!"#$%&'#(!)*+(!,(*-+.'!/0-!$#'!&+,,*('!/' !!!"#$%&%#'"()*+!,&()*, -.
Sisukord 1 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 1.7 1.8 1.9 1.10 Ülevaade 3 Smart TV 3 Rakenduste galerii 3 Videolaenutus 3 Veebi-TV 3 Suhtlusvõrgustikud 3 Skype 4 Nutitelefonid ja tahvelarvutid 4 Pause TV ja salvestised 4 Mängimine 4 EasyLink 5 2 2.1 2.2 2.3 2.4 2.5 2.6 2.7 2.8 2.9 Paigaldamine 6 Nõuanded paigutamiseks 6 Toitejuhe 6 Antenn 6 Satelliitantenn 6 Võrk 6 Seadmete ühendamine 8 Seadistusmenüü 16 Telerialus ja seinakinnitus 16 Ohutus ja hooldus 17 3 3.1 3.2 3.3 3.4 3.5 3.6 3.7 3.8 3.9 3.10 3.
1 Ülevaade 1.1 Smart TV Ühendage Philips Smart LED TV internetiga ja avastage uus telemaailm. Võite luua juhtmega ühenduse oma ruuteriga või juhtmeta ühenduse Wi-Fi kaudu. Kui teler on ühendatud koduvõrguga, saate kuvada nutitelefonis olevaid fotosid teleris, esitada arvutis olevaid videoid või juhtida telerit tahvelarvuti abil. Kui teler on ühendatud internetiga, saate vaadata laenutatud videoid võrgus olevast videokauplusest, lugeda võrgus olevat telekava või salvestada lemmiktelesaate USB-kõvakettale.
Juhtige telerit nutitelefoni või tahvelarvuti abil, vahetage kanaleid või muutke helitugevust. Rakenduse MyRemote abil saate kasutada oma telefoni või tahvelarvutit fotode, muusika või videote saatmiseks oma arvutist telerisse. Ning rakendust MyRemote tahvelarvutis kasutades võite vaadata saatekava, lugeda saadete kohta ja lülitada teleri kanalile vaid sõrmevajutusega. Rakendust MyRemote pakutakse operatsioonisüsteemide iOS ja Android jaoks.
Lisateabe saamiseks vajutage menüü Abi nuppu L Nimekiri ja valige Mängukonsool või Kahe mängija mängud. 1.10 EasyLink EasyLinki abil võite juhtida ühendatud seadet (nt Blu-raymängijat) teleri kaugjuhtimispuldiga. EasyLink kasutab ühendatud seadmetega side loomiseks HDMI CEC ühendust. Lisateabe saamiseks vajutage menüü Abi nuppu L Nimekiri ja valige EasyLink.
2 2.3 2.1 Leidke teleri tagaküljelt antenni port. Sisestage antennikaabel kindlalt porti Antenn a. Paigaldamine Nõuanded paigutamiseks • Paigutage teler nii, et valgus ei langeks otse ekraanile. • Parima Ambilight-efekti (ümbrusvalguse) saavutamiseks muutke ruumi valgustus hämaramaks. • Parima Ambilight-efekti saavutamiseks paigutage teler kuni 25 cm kaugusele seinast. • Ideaalne teleri vaatamise kaugus võrdub ekraani diagonaali kolmekordse pikkusega.
. toiming. Olenevalt ruuteri tüübist saate nüüd sisestada krüptimisvõtme (WEP, WPA või WPA2). Kui olete juba selle võrgu krüptimisvõtme sisestanud, võite vajutada kohe ühenduse loomiseks nuppu Edasi. Kui teie ruuter toetab WPS-i või WPS-i pin-koodi, võite vajutada nuppu WPS, WPS-i pin-kood või Standard. Tehke soovitud valik ja vajutage nuppu OK. - Standard Valige Standard, et sisestada krüptimisvõti (salasõna, paroolikood või turvavõti) käsitsi. Krüptimisvõtme sisestamiseks 6LPSO\6KDUH võite kasutada kaugj
Võrgusätete vaatamine Siin kuvatakse kõik kasutuselolevad võrgusätted, nt IP- ja MACaadress, signaali tugevus, kiirus, krüptimismeetod. Võrgu tüüp: Võite valida juhtmeta või juhtmega võrgu. Võrguseadistus Võite valida DHCP ja automaatse IP või staatilise IP. Installimine Järgige juhiseid 1 kuni 5. 1. Ühendage ruuter teleriga võrgukaabli (Etherneti kaabli**) abil. 2. Veenduge, et ruuter on sisse lülitatud. 3. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 4.
