļu pārkārtošana Saspiediet pirkstus uz ekrāna, pieskarieties un turiet paneļa priekšskatījumu, un pēc tam velciet to uz jauno atrašanās vietu.
Pamatinformācija Palīdzība Piekļūstiet palīdzības informācijai, lai uzzinātu, kā izmantot ierīci un programmu vai konfigurēt svarīgus iestatījumus. Programmu sarakstā pieskarieties pie Palīdzība. Izvēlieties kādu vienumu, lai skatītu padomus. Lai atiestatītu palīdzības uznirstošo elementu rādīšanu, ja tie ir paslēpti, pieskarieties pie Rādīt palīdzības uznirstošos logus, un pēc tam izvēlieties vienumus, tos atzīmējot.
Pamatinformācija Lielo burtu ievadīšana Pirms rakstzīmes ievadīšanas pieskarieties pie pieskarieties divreiz. . Lai visu tekstu rakstītu ar lielajiem burtiem, Valodu tastatūru maiņa Pievienojiet tastatūrai valodas un tad bīdiet starpināšanas taustiņu pa kreisi vai pa labi, lai mainītu valodu tastatūru. Rokraksts Pieskarieties un turiet , pieskarieties pie un uzrakstiet vārdu ar pirkstu. Ievadot rakstzīmes, tiek parādīti vārdu piedāvājumi. Izvēlieties piedāvāto vārdu.
Pamatinformācija Kopēšana un ielīmēšana Pieskarieties un turiet pāri tekstam, velciet vai , lai izvēlētos vairāk vai mazāk teksta, un pēc tam pieskarieties pie , lai kopētu, vai pie , lai izgrieztu. Izvēlētais teksts tiek iekopēts starpliktuvē. Lai ielīmētu to teksta ievades laukā, pieskarieties un turiet vietu, kur tas ir jāievieto, un pēc tam pieskarieties pie → Ielīmēt.
Pamatinformācija Wi-Fi tīklu aizmiršana Jebkuru tīklu, kas jebkad ticis izmantots, ieskaitot pašreizējo tīklu, iespējams aizmirst un ierīce neizveidos automātiski savienojumu ar to. Tīklu sarakstā izvēlieties tīklu un pēc tam pieskarieties pie Aizmirst. Kontu iestatīšana Google programmām, piemēram, Play veik., ir nepieciešams Google konts, un Samsung Apps ir nepieciešams Samsung konts. Izveidojiet Samsung un Google kontus, lai nodrošinātu iespējami labāko pieredzi ar ierīci.
Pamatinformācija Failu pārsūtīšana Pārvietojiet audio, video, attēls vai cita veida failus no ierīces uz datoru un pretēji. Šādus faila formātus atbalsta dažas programmas. Daži failu formāti var nebūt atbalstīti atkarībā no ierīcē instalētās programmatūras versijas vai datora operētājsistēmas.
Pamatinformācija Ierīces pievienošana ar multivides funkcijām 1 2 Savienojiet ierīci ar datoru, izmantojot USB kabeli. Atveriet paziņojumu paneli un pieskarieties pie Pievienots kā multivides ierīce → Multivides ierīce (MTP). Pieskarieties pie Kamera (PTP), ja dators neatbalsta multivides pārsūtīšanas protokolu (MTP) vai tam nav instalēts atbilstošais draiveris. 3 Pārsūtiet failus starp ierīci un datoru.
Pamatinformācija Figūras iestatīšana Programmu sarakstā pieskarieties pie Iestatīj. → Bloķēšanas ekrāns → Ekrāna bloķēšana → Figūra. Uzvelciet figūru, savienojot četrus vai vairāk punktus, un no jauna uzvelciet figūru, lai to apstiprinātu. Iestatiet rezerves atbloķēšanas PIN ekrāna atbloķēšanai gadījumā, ja aizmirstat figūru. PIN iestatīšana Programmu sarakstā pieskarieties pie Iestatīj. → Bloķēšanas ekrāns → Ekrāna bloķēšana → PIN.
Pamatinformācija Ierīces atbloķēšana Ieslēdziet ekrānu, nospiežot ieslēgšanas pogu vai sākuma pogu, un ievadiet atbloķēšanas kodu. Ja aizmirsīsit atbloķēšanas kodu, nogādājiet ierīci Samsung servisa centrā, lai to atiestatītu. Ierīces atjaunināšana Ierīci ir iespējams jaunināt ar jaunāko programmatūru. Šī funkcija var nebūt pieejama atkarībā no reģiona vai pakalpojumu sniedzēja. Jaunināšana ar Samsung Kies Palaidiet Samsung Kies un pievienojiet ierīci datoram.
Sakari Tālrunis Izmantojiet šo programmu, lai zvanītu vai atbildētu uz zvanu. Programmu sarakstā pieskarieties pie Tālrunis. Zvanu veikšana Zvana veikšana Izmantojiet kādu no šīm metodēm: • Tastatūra: ievadiet numuru, izmantojot tastatūru, un pēc tam pieskarieties pie . • Žurnāli: veiciet zvanu no izejošo un ienākošo zvanu vai ziņojumu saraksta. • Izlase: veiciet zvanu no kontaktpersonu izlases saraksta. • Kontakti: veiciet zvanu no kontaktpersonu saraksta.
Sakari Kontaktpersonu atrašana Ievadiet vārdu, tālruņa numuru vai e-pasta adresi, lai kontaktpersonu atrastu kontaktpersonu sarakstā. Ievadot rakstzīmes, tiek parādīti kontaktpersonu priekšlikumi. Izvēlieties kādu no tiem, lai veiktu zvanu šai kontaktpersonai. Starptautiska zvana veikšana Pieskarieties un turiet 0, līdz parādās + zīme. Ievadiet valsts kodu, apgabala kodu un tālruņa numuru, un pieskarieties pie . Zvana laikā Ir pieejamas tālāk uzskaitītās darbības: • : skaļuma palielināšana.
