SM-T815 Kasutusjuhend Estonian. 08/2015. Rev.1.0 www.samsung.
Sisukord Põhiline 4 5 6 8 11 13 15 15 18 24 25 29 31 31 32 37 41 53 62 64 65 67 72 73 74 74 76 77 Üldteave Pakendi sisu Seadme osad Aku SIM-või USIM-kaart Mälukaart Seadme sisse- ja väljalülitamine Puuteekraan Avaleht Lukustatud ekraan Teavituste paneel Teksti sisestamine Kuvahõive Rakenduste avamine Mitmikaken Seade ja andmehaldus Teleriga ühendamine Seaded 79 79 81 83 83 84 85 85 87 88 88 89 89 89 93 Rakendused 43 44 45 48 49 51 52 Kaamera Galerii Smart Manager S Planeerija SideSync’i versioon 3.
Sisukord 96 97 98 98 99 99 99 100 100 100 Juurdepääs Kontod Varunda ja lähtesta Keel ja sisestus Aku Mälu Lisatarvikud Kuupäev ja kellaaeg Kasutusjuhend Teave seadme kohta Lisa 101 Tõrkeotsing 106 Aku eemaldamine 3
Põhiline Üldteave Seadme ohutu ja sihipärase kasutamise tagamiseks lugege palun see kasutusjuhend enne seadme kasutama hakkamist läbi. • Kirjelduste aluseks on seadme vaikeseaded. • Teie seadme sisu võib sõltuvalt regioonist, teenusepakkujast ja seadme tarkvarast osaliselt erineda. • Sisu (kõrgekvaliteediline sisu), mis nõuab kõrget protsessori-ja muutmälukasutust, mõjutab seadme üldist jõudlust.
Põhiline • Olenevalt piirkonnast või mudelist vajavad mõned seadmed Föderaalse Sidekomisjoni (FCC) heakskiitu. Kui teie seadmel on FCC heakskiit, saate vaadata seadme FCC ID-d. FCC ID kuvamiseks toksake Rak.-d → Seaded → Teave seadme kohta.
Põhiline Seadme osad Valgussensor Eesmine kaamera Toitenupp Helitugevusnupp Puuteekraan Avakuvaklahv (sõrmejäljeandur) Mikrofon Mälukaardi salv Hiljutiste rakenduste klahv SIM-kaardi salv Valjuhääldi Valjuhääldi Peakomplekti pesa Mitmeotstarbeline pesa Tagasiliikumisklahv GPS antenn Põhiantenn Põhiantenn Lükandklamber Tagakaamera Lükandklamber 6
Põhiline • Ärge katke antenni piirkonda käte või muude esemetega. See võib põhjustada ühendusprobleeme või tühjendada akut. • Soovitatud on kasutada Samsungi poolt heakskiidetud kaitset. Kinnitamata ekraanikaitsed võivad põhjustada andurite rikkeid. • Ärge laske puuteekraanil veega kokku puutuda. Niiskus või veega kokkupuude võib tuua kaasa puuteekraani talitlushäireid. Klahvid Klahv Funktsioon Toide Viimased rakendused Avakuva • Vajutage ja hoidke seadme sisse- või väljalülitamiseks.
Põhiline Aku Aku laadimine Laadige aku enne esmakordset kasutamist või kui seda ei ole pikemat aega kasutatud. Kasutage ainult Samsungi lubatud laadureid, akusid ja kaableid. Teiste laadurite või kaablite kasutamine võib põhjustada aku plahvatuse või seadet kahjustada. 1 Ühendage USB-kaabel USB-toiteadapteriga ja ühendage USB-kaabli ots mitmeotstarbelisse pessa. Laaduri vale ühendamine võib seadet tõsiselt kahjustada. Ebaõigest kasutamisest tingitud rikked ei ole garantiiga kaetud.
Põhiline Järelejääva laadimisaja vaatamine Avage laadimise ajal avaleht ja toksake Rak.-d → Seaded → Aku. Tegelik laadimisaeg võib varieeruda sõltuvalt teie seadme olekust ja laadimistingimustest. Järelejäävat laadimise aega ei pruugita kuvada, kui laete seadet väga külmades või kuumades oludes. Akuenergia tarbimise vähendamine Teie seadmes on mitmesuguseid suvandeid akuenergia säästmiseks. • Optimeerige seadet, kasutades Smart Manager-i.
Põhiline • Võite seadet laadimise ajal kasutada, aga see võib pikendada aku täislaadimise aega. • Seadme puuteekraan võib laadimise ajal katkendliku toitevarustuse tõttu tõrkuda. Eemaldage sel juhul laadur seadme küljest. • Laadimise ajal võivad seade ja laadija kuumeneda. See on normaalne ega mõjuta teie seadme tööiga ega toimimist. Kui aku muutub tavalisest kuumemaks, võib laadur laadimise lõpetada. • Kui seade ei lae õigesti, tooge seade ja laadur Samsungi Teeninduskeskusesse.
Põhiline SIM-või USIM-kaart SIM-või USIM-kaardi paigaldamine Sisestage mobiiltelefoni teenusepakkuja poolt antud SIM-või USIM-kaart. • Seadmega töötavad ainult nano-SIM-kaardid. • Olenevalt teenusepakkujast ei pruugi teatud LTE-teenused olla saadaval. Teenuse saadavuse kohta lisateabe saamiseks võtke ühendust oma teenusepakkujaga. 1 Sisestage väljutustihvt SIM-kaardi salves olevasse auku, et väljutada salv. Veenduge, et väljastustihvt oleks augu suhtes risti. Vastasel juhul võite seadet kahjustada.
Põhiline 2 3 Tõmmake SIM-kaardi salv õrnalt SIM-kaardi salve pesast välja. Asetage SIM- või USIM-kaart SIM-kaardi salve nii, et kaardi kuldsed kontaktpinnad on suunaga alla. Ärge kaotage ega laske teistel kasutada oma SIM- või USIM-kaarti. Samsung ei vastuta kaotatud või varastatud kaardi tõttu tekkinud kahjude või ebamugavuste eest. 4 Sisestage SIM-kaardi salv õrnalt SIM-kaardi salve pesasse tagasi.
Põhiline Mälukaart Mälukaardi paigaldamine Teie seade aktsepteerib kuni 128 GB mahuga mälukaarte. Sõltuvalt mälukaardi tootjast ja tüübist võivad mõned mälukaardid teie seadmele mitte sobida. • Mõned mälukaardid ei pruugi seadmega täielikult ühilduda. Ühildumatu kaardi kasutamine võib seadet või mälukaarti kahjustada või kaardil olevad andmed rikkuda. • Jälgige, et paigaldate mälukaardi õige küljega ülespoole. • Seade toetab mälukaartide puhul vaid FAT- ja exFAT-failisüsteemi.
Põhiline 1 Sisestage väljutustihvt mälukaardi salves olevasse auku, et väljutada salv. Veenduge, et väljastustihvt oleks augu suhtes risti. Vastasel juhul võite seadet kahjustada. 2 3 4 Tõmmake mälukaardi salv õrnalt mälukaardi salve pesast välja. Asetage mälukaart mälukaardi salve nii, et kaardi kuldsed kontaktpinnad on suunaga alla. Sisestage mälukaardi salv õrnalt mälukaardi salve pesasse tagasi. Mälukaardi eemaldamine Mälukaardi ohutuks eemaldamiseks tuleb kõigepealt selle ühendus katkestada.
