Spis treści 1 2 3 4 5. 6. 7. Ogólne ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa _______________ 2 Instalacja ___________________________________________ 10 Opis elementów sterowania _____________________________ 16 Instrukcja obsługi _____________________________________ 25 Czyszczenie i konserwacja ______________________________ 46 Rozwiązywanie problemów. Co zrobić, gdy ... _______________ 49 Usuwanie usterek _____________________________________ 55 Dziękujemy za wybranie jednego z naszych produktów.
Ostrzeżenia TŁUMACZENIE ORYGINALNEJ INSTRUKCJI 1 Ogólne ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa Niniejsza instrukcja stanowi nieodłączną część urządzenia; należy ją zachować w całości, wraz ze zmywarką (również w przypadku jej sprzedaży), w celu późniejszej konsultacji. Przed przystąpieniem do użytkowania uważnie przeczytać wszystkie wskazówki zawarte w niniejszej instrukcji. W przypadku sprzedaży lub przeniesienia urządzenia, należy się upewnić, że przekazano wraz z nim niniejszą instrukcją.
Ostrzeżenia Nie wolno używać urządzeń, które zostały uszkodzone podczas transportu. W razie wątpliwości skontaktować się ze sprzedawcą. Urządzenie musi być ustawione i podłączone zgodnie ze wskazówkami producenta. Instalacji musi dokonać wykwalifikowany personel, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie pozostawiać elementów z opakowania bez nadzoru w środowisku domowym. Nie pozwolić dzieciom na kontakt z materiałem zastosowanym do zapakowania urządzenia.
Ostrzeżenia Nie montować urządzenia w miejscu narażonym na zamarzanie. Nie instalować urządzenia w pobliżu urządzeń o wysokiej temperaturze (np. palniki gazowe, kominki itp.), ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzeń. Jeżeli urządzenie zostanie zainstalowane nad lub pod innymi urządzeniami np. palniki gazowe, piekarniki itp.
Ostrzeżenia sprzedawcy lub w serwisie posprzedażowym. Sprawdzić, czy napięcie i częstotliwość sieci są zgodne z danymi wskazanymi na tabliczce znamionowej urządzenia.. Wtyczka na końcu przewodu zasilającego oraz gniazdko muszą być tego samego typu i zgodne z przepisami obowiązującymi w materii instalacji elektrycznych. Unikać używania przejściówek lub boczników, ponieważ mogą powodować nagrzanie lub zapalenie. Po zainstalowaniu urządzenia, jego wtyczka musi być łatwo dostępna.
Ostrzeżenia Zmywarka do naczyń jest przeznaczona wyłącznie do użytku przez osoby dorosłe. Dopuszcza się użytkowanie przez dzieci powyżej 8 roku życia, osoby o ograniczonych zdolnościach fizycznych lub umysłowych lub nieposiadające doświadczenia wyłącznie pod nadzorem osoby odpowiedzialnej za ich bezpieczeństwo. Nie pozwalać dzieciom na zabawę urządzeniem. Trzymać dzieci z daleka od zmywarki, gdy jej drzwiczki są otwarte.
Ostrzeżenia to doprowadzić do wybuchu. Nie wkładać naczyń zabrudzonych popiołem, woskiem i farbami. Nie pozostawiać otwartych drzwiczek zmywarki, ponieważ można się o nie potknąć. Opieranie się lub siadanie na otwartych drzwiczkach zmywarki, może doprowadzić do jej przewrócenia. Po każdym użyciu wyłączyć zmywarkę, aby uniknąć rozproszenia prądu.
Ostrzeżenia pozycji wyłączenia. Przed przystąpieniem do konserwacji urządzenia wyjąć wtyczkę zasilania elektrycznego. Zmywarki do naczyń nie należy myć strumieniem wody, myjkami wysokociśnieniowymi ani myjkami parowymi. Modele wyposażone w aquastop Aquastop jest urządzeniem zapobiegającym zalaniu w przypadku wycieku wody. Po interwencji systemu Aquastop należy się skontaktować z wykwalifikowanym technikiem, w celu odnalezienia i naprawienia usterki.