Sakari Kontaktu pievienošana Lai pievienotu tālruņa numuru kontaktu sarakstā no tastatūras, ievadiet numuru un pieskarieties pie Pievienot kontaktiem. Zvanu arhīvu apskatīšana Pieskarieties pie Žurnāli, lai apskatītu ienākošo un izejošo zvanu vēsturi. Lai filtrētu zvanu žurnālu, pieskarieties pie → Skatīt pēc un pēc tam izvēlieties iespēju. Fiksēto numuru sastādīšana Ierīci var iestatīt, lai ierobežotu izejošos zvanus tikai ar noteiktu numuru prefiksu. Šie prefiksi tiek glabāti SIM vai USIM kartē.
Sakari Zvana atteikšana Kad pienāk zvans, velciet ārpus lielā apļa, vai arī turiet nospiestu austiņu pogu. Lai nosūtītu ziņojumu, atsakot ienākošo zvanu, pieskarieties pie Noraidīt ar ziņu. Lai izveidotu → Zvana iestatījumi → Iestatīt ziņu noraidīšanu.
Sakari Video zvani Video zvana veikšana Ievadiet numuru vai izvēlieties kontaktpersonu no kontaktpersonu saraksta un pēc tam pieskarieties pie , lai veiktu videozvanu. Video zvana laikā Ir pieejamas tālāk uzskaitītās darbības: • Pārsl. kameru: pārslēgšanās starp priekšējo un aizmugurējo kameru. • Bez skaņas: izslēgt mikrofonu, lai sarunas partneris jūs nedzirdētu. • → Slēpt mani: paslēpt attēlu no otras puses. • → Izejošs attēls: izvēlieties attēlu, kas tiks rādīts sarunbiedram.
Sakari Attēlu maiņa Velciet abu pušu attēlus vienu uz otra, lai tos samainītu. Kontakti Izmantojiet šo programmu, lai pārvaldītu kontaktus, tai skaitā tālruņa numurus, e-pasta adreses un citus parametrus. Programmu sarakstā pieskarieties pie Kontakti. Kontaktu pārvaldība Kontakta izveidošana Pieskarieties pie un ievadiet kontakta informāciju. • : pievienot attēlu. • / : pievienot vai dzēst kontakta lauku.
Sakari Kontakta rediģēšana Izvēlieties kontaktu, kuru vēlaties rediģēt un pēc tam pieskarieties pie . Kontakta dzēšana Pieskarieties pie → Dzēst. Ātrā zvana numura iestatīšana → Ātrā zvana numura iestatīšana, izvēlieties ātrās zvanīšanas numuru, un Pieskarieties pie pēc tam izvēlieties tam kontaktpersonu. Lai noņemtu ātrā zvana numuru, pieskarieties tam un turiet, un pēc tam pieskarieties pie Noņemt.
Sakari Sinhronizēšana ar Samsung kontaktiem Pieskarieties pie → Sapludināt ar Samsung. Ar Samsung kontaktiem sinhronizētie kontakti sarakstā parādās ar . Ja kontakts tiek pievienots vai izdzēsts no ierīces, tas arī tiek pievienots vai dzēsts no Samsung kontaktiem un otrādi. Kontaktu importēšana → Importēt/eksportēt → Importēt no SIM kartes, Importēt no SD kartes Pieskarieties pie vai Importēt no tālr.iekš. atmiņas.
Sakari Kontaktu grupas Kontaktu pievienošana grupai Izvēlieties grupu un pēc tam pieskarieties pie un pēc tam pieskarieties pie Gatavs. . Atlasiet kontaktpersonas, ko vēlaties pievienot, Grupu pārvaldīšana Pieskarieties pie un veiciet kādu no šīm darbībām: • Izveidot: izveidojiet jaunu grupu. • Meklēt: meklējiet kontaktus. • Mainīt secību: pieskarieties un turiet blakus grupas nosaukumam, velciet to augšup vai lejup uz citu vietu, un pēc tam pieskarieties pie Gatavs.
Sakari Ziņas Izmantojiet šo programmu, lai nosūtītu īsziņas (SMS) un multiziņas (MMS). Programmu sarakstā pieskarieties pie Ziņas. Par ziņojumu nosūtīšanu var tikt piemērota papildu maksa, ja šo pakalpojumu lietotājs neatrodas sava pakalpojumu nodrošinātāja tiešajā darbības zonā. Lai saņemtu detalizētu informāciju, sazinieties ar savu pakalpojumu sniedzēju. Ziņojumu sūtīšana Pieskarieties pie , pievienojiet adresātus, ievadiet ziņojumu un pēc tam pieskarieties pie .
Sakari Ienākošo ziņojumu skatīšana Ienākošie ziņojumi tiek grupēti ziņojumu pavedienos atbilstoši kontaktam. Izvēlieties kontaktpersonu, lai skatītu šīs personas ziņojumu. Balss pasta ziņu noklausīšanās Tastatūrā pieskarieties un turiet 1, un pēc tam izpildiet pakalpojumu sniedzēja norādījumus. E-pasts Izmantojiet šo programmu, lai nosūtītu vai skatītu e-pasta ziņojumus. Programmu sarakstā pieskarieties pie E-pasts. E-pasta kontu iestatīšana Pirmoreiz atverot E-pasts, iestatiet e-pasta kontu.
Sakari Plānotu ziņojumu sūtīšana → Ieplānota sūtīšana. Atzīmējiet Ieplānota sūtīšana, Rakstot ziņojumu, pieskarieties pie iestatiet laiku un datumu, un pēc tam pieskarieties pie Gatavs. Ierīce nosūtīs ziņu norādītajā laikā un datumā. • Ja ieplānotajā laikā ierīce ir izslēgta, nav pieslēgta tīklam vai tīkls ir nestabils, ziņojums netiks nosūtīts. • Šī funkcija ir balstīta uz laiku un datumu, kas iestatīts ierīcē.
Sakari Google Mail Izmantojiet šo programmu, lai ātri un tieši piekļūtu Google Mail pakalpojumam. Programmu sarakstā pieskarieties pie Google Mail. • Šī programma var nebūt pieejama atkarībā no reģiona vai pakalpojumu sniedzēja. • Šīs programmas nosaukums var atšķirties atkarībā no reģiona vai pakalpojumu sniedzēja. Ziņojumu sūtīšana Jebkurā pastkastē pieskarieties pie pieskarieties pie . , ievadiet adresātus, tēmu un ziņojumu, un pēc tam Pieskarieties pie → Pievienot attēlu, lai pievienotu attēlus.