Põhiline Mälukaardi vormindamine Arvutis vormindatud mälukaart võib olla seadmega ühildumatu. Vormindage mälukaarti ainult seadmes. Toksake avalehel Rak.-d → Seaded → Mälu → SD-kaardi vormindamine → SD-KAARDI VORMINDAMINE → KUSTUTA KÕIK. Pidage enne mälukaardi vormindamist meeles mälukaardil olevatest olulistest andmetest varukoopia teha. Tootjagarantii ei kata kasutaja tegevusest tulenevat andmekadu. Seadme sisse- ja väljalülitamine Seadme sisselülitamiseks vajutage ja hoidke toitenuppu mõni sekund all.
Põhiline Toksamine Rakenduse avamiseks, menüüs valikute tegemiseks, ekraaninuppude vajutamiseks või ekraanil oleva klaviatuuriga tähtede sisestamiseks toksake seda oma sõrmega. Toksamine ja hoidmine Juurdepääsuks võimalikele valikutele toksake ja hoidke üksust või ekraani kauem kui 2 sekundit. Lohistamine Üksusse teisaldamiseks toksake ja hoidke seda ning pukseerige see soovitud kohta.
Põhiline Topelttoksamine Tehke veebilehel või pildil selle osa suurendamiseks topeltkoputus. Naasmiseks tehke uuesti topeltkoputus. Libistamine Libistage teiste paneelide kuvamiseks avalehel või kõigi rakenduste ekraanil sõrmega vasakule või paremale. Veebilehe või loendite, näiteks kontaktide, kerimiseks libistage üles või alla. Sõrmede laiali- ja kokkusurumine Veebilehel, kaardil või pildil mingi osa suurendamiseks tõmmake kaks sõrme ekraanil lahku. Vähendamiseks tõmmake sõrmed kokku.
Põhiline Avaleht Avaleht Avaleht on stardipunktiks seadme funktsioonidele juurdepääsul. See kuvab vidinaid, rakenduste otseteid jne. Teiste paneelide kuvamiseks libistage vasakule või paremale või toksake üht ekraani alaosas olevatest kuvaindikaatoritest.
Põhiline Avalehe suvandid Saadavalolevatele suvanditele ligipääsuks toksake ja hoidke avalehel tühja ala või suruge sõrmed ekraanil kokku. Avalehte saate isikupärastada avalehe paneele lisades, kustutades või ümber paigutades. Samuti saate seada avalehele taustpildi, lisada avalehe vidinaid jm. • Taustpildid: avalehe ja lukustatud ekraani taustpildi seadete muutmine. • Vidinad: avalehele vidinate lisamine.
Põhiline Flipboard Briefing Võimaldab vaadata viimaseid artikleid erinevatest kategooriatest. Selle funktsiooni abil saate end kursis hoida teid huvitavate uudistega. Toksake avalehel või libistage sõrmega paremale, et avada funktsioon Flipboard Briefing. Artiklite lehitsemiseks igas uudistekategoorias libistage sõrmega üles või alla. Funktsiooni Flipboard Briefing deaktiveerimiseks toksake avalehel tühjal alal ja hoidke seda all.
Põhiline Kaustade loomine 1 2 3 Toksake ja hoidke avalehel rakendust all ning seejärel lohistage see teise rakenduse peale. Lõpetage rakenduse allhoidmine, kui rakenduste ümber ilmub kaustaraam. Luuakse uus kaust, mis sisaldab valitud rakendusi. Toksake Sisestage kausta nimi. ja sisestage kausta nimi. Rohkemate rakenduste kausta lisamiseks toksake ja hoidke veel ühte rakendust all ning lohistage see seejärel kausta.
Põhiline Rakenduste ekraan Rakenduste ekraanil kuvatakse kõigi rakenduste ikoonid, kaasa arvatud uute paigaldatud rakenduste ikoonid. Toksake avalehel Rak.-d rakenduste ekraani avamiseks. Teiste paneelide kuvamiseks libistage vasakule või paremale, või valige ekraani alaosast kuvaindikaator. Üksuste teisaldamine See funktsioon võib sõltuvalt teie regioonist või teenusepakkujast mitte võimalik olla. Toksake rakenduste ekraanil MUUDA. Toksake ja hoidke üksust ning lohistage see teise kohta.
Põhiline 4 Toksake Sisestage kausta nimi. ja sisestage kausta nimi. Rohkemate rakenduste kausta lisamiseks toksake ja hoidke veel ühte rakendust all ning lohistage see seejärel kausta. Indikaatorikoonid Indikaatorikoonid ilmuvad ekraani ülaosas olevale olekuribale. Järgnevas tabelis on välja toodud enimkasutatavad ikoonid. Olekuriba ei pruugi kõigis rakendustes ekraani ülaosas ilmuda. Olekuriba kuvamiseks lohistage see ekraani ülaosast alla.
Põhiline Ikoon Tähendus Lennurežiim aktiveeritud Ilmnes tõrge või tuleb olla ettevaatlik Aku laetuse tase Lukustatud ekraan Toitenupule vajutamine lülitab ekraani välja ja lukustab selle. Peale selle lülitub ekraan välja ning lukustub automaatselt, kui seadet ei kasutata teatud hulk aega. Ekraaniluku avamiseks vajutage toitenuppu või avakuvaklahvi ja libistage suvalises suunas. Te saate ekraani lukustamisviisi muuta, et takistada teiste juurdepääsu oma isiklikule teabele.
Põhiline PIN PIN koosneb ainult numbritest. Sisestage vähemalt neli numbrit ja seejärel sisestage parool selle kinnitamiseks uuesti. Parool Parool koosneb tähemärkidest ja numbritest. Sisestage vähemalt neli tähemärki, kaasa arvatud numbrid ja sümbolid, ning seejärel sisestage kinnitamiseks parool uuesti. Sõrmejäljed Registreerige ekraani lukustuse avamiseks sõrmejäljed. Vaadake lisateavet jaotisest Sõrmejäljetuvastus.
Põhiline Teavituste paneelil on võimalik kasutada järgmisi funktsioone. Kiirseadete nuppude ümberkorraldamine. Kiirseadete nupud Menüü Seaded käivitamine. Heleduse reguleerimine. Rakenduse S Finder käivitamine. Rakenduse Kiirühendamine käivitamine. Toksake teavitust ja teostage erinevaid toiminguid. Kõigi teavituste kustutamine. Kiirseadete nuppude kasutamine Toksake osade funktsioonide aktiveerimiseks kiirseadete nuppudel. Libistage nuppude alal sõrmega vasakule või paremale, et kuvada rohkem nuppe.
Põhiline Kiirühendamine Tehke läheduses olevate seadme automaatotsing ja looge nendega kiiresti ühendus. • Kui seade, mida ühendada soovite ei toeta kiirühendamise funktsiooni aktiveerige seadmes kõigepealt funktsioon Wi-Fi Direct ning seejärel käivitage funktsioon Kiirühendamine. • Ühendamisviisid võivad ühendatud seadmete tüübist või jagatavast sisust sõltuvalt erineda. Teiste seadmetega ühendamine 1 Avage teavituste paneel ja toksake Kiirühendamine.
Põhiline Sisu jagamine Jagage ühendatud seadmetega sisu. 1 2 3 4 Avage teavituste paneel ja toksake Kiirühendamine. Valige seadmete loendist seade. Toksake Sisu jagamine ja valige meediakategooria. Järgige ekraanil olevaid juhiseid selle kohta, kuidas sisu ühendatud seadmesse saata. Järgmised sammud võivad valitud meediakategooriast sõltuvalt erineda. Screen Mirroring Vaadake oma seadmes kuvatavat sisu suuremal ekraanil, kasutades traadita ühendust.
