SPIS TREŚCI PRZED UŻYCIEM PRALKI PO RAZ PIERWSZY PIERWSZY CYKL PRANIA ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I OGÓLNE ZALECENIA OPIS PRALKI ZABEZPIECZENIE PRZED DZIEĆMI PRZYGOTOWANIE PRANIA PROSZEK I DODATKI PROGRAM PIORĄCY WYJMOWANIE FILTRA OPRÓŻNIANIE Z POZOSTAŁOŚCI WODY OBSŁUGA I KONSERWACJA INSTRUKCJA WYSZUKIWANIA USTEREK SERWIS TECHNICZNY TRANSPORT / PRZESTAWIANIE INSTALOWANIE
PRZED UŻYCIEM PRALKI PO RAZ PIERWSZY 1.Rozpakowanie i sprawdzenie Po rozpakowaniu należy się upewnić, czy pralka nie jest uszkodzona. W przypadku wątpliwości nie używać urządzenia. Należy skontaktować się z serwisem technicznym lub sprzedawcą. Opakowanie (worki plastikowe, kawałki polistyrenu itd.) należy trzymać z dala od dostępu dzieci, gdyż stanowi ono potencjalne zagrożenie. 2.
PIERWSZY CYKL PRANIA Pierwszy cykl prania bez wsadu bielizny służy do usunięcia ewentualnych pozostałości wody po próbach fabrycznych. 1. Otworzyć kurek wody. 2. Zamknąć drzwiczki. 3. Wsypać do pojemnika niewielką ilość proszku (około 30 ml) . 4. Wybrać krótki program (patrz tabela programów). 5. Nacisnąć przycisk “On/Off” . ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I OGÓLNE ZALECENIA 1.Opakowanie Materiał opakowania nadaje się do recyklingu i jest oznakowany takim symbolem .
OPIS PRALKI 1. Blat roboczy 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Panel sterowania Pojemnik na proszek Drzwiczki Klamka drzwiczek Aby otworzyć drzwiczki, należy nacisnąć przycisk znajdujący się po wewnętrznej stronie rączki i pociągnąć.
PRZYGOTOWANIE PRANIA Segregowanie bielizny Wywabianie plam 1. Posegregować bieliznę według... Rodzaju tkaniny / symbolu na etykiecie Bawełna, mieszane tkaniny, sztuczne/ tworzywa, wełna, tkaniny przeznaczone do prania ręcznego. Koloru Oddzielić białe od kolorowych tkanin. Prać osobno sztuki kolorowe nowe. Rozmiaru W jednym wsadzie prać bieliznę o różnych rozmiarach, aby poprawić efektywność prania i jego rozmieszczenie w bębnie.
PROSZEK I DODATKI Wybór detergentów i dodatków Dozowanie Wybór rodzaju proszku zależy od: rodzaju tkaniny (bawełna, sztuczne/tworzywa, delikatne, wełna). Uwaga: do wełny należy stosować wyłącznie specjalne detergenty. koloru; temperatury prania; stopnia i rodzaju zabrudzenia. Uwagi: Białawe pozostałości proszku na tkaninach ciemnych są następstwem nierozpuszczalnych dodatków, znajdujących się w nowoczesnych proszkach pozbawionych fosforanów.
Wsypywanie proszku i innych środk.ów 1. Wysunąć całkowicie pojemnik na proszek, do oporu. Zawiera on trzy przegrody. 2. Wsypać proszek: Program z praniem wstępnym i zasadniczym Programy tylko z praniem zasadniczym, bez prania wstępnego Środki zmiękczające, pielęgnacyjne i wybielacze chlorowe: nie więcej niż do znaku “MAX” Wywabiacz plam Środki do zmiękczania wody (woda o twardości 4) Krochmal (rozpuszczony w wodzie) 3. Zamknąć całkowicie pojemnik na proszek.