Sakari Etiķetes Google Mail neizmanto faktiskās mapes, bet to vietā izmanto etiķetes. Google Mail tiek palaists, tas parāda ziņojumus ar etiķeti Iesūtne. Lai apskatītu ziņojumus citām etiķetēm, pieskarieties pie . Lai ziņojumam pievienotu etiķeti, izvēlieties ziņojumu, pieskarieties pie pievienojamo etiķeti. un izvēlieties Talk Izmantojiet šo programmu, lai tērzētu ar citiem Google Talk pakalpojumā. Programmu sarakstā pieskarieties pie Talk.
Sakari Pārslēgšanās starp tērzēšanām Ritiniet pa kreisi vai pa labi. Tērzēšanas vēstures dzēšana Sarunas tiek automātiski saglabātas. Lai notīrītu tērzēšanas vēsturi, pieskarieties pie tērzēšanas vēsturi. → Notīrīt Google+ Izmantojiet šo programmu, lai saglabātu kontaktus ar cilvēkiem, izmantojot Google sociālā tīkla pakalpojumu. Programmu sarakstā pieskarieties pie Google+. Šī programma var nebūt pieejama atkarībā no reģiona vai pakalpojumu sniedzēja.
Sakari ChatON Izmantojiet šo programmu, lai tērzētu ar jebkuru ierīci, kurai ir mobilā tālruņa numurs. Programmu sarakstā pieskarieties pie ChatON. Šī programma var nebūt pieejama atkarībā no reģiona vai pakalpojumu sniedzēja. Izveidojiet draugu sarakstu, ievadot tālruņa numurus vai Samsung kontu e-pasta adreses, vai arī izvēloties draugus ieteikumu sarakstā. Izvēlieties draugu, lai sāktu tērzēšanu.
Tīmeklis un tīkls Internets Izmantojiet šo programmu, lai pārlūkotu internetu. Programmu sarakstā pieskarieties pie Internets. Tīmekļa lapu skatīšana Pieskarieties adreses laukam, ievadiet tīmekļa adresi un tad pieskarieties pie Aiziet!. Pieskarieties pie tīmekļa lapu. , lai tīmekļa lapas skatīšanas laikā kopīgotu, saglabātu vai drukātu pašreizējo Jaunas lapas atvēršana Pieskarieties pie → Jauns logs. Lai dotos uz citu tīmekļa lapu, pieskarieties pie lapai, lai to izvēlētos.
Tīmeklis un tīkls Vēsture Lai atvērtu kādu tīmekļa lapu no pēdējo apmeklēto lapu saraksta, pieskarieties pie → Notīrīt vēsturi. Lai notīrītu vēsturi, pieskarieties pie → Vēsture. Pieskarieties pie → Vēsture → Biežāk apmeklētās, lai apmeklētāko tīmekļa lapu sarakstā atvērtu tīmekļa lapu. Saglabātās lapas Lai skatītu saglabātās tīmekļa lapas, pieskarieties pie → Sagl. lapas. Saites Pieskarieties saitei tīmekļa lapā un turiet, lai atvērtu to jaunā lapā, saglabātu vai kopētu.
Tīmeklis un tīkls Meklēšana tīmeklī, izmantojot balsi Pieskarieties adreses laukā, pieskarieties pie , izrunājiet atslēgvārdu un tad izvēlieties vienu no parādītajiem atslēgvārdiem. Sinhronizācija ar citām ierīcēm Sinhronizējiet atvērtās cilnes un grāmatzīmes izmantošanai ar Chrome citā ierīcē, kad esat pierakstījies ar to pašu Google kontu. Lai skatītu atvērtās cilnes citās ierīcēs, pieskarieties pie tīmekļa lapu. Lai skatītu grāmatzīmes, pieskarieties pie → Citas ierīces. Izvēlieties atveramo .
Tīmeklis un tīkls Savienošana pārī ar citām Bluetooth ierīcēm Programmu sarakstā pieskarieties pie Iestatīj. → Bluetooth → Meklēt, un atrastās ierīces tiks parādītas sarakstā. Izvēlieties ierīci, ar kuru vēlaties savienot pārī, un akceptējiet automātiski ģenerēto ieejas atslēgu ar abām ierīcēm, lai savienojumu apstiprinātu. Datu sūtīšana un saņemšana Daudzas programmas atbalsta datu pārsūtīšanu, izmantojot Bluetooth. Kā piemēru var minēt programmu Galerija.
Multivide Mūzikas atskaņotājs Izmantojiet šo programmu, lai klausītos mūziku. Programmu sarakstā pieskarieties pie Mūzikas atskaņotājs. • Daži failu formāti var nebūt atbalstīti atkarībā no ierīcē instalētās programmatūras versijas. • Daži faili var netikt atskaņoti pareizi izmantotā kodējuma dēļ. Mūzikas atskaņošana Izvēlieties mūzikas kategoriju un pēc tam izvēlieties atskaņojamo dziesmu. Pielāgot skaļumu. Mainīt atkārtošanas režīmu. Ieslēgt atskaņošanu nejaušā secībā. Atvērt Music square.
Multivide Atskaņošanas sarakstu izveide Izveidojiet savu dziesmu izlasi. → Izveidot atskaņošanas Pieskarieties pie Atskaņošanas saraksti un tad pieskarieties pie sarakstu. Ievadiet nosaukumu un pieskarieties pie Labi. Pieskarieties pie Pievienot mūziku, izvēlieties izlasē iekļaujamās dziesmas un pieskarieties pie Gatavs. Lai atskaņošanas sarakstam pievienotu pašreiz atskaņoto dziesmu, pieskarieties pie atsk. sarakstam. → Piev.