Y Pb Pr Komponentvideo YPbPr on kvaliteetne ühendus. YPbPrühendust võib kasutada kõrglahutusliku (HD) telesignaali edastamiseks. Signaalide Y, Pb ja Pr kõrval asuvad helisignaali sisendid Audio Left ja Right. HDMI HDMI-ühendusel on parim pildi- ja helikvaliteet. Ühe HDMIkaabliga edastatakse nii heli- kui ka videosignaali. Kasutage HDMI-kaablit kõrglahutusliku (HD) telesignaali edastamiseks. Et tagada parima kvaliteediga edastus, ärge kasutage pikemat HDMI-kaablit kui 5 m.
Võite valida heliväljundi signaali, mis sobib teie kodukinosüsteemi helifunktsioonidega. Lisateabe saamiseks vajutage menüü Abi nuppu L Nimekiri ja valige Heliväljundi sätted. Kui heli ei sobitu ekraanil esitatava videoga, võite heli ja pilti sünkroonida. Lisateabe saamiseks vajutage menüü Abi nuppu L Nimekiri ning valige Heli ja video sünkroonimine. VGA Kasutage teleri ja arvuti ühendamiseks VGA-kaablit (15-jalaline D-sub-pistik). VGA-ühenduse abil võite kasutada telerit arvutimonitorina.
CAM-mooduli ühisliides Digiboks STB CI+ Sellel teleril on CI+ tingimusliku juurdepääsu valmidus. Kasutage digiboksi (digivastuvõtja) ja teleri ühendamiseks kaht antennikaablit. Funktsiooniga CI+ võite vaadata teie piirkonna digitelevisiooni edastajate HD-saateid, nt filme ja spordisaateid. Telekanali edastaja on need saated kodeerinud ja need saab dekodeerida ettemaksuga tasutud CI+ mooduli abil.
Väljalülituse taimer Kui kasutate ainult satelliitvastuvõtja pulti, lülitage see automaatne taimer välja. Nii takistate teleri automaatset väljalülitumist 4 tunni pärast, kui selle aja vältel pole teleri puldi nuppe vajutatud. Väljalülitamiseks vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. Valige Teleri sätted > Üldsätted > Väljalülituse taimer ja nihutage liugur sätteni 0. Kodukinosüsteem (HTS) Ühendage Ühendage kodukinosüsteem teleriga HDMI-kaabli abil.
Kui teil on mitmekanalilise helitöötluse funktsioonita kodukinosüsteem, valige Stereo. Heliväljundi tasandamine Heliväljundi tasandamise funktsiooniga saate ühtlustada teleri ja kodukinosüsteemi helitugevust nende vahetamisel. Helitugevus võib erineva helitöötluse tõttu erineda. Erinevuse tasandamiseks vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. Valige Teleri sätted > Heli > Heliväljundi tasandamine. Kui helitugevuse erinevus on suur, valige Rohkem. Kui erinevus on väike, valige Vähem.
Saate seiskamiseks vajate protokolliga USB 2.0 ühilduvat kõvaketast, millel on vähemalt 32 GB vaba ruumi ja mille salvestuskiirus on vähemalt 30 MB/s. Salvestamiseks Saate seiskamiseks ja salvestamiseks vajate kõvaketast, millel on vähemalt 250 GB vaba ruumi. Kui USB-kõvaketas on vormindatud, jätke see teleriga ühendatuks. Hoiatus Kuna USB-kõvaketas on vormindatud kasutamiseks ainult selle teleriga, ei saa selle salvestisi mõnes muus teleris või arvutis kasutada.
- + = ühe astme võrra sissesuumimine - - = ühe astme võrra väljasuumimine - * = laiusega sobitamine USB-hiire ühendamiseks vajutage menüüs Abi nuppu L Nimekiri ja avage teema USB-hiir. USB-hiir Veebilehtedel liikumiseks saate ühendada USB-hiire (USB-HIDtüüpi). Hiire abil saate veebilehel lihtsamini valikuid teha ja klõpsata. USB-hiirega ei saa liikuda Smart TV rakenduste lehtedel ega teleri menüüs. Hiire paigaldamine Lülitage teler sisse ja ühendage USB-hiir ühte teleri küljel olevasse USB-porti.
Võite arvuti teleriga ühendada ja kasutada telerit arvutimonitorina. Parim monitorisäte Kui arvuti lisatakse menüüsse Allikas (ühenduste loendisse) seadme tüübina Arvuti, rakendatakse teleris automaatselt arvuti jaoks parimad sätted. VGA-ühendus Ühendage arvuti VGA-kaabliga VGA-porti ja L/R-helikaabliga teleri tagaküljel olevasse porti AUDIO IN – VGA/DVI. Kui kasutate arvutit filmide vaatamiseks või mängimiseks, võite soovida kasutada teleris parimaid telerivaatamise või mängimise sätteid.