Põhiline Teksti sisestamine Klaviatuuri paigutus Sõnumite saatmiseks, memode loomiseks jms teksti sisestamisel ilmub klaviatuur automaatselt. Mõnes keeles ei saa teksti sisestada. Teksti sisestamiseks peate sisestuskeele muutma mõnele toetatud keelele. Eelneva tähemärgi kustutamine. Kirjavahemärkide sisestamine. Järgmisele reale hüppamine. Suure tähe sisestamine. Kõigi tähtede suureks muutmiseks toksake kaks korda. Kursori liigutamine. Klaviatuuri seadete muutmine. Tühiku sisestamine.
Põhiline • : ümberlülitamine käsitsi kirjutamise režiimi. Lülitumine numbri- ja täherežiimi vahel. Standardklaviatuurile lülitamine. See funktsioon võib sõltuvalt teie regioonist või teenusepakkujast mitte võimalik olla. • : lõikelaualt üksuse lisamine. • : emotikonide sisestamine. • • : ujuv- või osadeks jaotatud klaviatuurile lülitamine. Te saate klaviatuuri teise asukohta teisaldada, kui lohistate sakki. : klaviatuuri seadete muutmine.
Põhiline Sõnastik Otsige teatavaid funktsioone kasutades sõnade definitsioone, näiteks veebilehti sirvides. 1 Toksake ja hoidke sõna, mida soovite otsida. 2 Toksake valikute nimekirjas Sõnaraamat. 3 Kui otsitav sõna ei ole märgistatud, lohistage soovitud teksti märgistamiseks või . Kui sõnastikku ei ole eelnevalt seadmesse installitud toksake sõnastiku kõrval valikul see alla laadida. , et Vaadake tähendust sõnastiku hüpikaknas. Täisekraanile lülitumiseks toksake .
Põhiline Mitmikaken Sissejuhatus Mitmikaken võimaldab teil jaotatud kraani vaates samaaegselt kasutada kaht rakendust. Samuti saate hüpikakna vaates samaaegselt kasutada mitut rakendust. Teatud rakendused ei pruugi seda funktsiooni toetada.
Põhiline Jaotatud ekraani vaade 1 2 3 Hiljuti kasutatud rakenduste loendi avamiseks toksake . Libistage sõrmega üles või alla ja toksake hiljuti kasutatud rakenduse aknas . Valitud rakendus käivitatakse ülemises aknas. Valige käivitamiseks teine rakendus. Jaotatud ekraani vaate saate käivitada ka toksates ja hoides all valikut 33 .
Põhiline Lisasuvandite kasutamine. Kui te kasutate rakendusi jaotatud ekraani vaates, valige rakenduse aken ja toksake rakenduste akende vahel oleval ringil, et pääseda ligi järgmistele valikutele: • • : rakenduste akende asukohtade muutmine. : teksti või kopeeritud piltide pukseerimine ühest aknast teise. Toksake ja hoidke valitud aknas üksust ning lohistage see asukohta teises aknas. Teatud rakendused ei pruugi seda funktsiooni toetada. • : akna minimeerimine. • : akna maksimeerimine.
Põhiline Akna suuruse reguleerimine Lohistage akende suuruse muutmiseks rakenduste akende vahelist ringi üles või alla. Hüpikvaade 1 2 Käivitage rakenduste ekraanil rakendus, mida soovite kasutada hüpikakna vaates. Lohistage ükskõik kummast ülanurgast diagonaalselt allapoole. Rakenduse ekraan kuvatakse hüpikakna vaates. Sisu lohistamine. Akna minimeerimine. Rakenduse sulgemine. Akna maksimeerimine.
Põhiline Hüpikakende liigutamine Hüpikakna teisaldamiseks toksake akna ringil ja hoidke seda all ning lohistage see uude asukohta. Hüpikakna vaate käivitamine jaotatud ekraani vaate puhul 1 2 Toksake jaotatud ekraani vaates rakenduse aknal, et käivitada see hüpikakna vaates. Toksake ja hoidke rakenduste akende vahelist ringi. Valitud rakendus käivitatakse hüpikaknas.
Põhiline Seade ja andmehaldus Andmete ülekandmine teie eelmiselt seadmelt Te saate eelmise seadme andmed üle kanda uude seadmesse rakenduse Samsung Smart Switch kaudu. Saadaval on rakenduse Samsung Smart Switch järgmised versioonid. • Mobiiliversioon: mobiilseadmete vahel andmete edastamine. Rakenduse saate alla laadida veebipoodidest Galaxy Apps või Play pood. • Arvuti versioon: oma seadme ja arvuti vahel andmete edastamine. Rakenduse saate alla laadida veebipoest www.samsung.com/smartswitch.
Põhiline 3 4 5 6 Ühendage oma eelmine seade arvutiga USB-kaabli abil. Järgige arvutiekraanil olevaid juhiseid seadme andmete varundamise kohta. Seejärel ühendage oma eelmine seade arvutist lahti. Ühendage oma uus seade arvutiga USB-kaabli abil. Järgige arvutiekraanil olevaid juhiseid andmete uude seadmesse ülekandmise kohta. Seadme kasutamine eemaldatava kettana andmete ülekandmiseks Teisaldage audio-, video-, pildi- ja teisi faile seadmest arvutisse või vastupidi.
Põhiline Seadme värskendamine Seadet saab uusima tarkvaraga värskendada. Värskendamine õhu kaudu Seadet saab uusima tarkvaraga püsivara FOTA abil otse värskendada. Toksake rakenduste ekraanil Seaded → Teave seadme kohta → Tarkvaravärskendus → Värskenda kohe. Kontrollimaks automaatselt, kas saadaval on uuendusi, toksake selle aktiveerimiseks lülitit Automaatvärskendamine. Selleks, et laadida uuendusi alla ainult siis, kui Wi-Fiühendus on aktiveeritud, toksake selle aktiveerimiseks lülitil Ainult Wi-Fi.
Põhiline Andmete varundamine ja taastamine Kaitske oma seadmes olevad isiklikke andmeid, rakenduse andmeid ja seadeid. Te saate varundada tundlikku teavet varunduskontole ja sinna hiljem juurde pääseda. Andmete varundamiseks või taastamiseks peate om Google'i või Samsungi kontole sisse logima. Vaadake lisateavet jaotisest Kontod. Samsungi konto kasutamine Toksake rakenduste ekraanil Seaded → Varunda ja lähtesta → Varunda minu andmed, valige varundatavad andmed ja toksake seejärel VARUNDA KOHE.
Põhiline Teleriga ühendamine Sissejuhatus Registreerige oma seadmes televiisor, et jagada nende vahel hõlpsasti sisu. • Seda funktsiooni saab kasutada Samsungi nutitelerites, mis on müügile tulnud 2015. aastal või hiljem ning mis toetavad funktsiooni Bluetooth Low Energy (BLE). • Mõned failid võivad võrguühendusest sõltuvalt olla esitamisel puhverdatud. Teleri registreerimine Registreeriga seadmes teler.
Põhiline Seadmes teleriekraani kuvamine 1 2 3 Avage teavituste paneel ja toksake Kiirühendamine. Registreeritud teler ilmub nimekirjas. Valige registreeritud teler. Toksake valikul Telerist mob.seadmesse. Teleriekraan kuvatakse teie seadmes. Funktsiooni Briefing on TV kasutamine Teie poolt registreeritud teler lülitub automaatselt sisse vastavalt seadmes eelnevalt seadistatud ajale ja kuvab ekraanil kellaaja, ilma ja teabe päevakava kohta.