Multivide Fotografēšana Fotografēšana Priekšskatījuma ekrānā pieskarieties attēla vietā, kur kamerai jāiestata fokuss. Ja objekts ir fokusā, fokusa rāmis kļūst zaļš. Pieskarieties pie , lai uzņemtu fotoattēlu. Pārslēgšanās starp priekšējo un aizmugurējo kameru. Norāda pašreiz izmantoto krātuvi. Pārslēgšanās starp foto un video režīmu. Mainiet zibspuldzes iestatījumus. Fotografēšanas režīma maiņa. Izvēlēšanās no pieejamo efektu klāsta. Attēlu skatītāja atvēršana fotoattēlu parādīšanai.
Multivide • Rudens krāsa: izmantojiet šo iestatījumu ainavām ar izceltu sarkano fona krāsu paleti. • Teksts: izmantojiet šo iestatījumu grāmatu vai plakātu fotografēšanai. • Sveču gaisma: izmantojiet šo iestatījumu attēliem, kuros spilgta gaisma kontrastē ar tumšu fonu. • Uguņošana: izmantojiet šo iestatījumu skatiem ar augstu kontrastu. • Fona apgaismojums: izmantojiet šo iestatījumu gadījumā, ja objekts ir spilgti izgaismots no aizmugures.
Multivide Panorāmas fotoattēli Panorāmas fotoattēli ir ainavas attēli ar platu skata leņķi, kas izveidoti no vairākiem fotoattēliem. Pieskarieties pie → Fotografēšanas režīms → Panorāma. Pieskarieties pie un pārvietojiet kameru vienā virzienā. Kad zilais rāmis būs savietots ar skatu meklētāju, kamera automātiski uzņems vēl vienu attēlu panorāmiskā secībā. Lai pārtrauktu uzņemšanu, pieskarieties pie .
Multivide Ieraksta režīms Norāda pašreiz izmantoto krātuvi. Pārslēgšanās starp priekšējo un aizmugurējo kameru. Mainiet zibspuldzes iestatījumus. Pārslēgšanās starp foto un video režīmu. Ieraksta režīma maiņa. Izvēlēšanās no pieejamo efektu klāsta. Video klipu atskaņotāja atvēršana video atskaņošanai. Kameras iestatījumu maiņa. Lai mainītu ieraksta režīmu, pieskarieties pie . • Parasts: izmantojiet šo režīmu ierakstam ar normālu kvalitāti. • Mult. ierob.
Multivide Kameras iestatījumu konfigurēšana Lai konfigurētu kameras iestatījumus, pieskarieties pie . Ne visas no tālāk uzskaitītajām iespējām ir pieejamas gan foto, gan video režīmā. Pieejamās iespējas var atšķirties atkarībā no izvēlētā režīma. • Rediģēt īsceļus: pārkārtojiet īsceļus uz biežāk izmantotajām iespējām. • GPS atzīme: pievienojiet fotoattēlam uzņemšanas vietas GPS birku.
Multivide • Baltā balanss: izvēlieties piemērotu baltā balansu, lai attēlu krāsu diapazons būtu atbilstošs reālajai situācijai. Iestatījumi ir paredzēti noteiktiem apgaismojuma apstākļiem. Šie iestatījumi ir līdzīgi baltā balansa ekspozīcijas siltuma diapazonam profesionālās kamerās. • ISO: izvēlieties ISO vērtību. Tā kontrolē kameras jutību pret gaismu. Tā tiek mērīta vērtībās, kas ekvivalentas filmu kamerām izmantojamajām vērtībām. Zemas vērtības ir piemērotas stacionāriem vai labi apgaismotiem objektiem.
Multivide Galerija Izmantojiet šo programmu, lai skatītu attēlus un video klipus. Programmu sarakstā pieskarieties pie Galerija. • Daži failu formāti var nebūt atbalstīti atkarībā no ierīcē instalētās programmatūras. • Daži faili var netikt atskaņoti pareizi izmantotā kodējuma dēļ. Attēlu skatīšana Palaižot Galerija, tiek parādītas pieejamās mapes. Ja cita programma, piemēram, E-pasts saglabā attēlu, automātiski tiek izveidota mape Download, kurā atradīsies attēls.
Multivide Attēlu rediģēšana Attēla skatīšanas laikā pieskarieties pie un izmantojiet šādas funkcijas: • Dzēst: izdzēst attēlu. • Sejas atzīme: reģistrējiet sejas attēlā kā sejas atzīmes. • Kopēt starpliktuvē: kopējiet attēlu starpliktuvē. • Pagriezt pa kreisi: pagrieziet attēlu pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam. • Pagriezt pa labi: pagrieziet attēlu pulksteņrādītāju kustības virzienā. • Apgriezt: mainiet zilā rāmja lielumu, lai apgrieztu un saglabātu tajā redzamo attēlu.
Multivide Iestatīšana par fona attēlu Attēla skatīšanas laikā pieskarieties pie piešķirtu kontaktpersonai. → Iestatīt kā, lai iestatītu to kā fona attēlu vai Seju atzīmēšana → Sejas atzīme → Ieslēgt. Ap atpazīto seju tiek Attēla skatīšanas laikā pieskarieties pie parādīts dzeltens ietvars. Pieskarieties pie šīs sejas, pieskarieties pie Pievienot vārdu un izvēlieties vai pievienojiet kontaktpersonu.
Multivide Video klipu dzēšana Pieskarieties pie → Dzēst, atzīmējiet dzēšamos video klipus un pieskarieties pie Dzēst. Videoklipu koplietošana → Koplietot, izmantojot, izvēlieties videoklipu, to atzīmējot, pieskarieties Pieskarieties pie pie Gatavs un izvēlieties kopīgošanas metodi. YouTube Izmantojiet šo programmu, lai skatītos video klipus YouTube tīmekļa vietnē. Programmu sarakstā pieskarieties pie YouTube. Šī programma var nebūt pieejama atkarībā no reģiona vai pakalpojumu sniedzēja.
Multivide Videoklipu koplietošana Izvēlieties skatāmo video klipu, pieskarieties pie un izvēlieties kopīgošanas metodi. Videoklipu augšupielāde Izvēlieties savu kontu, pieskarieties pie videoklipu un pieskarieties pie . , izvēlieties videoklipu, ievadiet informāciju par FM Radio Klausieties mūziku un ziņas FM radio. Lai klausītos FM radio, tālrunim jāpievieno austiņas, kas darbojas kā radio antena. Programmu sarakstā pieskarieties pie FM Radio.