Telerialus Kui teler on paigaldatud telerialusele, veenduge alati, et teler asub kõval pinnal. Paigaldusjuhised leiate ka teleri komplekti kuuluvast kiirjuhendist. Kui olete selle juhendi ära kaotanud, võite selle alla laadida veebisaidilt www.philips.com. Allalaaditava kiirjuhendi leidmiseks kasutage teleri tüübinumbrit. Lisateabe saamiseks teleri seinale paigaldamise kohta vajutage nuppu L Nimekiri ja lugege vastav teema läbi.
Ekraanihooldus • Ärge kunagi puudutage, lükake, hõõruge ega lööge ekraani mõne esemega. • Enne puhastamist eemaldage teleri pistik pistikupesast. • Puhastage telerit ja raami pehme niiske lapiga ning pühkige seda ettevaatlikult. Ärge puudutage teleri tagaküljel olevaid Ambilighti LED-e. Ärge puhastage telerit alkoholi, kemikaalide või majapidamises kasutatavate puhastusvahenditega. • Moonutuste ja värvide hajumise vältimiseks pühkige veetilgad võimalikult kiiresti ära.
3 Teler 3.1 Sisselülitamine Sisse- ja väljalülitamine Enne teleri sisselülitamist kontrollige, et olete ühendanud teleri tagaküljel oleva toitepistiku. Kui punane märgutuli pole süttinud, vajutage teleri tagaküljel paremal asuvat väikest nuppu A, et seada teler ootere!iimile – punane märgutuli süttib. Kui teler on ootere!iimil, vajutage teleri sisselülitamiseks puldi nuppu A. Võite teleri sisse lülitada ka nuppudega CH+, CH– ja h. Teler võib teie vaatamisharjumusi meeles pidada.
1 – A Ootere!iim Teleri lülitamine ootere!iimile või ootere!iimilt sisselülitamine. 2 - esitus- ja salvestusnupud •Esita x, esitamine•Seiska p, esituse seiskamine•Peata q, esituse katkestamine•Keri tagasi !, tagasikerimine•Keri edasi ‹, kiire edasikerimine•Salvesta r, salvestamine3 – GUIDE Telekava avamine või sulgemine. 4 –c SOURCE Ühendatud seadmete loendi avamine või sulgemine. 5 – h Home Kodumenüü avamine ja sulgemine.
3.3 Vajutage telekanalit vaadates nuppu o OPTIONS ja valige menüüribal sakk o Suvandid. Teleri vaatamine Kanalid Kanalite vahetamine Telekanalite vaatamiseks vajutage nuppu t TV. Teler häälestub viimati vaadatud kanalile. Võite vajutada ka nuppu h kodumenüü avamiseks, valida teema Teleri vaatamine ja vajutada nuppu OK. Kanalite vahetamine Kanalite vahetamiseks vajutage nuppu CH+ või CH–. Kui teate kanali numbrit, sisestage see numbrinuppudega.
Peale kõiki paigaldatud kanaleid sisaldava kanalite loendi Kõik võite koostada loendi Lemmikud, vaadata paigaldatud raadiokanaleid loendis Raadiokanalid või avastada hiljuti lisatud kanaleid loendis Uus. Kanalite loendis oleva kanali avamine Vajutage telekanali vaatamise ajal nuppu L LIST, et avada kanalite loend. Valige üks kanalite loenditest. Leidke kanalite loendist telekanal või raadiojaam. Kui selle ikoon on esile tõstetud, vajutage kanalile või raadiojaamale minekuks nuppu OK.
3. Paigutage see kanal nooleklahvide abil soovitud kohta. Võite soovitud koha ka numbrinuppudega otse sisestada. 4. Koha kinnitamiseks vajutage nuppu OK või koha muutmise tühistamiseks nuppu * Tühista. Seejärel saate järgmise kanali esile tõsta ja toimida sama moodi. Muudes kanalite loendites lemmikute lisamine või eemaldamine Võite märkida kanaleid või raadiojaamu lemmikuteks ka loendites Kõik, Raadio ja Uus.
Kui määratud on lapseluku kood, peate selle enne kanalite uuesti paigaldamist sisestama. Kanalite uuesti paigaldamine Kanalite uuesti paigaldamiseks tehke järgmist. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Otsi kanaleid > Paigalda kanalid uuesti ja vajutage nuppu OK. 3. Valige Antenn (DVB-T) või Kaabel (DVB-C). Kanalite otsinguks võib kuluda mõni minut. Järgige ekraanil olevaid juhiseid. Täielik seadistamine Teleri uuesti seadistamiseks tehke järgmist. 1.