Rakendused Rakenduste installimine ja deinstallimine Galaxy Apps Ostke ja laadige alla rakendusi. Saate laadida alla rakendusi, mis on mõeldud spetsiaalselt Samsung Galaxy seadmetele. Toksake rakenduste ekraanil Galaxy Apps. See rakendus võib sõltuvalt regioonist või teenusepakkujast mitte saadaval olla. Rakenduste installimine Sirvige rakendusi kategooriate järgi või toksake märksõna järgi otsimiseks OTSI. Valige rakendus, et kuvada selle teavet. Toksake tasuta rakenduste allalaadimiseks INSTALLI.
Rakendused Rakenduste haldamine Rakenduste desinstallimine või keelamine Toksake rakenduste ekraanil MUUDA. Rakendustele, mida saate blokeerida või deinstallida, ilmub ikoon . Valige rakendus ja toksake DESAKTIVEERI või DEINSTALLI. Samuti võite rakenduste ekraanil toksata Seaded → Rakendused → Rakendusehaldur, valida rakenduse ning seejärel toksata DESAKTIVEERI või DESINSTALLI. • DESAKTIVEERI: blokeerige valitud vaikimisi rakendused, mida ei saa seadmest eemaldada.
Rakendused Telefon Sissejuhatus Tehke hääl- ja videokõnesid ning vastake neile. Helistamine 1 2 3 Toksake rakenduste ekraanil Telefon. Sisestage telefoninumber. Kui klaviatuur ei ilmu ekraanile, toksake klaviatuuri avamiseks Toksake häälkõne tegemiseks või videokõne tegemiseks . . Ligipääs lisavalikutele. Kontaktide loendisse numbri lisamine. Telefoninumbri eelvaatamine. Eelneva tähemärgi kustutamine. Klaviatuuri peitmine.
Rakendused Kõnelogidest või kontaktide loendist helistamine Toksake LOGI või KONTAKTID ning libistage seejärel helistamiseks kontakti või telefoninumbri peal sõrmega paremale. Rahvusvahelise kõne tegemine 1 2 3 Toksake klaviatuuri avamiseks , kui klaviatuur ei ilmu ekraanile. Toksake ja hoidke 0 all, kuni ilmub + märk. Sisestage riigikood, piirkonnakood ja telefoninumber ning toksake . Sissetulevad kõned Kõnele vastamine Sissetuleva kõne puhul lohistage suurest ringist välja.
Rakendused Valikud kõnede ajal Häälkõne ajal Võimalikud on järgnevad tegevused: • HELITUGEVUS: helitugevuse reguleerimine. • Lisa kõne: teise kõne tegemine. • Lisahelitug.: helitugevuse suurendamine. • Bluetooth: Bluetoothi peakomplekti sisselülitamine, kui see on seadmega ühendatud. • Ootele: kõne ootele panemine. Toksake ootel kõne ühendamiseks Taasta. • Klaviatuur / Peida: avage või sulgege klaviatuur. • Vaigista: mikrofoni väljalülitamine, et teine pool teid ei kuuleks. • E-post: e-kirja saatmine.
Rakendused Kontaktid Sissejuhatus Looge uusi kontakte või hallake seadmes olevaid kontakte. Kontaktide lisamine Kontaktide käsitsi loomine 1 2 3 4 Toksake rakenduste ekraanil Kontaktid. Toksake ja valige salvestuskoht. Sisestage kontaktteave. • : pildi lisamine. • / : kontaktivälja lisamine või kustutamine. Toksake SALVESTA. Klaviatuuri abil telefoninumbri kontaktide nimekirja lisamiseks avage rakenduste ekraan ja toksake Telefon. Kui klaviatuur ei ilmu ekraanile, toksake klaviatuuri avamiseks .
Rakendused Kontaktide otsimine Toksake rakenduste ekraanil Kontaktid. Kasutage ühte järgnevatest otsinguviisidest: • Kerige kontaktide loendis üles või alla. • Lohistage kiireks kerimiseks sõrmega kontaktide loendi vasakus servas oleval indeksil. • Toksake kontaktide loendi ülaosas otsinguväljale ja sisestage otsingu kriteeriumid. Kui kontakt on valitud, valige üks järgnevatest toimingutest: • : lemmikkontaktidesse lisamine. • / • : sõnumi koostamine. • : e-kirja koostamine.
Rakendused 3 Lisage saajad ja sisestage sõnum. Ligipääs lisavalikutele. Saajate sisestamine. Valige kontaktide loendist kontakte. Emotikonide sisestamine. Sõnumi sisestamine. Sõnumi saatmine. Failide manustamine. 4 Toksake sõnumi saatmiseks SAADA. Sõnumite vaatamine Sõnumid on kontaktide kaupa sõnumilõimedesse rühmitatud. Rändluse ajal võib sõnumite vastuvõtmine teile lisakulusid tekitada. 1 2 3 Toksake rakenduste ekraanil Sõnumid. Valige sõnumiloendist kontakt. Vaadake oma vestlust.
Rakendused Internet Sirvige teabe otsimiseks veebilehti ning lisage oma lemmikleheküljed järjehoidjatesse, et neile mugavalt ligi pääseda. 1 2 3 Toksake rakenduste ekraanil Internet. Toksake aadressivälja. Sisestage veebiaadress või võtmesõna ja toksake Mine. Tööriistade vaatamiseks lohistage oma sõrme ekraanil kergelt allapoole. Eelmisele külastatud lehele pöördumine. Ligipääs lisavalikutele. Järjehoidjate, salvestatud veebilehtede ja hiljutise ajaloo kuvamine. Vaheakna sulgemine. Avalehe avamine.
Rakendused E-post E-posti kontode seadistamine Seadistage E-post esmakordsel avamisel e-posti konto. 1 2 3 Toksake rakenduste ekraanil E-post. Sisestage e-posti aadress ja parool ning toksake seejärel JÄRGMINE. Ettevõtte e-posti konto käsitsi registreerimiseks toksake KÄSITSI SEADIS. Pärast seda järgige ekraanil kuvatavaid seadistamise juhiseid. Veel ühe e-posti konto seadistamiseks toksake VEEL → Seaded → Lisa konto. Kui teil on rohkem kui üks e-posti konto, saate ühe määrata vaikekontoks.
Rakendused Kaamera Sissejuhatus Pildistage ja salvestage videoid mitmesuguseid režiime ja seadeid kasutades. Tavaline pildistamine Te saate pildistada ja salvestada videoid. Vaadake oma fotosid ja videoid asukohas Galerii. Toksake rakenduste ekraanil Kaamera. Kaamera kasutamise reeglid • Ärge pildistage inimesi või tehke neist videosid ilma neilt luba küsimata. • Ärge tehke pilte või videosid kohtades, kus see on seadusega keelatud.
Rakendused Hetkerežiim Eelvaate pisipilt Video salvestamine. Kiirseaded Pildistamine. Lülitamine esi- ja tagakaamerate vahel. Kaamera seaded Võtterežiimid Libistage eelvaate ekraanil sõrmega paremale, et pääseda ligi võtterežiimide loendile. Samuti võite sõrmega vasakule libistada, et näha jäädvustatud fotosid ja videoid. • Eelvaate ekraan võib olenevalt võtterežiimist ja kasutatavast kaamerast erineda. • Kui te kaamerat ei kasuta, lülitub see automaatselt välja. • Veenduge, et objektiiv oleks puhas.
Rakendused Säri ja fookuse lukustamine Suur valguse ja varjude kontrast ning objekti automaatsest fookusalast väljaspool asumine võib sobiva säri saavutamise keeruliseks muuta. Lukustage fookus või säri ning seejärel pildistage. Fokusseerimiseks toksake alale ja hoidke seda all, ala alla ilmub AF/AE-raam ning fookuse ja säri sätted lukustatakse. Sätted on lukustatud ka pärast pildi tegemist. Seda funktsiooni saab kasutada ainult mõnedes võtterežiimides.
