Register your product and get support at www.philips.
Sisu 1 2 3 4 5 ET Tähtis Ohutus Hooldus Õiguslik teave Säästvus Spikker ja tugi 3 3 5 6 8 10 Teleri kasutamine 11 Teleri juhtseadised Teleri vaatamine Telekava vaatamine 3D-pildi vaatamine Ambilight Multimeediumi failide esitamine Smart TV Interaktiivne teler 11 13 17 18 19 20 23 25 Pause TV Telesaadete salvestamine Skype™-i kasutamine Mängude mängimine Teleteksti vaatamine Lukkude ja taimerite seadistamine 26 27 30 33 34 35 Kasutage oma telerit paremini 26 Teleri seadete muutmine 37 Pilt j
Ohutus Ettevaatusabinõud Lugege enne oma teleri kasutamist kõik juhised läbi ja veenduge, et saate neist aru. Kui kahju on põhjustatud juhiste eiramisest, siis garantii ei kehti. Elektrilöögi või tulekahju oht! Teler ei tohi puutuda kokku vihma ega veega. Ärge kunagi asetage teleri lähedusse vedelikuanumaid, näiteks vaase. Kui teleri peale või sisse satub vedelik, eemaldage teler kohe seinakontaktist. Võtke ühendust Philipsi kasutajatoega ja laske telerit enne selle kasutamist kontrollida.
Laste vigastuse oht! Järgige neid ettevaatusabinõusid, et vältida teleri ümberkukkumist, mis võib lapsi vigastada. Ärge kunagi paigutage telerit pinnale, mis on kaetud riide või muu äratõmmatava materjaliga. Veenduge, et ükski teleri osa ei ulatu üle aluspinna nurga. Ärge kunagi asetage telerit kõrgele mööbliesemele (näiteks raamaturiiulile) ilma nii mööblieset kui ka telerit seina või sobiva toe külge kinnitamata. Rääkige lastele, et mööbli otsa ronimine telerini ulatumiseks on ohtlik.
Ekraan Teleriekraani kahjustuse oht! Ärge kunagi puudutage, lükake, hõõruge ega lööge ekraani ühegi esemega. Eemaldage teler enne puhastamist seinakontaktist. Puhastage teler ja selle korpus õrnalt pehme, niiske lapiga. Ärge puudutage teleri taga olevaid Ambilighti LED-tulesid. Ärge kunagi kasutage teleri puhastamiseks selliseid aineid nagu alkohol, kemikaalid või majapidamises tarvitatavad puhastusvahendid.
Õiguslik teave Märkus 2013 © TP Vision Netherlands B.V. Kõik õigused kaitstud. Tehnilised andmed võivad ette teatamata muutuda. Kaubamärgid kuuluvad ettevõttele Koninklijke Philips N.V või vastavate kaubamärkide omanikele. TP Vision Netherlands B.V. jätab endale õiguse tooteid igal ajal muuta ilma kohustuseta eelnevat varustust vastavalt kohandada. Selles juhendis sisalduvat teavet peetakse piisavaks süsteemi eesmärgipäraseks kasutamiseks.
See toode sisaldab tarkvara, mis on litsentsitud avatud lähtekoodi litsentsi alusel. Kinnitusi ja litsentsi teksti vaadake elektroonilisest tootesisesest kasutusjuhendist. TP Vision Netherlands B.V. nõustub käesolevaga edastama selles tootes kasutatud autoriõigustega kaitstud avatud lähtekoodiga tarkvarapakettide terve vastava lähtekoodi koopia, kui sellise taotluse esitab vastava litsentsi omanik. Pakkumine kehtib kolm aastat peale toote ostmist kõigile, kes selle teabe saavad.
PlayReady lõpptooted Sisu omanikud kasutavad Microsoft PlayReady ™ sisule juurdepääsu tehnoloogiat oma intellektuaalse omandi, sh autoriõigustega kaitstud sisu, kaitsmiseks. Seade hangib PlayReady tehnoloogia abil juurdepääsu PlayReady tehnoloogiaga kaitstud sisule ja/või WMDRM-i kaitsega sisule. Kui seade ei rakenda õigesti sisu kasutamisele kehtestatud piiranguid, võivad sisu omanikud esitada Microsoftile taotluse, et seadmelt tuleb eemaldada PlayReady kaitsega sisu kasutamise suutlikkus.
Kui toote külge on kinnitatud läbikriipsutatud prügikasti sümbol, siis kehtib tootele Euroopa direktiiv 2002/96/EÜ. Palun viige ennast kurssi elektriliste ja elektrooniliste toodete eraldi kogumist reguleerivate kohalike eeskirjadega. Energiamärgis Euroopa energiamärgisel on näidatud toote energiatõhususe klass. Mida rohelisem on toote energiatõhususe klass, seda vähem energiat see tarbib.
Spikker ja tugi Spikri kasutamine Ekraanil kuvatava menüü [Abi] avamiseks vajutage nuppu Sinine nupp. Menüüst [Abi] väljumiseks vajutage nuppu . Külastage Philipsi veebisaiti Kui te ei leia vajalikku teavet ekraanil kuvatavas menüüs [Abi], külastage Philipsi toe veebisaiti aadressil www.philips.com/support.
