DVD mängija / salvestaja DVDR3480 Täname Teid, et valisite Philipsi. Kas vajate abi? Lugege esmalt kiire alustamise / kasutamise juhendit ja seda kasutusjuhendit. Nendes on toodud palju erinevaid nõuandeid, mis muudavad Philips toote kasutamise palju nauditavamaks. Kui Te ei leidnud oma küsimustele vastust nendest materjalidest, külastage meie kodulehekülge www.philips.com/welcome Külastage Philipsit internetis: http://www.philips.
INFORMATSIOON INFORMATSIOON LASERI KOHTA Laseri tüüp .....................Semikonduktorlääts InGaAIP (DVD) GaAlAs (CD) Lainepikkus ....................658 nm (DVD) .................................90 nm (CD) Väljundi võimsus............30 mW (DVD+RW kirjutamine) .................................1.0 mW (DVD lugemine) .................................1.0 mW (CD lugemine) Läätse ulatus ..................84 kraadi (DVD) .................................
MÄRKUSED INFORMATSIOON See toode kuulub autoriõiguse kaitse tehnoloogia alla, mis on kaitstud USA patendi ja vaimse omandi õigustega. Selle autoriõiguse kaitsega tehnoloogia kasutamine peab olema Macrovision poolt autoriseeritud ja on mõeldud kodudes ning teistes piiratud vaatajaskonnaga kohtades kasutamiseks kui ei ole just Macrovisioni poolt teisiti volitatud. Teistsugune rakendamine või demonteerimine on keelatud. See seade on vastavuses Euroopa Ühenduse raadiosageduse nõuetega.
SISUKORD MÄRKUSED Üldine informatsioon Salvestamine Hooldus- ja ohutusinformatsioon ...................6 Paigaldamine...................................................6 Plaatide puhastamine ......................................6 Taaskasutamine...............................................6 Salvestamine .........................................22 Salvestamiseks sobivad plaadid ....................22 Vaikimisi salvestusseaded .............................22 Salvestusseaded.............................
TELESÜSTEEM Riik SISUKORD DVD piirkond Salvestuste toimetamine Salvestuste toimetamine ...........................35 Plaadimenüü .................................................35 Teie salvestuste toimetamine.........................35 Pealkirja muutmise menüüsse sisenemine....36 Salvestuse kustutamine.................................36 Pealkirjas lõigu varjamine (ainult DVD±RW plaadid) .........................................................36 Pealkirja ümbernimetamine ...........................
HOOLDUS- JA OHUTUSINFORMATSIOON ETTEVAATUST! See seade ei sisalda ühtegi kasutaja poolt hooldatavat osa. Palun jätke kogu hooldustöö vastavalt kvalifitseeritud isikute hooleks! Paigaldamine Sobiva asukoha leidmine 0 Asetage süsteem kõvale, lamedale ning stabiilsele alusele. Ärge asetage seadet vaibale. 0 Ärge asetage seadet mõnele teisele seadmele, mis võivad selle all kuumeneda (näiteks vastuvõtja või võimendi). 0 Ärge asetage midagi seadme alla (näiteks CD plaadid, ajalehed).
EKRAANPANEELI TEATED / SÜMBOLID Järgmised sümbolid / kirjad võivad ilmuda salvestaja ekraanipaneelile: H H H H H 58 00:00:00 Multifunktsionaalne ekraani / tekstiriba 0 Pealkirja / pala number 0 Pealkirja / pala kogu-, kulunud ja järelejäänud aeg 0 Plaadi kohta käiv lisainformatsioon 0 Telekanali number või videoallikas 0 Kellaaeg (seda kuvatakse ootereþiimis) 0 Teleprogrammi pealkiri MENU Taimerprogrammeering on seatud või aktiivne. FULL Plaat on täis. Uute salvestuse jaoks ei ole salvestusruumi.
KAUGJUHTIMISPULT TERMINOLOOGIA 1. B 0 Lülitab DVD salvestaja sisse ja puhkereþiimi. 2. ANGLE 0 Valib DVD plaadi kaameranurga (kui saadaval). 3. OPEN/ CLOSE p 0 Avab/sulgeb plaadiliuguri. 4. REPEAT 0 Valib erinevate kordusreþiimide vahel. 5. REPEAT (A-B) 0 Kordab plaadil kindlat sektsiooni. 6. SETUP 0 Sisse / välja seadistamismenüüst. 7. q Q: Nooleklahvid vasakule ja paremale liikumiseks. \ [: Nooleklahvid üles ja alla liikumiseks, S-Video: Edastab selge pildi saates luminants- ja värvilise si
TERMINOLOOGIA Analoog: Heli, mis ei ole konverteeritud numbrilisteks väärtusteks. Analoogheli võib varieeruda, seevastu digitaalsel helil on kindlad numbrilised väärtused. Need pesad edastavad heli kahe kanali kaudu: vasakpoolse ja parempoolse kaudu. Külgede suhtarv: Kuvatava pildi vertikaal- ja horisontaalpikkuste suhe. Tavalistel televiisoritel on horisontaal-vertikaalsuhtarv 4:3 ja laiekraanteleviisoritel 16:9.