Rakendused Panoraam Tehke horisontaalne või vertikaalne fotoseeria ja kombineerige need lainurkvõtteks. Toksake eelvaate ekraanil REŽIIM → Panoraam. Parima võtte saamiseks panoraamrežiimis järgige neid nõuandeid: • Liigutage kaamerat aeglaselt ühes suunas. • Hoidke pilt kaamera pildiotsija raamis. • Vältige ebaselge taustaga, nagu nt tühja taeva või seinaga piltide jäädvustamist. Virtuaalne võte Jäädvustage fotode seeria, tehes objekti ümber ringe, et jäädvustada objekt mitmest nurgast.
Rakendused Virtuaalvõtetena tehtud fotode kuvamine 1 2 3 Toksake eelvaate ekraanil eelvaate pisipildil. Toksake . Lohistage sõrme ekraanil vasakule või paremale või päärake seadet aeglaselt vasakule või paremale, et näha objekti erinevate nurkade alt. HDR (rikkalik toon) Tehke rikkalike värvidega fotosid ja talletage isegi eredates ning tumedates kohtades olevad detailid. Toksake eelvaate ekraanil REŽIIM → HDR (rikkalik toon).
Rakendused Shot & more Kasutage seda režiimi fotoseeria jäädvustamiseks ning erinevate efektide ja võtterežiimide abil fotode muutmiseks. Antud režiimiga pildistades pole suumifunktsioon saadaval. 1 2 3 Toksake eelvaate ekraanil REŽIIM → Shot & more. Toksake . Seade jäädvustab fotoseeria ja kuvab saadaval olevad võtterežiimid. Valige võtterežiim, rakendage fotodele efekte. • Parim foto: salvestage seeria parim foto. Teiste seerias olevate fotode kuvamiseks libistage vasakule või paremale.
Rakendused Kaksikkaamera Tagakaameraga maastikufoto pildistamisel ilmub eesmise kaameraga tehtud kujutis või video vaheaknas, või vastupidi. Kasutage seda funktsiooni ilusa maastikufoto ja autoportree korraga pildistamiseks. Toksake eelvaate ekraanil REŽIIM → Kaksikkaamera. Toksake pildistamiseks salvestamise alustamiseks . või video Valige vaheakna jaoks raami tüüp. Te saate salvestada videoid topeltkaamerarežiimis kuni 5 minutit Full HD-režiimis ja kuni 10 minutit HD- või VGA-režiimis. End. teh.
Rakendused 3 4 Keerake esikaamera objektiiv oma näo poole. Kui seade teie näo tuvastab, toksake enda pildistamiseks ekraanil. Pildistamisel oma peopesa kasutamiseks toksake ja toksake selle aktiveerimiseks lülitit Liigutuste juhtimine. Näidake oma peopesa eesmisele kaamerale. Pärast peopesa tuvastamist teeb seade mõne sekundi möödudes pilti. Intervallivõte Jäädvustage autoportreede seeria kindla intervalliga ja salvestage soovitud fotod.
Rakendused Kaamera seaded Kiirseaded Kasutage eelvaate ekraanil järgmisi kiirseadeid. Olemasolevad suvandid võivad olenevalt võtterežiimist ja kasutatavast kaamerast erineda. • : valige fotode ja videote jäädvustamise ajal kasutatav filtriefekt. Lisaefektide allalaadimiseks toksake Laadi alla. • : valige mõõtmisviis. See määrab, kuidas valgustugevust arvutatakse. Keskmestav mõõtmine kasutab võtte keskosas olevat valgust, et võtte säri arvutada.
Rakendused • Kuvarežiim: muudke eelvaate ekraani kuvasuhet. • Ruudustik: ekraani pildinäidiku juhised abistavad kompositsiooni loomist objektide valimisel. • Asukohasildid: lisab fotole GPS-i asukohasildi. • GPS-signaal võib nõrgeneda piirkondades, kus signaali liikumine on takistatud, nagu ehitiste vahel ja madalates kohtades, või halva ilmaga. • Teie asukoht võib olla näidatud Internetti üleslaaditud fotodel. Selle vältimiseks lülitage asukohasiltide seade välja.
Rakendused 2 Valige pilt või video. Videofailid kuvavad eelvaates pisipildil ikooni. Video taasesituseks toksake Rohkem suvandeid Eelmisele kuvale naasmine. Pildi jagamine teistega. Pildi muutmine. Pildi lisamine lemmikutesse. Pildi kustutamine. Menüüde peitmiseks või näitamiseks toksake ekraanil. Piltide või videote kustutamine Pildi või video kustutamine Valige pilt või video ja toksake ekraani all Kustuta.
Rakendused Smart Manager Sissejuhatus Smart Manager annab ülevaate seadme aku, mälu, muutmälu ja süsteemi turvalisuse oleku kohta. Samuti saate seadet automaatselt optimeerida kõigest ühe sõrmeliigutusega. Kiire optimeerimisfunktsiooni kasutamine Toksake rakenduste ekraanil Smart Manager → KUSTUTA KÕIK. Kiire optimeerimise funktsioon parandab seadme jõudlust järgmiste tegevuste kaudu. • Liigselt akutoidet kasutavate rakenduste tuvastamine ja mälu osaline vabastamine.
Rakendused Aku Kontrollige olemasolevat akutoidet ja aega, kui kaua seadet veel kasutada saab. Seadmete puhul, kus aku laetuse tase on madal, saate säästa energiat, kui aktiveerite energia säästmise funktsiooni ja sulgete rakendused, mis kasutavad liiga palju akutoidet. Alles olev kasutusaeg näitab seda, kui palju aega on aku tühjenemiseni. Alles olev kasutusaeg võib seadme seadetest ja töötamistingimustest tulenevalt erineda. Mälu Kontrollige kasutatud ja saadaval oleva mälumahu olekut.
Rakendused 3 Sisestage sündmuste üksikasju. Pealkirja sisestamine. Kasutamiseks või sünkroonimiseks kalendri valimine. Alarmi seadistamine. Sündmuse algus- ja lõppkuupäeva seadmine. Ürituse asukoha sisestamine. Lisage sündmusele toimumiskoha kaart. Lisaüksikasjade lisamine. 4 Sündmuse salvestamiseks toksake SALVESTA. Ülesannete loomine 1 2 3 4 Toksake rakenduste ekraanil S Planeerija. Toksake ÜLESANDED. Sisestage ülesande üksikasjad ja toksake tähtaja määramiseks TÄNA või HOMME.
Rakendused SideSync’i versioon 3.0 Sissejuhatus SideSync võimaldab teil hõlpsasti jagada oma ekraani ja andmeid Samsungi Androidi nutitelefonide, tahvelarvutite ja mistahes muude arvutite vahel. Rakendus SideSync peab olema paigaldatud mõlemasse seadmesse, mida te ühendada soovite.
Rakendused Tahvelarvuti ja arvuti ühendamine 1 Ühendage oma tahvelarvuti oma arvutiga USB-kaabli abil. 2 Käivitage mõlemas seadmes SideSync’i versioon 3.0. Samuti võite mõlemad seadmed ühendada sama juurdepääsupunktiga. Virtuaalne ekraan kuvatakse arvutis ja tahvelarvuti ekraan lülitatakse välja.