Sensorid ja näidikud Eesti 2 Teleri kasutamine Teleri juhtseadised Tagumised juhtseadised 1. Ooterežiimi näidik ja kaugjuhtimispuldi sensor Ooterežiimi näidik süttib, kui teler on ooterežiimis. Suunake kaugjuhtimispult sensori poole. Jälgige, et otse kaugjuhtimispuldi ja teleri vahelisel alal pole takistusi. 1. (Ooterežiim): teleri sisse- või väljalülitamine. 2. CH +/-: järgmisele või eelmisele kanalile lülitamine. 3. (SOURCE): ühendatud seadme vaatamine. 4.
9. (Home (Algusesse)): kodumenüü avamine. 10. OK: sisestuse või valiku kinnitamine. 11. SMART TV: juurdepääs Smart TV-le. 12. (Noolenupud): Menüüdes navigeerimine ja üksuste valimine. 13. LIST: juurdepääs telekanalite loendisse. 14. EXIT: menüüdest või teleri funktsioonidest väljumine. 15. INFO: praeguse tegevuse kohta teabe kuvamine. 16. OPTIONS: juurdepääs praegu saadaval olevatele suvandite, pildi ja heli menüüdele. ET 12 17.
Kui ühendate teleri seadmega, kus on lubatud HDMI-CEC, nagu Blu-ray-mängija või kodukino, saate neid samal ajal ühe kaugjuhtimispuldiga juhtida. Lihtsalt lülitage pärast ühendamist sisse EasyLink. Teleri vaatamine Eesti EasyLinki juhtseadised Teleri sisse- või väljalülitamine Lisateavet Easylinki kohta saate lugeda jaotisest Teleri ühendamine > Easylinki seadmete seadistamine > Seadmete juhtimine (Lehekülg 60).
Automaatne väljalülitamine Elektrit saate kokku hoida teleri energiatõhususe seadetega, mis on vaikevalikuna lubatud. Kui neli tundi ei toimu mingisugust kasutaja tegevust (näiteks kaugjuhtimispuldi nupu või esipaneeli juhtnupu vajutamine), lülitub teler automaatselt ooterežiimi. Automaatse väljalülitamise keelamine 1. Vajutage teleri vaatamisel kaugjuhtimispuldi nuppu Roheline nupp. 2. Valige [Autom. lülitus välja], seejärel vajutage OK. 3.
Pärast kanalite installimist saab teha järgmist. Kanaleid filtreerida. Lülituda antenni ja kaabli kaudu edastatavate kanalite vahel. Kanaleid ümber nimetada. Kanaleid ümber korraldada. Kanaleid lukustada. Digitaalseid raadiojaamu kuulata. Kanalite filtreerimine 1. Vajutage telerit vaadates LIST. 2. Vajutage OPTIONS, seejärel valige [Filter]. 3. Valige suvand, seejärel vajutage OK. [Digi + analoog]: kuvab kõik kanalite nimekirjas olevad kanalid. [Digi-TV kanalid]: kuvab ainult digikanalid.
Ühendatud seadmete vaatamine Enne ühendatud seadme vaatamist peate selle teleriga ühendama. Vt Teleri ühendamine > Seadmete ühendamine (Lehekülg 49). Seadme valimine nupuga SOURCE 1. Vajutage SOURCE. 2. Valige seade, seejärel vajutage OK. Seadme valimine kodumenüü kaudu 1. Vajutage . 2. Valige [Allikas], seejärel vajutage OK. 3. Valige seade, seejärel vajutage OK. Ühendatud seadmete lisamiseks või haldamiseks vt: Teleri ühendamine > Seadmete ühendamine > Seadme seadete muutmine (Lehekülg 59).
Mida te teha saate N onPublis h Digikanalite telekava ja saadete kokkuvõtete vaatamiseks saate kasutada edastajate telekavasid. Telekavade saadavus sõltub edastajast. Telekavasid saate vaadata kahel viisil. Edastaja kaudu Interneti kaudu Kanali telekava ei saa vaadata järgmistel juhtudel. Kui kanali vanusepiirang on teleris seatud piiranguga võrdne või sellest kõrgem. Kui kanal on lukustatud. Edastaja kaudu Edastaja telekava valimine Kontrollige enne telekava kasutamist järgmisi seadeid. 1.
[Käsitsi salvestus]: käsitsi salvestamise seadmine. [Laadi lehekülg uuesti]: lehekülje kuva värskendamine. [Suumi]: lehekülje kuva suumi taseme muutmine. [Turvateave]: saate turvateabe kuvamine. 3D-pildi vaatamine Mis on vajalik Teil on 3D-teler. Enne 3D-pildi vaatamist lugege terviseohu teavet jaotises Alustamine > Ohutus > 3D-alane terviseohu hoiatus (Lehekülg 4). 3D-pilti saate selle teleriga vaadata Philips 3D Easy passiivprillide abil, mis on teleriga kaasas. Märkus.
Saate mis tahes 2D-saate teisendada ja vaadata seda 3D-pildiga. 1. Vajutage 3D ja valige [Konversioon 2D-lt 3D-le]. 2D > 3D teisenduse väljalülitamine. 1. Vajutage 3D ja valige [2D]. Märkus. Teisele tegevusele lülitumisel teisendamine seiskub. 3D-pildi sügavuse reguleerimine. 1. Vajutage . 2. Vajutage [Seadistus] > [TV seaded] > 3 Vajutage [3D] > [3D-efekt]. Ambilight Mida te teha saate Ambilighti kasutades on teleri vaatamine lõõgastavam. Valgus sobitub automaatselt teleripildi värvi ja eredusega.