Kasutamise lihtsustamiseks määratakse DVB-C sätted automaatselt. Kui teie DVB-C pakkuja teatas teile kindlad DVB-C väärtused, võrgu ID või sageduse, sisestage need väärtused, kui teler neid paigaldamisel küsib. Paigaldamise ajal võib olla vaja otsinguviisi (täis- või kiirotsing) muuta või sisestada kindel sümbolimäär menüüs Sätted. Sümbolimäära sisestamiseks seadke esmalt sümbolimäära sisestamisviisiks Käsitsi. Kanalinumbrite vastuolu Mõnes riigis võib erinevatel telekanalitel olla sama kanalinumber.
Telekanalite vaatamise ajal teleteksti avamiseks vajutage nuppu TEXT. Teleteksti sulgemiseks vajutage uuesti nuppu TEXT. • • • • • • Kaheosaline ekraan T.O.P. ülevaade Suurendamine Nähtavale toomine Tsüklilised alamlehed Keel Lehekülje fikseerimine Alamlehtede automaatse pööramise lõpetamiseks vajutage nuppu o OPTIONS ja valige suvand Fikseeri lehekülg. Teleteksti lehekülje valimine Lehekülje valimiseks toimige järgmiselt. • Sisestage numbriklahve kasutades leheküljenumber. • Vajutage nuppu w või x.
Edastajad kasutavad erinevaid interaktiivse TV süsteeme: HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) või iTV (Interactive TV – MHEG). Interaktiivset TV-d nimetatakse mõnikord digitaalseks tekstiks või punaseks nupuks, kuid iga süsteem on erinev. Lisateavet saate edastaja veebilehelt. Mida sa vajad Interaktiivset TV-d pakutakse ainult digitelevisiooni kanalitel. Kõigi interaktiivse TV eeliste kasutamiseks vajate telerile kiiret (lairiba-) internetiühendust.
Kui telekava teave pärineb internetist, võib telekavas olla peale digikanalite ka analoogkanalite teavet. Telekava menüüs võite vaadata väikeses aknas ka praegu vaadatavat kanalit. Internetist saadud telekavasse ei saa meeldetuletusi lisada. Telekava teabe hankimise seadistamine Kui teleril on internetiühendus, võite seada teleri telekava teavet kanalist vastu võtma. Telekava teabe hankimise määramiseks vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK.
3.6 Subtiitrid ja keeled Subtiitrid Subtiitrite sisselülitamine Subtiitrimenüü avamiseks vajutage nuppu SUBTITLE. Võite subtiitridsisse või välja lülitada. Subtiitrite kuvamiseks siis, kui saade pole teie keeles (teleris valitud keeles), valige Automaatne. Selle valiku korral näidatakse subtiitreid ka siis, kui te heli nupuga m vaigistate. Analoogkanalite korral peab subtiitrite kasutamine olema Teleteksti sätetega võimaldatud.
4. Vajaduse korral vajutage menüü sulgemiseks korduvalt nuppu b. 3.7 Taimerid ja kell Unetaimer Unetaimeriga saate seadistada teleri nii, et see lülitub pärast määratud aega automaatselt ootere!iimile. Unetaimeri määramiseks vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. Valige Teleri sätted > Üldsätted > Unetaimer. Liugurit 5minutiste astmete võrra nihutades saate määrata kuni 180minutise ajavahemiku. Kui ajaks on määratud 0 minutit, on unetaimer välja lülitatud.
Seab telerile arvuti või mängukonsooliga ühendamisel parimad eelmääratud sätted. • Kuvasuhe ja servad — Pildi kuvasuhe: avage Pildi kuvasuhe nupu L Nimekiri abil. — Ekraani servad suurendavad pilti pisut, et varjata moonutatud servi. — Pildi nihutamine võimaldab pilti kursorinuppude abil üles/alla või vasakule/paremale nihutada. Pildistiil Pildi lihtsaks seadistamiseks võite Pildistiili kaudu valida eelmääratud sätted.
Võite seada teleri esitama monoheli. 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja seejärel vajutage nuppu OK. 2. Valige Kanali sätted > Mono/stereo ja vajutage nuppu OK. 3. Valige Mono või Stereo ja vajutage nuppu OK. 4. Vajaduse korral vajutage menüü sulgemiseks korduvalt nuppu b. 3. Valige Telerialusel või Seinale kinnitatud ja vajutage nuppu OK. 4. Vajaduse korral vajutage menüü sulgemiseks korduvalt nuppu b. 3.
Valige Dünaamiline. Reguleerige liuguri abil reaktsioonikiirus oma soovile vastavaks. Sättega Staatiline Ambilight võite määrata oma soovitud Ambilighti värvi. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. Valige Teleri sätted ja vajutage nuppu OK. Valige Ambilight > Re!iim > Staatiline ja vajutage nuppu OK. Valige Staatiline. Valige oma soovitud värv. Ambilighti staatilised värvid on püsivad (värvid ei muutu).