Instalacja 1.1 Deklaracja zgodności Urządzenie spełnia podstawowe wymogi następujących dyrektyw europejskich: - 200/125/WE - 211/65/UE - 2014/35/UE - IEC/EN 62471, grupa ryzyka 1, dla modeli z oświetleniem wewnętrznym. - IEC/EN 61770 1.2 Usuwanie Urządzenie należy usuwać oddzielnie od innych odpadów (dyrektywa 2012/19/WE).
Instalacja 2 Instalacja 2.1 Charakterystyka techniczna Ciśnienie zasilania wody Temperatura zasilania wody Pojemność Stopień ochrony przed wilgocią Ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym Dane elektryczne min. 0,05 - max. 0,9 MPa (min. 0.5 – max. 9 bar) max.
Instalacja 2.2 Informacje ogólne Usunąć styropianowe zabezpieczenia koszy. Ustawić urządzenie w wybranym miejscu. Zmywarka może przylegać do mebli lub ścian. Jeśli zmywarka zostanie ustawiona w pobliżu źródła ciepła, konieczne będzie jej odizolowanie przy pomocy płyty izolacyjnej. Pomoże to uniknąć jej nagrzewaniu i uszkodzeniu.
Instalacja Wypoziomować urządzenie na posadzce za pomocą regulowanych nóżek, używając odpowiedniego klucza trzpieniowego sześciokątnego. Taka czynność jest niezbędna dla zagwarantowania prawidłowego działania zmywarki. Niektóre modele zmywarek są wyposażone w jedną tylną nóżkę regulowaną za pomocą śruby umieszczonej u dołu, w przedniej części urządzenia. Surowo zabrania się montowania zmywarki pod płytą kuchenną.
Instalacja 2.3 Podłączenie do sieci wodnej Zapobieganie zatkaniu lub uszkodzeniu: Jeśli przewód doprowadzający wodę jest nowy lub był długo nieużywany, przed wykonaniem podłączenia upewnić się, że wypływająca z niego woda jest czysta i nie zawiera zanieczyszczeń, aby nie uszkodzić urządzenia. W celu podłączenia zmywarki do sieci wodnej, używać wyłącznie nowych węży; nie wolno stosować starych lub zużytych.
Instalacja 2.4 Podłączenie elektryczne i ostrzeżenia Sprawdzić, czy napięcie i częstotliwosć sieci są zgodne z danymi wskazanymi na tabliczce znamionowej urządzenia, umieszczonej na wewnętrznej krawędzi drzwiczek. Wtyczka na końcu przewodu zasilającego oraz gniazdko muszą być tego samego typu i zgodne z przepisami obowiązującymi w materii instalacji elektrycznych. Po zamontowaniu, wtyczka musi być łatwo dostępna. nigdy nie wyjmować wtyczki pociągając za kabel.
Instalacja L = brązowy N = niebieski = żółto-zielony Stopień ochrony przed porażeniem elektrycznym: I DOTYCZY TYLKO KLIENTÓW W WIELKIEJ BRYTANII: Dotyczy tylko klientów w wielkiej brytanii. Wymiana bezpiecznika Jeżeli wtyczka podłączenia do sieci zasilania jest dostarczona z bezpiecznikiem BS 1363A 13A, w celu jego wymiany użyć atestowanego bezpiecznika A.S.T.A. typu BS 1362 wykonując następujące czynności: 1. 2. 3. Zdjąć pokrywkę A i wyjąć bezpiecznik B. Włożyć nowy bezpiecznik do pokrywki.