Multivide Radiostaciju meklēšana → Meklēt un izvēlieties meklēšanas iespēju. FM radio automātiski meklē un Pieskarieties pie saglabā pieejamās radiostacijas. Sarakstā izvēlieties vēlamo radiostaciju un pieskarieties pie , lai atgrieztos FM radio ekrānā. Radiostaciju pievienošana izlasei Ritiniet līdz radiostacijai un pieskarieties pie , lai pievienotu radiostaciju izlases sarakstam.
Programmu un multivides veikali Play veikals Izmantojiet šo programmu, lai iegādātos un lejupielādētu programmas un spēles, kuras var darbināt šajā ierīcē. Programmu sarakstā pieskarieties pie Play veik. Šī programma var nebūt pieejama atkarībā no reģiona vai pakalpojumu sniedzēja. Programmu instalēšana Pārlūkojiet programmas pēc kategorijas vai pieskarieties pie , lai meklētu pēc atslēgvārda. Izvēlieties kādu programmu, lai skatītu informāciju par to. Lai to lejupielādētu, pieskarieties pie INSTALĒT.
Programmu un multivides veikali Samsung Apps Izmantojiet šo programmu, lai iegādātos un lejupielādētu Samsung programmas. Papildinformāciju meklējiet vietnē www.samsungapps.com. Programmu sarakstā pieskarieties pie Samsung Apps. Šī programma var nebūt pieejama atkarībā no reģiona vai pakalpojumu sniedzēja. Programmu instalēšana Pārlūkojiet programmas pēc kategorijas. Pieskarieties pie Lai meklētu programmu, ekrāna augšdaļā pieskarieties pie atslēgvārdu. , lai izvēlētos kategoriju.
Programmu un multivides veikali Play mūzika Izmantojiet šo programmu, lai klausītos ierīcē saglabāto mūziku vai straumētu mūziku no Google mākoņpakalpojuma. Programmu sarakstā pieskarieties pie Play mūzika. Šī programma var nebūt pieejama atkarībā no reģiona vai pakalpojumu sniedzēja.
Utilītas Atgādne Izmantot šo programmu, lai pierakstītu svarīgu informāciju saglabāšanai un skatīšanai vēlāk. Programmu sarakstā pieskarieties pie Atgādne. Piezīmju veidošana Pieskarieties pie , ievadiet piezīmi un pieskarieties pie Saglabāt. → Lai mainītu fona krāsu, pieskarieties pie . → Lai bloķētu piezīmi un citi to nevarētu apskatīt, pieskarieties pie . Piezīmju pārlūkošana Pārlūkojiet piezīmju sīktēlus, ritinot uz augšu vai uz leju.
Utilītas Piezīmes skatīšana Pieskarieties pie piezīmes sīktēla, lai to atvērtu. Ritiniet pa kreisi vai pa labi, lai skatītu papildu piezīmes. Pieskarieties pie un izmantojiet šādas iespējas: • : dzēsiet atgādinājumu. • : mainīt fona krāsu. • : bloķējiet piezīmi, lai citi to nevarētu apskatīt. • : drukājiet piezīmi, izmantojot USB vai Wi-Fi savienojumu. Ierīce ir saderīga tikai ar noteiktiem Samsung printeriem. S Planner Izmantojiet šo programmu, lai pārvaldītu notikumus un uzdevumus.
Utilītas Lai notikumu vai uzdevumu pievienotu ātrāk, pieskarieties datumam, lai to atlasītu, un pieskarieties tam vēlreiz. Ievadiet virsrakstu un norādiet kalendāru, kas jāizmanto vai ar kuru jāsinhronizē. Pēc tam pieskarieties pie Rediģēt notikuma datus vai Rediģēt uzdevuma datus, lai pievienotu plašāku informāciju, piemēram, notikuma atkārtošanas biežumu, tuvošanās brīdinājuma laiku vai norises vietu. Pievienojiet karti, kurā norādīta notikuma norises vieta.
Utilītas Sinhronizēšana ar Google kalendāru Programmu sarakstā pieskarieties pie Iestatīj. → Google un sadaļā Konti → Google konts → Sinhronizēt Kalendārs. Lai manuāli sinhronizētu atjaunināšanai, programmu sarakstā → Sinhronizēšana. pieskarieties pie S Planner → Lai parādītu sinhronizētos notikumus vai uzdevumus, pieskarieties pie Kalendāri, izvēlieties Google kontu un pieskarieties pie Gatavs.
Utilītas Pulkstenis Izmantojiet šo programmu, lai iestatītu modinātāju, skatītu laiku jebkurā pasaules vietā, noteiktu notikuma ilgumu, iestatītu taimeri vai izmantotu to kā galda pulksteni. Programmu sarakstā pieskarieties pie Pulkstenis. Ieslēgt vai izslēgt šo modinātāju. Modinātājs Modinātāja iestatīšana Pieskarieties pie Izveidot modinātāju, iestatiet modinātāja signāla aktivizēšanas laiku, izvēlieties signāla atkārtošanas laiku un pieskarieties pie Saglabāt.
Utilītas Signālu apturēšana Lai apturētu signālu, velciet ārpus lielā apļa. ārpus lielā apļa. Lai atkārtotu signālu pēc noteikta laika, velciet Signālu dzēšana Pieskarieties un turiet signālu un pieskarieties pie Dzēst. Pasaules pulkstenis Pulksteņu izveidošana Pieskarieties pie Pievienot pilsētu un ievadiet pilsētas nosaukumu vai izvēlieties to pilsētu sarakstā. Lai lietotu vasaras laiku, pieskarieties un turiet pulksteni un pieskarieties pie Vasaras laika iestatījumi.
Utilītas Kalkulators Izmantojiet šo programmu vienkāršu vai komplicētu aprēķinu veikšanai. Programmu sarakstā pieskarieties pie Kalkulators. Lai parādītu zinātnisko kalkulatoru, pagrieziet ierīci ainavorientācijā. Ja Ekrāna pagrieš. ir → Zinātniskais kalkulators. deaktivēta, pieskarieties pie Lai skatītu aprēķinu vēsturi, pieskarieties pie Lai notīrītu vēsturi, pieskarieties pie , lai paslēptu tastatūru. → Nodzēst vēsturi. Lai mainītu vēstures rakstzīmju lielumu, pieskarieties pie → Teksta lielums.