Sisselülitamine Vaegkuuljate funktsiooni sisselülitamiseks vajutage nuppu oOPTIONS, valige Kasutushõlbustus ja vajutage nuppu OK. Valige menüü Vaegkuuljad suvand Sees ja vajutage nuppu OK. Vaegkuuljate helikeele saadavuse kontrollimiseks vajutage nuppu oOPTIONS, valige Heli keel ja otsige märkega J tähistatud helikeelt. Kui menüüs Suvandid pole alammenüüd Kasutushõlbustus, lülitage Kasutushõlbustus menüüs Seadistamine sisse.
4 Satelliidi vaatamine 4.1 Satelliitkanalid Peale kõiki paigaldatud kanaleid sisaldava kanalite loendi Kõik võite koostada ka loendi Lemmikud, vaadata paigaldatud raadiokanaleid loendis Raadiokanalid või avastada hiljuti lisatud kanaleid loendis Uus. Kanalite loendis oleva kanali avamine Vajutage satelliitkanali vaatamise ajal nuppu L LIST, et avada kanalite loend. Valige menüüribal satelliidiikoon Ò. Valige loend sakkide reast.
Tekstisisestusmenüü kohal ekraaniklaviatuuri avamiseks vajutage kursori vilkumise ajal tekstis nuppu OK või mõnda numbrinuppu. Tõstke tähemärk klaviatuuril nooleklahvide abil esile ja vajutage sisestamiseks nuppu OK. Tähemärgi kustutamiseks vajutage nuppu * (tagasisammuklahv). Suur- ja väiketähtede vahetamiseks või erimärkide sisestamiseks vajutage nuppe *, * või *. Ekraaniklaviatuuri sulgemiseks tõstke esile käsk Tehtud ja vajutage OK. 3. Paigutage see kanal nooleklahvide abil soovitud kohta.
Kui kood on sisestatud, võite valida vanusepiirangu. Kui saate piirang on võrdne või kõrgem määrast, mille olete seadnud vastavalt oma lapse vanusele, siis saade blokeeritakse. Blokeeringu eemaldamiseks küsib teler teilt koodi. Mõne operaatori puhul blokeerib teler üksnes kõrgema piiranguga saated. Muuda koodi Praeguse lapseluku koodi muutmiseks vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. Valige Satelliidi sätted > Lapselukk > Koodi muutmine.
Satelliidi lisamine Kui satelliitkanalid on juba paigaldatud, võite lisada veel mõne satelliidi. Võite lisada kanaleid neljalt satelliidilt (neljalt LNB-lt). 1. Ühenduse tüüp Enne satelliidi lisamist kontrollige ühenduse tüübi seadeid. Seadega Üksik võetakse vastu vaid ühe LNB signaali, seadega DiSEqC Mini kahe LNB signaali ja seadega DiSEqC 1.0 kolme või nelja LNB signaali. Ühenduse tüübi kontrollimiseks vajutage nuppu h, valige SSeadistamine ja vajutage nuppu OK.
3. Valige Teleri sätted > Üldsätted > Kanalite loendi koopia > Kopeeri USB-le ja vajutage nuppu OK. Kanalite loendi kopeerimiseks sellest telerist võidakse teilt paluda seadistamisel sisestatud lapseluku koodi sisestamist. 4. Kui kopeerimine on valmis, eemaldage USB-mäluseade. Nüüd saate laadida kopeeritud kanalite loendi teise Philipsi telerisse.
5 Kui teler lülitub 3D-le või kui kuvatakse teade, et 3D on saadaval, lülitage sisse oma 3D-prillid ja pange need ette. 5.1 Kui teler ei suuda 3D-signaali tuvastada (3D-signaali märgis puudub), näidatakse 3D-saadet ekraanil topeltpildina. 3D-le lülitumiseks vajutage nuppu 3D ja valige olenevalt topeltpildi asendist kas Kõrvuti või Ülal/all. 3D Mida sa vajad See on Easy 3D-teler. 3D vaatamiseks vajate järgmist.
5.5 Terviseohu hoiatus • Kui teil või teie perekonnas on esinenud epilepsiat või ülitundlikkust valguse suhtes, pidage enne vilkuvate valgusallikate ja kiirete stseenide vaatamist või 3D-funktsiooni kasutamist nõu arstiga. • Ebamugavustunde, nt peapöörituse, peavalu või orientatsioonikaotuse vältimiseks soovitame 3D-pilti pikema aja jooksul mitte vaadata. Kui tunnete ebamugavust, lõpetage 3D-pildi vaatamine ja ärge tehke midagi, mis võib olla ohtlik (nt auto juhtimine), kui sümptomid pole kadunud.