KAUGJUHTIMISPULT Kaugjuhtimispuldi kasutamine KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED ETTEVAATUST! 0 Eemaldage patareid, kui need on tühjaks saanud või kui te ei kavatse kaugjuhtimispulti pikema aja jooksul kasutada. Miks võtab minu USB seadme sisu kuvamine nii kaua aega? 0 See võib olla tingitud failide suurest arvust (>500 faili/kausta) või failide suurusest (>1MB). Seadmel võib olla mitte toetatud faile, mida süsteem proovib lugeda/kuvada.
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED Millist plaati peaksin salvestamiseks kasutama? Salvestada on võimalik ainult DVD+R ja DVD+RW plaatide peale. DVD+R/+RW plaadid on tänapäeval kõige paremini sobituvad DVD plaadi formaadid. Need sobivad taasesitamiseks enamikel DVDmängijatel ning DVD-ROM draivides arvutites. PEASEADE Mida tähendavad pealkirjad ja peatükid? DVD plaadile on salvestatud pealkirjad ja peatükid, mis on sarnased raamatutest tuttavate pealkirjade ja peatükkidega.
1.
PROBLEEMIDE LAHENDAMINE PROBLEEM (salvestamine) 1. SAMM: SALVESTAJA ESMASED ÜHENDUSED LAHENDUS 0 See juhtub, kui te üritate kopeerida DVD plaati või videokassetti, mis on Pilt on hägune ja heledus kopeerimise vastu kaitstud. Kuigi pilt televiisoriekraanil on korras, siis varieerub, kui kopeeritakse DVD salvestus on DVD plaadil vigane.
1.
PROBLEEMIDE LAHENDAMINE 1. SAMM: SALVESTAJA ESMASED ÜHENDUSED HOIATUS! Mitte ühelgi tingimusel ei tohi Te üritada seadet iseseisvalt parandada, kuna see katkestab garantii. Ärge avage süsteemi, kuna võib esineda elektrilöögi oht. Vea tekkimisel vaadake üle allpool olevad punktid enne, kui viite seadme parandusse. Kui Te ei ole võimeline lahendama tekkinud probleemi neid vihjeid järgides, konsulteerige edasimüüjaga.
2. SAMM: VALIKULISED ÜHENDUSED TARKVARA UUENDAMINE Kaabliploki / satelliitvastuvõtja tagakülg (näide) Uusima tarkvara installeerimine Salvestajasse installeeritud tarkvara täiustatakse pidevalt, et saavutada suurem stabiilsus ja salvestaja sobivus erinevate lisaseadmetega. Philips annab regulaarselt välja tarkvarauuendusi teie salvestajale installeeritud tarkvarale. Te saate kopeerida uuendused CD plaadile ja seejärel installeerida oma salvestajasse.
SÜSTEEMIMENÜÜ VALIKUD 2. SAMM: VALIKULISED ÜHENDUSED Süsteemi (System) seaded (vaikimisi seaded on allajoonitud ) Menu Language (menüü Valige menüü keel ekraanil kuvamiseks. keel) Screen Saver (ekraanisäästja) Restore Default (vaikimisi seadistuse taastamine) Ekraanisäästja väldib kahjustusi televiisoriekraanile, mis võivad tekkida, kui ühte ekraanipilti kuvatakse liiga kaua. {On} – Kui taasmängimine on lõppenud või seisatud rohkem kui 5 minutit, lülitub sisse TV ekraanisäästja reþiim.
2. SAMM: VALIKULISED ÜHENDUSED SÜSTEEMIMENÜÜ VALIKUD Video seaded (vaikimisi seaded on allajoonitud ) Video Output (videoväljund) Kaabliploki / satelliitvastuvõtja tagakülg (näide) Siin saate valida videoväljundi, mis sobib kõige paremini salvestaja ja televiisori vahelise videoühenduse jaoks. {SCART RGB} – SCART ühenduse jaoks. {YUV P-SCAN} – Komponentvideo ühendus TV progressiivse skaneerimise re iimi jaoks. (Kasutage kaugjuhtimispulti, et valida õige kanal.