Instrukcja obsługi 3 Opis elementów sterowania 3.1 Górny panel Wszystkie elementy sterowania zmywarki umieszczono na górnym panelu. Procedury włączania, programowania, wyłączania itp. mogą być wykonywane tylko przy otwartych drzwiach zmywarki. Przedstawiony panel jest orientacyjny i w zależności od modelu może ulec zmianie kształt lampek kontrolnych i przycisków.
Instrukcja obsługi Po dokonaniu wyboru właściwego programu należy wykonać następujące czynności: przycisnąć przycisk WŁĄCZENIE/WYŁĄCZENIE (H) i poczekać, aż zapali się LAMPKA WYBRANEGO PROGRAMU (A); dalej przyciskamy PRZYCISK WYBORU PROGRAMU (B) dopóki nie zapali się lampka programu, który chcemy wybrać; wybrać żądaną opcję (wg żądania, jeśli opcje są obecne); zamknąć drzwi zmywarki: po około 2" program się rozpocznie.
Instrukcja obsługi Liczba, rodzaj i wykonanie programów zmywania są zależne od zakupionego modelu. Zapoznać się z instrukcją obsługi dostarczoną z produktem. (*) NAMACZANIE Garnki i naczynia oczekujące na dodatkowe zmywanie ECO Program o niższym zużyciu wody i energii, do mycia naczyń o normalnym stopniu zabrudzenia, nawet z zaschniętymi pozostałościami.
Instrukcja obsługi Program „STERYL” kończy się płukaniem przeciwbakteryjnym, które zapewnia dodatkowe obniżenie poziomu bakterii. Jeśli na tym etapie wykonywania programu nastąpi spadek temperatury (np. z powodu otwarcia drzwi lub przerwy w dostawie prądu), kontrolka programu zapali się, aby ostrzec, że działanie przeciwbakteryjne nie może być zagwarantowane. UWAGA: pralka nie rozpocznie działania, dopóki drzwi nie są prawidłowo zamknięte. (*) Program standardowy według normy EN50242 - EN60436.
Instrukcja obsługi 3.2 Programmi di lavaggio Zanim zostanie uruchomiony program zmywania należy upewnić się, że: zawór dopływu wody jest otwarty; w dozowniku jest odpowiednia ilość środka do mycia naczyń; naczynia są prawidłowo ułożone w koszach; ramiona spryskiwacza obracają się bez przeszkód; drzwi zmywarki są dokładnie zamknięte.
Instrukcja obsługi Opcja Opis 1 SPECIAL Generuje programy dodatkowe. 2 DRY ASSIST 3 EXTRA DRY OŁOWA 4 ZAŁADUNKUFLEXI ZONE 5 DELAY 6 SELF CLEAN Umożliwia optymalne suszenie nawet przy niskich temperaturach płukania, zapewniając znaczną oszczędność energii. Aktywowana jest automatycznie, jeśli wybrany program jest zgodny. W razie potrzeby, nacisnąć przycisk, aby ją wyłączyć. Zmienia niektóre parametry, aby zapewnić lepsze suszenie naczyń. Nie wpływa na program eco (regulacyjny).
Instrukcja obsługi DRY ASSIST (jeśli obecny) Dzięki automatycznemu otwarciu drzwiczek pozwala na optymalne suszenie również w przypadku płukania wodą o niskiej temperaturze, co pozwala na znaczną oszczędność energii. Po ukończeniu programu mycia drzwiczki otwierają się powoli na kilka centymetrów. Między etapem końcowego płukania a końcem programu zmywarka pozostaje w trybie bezczynności, aby umożliwić prawidłowe wysuszenie naczyń (na wyświetlaczu widoczny jest czas pozostały do końca cyklu).
Instrukcja obsługi PRZERWANIE TOKU PROGRAMU ZMYWANIA Aby przerwać aktualnie odbywający się program prania, należy otworzyć drzwi zmywarki i przytrzymać wciśnięty PRZYCISK WYBORU PROGRAMU (B), aż nie zapalą się lampki kontrolne programu 4 i 5 (na wyświetlaczu pojawi się słowo »end«). Zamknąć drzwi. Po upływie 1 minuty zmywarka zakończy program zmywania. ZMIANA PROGRAMU Aby zmienić aktualnie odbywający się program zmywania, należy otworzyć drzwi urządzenia i wybrać żądany program.