6 Smart TV 6.1 Kodumenüü Kodumenüüst võite alustada kõiki teleris tehtavaid toiminguid. Avage kodumenüü, et vaadata telerit või kodukinosüsteemist plaatide sisu. Kodumenüüst saate ka avada Smart TV rakenduse veebi sirvimiseks, käivitada Skype’i või avada abiteabe, kui vajate teleri kasutamisel abil. Kodumenüü avamine Kodumenüü avamiseks vajutage nuppu h. Valige nooleklahvide abil toiming ja vajutage selle käivitamiseks nuppu OK. Kodumenüü sulgemiseks valitud toimingut käivitamata vajutage uuesti nuppu h.
Smart TV avaleht Smart TV avaleht on teie värav internetti. Võite võrgust filme laenutada, ajalehti lugeda, videoid vaadata ja muusikat kuulata, võrgukauplustest osta, kasutada suhtlusvõrgustikke või vaadata rakendusega Online TV teile sobival ajal võrgust telesaateid. Selleks avage rakendused ‒ teleri jaoks kohandatud veebisaidid. Kui teleril on internetiühendus, võite avada Smart TV. Smart TV avamine Smart TV avalehe avamiseks vajutage nuppu Smart TV.
Rakenduste galerii avamiseks valige Smart TV avalehel rakenduste galerii ikoon ja vajutage nuppu OK. Valige rakenduste galeriis soovitud üksusi nooleklahvidega. Kategooria alusel sorditud rakenduste vaatamiseks vajutage nuppu * Kõik rakendused, valige kategooria ja vajutage nuppu OK. Mõne muu riigi rakenduste vaatamiseks vajutage nuppu * Riik, valige riik ja vajutage nuppu OK. Rakenduse lukustamiseks valige rakenduse ikoon ja vajutage nuppu * Lukusta.
Failide esitamine USB-seadmest Ühendage USB-mälupulk või kõvaketas sisselülitatud teleri USB-porti. Teler tuvastab seadme ja esitab selle failid loendis. Kui loendit ei kuvata automaatselt, siis vajutage nuppu ALLIKAS, valige Sirvi USB-d ja vajutage nuppu OK. Järgmisele või eelmisele fotole liikumiseks vajutage nuppu CH+ või CH-. Slaidiseansi peatamiseks või foto sulgemiseks vajutage nuppu L LIST või q (Peata). Slaidiseanssi vaadates võite esitada ka muusikat.
Ekraani väljalülitamine Kui kuulate vaid muusikat, võite teleriekraani energia säästmiseks välja lülitada. Ekraani väljalülitamiseks vajutage nuppu o OPTIONS, valige menüüribalt fi Energiasäästu sätted ja seejärel Lülita ekraan välja ning vajutage nuppu OK. Ekraani uuesti sisselülitamiseks vajutage suvalist kaugjuhtimispuldi nuppu. Akende USB sirvimine või Võrgu sirvimine sulgemiseks vajutage nuppu h ja valige mõni muu toiming.
Saadet hakatakse USB-kõvakettale salvestama kohe, kui lülitute digikanalile. Mõnele muule kanalile minekul salvestatakse uue kanali saade ja eelmise kanali salvestis kustutatakse. Ühendatud seadmele (nt Blu-ray-mängijale või digiboksile) lülitudes lõpetatakse USB-kõvakettale salvestamine ja salvestis kustutatakse. Salvestatud saade kustutatakse ka siis, kui lülitate teleri ootere!iimile. Ajal, mil te salvestate saadet USB-kõvakettale, ei saa te saadet seisata.
Salvestiste vaatamise ja haldamise kohta lisateabe saamiseks vajutage menüüs Abi nuppu L Nimekiri ja avage teema Vaata salvestist. Salvestise vaatamine Salvestise vaatamiseks vajutage nuppu h, valige R Salvestised ja vajutage nuppu OK. Esitamise alustamiseks valige loendist salvestis ja vajutage nuppu x (Esita). Võite kasutada ka puldi nuppe ‹ (Keri edasi), ! (Keri tagasi), p (Seiska) või q (Peata). Aegunud salvestis Kanalid saavad piirata päevade arvu, mille jooksul salvestist on võimalik vaadata.
Digitaalmeedia visualiseerija – DMR Kui teie meediat ei saa teleris esitada, kontrollige, kas digitaalmeedia visualiseerija on sisse lülitatud. Tehaseseadena on DMR sisse lülitatud. Selleks, et kontrollida, kas DMR on sisse lülitatud . . . 1. Vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. 2. Valige Võrgusätted ja vajutage nuppu OK. 3. Valige Digitaalmeedia visualiseerija – DMR ja vajutage nuppu OK. 4. Valige Sees ja vajutage nuppu OK. 5.