Utilītas Balss piezīmju atskaņošana Izvēlieties balss piezīmi atskaņošanai. • : atskaņošanas ātruma pielāgošana. • : balss piezīmes apgriešana. • : noregulējiet skaļumu, velkot skaļuma joslu uz augšu vai uz leju. • : apturēt atskaņošanu. • : pauzēt atskaņošanu. → Koplietot, izmantojot, izvēlieties balss Lai nosūtītu balss piezīmi citiem, pieskarieties pie piezīmi, pieskarieties pie Gatavs, un tad izvēlieties kopīgošanas metodi.
Utilītas Tālāk ir uzskaitīti vairāki balss komandu veidi: • Atvērt mūziku • Palaist kalkulatoru • Zvanīt Lulu uz mobilo • Zvanīt Lulu uz darbu • Pārbaudīt sarakstu Padomi labākas balss atpazīšanas nodrošināšanai • Runājiet skaidri. • Runājiet klusās vietās. • Neizmantojiet aizvainojošus vai žargona vārdus. • Izvairieties runāt dialektā. Atkarībā no apkārtējiem apstākļiem vai runas veida, ierīce var neatpazīt izrunātās komandas vai izpildīt neatbilstošas darbības.
Utilītas Google Now Palaidiet Google meklēšanu, lai skatītu Google Now kartes, kurās tiek rādīti pašreizējie laikapstākļi, informācija par sabiedrisko transportu, jūsu nākamā tikšanās un daudz kas cits, kas jums vis drīzāk būs nepieciešams. Pievienojieties Google Now, kad atverat Google meklēšanu pirmo reizi. Lai mainītu Google Now → Iestatījumi → Google Now. iestatījumus, pieskarieties pie Balss meklēšana Izmantojiet šo programmu, lai tīmekļa lapu meklēšanai izmantotu balsi.
Utilītas Failu skatīšana Izvēlieties mapi, ko vēlaties atvērt. Lai atgrieztos vecākmapē, pieskarieties pie saknes direktorijā, pieskarieties pie . Mapē pieskarieties pie . Lai atgrieztos un izmantojiet kādu no šīm iespējām: • Izvēlēties visu: izvēlieties visus failus vai mapes, lai tiem vienlaicīgi pielietotu kādu iespēju. • Izveidot mapi: izveidojiet mapi. • Meklēt: meklējiet failus vai mapes. • Skatīt pēc: mainiet skatīšanas režīmu. • Kārtot pēc: kārtojiet failus vai mapes.
Ceļošana un tuvākā apkaime Maps Izmantojiet šo programmu, lai precīzi norādītu ierīces atrašanās vietu, meklētu vietas vai saņemtu norādījumus. Programmu sarakstā pieskarieties pie Maps. Šī programma var nebūt pieejama atkarībā no reģiona vai pakalpojumu sniedzēja. Vietu meklēšana Pieskarieties pie , ievadiet adresi un pieskarieties pie . Izvēlieties vietu, lai par to skatītu detalizētu informāciju. Lai meklētu vietas tuvākajā apkārtnē, pieskarieties pie .
Ceļošana un tuvākā apkaime Norādījumu saņemšana nokļūšanai pie mērķa 1 2 Pieskarieties pie Pieskarieties pie . un izvēlieties sākuma vietas un galamērķa ievades metodes: • Mana pašreizējā atrašanās vieta: izmantojiet pašreizējo atrašanās vietu kā sākuma vietu. • Kontaktpersonas: izvēlieties kontaktpersonu sarakstā. • Punkts kartē: norādiet vietu, pieskaroties tai kartē. • Manas vietas: izvēlieties izlasē iekļauto vietu sarakstā.
Ceļošana un tuvākā apkaime Navigācija Izmantojiet šo programmu, lai meklētu maršrutu uz galamērķi. Programmu sarakstā pieskarieties pie Navigācija. • Navigācijas kartes, jūsu pašreizējā atrašanās vieta un cita navigācijas informācija var atšķirties no faktiskās atrašanās vietas informācijas. Vienmēr ir jāpievērš uzmanība ceļa apstākļiem, satiksmei un citiem faktoriem, kas var ietekmēt autovadīšanu. Autovadīšanas laikā ievērojiet visus drošības brīdinājumus un noteikumus.
Iestatījumi Par iestatījumiem Izmantojiet šo programmu, lai konfigurētu ierīci, iestatītu iespējas un pievienotu kontus. Programmu sarakstā pieskarieties pie Iestatīj. Wi-Fi Aktivizējiet Wi-Fi funkciju, lai izveidotu savienojumu ar Wi-Fi tīklu un piekļūtu internetam vai citām tīkla ierīcēm. Lai izmantotu opcijas, pieskarieties pie . • Papildu: pielāgojiet Wi-Fi iestatījumus. • WPS spiedpoga: izmantojot WPS pogu, tiek izveidots savienojums ar drošu Wi-Fi tīklu.
Iestatījumi Tīkla paziņojuma iestatīšana Ierīce var noteikt vaļējus Wi-Fi tīklus un parādīt ikonu statusa joslā, lai paziņotu par to pieejamību. Lai aktivizētu šo funkciju, ekrānā Iestatījumi pieskarieties pie Wi-Fi → atzīmējiet Tīkla paziņojums. → Papildu un Wi-Fi Direct Wi-Fi Direct savieno divas ierīces tieši Wi-Fi tīklā, bez vajadzības izmantot piekļuves punktu. Ekrānā Iestatījumi pieskarieties pie Wi-Fi → Wi-Fi Direct.