SÜSTEEMIMENÜÜ VALIKUD 2. SAMM: VALIKULISED ÜHENDUSED Heliseaded (Audio) (vaikimisi seaded on allajoonitud ) Downmix Digital Output (digitaalne väljund) Night Mode (ööreþiim) Valige see meetod, kui Te taasesitate DVDd, mis on salvestatud Dolby Digital formaadis. {LT/RT} – Valige see reþiim kui salvestaja on ühendatud Dolby Pro Logic Decoder'iga. {Stereo} – Valige see reþiim, mis tekitab heli ainult kahest eesmisest kõlarist.
3. SAMM: INSTALLEERIMINE JA SEADISTAMINE Installeerimismenüü ilmub kõige esimesel korral, kui Te salvestaja sisse lülitate. Need seaded aitavad Teil seadistada salvestaja peamised funktsioonid kergesti, sealhulgas TV kanalite paigaldamise ja keeleseaded. 4. Teie asukohamaa valiku menüü ilmub televiisori ekraanile. Need seaded on vajalikud automaatselt TV kanalite paigaldamiseks Teie piirkonnas. Ō Tähistage \ [ klahvide abil oma asukohamaa ja vajutage kinnitamiseks klahvile OK.
SÜSTEEMIMENÜÜ VALIKUD 3. SAMM: INSTALLEERIMINE JA SEADISTAMINE Taasesitamise (Playback) seaded (vaikimisi seaded on allajoonitud) Audio Language (audio keel) Valige sobiv audio keel DVD plaadi taasmängimiseks. Subtitle Language (subtiitrite keel) Valige sobiv subtiitrite keel DVD plaadi taasmängimiseks. TV Shape (ekraanipildi kuju) Resume (jätkamine) 6. Ilmub kellaaja sisestamise menüü. Ō Kasutage numbriklahvide 0-9 abi kaugjuhtimispuldil või klahve \ [ q Q, et sisestada korrektne kellaaeg.
SALVESTAMINE Salvestamiseks sobivad plaadid Selle salvestajaga sobivad taasesitamiseks ja salvestamiseks erinevates formaatides DVD plaadid. SÜSTEEMIMENÜÜ VALIKUD Toetatud plaaditüübid ja meediakiirused Plaat Meediakiirus Plaadi (Disc) seaded Format (vormindamine) Kindlate DVD+VR, DVD±RSL/DL ja DVD±RW plaatide puhul on enne salvestajaga salvestamist vajalik vormindamine. 1) Funktsiooni valimiseks vajutage klahvile OK. 2) Kuvatakse kinnitamisteade.
SÜSTEEMIMENÜÜ VALIKUD SALVESTAMINE Telekanalite (Tuner) seaded Salvestusseaded (allajoonitud valikud on vaikimisi valitud) {Manual Setting} – Vajutage klahvile OK, et siseneda manuaalsesse seadistamisse. Kasutage \ [ klahve, et muuta seadistust ja q Q klahve, et liikuda eelmise/järgmise valiku vahel. Rec. quality (Salvestuse Salvestusreþiim määrab ära salvestuse kvaliteedi ning plaadile mahtuva materjali hulga. kvaliteet) Vaikimisi on valitud SP.
SALVESTAMINE Manuaalne salvestamine Te saate valida salvestamiseks telesaate või teha salvestuse mõnelt väliselt lisaseadmelt. SÜSTEEMIMENÜÜ VALIKUD 5. Salvestamise alustamiseks vajutage kaugjuhtimispuldil klahvile REC H. Ō Kui plaadile on varem salvestatud, algab salvestamine peale salvestuste lõpukohast. (See on võimalik, kui olete blokeerinud ülekirjutusfunktsiooni. Vaadake peatükki ”Salvestusseaded {Overwrite}”). H 1. Lülitage televiisor õigele kanalile. 2. Sisestage plaadiliugurisse tühi DVD plaat.
SÜSTEEMIMENÜÜ VALIKUD SALVESTAMINE Seadistusmenüüsse (Setup Menu) sisenemine See süsteemimenüü pakub palju erinevaid valikuid, et kohandada salvestaja vastavalt Teie eelistustele. Teise telekanali vaatamine 1. Järgi samme 1-5 ”Manuaalse salvestamise” juures eelmises peatükis. Kui EXT2 AUX-I/O pessa ei ole lisaseadet ühendatud, lülitab vajutus STANDBY-ON B klahvile seadme televiisorireþiimi. 2. Vajutage klahvile REC H, et määrata salvestusaja pikkus.