Multimeediumi failide esitamine Mida te teha saate Saate esitada videoid, fotosid ja muusikat järgmistelt seadmetelt. Koduvõrguga ühendatud arvutist. Teleriga ühendatud USB-seadmest. Failide esitamine arvutist Mis on vajalik Riistvaraline või traadita koduvõrk, mis on ühendatud universaalset isehäälestamist toetava (uPnP) ruuteriga. Valikuline: teleri koduvõrku ühendav LAN-kaabel. Arvutis töötav meediumiserver. Arvuti tulemüüri sobivad seaded, mis lubavad meediumiserveri käitada.
Video vaatamine 1. Valige ülemiselt ribalt . 2. Valige video, seejärel vajutage OK. 3. Valikuline: kõigi kaustas olevate videote esitamiseks valige video ja seejärel [Esita kõiki]. Järgmise või eelmise video juurde minemiseks vajutage nuppu CH+ või CH -. Video peatamiseks vajutage OK. Taasesituse jätkamiseks vajutage uuesti nuppu OK. 10 sekundit edasi- või tagasiliikumiseks vajutage nuppu või . Edasi- või tagasikerimiseks vajutage nuppu või . Eri kiiruste vahel liikumiseks vajutage nuppu mitu korda.
Slaidiesituse suvandid Vajutage slaidiesituse ajal nuppu OPTIONS, seejärel vajutage suvandi valimiseks nuppu OK. [Juhuslik väljas] / [Juhuslik sees]: lubab või keelab slaidiesituse ajal piltide juhuvaliku. [Kordus]: valige [Kordus], et slaidiesitust korduvalt vaadata, või [Esita korra], et seda ühe korra vaadata. [Slaidiesituse aeg]: valib slaidiesituse ajal pildi ekraanile kuvamise kestuse. [Slaidiesituse üleminekud]: valib ülemineku ühelt pildilt teisele.
Mida te teha saate N onPublis h Interneti-rakenduste abil, mis on teie teleri jaoks spetsiaalselt kohandatud Interneti veebisaidid, saate nautida järgmisi funktsioone ja muudki. Lugeda ajaleheartiklite pealkirju Vaadata ja laenutada videoid Kontrollida ilmateadet Vahelejäänud telesaadete vaatamine Smart TV teenuste kohta leiate rohkem teavet Smart TV foorumi veebisaidilt www.supportforum.philips.com. Märkus. Smart TV teenused ja rakendused erinevad riigiti.
Smart TV rakenduste avamine Rakendustele saate juurde pääseda läbi Smart TV avalehe. Sellel lehel olevad ikoonid näitavad teie telerisse installitud rakendusi. Rakenduse avamiseks valige rakendus ja seejärel vajutage kinnituseks nuppu OK. Rakenduste lisamine 1. Valige [App galerii], seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige rakendus, seejärel vajutage selle avalehele lisamiseks nuppu OK. 3. Järgige rakenduse lisamiseks ekraanijuhiseid. Näpunäited Saate otsida teistes riikides saadaolevaid rakendusi.
Mida te teha saate Interaktiivse teleriga saate vaadata digi-TV edastajate pakutavat lisateavet või meelelahutuslehekülgi. Tõelist interaktiivsust kogete digitaalsele sisule otse vastates. Märkus. Selle funktsiooniga ei saa faile telerisse alla laadida.
3 Kasutage oma telerit paremini Pause TV Mida te teha saate Digikanali vaatamise ajal saate telefonikõne või pausi tegemiseks programmi peatada. Ülekanne salvestatakse teleriga ühendatud USB-kõvakettale. Saate igal ajal programmi taasesitust jätkata. Märkus. Saate programmi peatada maksimaalselt 90 minutiks. Ärge koormake USB-porti üle. Kui ühendate teleriga USB-kõvaketta, mis tarbib elektrit rohkem kui 500 mA, siis veenduge, et see on ühendatud välise toiteallikaga. Märkus.
Telesaadete salvestamine Eesti Otseülekande peatamine Mida te teha saate Kui teleril on telekavad saadaval, saate telesaateid USB-kõvakettale salvestada. Salvestada saab nii käimasolevaid telesaateid kui ka tulevasi. Märkus. Salvestamist toetatakse vaid riikides, kus on saadaval Interneti-telekavad. Põhjamaades on telesaadete lindistamise ajal teleri subtiitrite tugi piiratud. Mis on vajalik 1. Digikanalis vajutage telesaate peatamiseks nuppu . 2. Edasi vaatamiseks vajutage .
Ärge koormake USB-porti üle. Kui ühendate teleriga USB-kõvaketta, mis tarbib elektrit rohkem kui 500 mA, siis veenduge, et see on ühendatud välise toiteallikaga. Märkus. Veenduge, et teler ja USB-kõvaketas on välja lülitatud. Ärge ühendage USB-kõvaketta vormindamise ajal teleriga teisi USB-seadmeid. 1. Ühendage USB-kõvaketas otse teleriga või kui kavatsete edaspidi ka teisi USB-seadmeid ühendada, ühendage USB-kõvaketas USB-jaoturi kaudu. 2.