Rakendused Virtuaalse ekraani kasutamine SideSync kuvab ühe seadme ekraani täpselt samal kujul teises seadmes. Te võite virtuaalse ekraani kaudu kasutada seadme funktsioone, näiteks teha kõnesid või käivitada rakendusi. Järgnevalt näete kujutist virtuaalsest tahvelarvuti ekraanist. • Mõned funktsioonid ei pruugi virtuaalse ekraani kaudu toimida. • Virtuaalse ekraani välimus ja funktsioonid võivad sõltuvalt ühendatud seadmest varieeruda. Virtuaalse ekraani minimeerimine. Ühenduse lõpetamine.
Rakendused Ekraanide vahel liikumine Selleks, et kasutada ühendatud seadmes selle tegelikku ekraani, vajutage ühendatud seadme toitenuppu või avakuvaklahvi. Virtuaalne ekraan lülitub välja ning ühendatud seadme ekraan lülitub sisse. Kui teie tahvelarvuti on teie arvutiga ühendatud, klõpsake arvutis oleval virtuaalsel tahvelarvuti ekraanil, et sellele naasta. Kui teie nutitelefon on ühendatud tahvelarvutiga, toksake tahvelarvutis LÜLITU TAHVELSEADMELE.
Rakendused 2 Liigutage hiirekursorit arvutiekraani vasakule või paremale servale, et liikuda oma tahvelarvuti ekraanile. Hiirekursor ilmub tahvelarvuti ekraanile. 3 Tahvelarvutis saate oma arvuti klaviatuuri ja hiirt kasutada erinevateks tegevusteks, näiteks teksti sisestamiseks, kopeerimiseks ja kleepimiseks ja valikute tegemiseks. Selleks, et arvutit jälle hiire abil juhtida, viige kursor tagasi arvutiekraanile.
Rakendused Muusika Kuulake kategooriate järgi sorditud muusikat ja kohandage taasesituse seadeid. Toksake rakenduste ekraanil Muusika. Valige kategooria ja valige seejärel esitamiseks pala. Toksake muusikapleieri ekraani avamiseks ekraani alumises servas olevat albumi kujutist. Ligipääs lisavalikutele. Esitusloendi avamine. Taasesituse peatamine ja jätkamine. Faili määramine lemmikpalaks. Helitugevuse reguleerimine. Juhuesituse sisselülitamine. Kordusrežiimi muutmine. Eelmisele palale hüppamine.
Rakendused Video Vaadake seadmesse salvestatud videoid ja kohandage taasesituse seadeid. Toksake rakenduste ekraanil Video. Valige esitatav videofail. Esitusloendi avamine. Ligipääs lisavalikutele. Taasesituse peatamine ja jätkamine. Riba libistamise teel edasi-tagasikerimine. Helitugevuse reguleerimine. Juhtpaneeli teisaldamine vasakule. Juhtpaneeli teisaldamine paremale. Ekraanisuhte muutmine. Lülitu ümber hüpikvideopleierile. Eelmisele videole hüppamine. Toksake ja hoidke tagasikerimiseks.
Rakendused Memo Looge memosid ja korrastage neid kategooria alusel. Toksake rakenduste ekraanil Memo. Memode koostamine Toksake memode loendis ikooni suvandeid: ja sisestage memo. Kasutage memo koostamise ajal järgmisi • Kateg.: kategooria loomine või seadistamine. • Pilt: piltide lisamine. • Hääl: lisamiseks helisalvestuse tegemine. • Ülesanded: iga rea algusesse märgistatavate kastide lisamine, et luua ülesannete nimekiri. Memo salvestamiseks toksake SALVESTA.
Rakendused Alarmide seadistamine Määrake alarmi kellaaeg ja toksake SALVESTA. Äratuse aja sisestamisel klaviatuuri avamiseks toksake KLAHVISTIK. Erinevate alarmivalikutega alarmi seadistamiseks toksake VALIKUD, määrake alarmivalikud ja toksake seejärel SALVESTA. Alarmide aktiveerimiseks või deaktiveerimiseks toksake alarmide loendis alarmi kõrval olevat kellaikooni. Alarmide peatamine Toksake alarmi peatamiseks KEELDU.
Rakendused STOPPER 1 2 3 Toksake rakenduste ekraanil Kell → STOPPER. Toksake ALGUS sündmuse ajavõtu käivitamiseks. Sündmuse ajavõtul ringiaegade salvestamiseks toksake RING. Toksake ajavõtu peatamiseks PEATA. Ajavõtu taaskäivitamiseks toksake JÄTKA. Ringiaegade kustutamiseks toksake LÄHTESTA. TAIMER 1 2 3 Toksake rakenduste ekraanil Kell → TAIMER. Seadistage kestus ja toksake seejärel ALGUS. Kestuse sisestamisel klaviatuuri avamiseks toksake KLAHVISTIK. Kui taimer peatub, toksake KEELDU.
Rakendused Google rakendused Google pakub meelelahutuse, sotsiaalvõrgustiku ja äri rakendusi. Mõnedele rakendustele ligipääsuks on teil vaja Google kontot. Vaadake lisateavet jaotisest Kontod. Rakenduste kohta rohkema teabe saamiseks külastage iga rakenduse abimenüüd. Mõned rakendused võivad sõltuvalt teie regioonist või teenusepakkujast mitte saadaval olla või olla teisiti märgistatud. Chrome Otsige informatsiooni ja sirvige veebilehti. Gmail Saatke või võtke vastu e-kirju Google Mail teenuse kaudu.
Rakendused Photos Otsige, hallake ja toimetage oma fotosid ja videoid erinevatest allikatest ühes kohas. Hangouts Vestelge oma sõpradega privaatselt või rühmades ning kasutage vestluse ajal pilte, emotikone ja videokõnesid. Google Otsige kiirelt üksusi internetist või oma seadmest. Häälotsing Otsige kiirelt üksusi, öeldes võtmesõna või fraasi. Google'i seaded Konfigureerige mõnede Google poolt pakutud funktsioonide seadeid.
Seaded Sissejuhatus Kohandage funktsioonide ja rakenduste seadeid. Mitmesuguseid seadesuvandeid konfigureerides saate oma seadet rohkem isikupärastada. Toksake rakenduste ekraanil Seaded. Seadete otsimiseks märksõnade abil toksake OTSI. Wi-Fi Ühendamine Wi-Fi-võrguga Lülitage Wi-Fi funktsioon Wi-Fi võrguga ühendamiseks ja internetti ning muudesse võrguseadmetesse pääsemiseks sisse. • Teie seade kasutab harmoneerimata sagedust ja on ette nähtud kasutamiseks kõigis Euroopa riikides.
Seaded 3 Toksake ÜHENDA. Kui seade ühendub Wi-Fi võrguga, ühendab seade selle võrguga iga kord parooli küsimata, kui see on saadaval. Seadme automaatse ühenduse loomise takistamiseks valige loendist võrk ning toksake UNUSTA. Wi-Fi Direct Wi-Fi Direct ühendab seadmed otse Wi-Fi-võrgu kaudu ilma pääsupunktita. 1 2 Toksake seadete ekraanil Wi-Fi ning toksake selle aktiveerimiseks lülitit. Toksake Wi-Fi Direct. Tuvastatud seadmed ilmuvad loendisse.
Seaded Seadme ühenduse katkestamine 1 2 3 Toksake seadete ekraanil Wi-Fi. Toksake Wi-Fi Direct. Seade kuvab loendis liidetud seadmeid. Toksake seadmete lahtiühendamiseks seadme nimel. Bluetooth Sissejuhatus Kasutage Bluetoothi, et vahetada andmeid ja meediumifaile teiste seadmetega, kus Bluetooth on sisse lülitatud. • Samsung ei vastuta Bluetooth kaudu saadetud või vastuvõetud teabe kaotsimineku, edastuskatkestuse või väärkasutuse eest.