Instrukcja obsługi JAK ZMNIEJSZYĆ ZUŻYCIE ŚRODKÓW DO MYCIA I ... ZADBAĆ O ŚRODOWISKO NATURALNE Fosforany zawarte w proszkach do zmywarek są szkodliwe dla środowiska naturalnego. W celu oszczędnego użycia środków do zmywania i energii elektrycznej należy przestrzegać następujących zaleceń: Oddzielać naczynia delikatne od tych, które są bardziej wytrzymałe na działanie agresywnych detergentów oraz wysokich temperatur. Nie należy wylewać środka do mycia bezpośrednio na naczynia.
Instrukcja obsługi 4 Instrukcja obsługi Po prawidłowym zainstalowaniu zmywarki wyjąć elementy blokujące kosze i przygotować ją do uruchomienia, wykonując następujące czynności: Wyregulować zmiękczacz wody; Wprowadzić sól regenerującą; Dodać nabłyszczacz i detergent. 4.1 Ustawić twardość wody Nacisnąć i przytrzymać przycisk wyboru programu (B), dopóki lampka kontrolna soli nie zacznie migać (C). Lampki programu (A) wskazują bieżące ustawienie.
Instrukcja obsługi TABELA TWARDOŚCI WODY TWARDOŚĆ WODY Skala Skala niemiecka francuska (°dH) (°dF) USTAWIENIE H0 0–6 0 – 11 7 – 10 12 – 18 H1 11 – 15 19 – 27 H2 16 – 21 28 – 37 H3 22 – 28 38 – 50 H4 29 - 50 51 – 90 H5 Wszystkie kontrolki wyłączone Jedna kontrolka włączona Dwie kontrolki włączone Trzy kontrolki włączone Cztery kontrolki włączone Pięć kontrolek włączonych Informacji dotyczących twardości dostępnej wody udzielają lokalne przedsiębiorstwa wodociągowe.
Instrukcja obsługi 4.2 Dodawanie soli Kamień zawarty w wodzie (wskaźnik twardości wody) może powodować białe zacieki na suchych naczyniach, które z czasem mogą stracić kolor (zblednąć). Dlatego zmywarka wyposażona jest w automatyczny system zmiękczania wody, który wykorzystuje specjalną sól regeneracyjną, zmniejszającą twardość wody. SÓL Przy użyciu średnio twardej wody, załadunek nowej soli powinien odbywać się w przybliżeniu co 20 cykli zmywania.
Instrukcja obsługi Aby instalacja zmiękczania wody działała bezproblemowo, urządzenie wykonuje cykl regeneracji instalacji w regularnych odstępach czasu. Proces regeneracji składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się po zakończeniu ostatniego cyklu płukania, po osiągnięciu ilości wody wskazanej w ustawieniu twardości wody wodociągowej podczas cyklu mycia, a kończy się na początku następnego cyklu mycia. Proces regeneracji wydłuża czas trwania cyklu oraz zwiększa zużycie wody i energii elektrycznej.
Instrukcja obsługi 4.3 Dodawanie nabłyszczacza Dozownik środka do zmywania i dozownik nabłyszczacza znajdują się na wewnętrznej stronie drzwi: dozownik środka do zmywania znajduje się po lewej stronie, dozownik nabłyszczacza znajduje się po stronie prawej. Nabłyszczacz umożliwia szybsze suszenie naczyń i uniemożliwia osadzanie się kamienia wodnego. Podczas ostatniego cyklu płukania nabłyszczacz jest automatycznie dozowany z pojemnika na wewnętrznej stronie drzwi.