Salvestuste vaatamine 1. Vajutage . 2. Valige [Salvestised], seejärel vajutage OK. Kuvatakse salvestuste loend. 3. Valige loendist salvestus, seejärel vajutage nuppu OK. Salvestust hakatakse esitama. Salvestuste sortimine 1. Vajutage . 2. Valige [Salvestised], seejärel vajutage OK. Kuvatakse salvestuste loend. 3. Vajutage OPTIONS. 4. Valige suvand, et sortida nime, kuupäeva, aegumiskuupäeva või tüübi järgi, ja seejärel vajutage nuppu OK. Märkus.
Skype™-i kasutamine Mida te teha saate Rääkige Skype'is tasuta.ükskõik kellega ja kus iganes maailmas. Helistage odavalt tavatelefonidele ja mobiilidele. Vajalik on Skype'i konto. Külastage veebisaiti www.skype.com. Võtke osa konverentsikõnedest. Saatke ja võtke vastu kõneposti. Suunake kõne edasi. Hallake olekut, olekuteateid ja profiiliandmeid. Märkus. Skype'iga ei saa teha hädaabikõnesid. Skype ei asenda tavapärast telefoniteenust ja seda ei saa kasutada hädaabikõnede tegemiseks.
Saate lisada ja vaadata kontakte, kes on võrgus või väljas. Valitud kontaktid saate blokeerida või blokeeringu tühistada. Kontakti lisamine 1. Valige [Kontaktid] Skype'i menüüst, seejärel vajutage nuppu OK. 2. Vajutage nuppu OPTIONS, seejärel valige [Lisa Skype'i kontakt] või [Lisa SkypeOut'i kontakt]. 3. Vajutage nuppu OK, et kuvada ekraanil kuvatav klaviatuur. 4. Üksikasjade sisestamiseks järgige ekraanijuhiseid. Kuvatakse profiilide loend. 5. Valige kontakt ja vajutage seejärel nuppu OK.
Videokõne tegemine Videokõnega saate telekas otsevideoga kontaktidega tasuta näost näkku rääkida. 1. Valige [Kontaktid] Skype'i menüüst, seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige kontakt ja seejärel vajutage OK. 3. Valige [Videokõne], seejärel vajutage OK. Täisekraani vaade Kui kontaktil on kaamera ühendatud ja ta võtab kõne vastu, näete teda täisekraanil oma teleris. Kui tahate kontrollida, mida kontakt näeb, vaadake teleris oleva väikese ekraani kuva. 1. Vajutage OPTIONS kõne ajal. 2.
Kui keegi helistab teie Skype'i, kui olete võrgust väljas, saavad nad Skype'i kõneposti häälsõnumi jätta. Enne kõneposti kuulamist peate Skype'i kontol kõneposti aktiveerima. Seda saab ainult arvutis teha. Kõneposti kuulamine 1. Valige [Arhiiv] Skype'i menüüst ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige [Voicemails], seejärel vajutage OK. 3. Valige kõnepost ja seejärel vajutage nuppu OK, et seda esitada. Kõneposti kustutamine 1. Valige loendist kõnepost ja vajutage nuppu OPTIONS. 2.
1. Vajutage SOURCE. 2. Valige mängukonsool, seejärel vajutage nuppu OK. 3. Vajaduse korral laadige mänguketas mängukonsooli. 4. Mängukonsoolil valige kahe või mitme mängija mäng, seejärel valige tükeldatud ekraani vaade. 5. Vajutage teleri kaugjuhtimispuldil OPTIONS. 6. Valige [Pilt ja heli] > [2 mängijaga mängimine]. 7. Valige [Ülevalt alla] või [Kõrvuti], seejärel vajutage OK. 8. Erinevate ekraanide nägemiseks pange ette kummagi mängija mängijaprillid. 9. Väljumiseks vajutage kaks korda nuppu . Nõuanne.
Digitaalsete telekanalite puhul, mille jaoks edastajad pakkuvad erinevaid teleteksti keeli, saate valida eelistatud esmase ja teisese keele. 1. Vajutage . 2. Valige [Seadistus] > [Kanali seaded] või [Satelliidi seaded]. 3. Valige [Keeled] > [Põhiline teletekst] või [Lisateletekst]. 4. Valige keel, seejärel vajutage OK. Alamleheküljed Kui teleteksti leht sisaldab mitut alamlehte, saate neid järjest vaadata. Need alamleheküljed on näidatud põhilehekülje numbri kõrvale kuvatud ribal.
Teleri kella käsitsi seadistamine Saate kuupäeva ja kellaaega käsitsi määrata. Enne alustamist määrake kellarežiimiks [Käsitsi]. 1. Valige menüüst [Kell] suvandid [Kuup.] või [Aeg], seejärel vajutage OK. 2. Kellaaja või kuupäeva määramiseks on kaugjuhtimispuldil Noolenupud. 3. Valige [Valmis], seejärel vajutage OK. Kanalite lukustamine ja vabastamine 1. Lapseluku menüüst valige [Kanali lukk]. 2. Sisestage lapseluku kood Numbrinupud abil. 3. Valige lukustatav või vabastatav kanal.
Pilt ja heli Seadistamisabi Saate pildi- ja heliseadeid valida seadete abilise abil, mis näitab kohe valitud seade mõju. 1. Vajutage telerit vaadates . 2. Valige [Seadistus] > [Pildi ja heli kiirseaded], seejärel vajutage OK. 3. Valige [Jätka], seejärel vajutage OK. 4. Eelistatud seadete valimiseks järgige ekraanile ilmuvaid juhiseid. Rohkem pildiseadeid Seadeid saate muuta pildimenüüs. 1. Vajutage . 2. Valige [Seadistus] > [TV seaded] > [Pilt], seejärel vajutage OK. 3.