Iestatījumi Lai izmantotu citas iespējas, pieskarieties pie . • Datu viesabonēšana: iestatiet ierīci tā, lai tā lietotu datu savienojumus viesabonēšanā. • Ierobežot fona datus: iestatiet ierīci tā, lai tā deaktivizētu fona sinhronizāciju, ja tiek izmantots mobilais tīkls. • Automātiska datu sinhronizēt: iestatiet ierīci automātiski sinhronizēt kontaktpersonu, kalendāra, e-pasta, grāmatzīmju un sociālo tīklu attēlu datus. • Rādīt Wi-Fi lietojumu: iestatiet ierīci rādīt datu lietojumu, izmantojot Wi-Fi.
Iestatījumi Piesaiste un pārv. tīklājs • Pārvietojams Wi-Fi tīklājs: izmantojiet pārvietojamo Wi-Fi tīklāju ierīces mobilā tīkla savienojuma koplietošanai ar datoriem vai citām ierīcēm Wi-Fi tīklā. • USB piesaiste: izmantojiet USB piesaisti, lai koplietotu ierīces mobilā tīkla savienojumu ar datoru, izmantojot USB. Ja ir izveidots savienojums ar datoru, ierīce tiek izmantota kā bezvadu datora modems.
Iestatījumi Skaņa Mainiet iestatījumus dažādām ierīces skaņām. • Skaļums: pielāgojiet skaļuma līmeni zvana signāliem, mūzikai un video, sistēmas skaņām un paziņojumiem. • Ierīces zvana signāls: izvēlieties zvana signālu, kas ziņos par ienākošajiem zvaniem. • Ierīces vibrozvans: pievienojiet vai izvēlieties vibrācijas veidu. • Noklusējuma paziņojumi: izvēlieties signālu dažādiem notikumiem, piemēram, ienākošajiem ziņojumiem un nepaceltajiem zvaniem.
Iestatījumi • Viedā uzturēšanās: iestatiet ierīci novērst displeja pretgaismas izslēgšanu, kamēr lūkojaties uz displeju. • Fonta stils: mainiet displeja teksta fonta veidu. • Fonta lielums: mainiet fonta lielumu. • Taustiņa apgaismojuma ilgums pēc pieskaršanās: iestatiet pogas izgaismošanas ilgumu. • Rādīt akumul. uzlādes līmeni: iestatiet ierīci rādīt akumulatora atlikušo uzlādes līmeni. Krātuve Skatiet informāciju par ierīci un atmiņas karti vai formatējiet atmiņas karti.
Iestatījumi Programmu pārvaldnieks Skatiet un pārvaldiet ierīcē esošās programmas. Atraš. vietas pakalpojumi Mainiet iestatījumus atrašanās vietas informācijas atļaujām. • Lietot bezvadu tīklus: iestatiet ierīci tā, lai tā atļautu lokālo datu apkopošanu vai noteiktu nozaudētās vai nozagtās ierīces atrašanās vietu, izmantojot Wi-Fi vai mobilo tīklu. • Lietot GPS satelītus: iestatiet ierīci izmantot GPS satelītu pašreizējās atrašanās vietas noteikšanai. • Atr. vietas un Google meklēš.
Iestatījumi – – Laiks: iestatiet ierīci meteoroloģiskās informācijas rādīšanu bloķētā ekrānā un mainiet tās rādīšanas iestatījumus. – – Palīdzības teksts: iestatiet ierīci rādīt palīdzības tekstu bloķētā ekrānā. – – Pamodināšana ar bloķētu ekrānu: iestatiet ierīci atpazīt pamodināšanas komandu, kad ekrāns ir bloķēts. – – Iestatīt modin. komandu: iestatiet modināšanas komandu S Voice programmas palaišanai vai noteiktas funkcijas izpildīšanai.
Iestatījumi • Paziņoj. par SIM nomaiņu: aktivizējiet vai deaktivējiet funkciju Atrast manu mobilo tālruni, kas palīdz atrast ierīci, ja tā pazudusi vai nozagta. • Lapa Meklēt manu tālruni: piekļūstiet Find my mobile tīmekļa vietnei (findmymobile.samsung.com). Find my mobile tīmekļa vietnē ir iespējams izsekot un vadīt savu nozaudēto vai nozagto ierīci.
Iestatījumi Noklusējums Izvēlieties noklusēto tastatūras tipu teksta ievadei. Google rakstīšana ar balsi Lai mainītu balss ievades iestatījumus, pieskarieties pie . • Izvēl. ievades valodas: izvēlieties teksta ievades valodas. • Bloķēt aizskar. vārdus: iestatiet ierīci neatpazīt aizvainojošus vārdus balss ievadē. • Lejupiel. runas atp. bezs.: lejupielādējiet un instalējiet valodas datus balss ievadei bezsaistē. Samsung tastatūra Lai mainītu Samsung tastatūras iestatījumus, pieskarieties pie .
Iestatījumi • Papildu: – – Automātiska lielo burtu aktivizēšana: iestatiet ierīci automātiski lietot lielo burtu pēc teikuma beigu pieturzīmēm, piemēram, punkta, jautājuma zīmes vai izsaukuma zīmes. – – Automātiskā atstarpe: iestatiet, lai ierīce automātiski ievietotu atstarpes starp vārdiem. – – Automātiska interpunkcija: iestatiet ierīci ievietot punktu, kad Jūs divas reizes pieskarieties atstarpes joslai.
Iestatījumi • Show body of message: iestatiet saņemto ziņojumu teksta rādīšanu, ja tā tiek saņemta, ierīcei darbojoties autovadīšanas režīmā. • Wake up command: iestatiet balss atpazīšanas aktivizēšanu, izrunājot pamodināšanas komandu S Voice izmantošanas laikā. • Wake up in lock screen: iestatiet ierīci atpazīt pamodināšanas komandu, kad ekrāns ir bloķēts. • Set wake-up command: iestatiet modināšanas komandu S Voice programmas palaišanai vai noteiktas funkcijas izpildīšanai.
Iestatījumi Teksta pārveides runā izvade • Ieteicamā TTS programma: izvēlieties sarunas sintēzes programmu. Lai mainītu runas sintēzes dzinēju iestatījumus, pieskarieties pie . • Runas ātrums: izvēlieties teksta pārveides runā funkcijas ātrumu. • Klausīties paraugu: kā piemēru noklausieties runātu tekstu. • Braukšanas režīms: aktivizējiet braukšanas režīmu, lai iestatītu ierīci satura lasīšanai balsī un norādītu braukšanas režīmā izmantojamās programmas.