Instrukcja obsługi REGULACJA DOZOWANIA NABŁYSZCZACZA Nacisnąć i przytrzymać przycisk wyboru programów (B). Po upływie około 15 sekund lampka sygnalizacyjna soli miga. Trzymać przycisk w pozycji przyciśniętej, dopóki miga lampka sygnalizacyjna nabłyszczacza (D), a lampki sygnalizacyjne programów (A) wskazują bieżące ustawienie.
Instrukcja obsługi Dozowanie środka do płukania należy zwiększyć, gdy na umytych naczyniach widoczny jest biały osad lub zacieki o kulistym kształcie. Jeśli umyte naczynia są lepkie i występują na nich białe zacieki, ilość dozowanego środka do płukania należy zmniejszyć. 4.4 Załadunek detergentu Otworzyć pokrywkę dozownika detergentu, lekko naciskając przycisk P. Wprowadzić detergent lub tabletki. Zamknąć pokrywkę, przesuwając ją aż usłyszenia kliknięcia.
Instrukcja obsługi W przypadku wybrania programu z myciem wstępnym gorącą wodą (patrz tabela programów), we wnęce należy umieścić dodatkowy środek myjący. Należy używać wyłącznie detergentów przeznaczonych specjalnie do zmywarek. Opakowania środka do zmywania muszą być dokładnie zamknięte i przechowywane w suchym miejscu, w przeciwnym wypadku mogą tworzyć się grudki, zmniejszające efektywność zmywania.
Instrukcja obsługi UWAGA! Zawsze należy skontrolować, czy naczynia w koszach ustawione są stabilnie, w sposób, który nie będzie przeszkadzał w pracy ramion spryskiwaczy. Do koszy nie należy wstawiać małych przedmiotów, gdyż podczas cyklu zmywania mogą wypaść z kosza, mogą zakłócić obrotowy ruch ramion spryskiwaczy lub zapchać pompę wodną.
Instrukcja obsługi 4.6 Zasady wykorzystania koszy Pojemność, włącznie z naczyniami obejmującymi: 12 lub 13 nakryć stołowych w zależności od modelu (sprawdzić etykietę energetyczną). DOLNY KOSZ Na dolny kosz z pełną siłą działa dolne ramię rozpylające, dlatego też musi on być załadowany „mocniejszymi” przedmiotami o wyższym stopniu zabrudzenia.
Instrukcja obsługi ŁADOWANIE DOLNEGO KOSZA Ostrożnie załaduj płaskie talerze, talerze głębokie, naczynia deserowe i półmiski, umieszczając je pionowo. Garnki, patelnie i ich pokrywki należy ładować dnem do góry. Ładując głębokie talerze lub miski deserowe upewnij się, że pomiędzy nimi pozostaje przerwa.
Instrukcja obsługi KOSZYK NA SZTUĆCE Przeznaczony jest na sztućce niezależnie od ich rodzaju, z wyjątkiem sztućców, których długość może zakłócać działanie górnego spryskiwacza. Sztućce umieszcza się w przewidzianych otworach górnych kratek, aby możliwy był optymalny przepływ wody przez nie. Widelce i łyżki należy wkładać tak, aby uchwyt był skierowany w dół, należy jednak uważać, aby nie zranić się zębami widelców.
Instrukcja obsługi GÓRNY KOSZYK NA SZTUĆCE (tylko w niektórych modelach) Koszyk jest przeznaczony do umieszczania sztućców, które zostaną umiejscowione w odpowiednich przedziałach, natomiast długie przybory są pozycjonowane wzdłużnie. Wysuwanie w formie „szuflady” ułatwia jego załadunek, lecz możliwe jest również całkowite usunięcie go z prowadnic przesuwnych, poprzez usunięcie ograniczników (jak pokazano na rysunku).