Rohkem heliseadeid Seadeid saate muuta helimenüüs. 1. Vajutage . 2. Valige [Seadistus] > [TV seaded] > [Heli], seejärel vajutage OK. 3. Valige muudetav seade, seejärel vajutage nuppu OK. [Heli stiil]: juurdepääs eelmääratletud heliseadetele. [Taasta stiil]: taastab viimati valitud eelmääratletud heliseade. [Bass]: reguleerib kõlarite ja kõrvaklappide bassi taset. [Tiiskant]: reguleerib kõlarite ja kõrvaklappide kõrgheli taset.
Automaatne installimine Teleri esmakordsel sisselülitamisel sooritatakse kanalite täielik installimine. Keele ja riigi muutmiseks ning kõikide saadaolevate telekanalite uuesti installimiseks saate uuesti teha täisinstallimise. Installimise alustamine Märkus. Kui teil palutakse sisestada kood, sisestage „8888”. 1. Vajutage . 2. Valige [Seadistus] > [Otsige kanaleid] > [Install. kanalid uuesti], seejärel vajutage OK. 3. Valige riik, seejärel vajutage OK. 4. Valige võrk, seejärel vajutage OK.
Digikanalite installimine Kanalite nimekirja uuendamine Kui teate installitavate kanalite sagedust, saate digikanaleid ühekaupa otsida ja salvestada. Parimate tulemuste saavutamiseks võtke ühendust teenusepakkujaga. 1. Vajutage . 2. Valige [Seadistus] > [Kanali seaded] > [Kanali installimine]. 3. Valige [Digitaalne: vastuvõtu test] > [Otsi kanalit], seejärel vajutage OK. 4. Vajutage Numbrinupud, et sisestada kanali sagedus. 5. Valige [Otsing], seejärel vajutage OK. 6.
TÄHELEPANU: see funktsioon on mõeldud edasimüüjatele ja teeninduspersonalile. USB-mäluseadme kaudu saate kanalite nimekirju ühest Philipsi telerist teise kopeerida. Te ei pea teises teleris kanaleid otsima ega uuesti installima. Kanalite nimekiri on piisavalt väike, et mahtuda mis tahes USB-mäluseadmesse.
Satelliidi seaded Mida te teha saate See teler saab 4 erinevast sagedusmuundurist (LNB-st) signaale vastu võtta. LNB paigaldatakse paraboolantenni külge ja see püüab kinni satelliidilt tulevad signaalid. Märkus. Satelliidi vastuvõtja on saadaval ainult teatud mudelitel. [Satelliidi otsimine] on ainult siis saadaval, kui teler toetab DVB-S-saateid. Satelliitkanalite vastuvõtmiseks ühendage satelliidi vastuvõtja teleri SAT-konnektorisse. Satelliitkanalite installimine Satelliitide uuestiinstallimine 1.
Digikanalite subtiitrid Keeleseaded Subtiitri keel Menüükeel 1. Vajutage telerit vaadates . 2. Vajutage [Seadistus] > [TV seaded] > [Üldised seaded] > [Menüü keel]. 3. Valige loetelust keel, seejärel vajutage OK. Heli keel Kui telekanal edastab mitut või kahte helikeelt, saate valida eelistatud helikeele. 1. Vajutage telerit vaadates OPTIONS. 2. Digikanalite puhul valige [Heli keel]. Analoogkanalite puhul valige [Dual I-II]. Valiku kinnitamiseks valige OK. 3.
Universaaljuurdepääsu seaded Sisselülitamine Osadel digitaalsete telesaadete pakkujatel on nägemis- ja kuulmispuudega inimestele spetsiaalsed heli- ja subtiitrite funktsioonid. Saate neid funktsioone sisse või välja lülitada. 1. Vajutage . 2. Valige [Seadistus] > [TV seaded] > [Üldised seaded]. 3. Valige [Univ. ligipääs] > [Sees] või [Väljas], seejärel vajutage OK. Heli tagasiside Saate seadistada teleri nii, et see esitaks piiksu, kui vajutate kaugjuhtimispuldil või teleril mõnd nuppu. 1.
4. Valige seade, seejärel vajutage OK. [Kirjeldav]: kuulete vaegnägijatele mõeldud kirjeldavat teksti. [Subtiitrid]: kuulete vaegnägijatele mõeldud subtiitreid. Muud seadistused Teleri demo Teleri funktsioonide kohta lisateabe saamiseks vaadake demo. 1. Vajutage telerit vaadates . 2. Valige [Seadistus] > [Vaadake demosid], seejärel vajutage OK. 3. Valige demo, seejärel vajutage OK. Kodurežiim Mõned teleri seaded ei pruugi poerežiimis saadaval olla.
Märkus. Mõned Interneti-brauserid, näiteks Mozilla® Firefox® või Google® Chrome®, võivad ZIP-faili otse arvutisse laadida. Sellisel juhul kopeerige fail USB-kõvakettale. 6. Internet Exploreri puhul: ekstraktige allalaaditud ZIP-failist arhiveerimisprogrammiga fail autorun.upg. Ärge kopeerige ega viige lahti pakitud faili kausta. 6. Safari puhul: kui fail on alla laaditud, ekstraktitakse fail autorun.upg automaatselt ZIP-failist arvutisse. Kopeerige fail USB-kõvakettale.