SALVESTAMINE PLAADIMENÜÜ Informatsioon taimerisalvestuste kohta Taimerisalvestuse seadistamine Plaadi ümbernimetamine 1. Lülitage televiisor õigele kanalile. Taimerisalvestusi on võimalik kasutada salvestuste määramiseks hilisemal kellajal või kuupäeval. Määratud ajal lülitub salvestaja valitud kanalile ja alustab salvestamist. 2. Vajutage kaugjuhtimispuldil klahvile TIMER. Ō Ekraanile kuvatakse taimerimimenüü. Salvestaja nimetab salvestatud plaadid automaatselt. Plaadi nimetust on võimalik muuta.
PLAADIMENÜÜ Pealkirja kaitsmine Salvestatud pealkirja on võimalik kaitsta juhuliku salvestise kaotuse eest. 1. Pealkirja menüüs, kasutage \ [ klahve, et valida {Protect} (kaitse) ja vajutage klahvile OK. Ō Kuvatakse kinnitusteade. 2. Jätkamiseks valige menüüs {OK} või katkestamiseks {Cancel} ja vajutage klahvile OK, et valikut kinnitada. Kaitsefunktsiooni mahavõtmiseks: H Pealkirja menüüs, kasutage \ [ klahve, et valida {Unprotect} (eemalda kaitse) ja vajutage klahvile OK. Ō Kuvatakse kinnitusteade.
TAASESITAMINE Taasesitamiseks sobivad plaadid Sellel DVD salvestajal sobivad taasesitamiseks ja salvestuseks järgnevad plaadid: PLAADIMENÜÜ TÄHTIS! 0 Salvestamine ja taasesitamine DVD±RW (DVD Rewritable); sellele saab salvestada üha uuesti ja uuesti. DVD±R (DVD Recordable); sellele saab salvestada ainult üks kord.
PLAADIMENÜÜ TAASESITAMINE Pealkirja muutmise menüüsse sisenemine Pealkirjas lõigu varjamine (ainult DVD±RW plaadid) Pealkirja muutmise menüü võimaldab kustutada pealkirju, peita/nähtavaks teha valitud kaadreid, nimetust muuta, jagada või kaitsta salvestusi. See valik võimaldab peita soovimatuid kaadreid salvestuses (nt reklaamid). Selle rakendamiseks on vaja märkida kustutamisele kuuluva kaadri alguspunkt (punkt A) ja lõpp-punkt (punkt B). 1. Vajutage klahvile DISC, et siseneda plaadimenüüsse. 2.
TAASESITAMINE MP3 plaadi taasesitamine 1. Sisesta MP3 plaat salvestajasse Ō Plaadi sisu menüü kuvatakse. 2. Kasutage \ [ klahve, et liikuda menüüs ja vajutage klahvile OK, et siseneda kasuta/ albumisse. H H Kui plaat sisaldab paljusid lugusid/pealkirju/faile, kasutage PREV a või NEXT b klahvi, et kuvada eelmist/järgmist lehte valikus. Eelmisele tasemele tagasi pöördumiseks, vajutage klahvile BACK.
LISAFUNKTSIOONID TAASESITAMISEL TAASESITAMINE Subtiitrite keele muutmine Aja järgi otsimine See funktsioon toimib ainult DVD ja DivX® Ultra plaatide puhul, millele on salvestatud subtiitrid erinevates keeltes. Subtiitreid saate vahetada DVD plaadi taasesitamise ajal. See funktsioon võimaldab teil koheselt liikuda teatud kohta plaadil. H Erinevate subtiitrite valimiseks vajutage plaadi taasesitamise ajal korduvalt klahvile SUBTITLE.
LISAFUNKTSIOONID TAASESITAMISEL Taasesitamise katkestamine / aegluubis taasesitamine (VCD/SVCD plaadi puhul pole funktsioon kättesaadav) 1. Taasesitamise katkestamiseks ja ekraanipildi seismajätmiseks vajutage klahvile ]. 2. Seismajäetud ekraanipildi liigutamiseks ühe kaardi võrra tagasi või edasi vajutage korduvalt klahvidele q või Q. 3. Aegluubis taasesitamise alustamiseks vajutage korduvalt klahvile O, et liikuda erinevate pildikiiruste reþiimide vahel (1/16X, 1/8X, 1/4X, 1/2X).