Instrukcja obsługi FLEXI DUO TOP RACK (tylko w niektórych modelach) Obejmuje dwa niezależnie wysuwane stojaki z uchwytem do łatwiejszego wkładania/wyjmowania sztućców. Możliwe są różne systemy załadunku i konfiguracji. Na przykład, filiżanki mogą zostać załadowane po prawej stronie stojaka w pozycji dolnej, natomiast lewy stojak albo oba mogą zostać wyjęte w celu umożliwienia załadunku dużych talerzy, umieszczając je w koszu górnym.
Instrukcja obsługi PRZYKŁADY TRWA INTENSYWNY BRUD 12 pozycji standardowych Jeżeli wkładki dolnego koszyka są odchylane, zaleca się Ich opuszczenie dla ułatwienia załadunku. 13 pozycji standardowych Jeżeli wkładki dolnego koszyka są odchylane, zaleca się Ich opuszczenie dla ułatwienia załadunku.
Instrukcja obsługi 13 pozycji standardowych KOSZYK GÓRNY (tylko w niektórych modelach) Jeżeli wkładki dolnego koszyka są odchylane, zaleca się Ich opuszczenie dla ułatwienia załadunku.
Instrukcja obsługi 13 pozycji standardowych FLEXIDUO TOP RACK (tylko w niektórych modelach) Jeżeli wkładki dolnego koszyka są odchylane, zaleca się Ich opuszczenie dla ułatwienia załadunku.
Instrukcja obsługi WYPOSAŻENIE GÓRNEGO KOSZA (w zależności od modelu) Tacka na sztućce Na noże, łyżeczki (kawowe i deserowe) oraz długie przedmioty. Końcówki służą do podtrzymywania kieliszków z długą nóżką. - Można ją wymontować, naciskając i równocześnie dociskając elementy odblokowujące (B). - Należy ją obniżyć, jeśli kosz górny ustawiony jest w wyższej pozycji . Nacisnąć równocześnie mocowania (G).
Instrukcja obsługi Składane półeczki Na kubki, filiżanki i przedmioty długie. Końcówki służą do podtrzymywania kieliszków z długą nóżką. W przypadku ich nieużywania można je podnieść (aż do zablokowania) do pozycji pionowej. Półeczki przesuwne Na niewielkie przedmioty, kubki i filiżanki. Można ich używać w pozycji zamkniętej lub otwartej (pociągnąć część górną, przesuwną). Aby je zamknąć, należy nacisnąć element odblokowujący (S) i przesunąć je w dół.
Instrukcja obsługi Podpórki składane Można je zablokować w pozycji pionowej, oparte o dno kosza, jeśli są nieużywane, lub ustawić w pozycji pośredniej, w zależności od potrzeb. Pojedyncza podpórka po prawej stronie jest idealna jako podparcie dla kieliszków z długą nóżką.
Instrukcja obsługi REGULACJA GÓRNEGO KOSZA Wysokość górnego kosza można regulować tak, aby duże naczynia oraz patelnie mogły być kładzione w koszu dolnym. W zależności od typu zakupionej zmywarki, zastosować należy procedurę A lub B. Wersja A: wyciągany kosz z dwoma pozycjami. Wyciągnij obie prowadnice kosza. Usuń ograniczniki, w pierwszej kolejności zwalniając je zgodnie z przedstawionym schematem. Wyciągnij kosz. Umieść górną lub dolną parę kółek w prowadnicy, w zależności od wymaganej wysokości.
Instrukcja obsługi 5. Czyszczenie i konserwacja Przed przystąpieniem do konserwacji urządzenia należy odłączyć urządzenie od sieci elektrycznej lub wyłączyć odłącznik. 5.1 Ogólne ostrzeżenia i zalecenia Unikać używania kwasowych lub żrących detergentów. Regularnie czyścić zewnętrzne powierzchnie i okładzinę drzwiczek zmywarki, używając do tego celu miękkiego materiału zwilżonego wodą lub zwykłym detergentem, odpowiednim do pomalowanych powierzchni. Czyścić uszczelki drzwiczek wilgotną gąbką.