Seaded Sidumine teiste Bluetooth-seadmetega 1 Toksake seadete ekraanil Bluetooth ning toksake selle aktiveerimiseks lülitit. 2 Valige sidumiseks seade. Tuvastatud seadmed ilmuvad loendisse. Kui teie seade on olnud teise seadmega varem seotud, toksake seadme nime, kinnitamata automaatselt loodud salasõna. Kui seotavat seadet pole loendis, taotlege seadme nähtavuse sisselülitamist. Vaadake teise seadme kasutusjuhendit. Teie seade on teistele seadmetele nähtav, kui Bluetoothi seadete ekraan on avatud.
Seaded Bluetooth-seadmete ühenduse lõpetamine 1 2 3 Toksake seadete ekraanil Bluetooth. Seade kuvab loendis liidetud seadmeid. Toksake ühenduse katkestamiseks seadme nime kõrval . Toksake Seo lahti. Lennurežiim Siin saate keelata seadme kõik juhtmevabad funktsioonid. Sel juhul saate kasutada vaid võrguühendust mittevajavaid teenuseid. Toksake seadete ekraanil Lennurežiim.
Seaded Mobiilse kuumkoha kasutamine Kasutage seadet mobiilse kuumkohana, et jagada seadme mobiilandmeside ühendust teiste seadmetega. 1 2 Toksake seadete ekraanil Mobiilne kuumkoht ja modem → Mobiilne kuumkoht. Toksake selle aktiveerimiseks lülitit. Olekuribale ilmub ikoon . Teised seadmed leiavad teie seadme Wi-Fi-võrkude loendist. Mobiilsele kuumkohale parooli seadistamiseks toksake VEEL → Konfigureeri mob. kuumkohta ja valige turvatase. Seejärel sisestage parool ja toksake SALVESTA.
Seaded Mobiilsidevõrgud Mobiilsidevõrkude seadete konfigureerimine. Toksake seadete ekraanil Mobiilsidevõrgud. • Andmesiderändlus: seadme seadistamine kasutama rändluse ajal andmeühendusi. • Pääsupunktide nimed: pääsupunktide nimede (APNid) määramine. • Võrgurežiim: võrgutüübi valimine. • Võrguoperaatorid: saadaolevate võrkude otsimine ja võrgu käsitsi registreerimine. Veel ühenduseseadeid Valikud Kohandage teiste funktsioonide juhtimise seadeid. Toksake seadete ekraanil Veel ühenduseseadeid.
Seaded Printimine Konfigureerige seadmesse installitud printeri lisamoodulite seadeid. Võite ühendada seadme printeriga Wi-Fi või Wi-Fi Directi kaudu ning printida pilte või dokumente. Teatud printerid ei pruugi antud seadmega ühilduda. Printeri pluginate lisamine Lisage printeri pluginaid printerite jaoks, mida soovite seadmega ühendada. 1 2 3 4 Toksake seadete ekraanil Veel ühenduseseadeid → Printimine → Lae lisandmoodul alla. Otsige printeri pluginat veebipoest Play pood.
Seaded Allalaadimisvõimendi Määrake seade suuremaid kui 30 MB faile kiiremini alla laadima korraga Wi-Fi- ja mobiilsidevõrkude kaudu. Võimsam Wi-Fi-signaal võimaldab suuremaid allalaadimiskiirusi. Toksake seadete ekraanil Veel ühenduseseadeid → Allalaadimisvõimendi. • Failide allalaadimine mobiilsidevõrgu kaudu võib kaasa tuua lisakulutusi. • Suurte failide allalaadimisel võib seade kuumeneda. Kui seade ületab seatud temperatuuri, lülitatakse funktsioon välja.
Seaded Ekraan Kuvaseadete muutmine. Toksake seadete ekraanil Ekraan. • Heledus: ekraani heledusastme reguleerimine. • Font: fondi suuruse ja tüübi muutmine. • Ekraani kuvalõpp: seadme ekraani taustvalguse väljalülitamisele eelneva ooteaja seadistamine. • Nutikas olek: seadme ekraani taustvalguse seadistamine ekraani vaatamise ajal mitte välja lülituma. • Ekraani režiim: ekraani režiimi muutmine, et kohandada ekraani värvi ja kontrastsust.
Seaded Rakendused Hallake seadme rakendusi ja muutke nende seadeid. Toksake seadete ekraanil Rakendused. • Rakendusehaldur: saate vaadata ja hallata om seadmes olevaid rakendusi. • Vaikerakendused: valige rakenduste kasutamiseks vaikeseade. • Rakenduse seaded: kohandage iga rakenduse seadeid. Taustpilt Avalehe ja lukustatud ekraani taustpildi seadete muutmine. Toksake seadete ekraanil Taustpilt. Luk.ekraan ja turvalisus Valikud Muutke seadme ja SIM-või USIM-kaardi turvamiseks seadeid.
Seaded • Leia minu telefon: aktiveerige või deaktiveeriga funktsioon Find My Mobile. See funktsioon aitab teil oma kadunud või varastatud seadme asukoht kindlaks teha. Samuti võite külastada rakenduse Find My Mobile veebilehte (findmymobile.samsung.com), et jälitada ja juhtida oma kadunud või varastatud seadet. • Tundmatud allikad: seadme seadistamine lubama tundmatute allikate rakenduste paigaldamist. • Muud turvaseaded: täiendavate turvaseadete konfigureerimine.
Seaded • Seade ei pruugi tuvastada väikeste või peenikeste sõrmede sõrmejälgi. • Kui painutate sõrme või kasutate sõrmeotsa, ei pruugi seade teie sõrmejälgi tuvastada. Veenduge, et katate terve avakuvaklahvi oma sõrmega. • Tuvastuse toimimise parandamiseks registreerige selle käe sõrmejäljed, millega seadet enim kasutatakse. • Kuivas keskkonnas võib seadmesse koguneda staatilist elektrit.
Seaded Sõrmejälgede kustutamine Te saate registreeritud sõrmejäljed kustutada sõrmejäljehalduri abil. 1 2 3 4 Toksake seadete ekraanil Luk.ekraan ja turvalisus → Sõrmejäljed. Skannige registreeritud sõrmejälg või toksake Varunda parool ja sisestage varuparool. Toksake MUUDA. Märgistage kustatavad sõrmejäljed ja toksake EEMALDA. Varuparooli muutmine Te saate muuta parooli, mida kasutate varuparoolina sõrmejälgede skannimisel. 1 2 3 4 5 Toksake seadete ekraanil Luk.ekraan ja turvalisus → Sõrmejäljed.
Seaded 3 4 Toksake selle aktiveerimiseks lülitit Kinnitage Samsungi konto. Logige oma Samsungi kontosse sisse. Sõrmejälgede abil kontodesse sisselogimine Te saate oma sõrmejälgi kasutada veebilehtesse sisselogimiseks, kui need toetavad paroolide salvestamist. 1 2 3 4 5 6 Toksake seadete ekraanil Luk.ekraan ja turvalisus → Sõrmejäljed. Skannige registreeritud sõrmejälg või toksake Varunda parool ja sisestage varuparool. Toksake selle aktiveerimiseks lülitit Veebi sisselogimine.
Seaded Privaatsusrežiim Peitke isiklik sisu seadmes, et vältida teiste ligipääsu sellele. Privaatsusrežiimi aktiveerimine 1 Toksake seadete ekraanil Privaatsus → Privaatsusrežiim ning toksake selle aktiveerimiseks lülitit. Kui te aktiveerite privaatsusrežiimi esmakordselt, järgige ekraanil olevaid juhiseid privaatsusrežiimi ligipääsukoodi määramiseks. 2 Järgige ekraanile ilmuvaid juhiseid privaatrežiimi eelseatud ligipääsukoodi sisestamiseks. Privaatrežiim aktiveeritakse ja olekuribale ilmub ikoon .