Eesti Kõigi seadete lähtestamine Saate kõiki teleri pildi- ja heliseadeid lähtestada ning kõiki telekanaleid uuesti installida. 1. Vajutage . 2. Valige [Seadistus] > [TV seaded] > [Üldised seaded] > [Taasinstall. TV], seejärel vajutage OK. 3. Järgige ekraanile ilmuvaid juhiseid.
5 Teleri ühendamine Teave kaablite kohta Y Pb Pr Komponentvideo (Y Pb Pr) edastab ainult videot. Heli saamiseks ühendage ka Audio Left/Right. Y Pb Pr-ühendus võib edastada kõrglahutuslikke (HD) telesignaale. Sobitage Y Pb Pr-pistmiku värvused kaablipistikute värvusega. Kaabli kvaliteet Enne kui ühendate seadmed teleriga, kontrollige seadmel olemasolevaid pistmikke. Ühendage seadmed teleriga parima saadaoleva kvaliteediga kaablitega. Hea kvaliteediga konnektorid edastavad pildi ja heli paremini.
Eesti Antenni ühendamine Ühendage antenn teleriga. Seadmete ühendamine Blu-ray- või DVD-mängija Ühendage plaadimängija teleriga HDMI-kaabli abil. Ühendage plaadimängija komponentvideo kaabliga (Y Pb Pr) ja Audio L/R kaabel teleriga.
Teleri vastuvõtja Ühendage satelliit*- või digi-TV vastuvõtja teleriga antennikaabli abil. *Saadaval ainult teatud mudelitel. Ühendage satelliit- või digi-TV vastuvõtja teleriga HDMI-kaabli abil. Ühendage satelliit- või digi-TV vastuvõtja komponentvideo kaabliga (Y Pb Pr) ja Audio L/R kaabliga teleriga.
Eesti Ühendage digi-TV vastuvõtja SCART-kaabli abil teleriga. Videosalvesti Ühendage salvesti antennikaabliga teleri külge. Ühendage salvesti HDMI-kaabliga teleri külge.
Ühendage salvesti komponentvideo kaabliga (Y Pb Pr) ja Audio L/R-kaabel teleriga. Ühendage salvesti SCART-kaabliga teleri külge. Mängukonsool Ühendage mängukonsool HDMI-kaabliga teleri külge.
Eesti Ühendage mängukonsool komponentvideo kaabliga (Y Pb Pr) ja Audio L/R kaabel teleriga. Kodukino Ühendage HDMI-ARC-ga ühilduv kodukino HDMI-kaabli abil teleriga. Ühendage kodukino HDMI-kaabli ja audiokaabli abil teleriga.
Ühendage kodukino komponentvideo kaabliga (Y Pb Pr) ja Audio L/R kaabel teleriga. Ühendage kodukino SCART-kaabliga teleri külge. Digikaamera Ühendage digikaamera USB-kaabliga teleri külge.
Digitaalne videokaamera Eesti Ühendage digitaalne videokaamera teleriga HDMI-kaabli abil. Ühendage digitaalkaamera komponentvideo kaabliga (Y Pb Pr) ja Audio L/R kaabel teleriga.
Muude seadmete ühendamine USB-mäluseade Ühendage USB-kõvaketas USB-kaabliga teleri külge. Ühendage USB-kõvaketas USB-kaabliga teleri külge.
Arvuti Eesti Ühendage arvuti HDMI-kaabliga teleri külge. Ühendage arvuti DVI-HDMI-kaabliga ja audiokaabel teleriga. Videokõne kaamera Ühendage Philipsi teleri videokaamera PTA317 (müüakse eraldi) USB-kaabliga teleri külge.
Klaviatuur ja hiir USB-klaviatuur Saate ühendada USB-klaviatuuri, et sisestada teksti, nt telerisse seadmete nimesid või Smart TV rakendustele teksti. USB-hiir Saate ühendada USB-hiire, et Internetis lehtedel liikuda ja linke klõpsata. Märkus. Kui vajate rohkem USB-konnektoreid, kasutage USB-jaoturit. Saate USB-hiire ühendada ka ühendatud USB-klaviatuuriga. Ühendage klaviatuur ja hiir USB-kaabli abil teleriga. Kui teler tuvastab klaviatuuri, saate valida klaviatuuripaigutuse ja katsetada oma valikut.
Seadme valimine Enne ühendatud seadme vaatamist peate selle teleriga ühendama. Vt Teleri ühendamine > Seadmete ühendamine (Lehekülg 49). Seadme valimine nupuga SOURCE 1. Vajutage SOURCE. 2. Valige seade, seejärel vajutage OK. Seadme valimine kodumenüü kaudu 1. Vajutage . 2. Valige [Allikas], seejärel vajutage OK. 3. Valige seade, seejärel vajutage OK. Allikate loendi värskendamine Kui lisate või eemaldate allika, peate allikate loendit värskendama. 1. Vajutage SOURCE. 2. Vajutage OPTIONS. 3.
Süsteemi heli juhtimine Kui ühendate HDMI ARC konnektori kaudu teleriga HDMI-CEC-ühilduva seadme, mis sisaldab kõlareid, võite teleri heli hoopis nendest kõlaritest kuulata. Pildikvaliteedi säilitamine Kui teiste seadmete pilditöötlusfunktsioonid mõjutavad teleri pildikvaliteeti, saate pildikvaliteedi säilitamiseks lülitada sisse Pixel Plus Linki. Subtiitritega video kuva maksimeerimine Mõned videote subtiitrid võivad video alla eraldi subtiitrite rea luua, mis piirab video kuvamisala.