Iestatījumi Kustība Aktivizējiet kustību atpazīšanas funkciju un mainiet iestatījumus, kas kontrolē kustību atpazīšanu ierīcē. • Viedais signāls: iestatiet ierīci brīdināt jūs par neatbildētajiem zvaniem vai jauniem ziņojumiem, kad paņemat rokā ierīci. • Sakratiet, lai atjauninātu: iestatiet ierīci meklēt Bluetooth ierīces, to sakratot. • Apgrieziet otrādi, lai izslēgtu/pauzētu skaņu: iestatiet ierīci izslēgt ienākošo zvanu, signālu, mūzikas un FM radio skaņu, novietojot ierīci ar ekrānu uz leju.
Iestatījumi Pieejamība Pieejamības pakalpojumi ir īpašas funkcijas, kas paredzētas personām ar fiziskiem trūkumiem. Piekļūstiet šiem iestatījumiem un aktivizējiet tos, lai uzlabotu ierīces pieejamību. • Automātiski pagriezt ekrānu: iestatiet saskarni, lai tā automātiski pagrieztos, kad pagriežat ierīci. • Ekrāna taimauts: iestatiet, pēc cik ilga laika ierīce izslēdz displeja apgaismojumu. • Paroļu izrunāšana: iestatiet ierīci balsī izrunāt paroles, kas tiek ievadītas ar Talkback.
Iestatījumi • Uzlabot tīmekļa pieejamību: iestatiet programmas instalēt tīmekļa skriptus, padarot tīmekļa saturu pieejamāku. • Mono audio: aktivizējiet mono skaņu, ja klausāties audio ar vienu austiņu. • Izslēgt visas skaņas: izslēdziet visas ierīces skaņas. • Pieskāriena un turēšanas aizkave: iestatiet pieskaršanās ekrānam un turēšanas atpazīšanas laiku. Izstrādātāja iespējas Mainiet programmas izstrādes iestatījumus. • Darbvirsmas dublēšanas parole: iestatiet paroli dublējuma datu aizsardzībai.
Iestatījumi • Pārejas animācijas mērogs: izvēlieties pārslēgšanās starp ekrāniem ātrumu. • Animatora ilguma mērogs: izvēlieties uznirstošo logu rādīšanas ilgumu. • Deaktivizēt aparatūras pārklājumus: iestatiet ierīci paslēpt aparatūras pārklājumus. • Veikt piespiedu GPU rend.: iestatiet ierīci izmantot 2D aparatūras paātrinājumu grafiskās veiktspējas uzlabošanai. • Precīzais režīms: iestatiet ierīci aktivizēt ekrāna mirgošanu, kad programmas veic ilgas darbības. • Rādīt centr. proc. liet.
Traucējummeklēšana Ieslēdzot ierīci vai ierīces izmantošanas laikā tiek lūgts ievadīt vienu no šiem kodiem: • Parole: ja ir aktivizēta ierīces bloķēšanas funkcija, ir jāievada ierīcei iestatītā parole. • PIN: izmantojot šo ierīci pirmoreiz vai gadījumā, ja ir aktivizēta PIN pieprasīšana, ir jāievada komplektā ar SIM vai USIM karti iekļautais PIN. Šo funkciju var deaktivizēt, izmantojot izvēlni Bloķēt SIM karti.
Traucējummeklēšana Ierīce sasalst vai rodas fatālas kļūdas Ja ierīce sasalst vai uzkaras, var būt nepieciešams aizvērt programmas vai atiestatīt ierīci, lai atgūtu funkcionalitāti. Ja ierīce ir sasalusi un nereaģē, turiet nospiestu ieslēgšanas pogu 6 – 8 sekunžu ilgumā. Ierīce automātiski restartēsies. Ja problēma tādējādi netiek novērsta, veiciet atiestatīšanu uz rūpnīcā iestatītajām vērtībām. Programmu sarakstā pieskarieties pie Iestatīj.
Traucējummeklēšana Audio kvalitāte ir zema • Nodrošiniet, lai netiktu bloķēta ierīces iekšējā antena. • Atrodoties zonās, kur ir vājš signāls vai slikta uztveramība, var tikt pārtraukti sakari. Pārvietojieties uz citu vietu un mēģiniet vēlreiz. Zvanot no kontaktpersonu saraksta, zvans netiek savienots • Nodrošiniet, lai kontaktpersonu sarakstā būtu saglabāts pareizais numurs. • Ja nepieciešams, no jauna ievadiet un saglabājiet numuru.
Traucējummeklēšana Palaižot kameru, tiek parādīti kļūdas ziņojumi Šai Samsung ierīcei ir jābūt pietiekamam pieejamās atmiņas un akumulatora enerģijas apjomam, lai darbinātu kameras programmu. Ja kameras palaišanas laikā tiek rādīti kļūdas ziņojumi, mēģiniet veikt tālāk aprakstītās darbības: • Uzlādējiet akumulatoru vai nomainiet ar pilnībā uzlādētu akumulatoru. • Atbrīvojiet atmiņu, pārsūtot failus datorā vai dzēšot failus no ierīces. • Restartējiet ierīci.
Traucējummeklēšana Netiek atrastas citas Bluetooth ierīces • Nodrošiniet, lai šai ierīcei būtu aktivizēta Bluetooth bezvadu funkcija. • Ja nepieciešams, nodrošiniet, lai Bluetooth bezvadu funkcija būtu aktivizēta ierīcei, ar kuru vēlaties izveidot savienojumu. • Nodrošiniet, lai šī ierīce un otra Bluetooth ierīce atrastos Bluetooth maksimālā sasniedzamības diapazona (10 m) robežās. Ja problēmu neizdodas novērst, rīkojoties atbilstoši šiem norādījumiem, sazinieties ar Samsung servisa centru.
Noteiktas satura daļas var atšķirties no šīs ierīces atkarībā no reģiona, pakalpojumu sniedzēja vai programmatūras versijas un var tikt mainītas bez iepriekšēja brīdinājuma. www.samsung.com Latvian. 08/2013. Rev. 1.