Seaded Peidetud sisu kuvamine Peidetud üksusi saab kuvada ainult siis, kui privaatsusrežiim on aktiveeritud. 1 2 3 Toksake seadete ekraanil Privaatsus → Privaatsusrežiim ning toksake selle aktiveerimiseks lülitit. Järgige ekraanile ilmuvaid juhiseid privaatrežiimi eelseatud ligipääsukoodi sisestamiseks. Toksake rakenduste ekraanil Minu Failid → Privaatne. Privaatkausta tõstetud üksused kuvatakse ekraanile. Järjehoidjaid saate vaadata rakendusega Internet.
Seaded Juurdepääs Konfigureerige erinevaid seadeid, et parandada seadmele juurdepääsu. Toksake seadete ekraanil Juurdepääs. • Nägemine: kohandage seadeid, et parandada juurdepääsu nägemispuudega kasutajate jaoks. • Kuulmine: kohandage seadeid, et parandada juurdepääsu kuulmispuudega kasutajate jaoks. • Vilumus ja infovahetus: kohandage seadeid, et parandada juurdepääsu kasutajate jaoks, kelle osavus on väiksem. • Suunalukk: muutke ekraani lahtilukustamiseks mõeldud suunakombinatsioonide seadeid.
Seaded Kontod Lisage oma Samsungi ja Google'i kontod või muud kontod, millega sünkroonida. Kontode lisamine Teatud seadmel olevad rakendused eeldavad registreeritud konto olemasolu. Looge seadme parimaks kasutamiseks kontod. 1 2 3 Toksake seadete ekraanil Kontod → Lisa konto. Valige kontoteenus. Konto seadistamise lõpetamiseks järgige ekraanile kuvatavaid juhiseid. Sisu sünkroonimiseks kontodega valige konto ja valige sünkroonimiseks üksusi.
Seaded Varunda ja lähtesta Muutke seadete ja andmete seadistamise seadeid. Toksake seadete ekraanil Varunda ja lähtesta. • Varunda minu andmed: tehke oma isiklikust informatsioonist ja rakenduste andmetest varukoopia Samsungi serverisse. Samuti saate määrata seadme automaatselt andmeid varundama. • Taastamine: lähtestage Samsungi kontolt varasemalt varundatud isiklik informatsioon ja rakenduste andmed. • Varukonto: Google'i varukonto loomine või muutmine.
Seaded Aku Kuvage teave akutoite kohta ja muutke energia säästmisega seotud valikuid. Toksake seadete ekraanil Aku. Alles olev kasutusaeg näitab seda, kui palju aega on aku tühjenemiseni. Alles olev kasutusaeg võib seadme seadetest ja töötamistingimustest tulenevalt erineda. • Energiasäästurežiim: energiasäästurežiimi aktiveerimine ja energiasäästurežiimi seadete muutmine. Vaadake lisateavet jaotisest Energiasäästurežiim.
Seaded Kuupäev ja kellaaeg Pääsete juurde järgnevatele seadetele ja saate neid muuta, et kontrollida, kuidas seade kellaaega ja kuupäeva kuvab. Toksake seadete ekraanil Kuupäev ja kellaaeg. Kui aku tühjeneb täielikult või eemaldatakse seadmelt, siis kuupäev ja kellaaeg lähtestatakse. • Automaatne kuupäev ja kellaaeg: kellaaja automaatne värskendamine ühest ajavööndist teise liikudes. • Automaatne ajavöönd: seadme seadistamine ajavööndi infot ajavööndi vahetumisel automaatselt võrgust vastu võtma.
Lisa Tõrkeotsing Enne Samsungi Teeninduskeskusesse pöördumist proovige järgnevaid lahendusi. Teatud olukorrad ei tarvitse teie seadmele kohalduda. Seadme sisselülitamisel või kasutamise ajal peate sisestama ühe järgnevatest koodidest: • Parool: kui seadme lukustusfunktsioon on lubatud, peate sisestama seadmele määratud parooli. • PIN: seadme esmakordsel kasutamisel või kui PIN-koodi nõue on võimaldatud, peate te sisestama SIM-või USIM-kaardi PIN-koodi.
Lisa Puuteekraan reageerib aeglaselt või valesti • Kui kinnitate puuteekraanile kaitsekatte või valikulisi tarvikuid, ei pruugi puuteekraan korralikult toimida. • Kui kannate kindaid, kui teie käed pole puuteekraani puudutamisel puhtad, või kui toksate ekraani teravate objektide või sõrmeotstega, võib puuteekraan tõrkuda. • Niiskus või veega kokkupuude võib tuua kaasa puuteekraani talitlushäireid. • Taaskäivitage seade ajutiste programmivigade parandamiseks.
Lisa Heli kajab kõne ajal Vajutage helitugevuse reguleerimiseks helitugevusnuppu või liikuge teise kohta. Mobiilsidevõrgu või internetiühendus katkeb tihti või on heli ebakvaliteetne • Veenduge, et te ei blokeeri seadme siseantenni. • Nõrga signaali või vastuvõtuga alades võib signaali vastuvõtt kaduda. Teie ühenduse probleemid võivad olla tingitud teenusepakkuja tugijaama probleemidest. Minge teise kohta ja proovige uuesti.
Lisa Kaamera käivitamisel ilmub veateade Teie seadme kaamerarakenduse kasutamiseks peab olema seadmes piisavalt mälu ja akuvoolu. Kaamera käivitamise veateate saamisel proovige järgnevat: • Laadige aku. • Vabastage osa mälust, teisaldades faile arvutisse või kustutades need seadmest. • Taaskäivitage seade. Kui pärast eelmainitud nõuannete proovimist on kaameraga endiselt probleeme, võtke ühendust Samsungi Teeninduskeskusega.
Lisa Teist Bluetoothi seadet ei leita • Veenduge, et Bluetoothi juhtmevaba funktsioon on teie seadmes sisse lülitatud. • Veenduge, et Bluetoothi juhtmevaba funktsioon on teises seadmes sisse lülitatud. • Veenduge, et teie seade ning teine Bluetoothi seade on Bluetoothi maksimaalses toimimisulatuses (10 m). Kui need nõuanded probleemi ei lahenda, võtke Samsungi Teeninduskeskusega ühendust. Seadme arvutiga ühendamisel ei looda ühendust • Veenduge, et kasutatav USB-kaabel ühildub teie seadmega.
Lisa Aku eemaldamine • Aku eemaldamiseks peate koos juhenditega külastama autoriseeritud hoolduskeskust. • Ohutuse huvides ei ole lubatud akut ise eemaldada. Valesti eemaldatud aku võib kahjustada akut ennast ja seadet, tekitada vigastusi ja/või muuta seadme ohtlikuks. • Samsung ei vastuta mistahes vigastuste või kahjude eest (ei lepinguliselt ega kaudselt, sealhulgas hooletus) mis võivad tekkida käesolevate hoiatuste ja juhiste täpselt järgimata jätmisest.
Copyright Copyright © 2015 Samsung Electronics Antud juhend on kaitstud rahvusvaheliste autoriõigustega. Kasutusjuhendi ühtki osa ei tohi ilma Samsung Electronics' eelneva kirjaliku loata reprodutseerida, levitada, tõlkida või edastada mitte mingil kujul ega mingite vahendite abil, olgu need siis elektroonilised või mehaanilised, sealhulgas kopeerimine, salvestamine või talletamine mis tahes andmete salvestamise ja esitamise süsteemis.