Kui ühendatud seade ühildub HDMI heli tagasikanaliga (HDMI ARC), saate teleri heli edastada HDMI-kaabliga. Täiendavad helikaablid ei ole vajalikud. Veenduge, et ühendate seadme teleri HDMI ARC-i pistikupessa. Vt jaotist Teleri ühendamine > Teave kaablite kohta > HDMI. (Lehekülg 48) Lülitage HDMI ARC sisse 1. Vajutage . 2. Valige [Seadistus] > [TV seaded] > [Heli] > [Täiendatud] > [HDMI 1 – ARC]. 3. Valige üks järgmistest, seejärel vajutage OK.
Võrgu ja Internetiga ühendamine Ühendamine Mida te teha saate Meediumi sisu vaatamine Kui ühendate teleri koduvõrguga, saate arvutist pilte, muusikat ja videoid esitada. Vt Teleri kasutamine > Multimeedia failide esitamine (Lehekülg 20). Smart TV Kui ühendate teleri Interneti-ühendusega koduvõrguga, saate Smart TV-d sirvida. Smart TV pakub teleri jaoks kohaldatud Interneti-teenuseid ja veebisaite. Saate esitada muusikat ja videoid, leida teavet ja meelelahutust, laenutada filme ning teha veel palju muud.
See jaotis käib ainult integreeritud Wi-Fi-ga telerite kohta . Saate teleri ühendada traadita oma koduvõrguga. Märkus. Traadita võrk kasutab sama 2,4 GHz sagedusspektrit nagu tavalised koduseadmed, näiteks Dect-telefonid, mikrolaineahjud või Bluetooth-seadmed, mis võivad põhjustada Wi-Fi häireid. Liigutage need seadmed telerist eemale. Wi-Fi parimaks toimivuseks paigutage teler traadita ruuterist kuni 10 m kaugusele. Vaadake, et ruuteri ja teleri vahele ei jää takistusi, nt betoonseinu.
Võrguseaded Televõrgu nimi Kui teie koduvõrgus on enam kui üks teler, saate selle teleri ümber nimetada, et anda sellele ainulaadne nimi. 1. Vajutage . 2. Valige [Seadistus] > [Võrgu seaded] > [Televõrgu nimi], seejärel vajutage OK. 3. Kasutage nime sisestamiseks ekraanil kuvatavat klaviatuuri või kaugjuhtimispuldi klahvistikku. Miracasti sisselülitamine Sellel teleril on Miracasti sertifikaat. Wi-Fi-seadme sisu sujuvaks kuvamiseks oma teleris lülituge Miracastile. 1. Vajutage . 2.
Üldised probleemid Teler ei lülitu sisse. Eemaldage toitejuhe seinakontaktist. Oodake üks minut ja ühendage see uuesti. Kontrollige, et toitekaabel on korralikult ühendatud. Kui lülitate teleri sisse/välja/ooterežiimi, kuulete teleri korpuses kriiksuvat heli: Midagi ei ole vaja ette võtta. Kriiksuv heli on jahtumise ja soojenemise käigus teleri normaalne paisumine. See ei mõjuta seadme jõudlust. Sisselülitatud teler ei reageeri kaugjuhtimispuldile ega teleril olevatele juhtseadistele.
Eelnevalt installitud kanalid ei ilmu kanalite loendisse. Kontrollige, kas valitud on õige kanalite nimekiri. Kanalite loendi ümberkorraldamine või järjestuse muutmine Pärast kanalite installimist kuvatakse neid kanalite loendis. Kanalite loendi haldamise, sh kanalite ümberkorraldamise teavet vt jaotisest Teleri vaatamine > Kanalite nimekirja haldamine (Lehekülg 14). Pildiga seotud probleemid Teleri on sisse lülitatud, kuid sellel puudub pilt või pilt on moonutatud.
Ühendusprobleemid Teler kuvab pilti, kuid heli ei kostu. Kui helisignaali ei tuvastata, lülitab teler automaatselt helid välja — see ei ole seadme häire. Kontrollige, kas kõik kaablid on õigesti ühendatud. Kontrollige, kas heli ei ole summutatud ega määratud nullile. Kontrollige, kas teleri kõlarite seade on valitud. Vajutage OPTIONS, valige [Pilt ja heli] > [Kõlarid] ja seejärel valige [Televiisor].
Võrguprobleemid Philipsiga ühenduse võtmine Traadita ühenduse loomine teleri ja koduvõrgu vahel Juhiseid teleri traadita koduvõrguga ühendamise kohta vt: Teleri ühendamine > Võrgu ja Internetiga ühendamine > Integreeritud Wi-Fi (Lehekülg 62). Smart TV ei toimi Veenduge, et ruuter on korralikult teleriga ühendatud ja ruuteril on vaba juurdepääs Internetile. Kui ruuteril on tulemüür või turbeseaded, siis veenduge, et see lubab Smart TV andmeid edastada. Üksikasju vaadake ruuteri dokumentidest.