1. Vajutage otsitaval meedialiigil. 2. Valitud seadmes esitamiseks vajutage nimekirjas oleval laulul, videol või fotol. Ühilduvad meediavormingud Teie teleris saab esitada suurt hulka meediavorminguid. Teleriga ühilduvate failivormingute nimekirja vaatamiseks vajutage menüüs Abi nuppu L Nimekiri ja avage teema Taasesitusvormingud. Net TV MyRemote’i kodumenüüs oleva nupuga Net TV saate avada oma teleris Net TV / Smart TV. Net TV / Smart TV avamiseks teleris vajutage MyRemote’i kodumenüüs nuppu Net TV.
4. Käivitage tahvelarvutis rakendus MyRemote ja vajutage kodumenüüs nuppu Seadistamine. 5. Vajutage üksusel Telekava. 6. Sisestage ühendamise kood. Kontroll MyRemote’i kodumenüüs oleva nupuga Kontroll saate oma nutitelefoni või tahvelarvutiga telerit täielikult kaugjuhtida. Teleri (või Philipsi Blu-ray-mängija või kodukinosüsteemi) juhtimise valimiseks vajutage nuppu Juhtimine. Seadme kaugjuhtimispuldi kuvamiseks vajutage seadme ikoonil.
7 Skype 7.1 Mis on Skype? Skype™-iga saate teha teleri kaudu tasuta videokõnesid. Võite helistada sõpradele kõikjal maailmas ja neid näha. Saate sõpradega rääkida ja neid samal ajal suurel teleriekraanil näha. Suunake kaamera kohta, kus te tavaliselt istute. Skype’i sätetega saate katsetada kaamera seadistust, kontrollida vaatepunkti või määrata suumi kaugust. Võite panna kaamera oma soovitud kohta, kuid hea oleks, kui see ei paikneks teleri kõlarite läheduses.
Hädaabikõnesid ei saa teha - Nähtamatu Kontaktid ei näe, et olete sisse loginud, kuid saate endiselt Skype’i tavalisel viisil kasutada. Võite Skype’i kasutada, ilma et teid helistamisega häiritaks. Hädaabikõnesid teha ei saa – Skype ei asenda telefoni ja seda ei saa kasutada hädaabikõnede tegemiseks. Kontaktid - Väljas See olek kuvatakse automaatselt, kui te pole Skype’i sisse logitud. Võite ka ise selle oleku valida.
Võite kontakti blokeerimise alati lõpetada. Blokeerimise lõpetamiseks valige kontakt ja vajutage nuppu * Eemalda blokeering. Blokeeritud kontakt on tähistatud kontaktiloendis järgmise ikooniga. Blokeeritud kontaktide loendi vaatamiseks vajutage nuppu o OPTIONS ja seejärel valige Blokeeritud kontaktid. Mõne loendis oleva kontakti blokeeringu eemaldamiseks valige nimi ja vajutage nuppu OK. 7.4 Skype’iga helistamine Video- ja häälkõned Võite katsetada, kas sisseehitatud mikrofoniga kaamera töötab.
Kui vaatate kanalist või videokauplusest laenutatud filmi või kasutate funktsiooni Pause TV, katkestab Skype’i kõne filmi või seisatud saate vaatamise. Et jätkata laenutatud filmi vaatamist, peate naasma videokauplusesse või saateteenusesse. Mõni videokauplus ei võimalda filmi uuesti käivitada. Funktsiooniga Pause TV salvestatud saade kustutatakse. Skype salvestamise ajal Telesaate salvestamisel ühendatud USB-kõvakettale teatab teler, et teile helistati ja kes helistas.
Helina tugevus Võite muuta Skype’i helina tugevust. Liikuge menüüribale ja vajutage nuppu S Sätted, et avada leht Sätted. Valige Helina tugevus ja reguleerige helitugevust üles- ja allanoolega. 7.8 Kasutustingimused Lugege Skype’i kasutustingimusi aadressil www.skype.com/go/tou. Lugege ka privaatsusavaldust aadressil www.skype.com/privacy. Kaamera ja mikrofoni katsetamine Võite katsetada, kas Skype’i kaamera ja mikrofon töötavad.
8 Mängud 8.1 Mängude mängimine Kui teleriga on ühendatud mängukonsool, võite mängida mänge teleris. Mängu alustamine Lülitage mängukonsool sisse, vajutage nuppu h, valige mängukonsoolile määratud ikoon (nt mängu või mängija ikoon) ja vajutage mängu vaatamiseks nuppu OK. Mängude jaoks parim säte Mängude puhul, kus on vaja kiirust ja täpsust, võite enne mängu alustamist määrata telerile parimad mängusätted.