Instrukcja obsługi Aby usunąć dolne ramię rozpylające po prostu unieś je do góry, ciągnąc za środkową część. Aby wyjąć ramiona zraszające, należy chwycić ramię dłuższe i unieść do góry element rozpylający. Umyć ramiona pod bieżącą wodą i z uwagą ponownie umieścić je na swoim miejscu. Po zakończeniu montażu sprawdzić, czy ramiona obracają się swobodnie. W przeciwnym razie należy sprawdzić, czy zostały one zamontowane prawidłowo.
Instrukcja obsługi CZYSZCZENIE ZESPOŁU FILTRA (modele ze spryskiwaczem planetarnym) Jeżeli zmywarka jest używana codziennie, zalecane jest jej cotygodniowe czyszczenie. Zaleca się okresowo wykonywać przegląd centralnego filtra, a w razie potrzeby wyczyścić go. wymontować spryskiwacz planetarny wykonując poniższe instrukcje.
Instrukcja obsługi 6. Rozwiązywanie problemów. Co zrobić, gdy ...
Instrukcja obsługi skuteczności, detergent stary lub zakrzepły. Nieprawidłowe ułożenie naczyń Ślady rdzy na sztućcach Zmywarka nie uruchamia się Sztućce nieodporne na utlenianie. Szczególnie dotyczy to ostrzy noży. Sztućce ulegają utlenianiu, nawet jeśli są myte razem z innymi przedmiotami ulegającymi utlenianiu (uchwyty garnków, już uszkodzone noże itp.) Zbyt wysoka zawartość soli w wodzie myjącej Drzwiczki nie zamykają się Nieprawidłowe ustawienie naczyń nie pozwala na optymalny przepływ wody.
Instrukcja obsługi Drzwiczki nie zamykają się Sprawdzić stan haka zamka: - jeśli nie zadziałał (N), drzwiczki otwierają się i zamykają normalnie; - jeśli zadziałał (S), zamknąć mocno drzwiczki (bez trzaskania), aż do uzyskania resetu, a następnie ponownie otworzyć i zamknąć drzwiczki 51
Instrukcja obsługi Drzwiczki nie są prawidłowo zamknięte Awaria Brak napięcia Nie można odnotować działania spryskiwaczy Woda nie jest doprowadzana Sprawdzić, czy nie ma przeszkód w zamykaniu drzwiczek (np. przedmioty wystające z koszyków) Skontaktować się z serwisem pomocy technicznej Sprawdzić zasilanie elektryczne. Sprawdzić kabel zasilający Obracanie spryskiwaczy rozpoczyna się po około 5 minutach od uruchomienia; jest to normalny przebieg cyklu zmywania.
Instrukcja obsługi Naczynia nie są suche Nabłyszczacz skończył się Zastosowano program, który nie wymaga końcowego suszenia Obecność wody we wnękach Naczynia zostały wyciągnięte zbyt wcześnie Stosowanie ekologicznego nabłyszczacza Naczynia plastikowe Zastosowany kombinowany detergent nie gwarantuje dobrych rezultatów suszenia Matowienie szkła Szkło nie nadaje się do mycia w zmywarce Plamy z wody na niektórych częściach lub na plastikowych naczyniach Tworzenie się kropel na częściach z tworzywa sztucz
Instrukcja obsługi Resztki jedzenia na naczyniach Naczynia ułożone za blisko, zbyt pełne koszyki Spryskiwacze nie obracają się Zatkane otwory myjące spryskiwaczy Zanieczyszczone filtry Filtry wprowadzone nieprawidłowo lub niezablokowane Program zmywania nieodpowiedni do rodzaju zabrudzeń Kombinowany detergent używany ze zbyt krótkimi programami Niewystarczająca ilość detergentu (jeśli stosowany jest detergent w proszku) Górny kosz nie jest poziomy Biały osad w komorze lub na drzwiczkach Osadzanie subst
Instrukcja obsługi 7.