Toide ja vastuvõtt Tehnilised andmed võivad ette teatamata muutuda. Toide Elektrivõrgu toide: vahelduvvool 220–240 V (50–60 Hz). Voolutarbimine ooterežiimis: < 0,3 W. Ümbritsev temperatuur: 5–40 °C Energiatarbe kohta vt toote spetsifikatsiooni saidilt www.philips.com/support. Toote andmesildile märgitud võimsustarve näitab selle toote energiatarvet tavalise koduse kasutuse juures (IEC 62087 2. väljaanne). Maksimaalne võimsustarve on näidatud sulgudes elektriohutuse tagamiseks (IEC 60065 väljaanne 7.
Multimeedia Märkus: multimeediafailide nimede pikkus ei tohi ületada 128 tähemärki. Toetatud multimeediaühendused USB: ühendage ainult need USB-seadmed, mis tarbivad voolu 500mA või vähem. - NTFS, FAT 16 (kirjutuskaitstud) - FAT 32 Etherneti LAN RJ-45 Toetatud heli-/videovormingud Toetatud heli-/videovormingud ET 70 Toetatud kujutise failivormingud JPEG: *.jpg, *.jpeg, *.mpo GIF (87a, 89a): *.gif PNG: *.png BMP: *.bmp, *.dib JPS: *.jps PNS: *.pns BMS: *.
Eesti Toetatud heli-/videovormingud Toetatud heli-/videovormingud Toetatud heli-/videovormingud Toetatud heli-/videovormingud ET 71
Toetatud helivormingud Toetatud helivormingud Toetatavad subtiitrivormingud Märgikodeering Windows –1250 (CP-1250): Kesk-Euroopa ja Ida-Euroopa ladina (tšehhi, ungari, poola, slovakkia, sloveenia, horvaatia, rumeenia, serbia) Windows –1251 (CP-1251): kirillitsa Windows –1252 (CP-1252): Lääne-Euroopa ladina Windows –1253 (CP-1253): kreeka Windows –1254 (CP-1254): türgi UTF-8: Unicode'i mitmebaidine märgikodeering ET 72 Toetatud DLNA-ühilduv meediaserveri tarkvara Windows Media Player (Mic
Eesti Ühenduvus Tagaosas HDMI 1 ARC: HDMI heli tagasikanal HDMI 2 AUDIO IN (DVI): 3,5 mm stereo minipistik VÕRK: Ethernet LAN RJ-45 SERV.
8 Indeks digikanalid, subtiitrid - 43 3 digitaalne videokaamera - 55 digitaalkanalid, installimine - 40 digitaalraadio - 15 3D - 18 3D, 2D 3D-ks - 19 3D, lülita välja - 18 3D, muuda vormingut - 18 DivX VOD - 22 DLNA - 20 DTVi - 25 3D, start - 18 E 3D-alane terviseohu hoiatus - 4 EasyLink - 59 3D-prillid, hooldus - 5 EasyLink, ekraanilt juhtimine - 13 A EasyLink, funktsioonid - 59 allikas, valimine - 16 allikas, värskendamine - 59 Ambilight - 19 Ambilight, salongivalgus - 19 Ambilight, sisselü
integreeritud Wi-Fi, häälestus - 63 Interaktiivne teler - 25 Internet, Smart TV - 23 Internet, ühendamine - 62 Interneti-foorum - 10 keel, subtiitrid - 43 kell - 35 Kensingtoni lukk - 5 klahvide piiks - 44 kodukino, ühendamine - 53 kodurežiim - 45 koduvõrk - 62 J koodid, toetatavad - 70 juhtseadised - 11 L juurdepääs vaegkuuljatele - 44 juurdepääs vaegnägijatele - 44 K kaablid - 48 kanalid - 14 kanalid, installimine (analoog) - 39 kanalid, installimine (automaatne) - 39 kanalid, installimine (digitaa
plaadimängija, ühendamine - 49 Smart TV - 23 plaanimine, salvestused - 28 Smart TV, käivitamine - 23 poerežiim - 45 Smart TV, rakendused - 24 Smart TV, sirvi - 23 R Smart TV, võrk - 62 režiim, kodu või pood - 45 Spikker, versioon - 73 ringlussevõtt - 9 subtiitrid, analoog - 43 S subtiitrid, digitaalne - 43 salongivalgus - 19 salvestamine, telesaated - 27 subtiitrid, keel - 43 säästvus - 8 salvesti, ühendamine - 51 T salvestused, kustutamine - 29 tagumised juhtseadised - 11 salvestused, p
ühendamine, plaadimängija - 49 toite tehnilised andmed - 69 ühendamine, salvesti - 51 tootetugi - 10 ühendamine, teleri vastuvõtja - 50 U ühendamine, USB-seade - 56 ühendamine, videokõne kaamera - 57 une taimer - 36 ühendamine, väline kõvaketas - 56 universaaljuurdepääs, sisselülitamine - 44 ühendatud seade, ümbernimetamine - 59 universaalne juurdepääs, vaegkuuljad - 44 ühendusjuhend - 10 universaalne juurdepääs, vaegnägijad - 44 ühenduvus - 73 USB, failide esitamine - 20 Üldliides - 64 USB
All registered and unregistered trademarks are the property of their respective owners. Specifications are subject to change without notic e. Philips and the Philips’ shield emblem are registered trademarks of Koninklijke Philips N.V. and are used under lic ense from Koninklijke Philips N.V. 2013 © TP Vision Netherlands B.V. All rights reserved. www.philips.