9 Teleri tehnilised andmed 9.1 Keskkonnahoidlik Energia säästmine Teleri energiasäästusätetele on lisatud ka keskkonda säästvad sätted. Vajutage teleri vaatamise ajal nuppu *, et avada Ökosätted. Aktiivsed sätted on tähistatud märgiga fi. Sulgemiseks vajutage uuesti nuppu *. Energiasääst See nutika pildi seade määrab pildile koos Ambilightiga parimad energiat säästvad seaded. Suvandi sisselülitamiseks valige ÖkoseadetesEnergiasääst ja vajutage nuppu OK.
Järgige kohalikke seadusi ja ärge visake kasutatud tooteid tavaliste olmejäätmete hulka. Kasutatud toodete õigel viisil kasutusest kõrvaldamine aitab ära hoida võimalikke kahjulikke tagajärgi keskkonnale ja inimese tervisele. Toode sisaldab patareisid, mille suhtes kehtib ELi direktiiv 2006/66/EÜ ja mida ei tohi visata tavaliste olmejäätmete hulka.
• • • • • • 480p – 60 Hz 576i – 50 Hz 576p – 50 Hz 720p – 50 Hz, 60 Hz 1080i – 50 Hz, 60 Hz 1080p – 24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz – Philips MyRemote - iOS, Android • Koostalitlusvõime ja jõudlus võivad olenevalt mobiilseadme funktsioonidest ja kasutatud tarkvarast erineda. ESD eeskirjad See seade vastab ESD eeskirjade A-tingimusele. Juhul, kui seade ei taastu SimplyShare-re" iimis elektrostaatilise lahenduse tõttu, on vajalik kasutaja sekkumine. 9.
Sügavus 234 mm Kaal ±15,15 kg 47PFL6XX7 Laius 1067,5 mm Kõrgus 646,6 mm Sügavus 29,6 mm Kaal ±15 kg . . . koos teleri alusega Kõrgus 693 mm Sügavus 243,5 mm Kaal ±18,3 kg 55PFL6XX7 Laius 1240,8 mm Kõrgus 744,32 mm Sügavus 30,2 mm Kaal ±22 kg . . .
10 Teleri tarkvara 10.1 Tarkvara versioon Teleri praeguse tarkvaraversiooni vaatamiseks vajutage nuppu h, valige S Seadistamine ja vajutage nuppu OK. Valige Tarkvara sätted ja vajutage nuppu OK. Valige Praeguse tarkvara teave ja vaadake välja Versioon: . . . . 10.2 Tarkvaravärskendus Tarkvaravärskendus internetist Kui teler on ühendatud internetiga, võib TP Vision teile edastada teate teleri tarkvara värskendamise kohta. Vajalik on kiire (lairiba-) internetiühendus.
11 Tugi 11.1 Registreerimine Registreerige oma teler ja nautige tervet hulka eeliseid, nagu täielik tootetugi (sh allalaadimised), eelisõigusega juurdepääs uusi tooteid puudutavale infole, eripakkumised ja allahindlused, võimalus võita auhindu ja isegi osaleda uusi tooteid puudutavates küsitlustes. Minge veebisaidile www.philips.com/welcome. 11.2 Kasutusjuhendi ja otsingu kasutamine Avage veebisait www.philips.com/support.
Indeks 3 3D sügavus 40 3D, 2D teisendamine 3D-ks 40 3D, optimaalne vaatamine 40 3D, prillide puhastamine 41 3D, terviseohu hoiatus 41 3D-elamus 40 3D-prillid, kasutamine 40 3D-prillid, tüüp 40 A Abi, kasutamine 63 Abi, tahvelarvutil 63 Algne keel 29 Ambilight, paigutus 32 Ambilight, re!iim 33 Ambilight, seadistamine 33 Ambilight, sisse- või väljalülitamine 32 Ambilight, teleri paigutamine 6 Ambilight, teleri väljalülitamine 33 Ambilighti värvid 33 Antenni ühendamine, nõuanded 8 Antenniühendus 6 Asukoht kaup
O Ohutusjuhised 17 Olek 21 Ootere!iim 19 Ooteviivitus 19 P Pause TV 46 Perfect Pixel HD Engine 30 Pildiseaded 30 Pildistiil 31 Pixel Plusi ühendus 10 R Raadiokanal 21 Rakendus MyRemote App 48 Rakendus, lukustamine 43 Rakendus, otsing 43 Rakendus, soovitused 43 Rakendus, tagasiside 43 Rakenduste galerii 43 S Saadete loend 27 Salongivalgustus 33 Salvestamine 47 Salvestised, kodumenüü 48 Satelliit, eemaldamine 38 Satelliit, lisamine 38 Satelliit, LNB 37 Satelliit, vaatamine 35 Satelliit, veaotsing 39 Satelliit
Ö Ökoseaded 58 Ü Ühendused, loend 28 Ühenduvusjuhend 8 66 Indeks
!"#$%&%$'(%)*+,'-#,+./0#$(,(),$1'*2#,3%(1).