PROGRAM PIORĄCY Wybrac program: 1. Sprawdzić czy przełącznik programów jest w pozycji “Stop”. 2. Włączyć pralkę do sieci. 3. Otworzyć kurek wody. 4. Ustawić pokrętło programatora na żądany program. 5. W zależności od modelu, ustawić pokrętło regulacji temperatury na żądaną temperaturę. 6. W zależności od modelu, ustawić pokrętło wirowania na żądaną szybkość. 7. Wybrać żądane funkcje poprzez naciśnięcie odpowiednich przycisków. Kolejne naciśnięcie przycisku spowoduje wyłączenie danej funkcji. 8.
WYJMOWANIE FILTRA 1. Zatrzymać urządzenie i wyjąć wtyczkę z gniazdka. 2. Otworzyć pokrywkę filtra. 3. Umieścić pod filtrem miskę. 4. Powoli obracać pokrętłem filtra w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, ale nie wykręcać go całkowicie. 5. Odczekać, aż cała woda spłynie. 6. Wykręcić filtr całkowicie i wyjąć go. 7. Usunąć ewentualne ciała obce z filtra. 8. Włożyć filtr i zakręcać w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara aż zostanie zablokowany tak, aby zapewnić szczelność. 9. Zamknąć pokrywę.
OBSŁUGA I KONSERWACJA Obudowa i panel sterowania Uszczelka drzwiczek Do czyszczenia stosować normalne detergenty do użytku domowego (nie używać proszków ściernych i rozpuszczalników). Wycierać miękką szmatką. Jeśli to konieczne, wyczyścić uszczelkę miękką szmatką. Sprawdzać okresowo stan uszczelki drzwiowej. Filtr Sprawdzać i czyścić filtr dwa lub trzy razy do roku (patrz Wyjmowanie filtra). Pojemnik na proszek 1.
INSTRUKCJA WYSZUKIWANIA USTEREK Nie daje się uruchomić urządzenia, nie świeci się żadna kontrolka. Pozostałości po proszkach i dodatkach w zbiorniczku proszku, po zakończeniu prania. Należy sprawdzić, czy: wtyczka jest podłączona do gniazdka; gniazdko jest sprawne (użyć lampy stołowej lub podobnej); jest wciśnięty przycisk ON/OFF (Zał/Wył) . Nie da się załączyć pralki, ale kontrolka się świeci.
SERWIS TECHNICZNY Zanim zwrócicie się Państwo do Serwisu: 1. Należy samemu spróbować rozwiązać problem (patrz “Instrukcja wyszukiwania usterek”). 2. Ponownie uruchomić program, aby sprawdzić, czy usterka została usunięta. 3. Jeżeli urządzenie nadal nie pracuje poprawnie, należy skontaktować się z serwisem technicznym. Należy podać: Rodzaj usterki. Dokładny model urządzenia. Numer serwisowy (numer ten znajduje się na tabliczce po słowie SERVICE). Naklejka serwisowa znajduje się wewnątrz drzwiczek.
INSTALOWANIE Usuwanie śrub blokujących 1. Przy pomocy dostarczonego klucza poluzować cztery śruby. 2. Wykręcić śruby ręcznie. 3. Chwycić śruby razem z podkładkami plastikowymi i wyjąć. 4. Zamknąć otwory dostarczonymi plastikowymi kołpakami (sa razem z dokumentami). 5. Śruby blokujące należy zachować na przyszłość. Jeśli plastikowe podkładki zostały wewnątrz pralki: Otworzyć tylna ściankę po odkręceniu 12 śrub, wyjąc podkładki i założyć ściankę.
Blat roboczy dla modeli wbudowanych. Urządzenie musi być zainstalowane pod ciągłym blatem (bez szczelin). Jeżeli pralka będzie wbudowana, wymagane jest użycie panelu osłaniającego UBS. Można go nabyć w specjalistycznych sklepach lub w punktach serwisowych. 1. Wyjąć wtyczkę z gniazdka. 2. Wykręcić śruby blokujące blat roboczy, umieszczone od tylnej strony urządzenia. 3. Podnieść lekko blat, wyjąć z górnej części obudowy a następnie wysunąć do przodu, odłączyć od panelu sterowania i zdjąć.