K E 9 7 0 F e l h a s z n á l ó i k é z i kö ny v www.lgmobile.com KE970_Hungary TMO_cover_1.5_04021 1 P/N : MMBB0235832(1.5) H Tájékoztatjuk a felhasználót, hogy a kezelési útmutató eltérő lehet a telefontól, a telefonon használt szoftvertől és a szolgáltatótól függően. MAGYAR HRVATSKI ÅöãÉÄêëäà S R P S K I 2009.4.
KE970 Felhasználói kézikönyv - Magyar Tájékoztatjuk a felhasználót, hogy a kezelési útmutató eltérő lehet a telefontól, a telefonon használt szoftvertől és a szolgáltatótól függően. Régi eszközök ár talmatlanítása 1. A termékhez csatolt áthúzott, kerekes szeméttároló jel jelöli,hogy a termék a 2002/96/ EC EU-direktíva hatálya alá esik. 2.
Tartalomjegyzék Biztonsági előírások 4 Útmutató a biztonságos és hatékony használathoz 5 A KE970 jellemzői 9 A telefon részegységei Ikonok a képernyőn 11 Üzembe helyezés 12 A SIM kártya és az akkumulátor behelyezése Az akkumulátor töltése 13 A töltő csatlakozásának megszűntetése 14 Memóriakártya behelyezése 15 Memóriakártya kivétele Ta r t a l o m j e g y z é k Általános funkciók 16 Szöveg bevitele A szövegbeviteli üzemmód megadása A készülék menüje (lista nézetben) Profilok 19 Hívásinfó 21 Összes
Beállítások SMS MMS E-mail Hangposta szám Push üzenet Információs üzenet Partnerek Keresés Új partner Gyorstárcsázások Csoportok Összes másolása Összes törlése Beállítások Információ 33 34 35 Eszközök Ébresztőóra Naptár Számológép Jegyzet Stopperóra Átváltás Világóra SIM szolgáltatások Beállítások 39 40 41 42 Dátum és idő Nyelvek Kijelző 36 37 Képek Hangok Videók Dokumentumok Egyebek Játékok és alkalmazások Külső memória 38 Hívás 46 Hívásátirányítás Fogadás módja Saját szám küldése Hívás várak
Biztonsági előírások Figyelem! • Kapcsolja ki a telefont kórházakban, egészségügyi elektronikai berendezések, például szívritmus szabályzó vagy hallókészülék közelében. • A vészhívások nem elérhetők minden hálózatban. Emiatt soha ne hagyatkozzon kizárólag mobiltelefonra olyan életfontosságú esetekben, mint például a mentők értesítése. • Csak EREDETI tartozékokat használjon telefonjához. Más tartozékok a készülék meghibásodását okozhatják.
Útmutató a biztonságos és hatékony használathoz v Bár a különböző LG mobiltelefonok elnyelési szintje eltérő lehet, valamennyit úgy tervezték, hogy megfeleljen a rádióhullámokra vonatkozó irányelveknek. A rádió frekvenciás energia hatásai v A Nemzetközi Nem-ionizáló Sugárzásvédelmi Bizottság (ICNIRP) által ajánlott elnyelési értékhatár 10 g szövetre átlagosan 2 W/kg.
Útmutató a biztonságos és hatékony használathoz v Tartsa távol telefonját az olyan elektromos készülékektől, mint pl. a televízió, a rádió és a számítógép. v Ugyanígy a hőt sugárzó berendezésektől, pl. radiátoroktól, gáztűzhelyektől is.
v Ne szállítson, és ne tároljon éghető gázokat, folyadékokat, vagy robbanóanyagokat járművének abban a részében, ahol mobiltelefonját és annak tartozékait tárolja.
Útmutató a biztonságos és hatékony használathoz Az akkumulátor használata és karbantartása Útmutató a biztonságos és hatékony használathoz v Feltöltés előtt nem szükséges teljesen lemeríteni az akkumulátort. Más akkumulátorrendszerektől eltérően itt nincs memóriahatás, ami veszélyeztetné az akkumulátor teljesítményét.
A KE970 jellemzői A telefon részegységei 3 Navigációs gomb v Készenléti üzemmódban: Rövidenq: üzenetek listája Rövidenr: profilok listája Röviden nyomja meg az: Menü Röviden nyomja meg az: elefonkönyv lista 1 Röviden nyomja meg az: kedvencek listája 2 v Menüben: görgetés fel és le Röviden nyomja meg az: OK gombot A fel/le gördíthető navigációs gomb segítségével könnyebbé válik a menük és funkciók kiválasztása.
A KE970 jellemzői 6 Vaku 7 Kamera lencse 6 8 Nyílás a hordszíj számára 9 Töltő csatlakozó / kábel csatlakozó és X4 DIGITAL ZOOM 7 fejhallgató csatlakozó aljzat Megjegyzés v A z USB kábel csatlakoztatását a készülék bekapcsolt állapotában és nyugalmi helyzetében végezze. 0 Oldalsó gombok v Készenléti üzemmódban (nyitva): gombok hangereje v Készenléti üzemmódban (a készülék csukva): A kijelző világítása bekapcsol.
képernyőn számos ikon jelenik meg. Alább található az ismertetésük. Jelentése Csak rezgő profil. Ikonok a képernyőn Ikon Ikon Általános profil. Jelentése Utcai menü a profilban. A hálózati jel erősségét jelzi. Néma profil. Aktív hívás. A GPRS szolgáltatás elérhető. Fülhallgató profil. Barangolás szolgáltatás használata. Átirányított hívás. Jelzi, hogy a telefon hozzáfér a WAP-hoz. Aktív ébresztőfunkció. Akkumulátorszint-jelző. A GPRS használatát jelzi. SMS érkezett.
Üzembe helyezés A SIM kártya és az akkumulátor behelyezése Ellenőrizze, hogy a készülék ki legyen kapcsolva a fedél eltávolítása előtt. 1. Távolítsa el az akkumulátort. Nyomja meg, és tartsa nyomva az akkumulátor kioldógombját, majd emelje le az akkumulátor fedelét. Fordítsa a telefont fejjel lefelé az ábrán látható módon, majd ujjaival emelje meg, és húzza ki az akkumulátort. 2. Helyezze be a SIM kártyát. Helyezze a kártyát a tartóba. Csúsztassa a kártyát a tartóba.
3. Helyezze be az akkumulátort. Illessze be az akkumulátort a rekeszbe, oly módon, hogy a fémből készült érintkezők a telefon közepén egymáshoz illeszkedjenek. Nyomja meg az akkumulátor tetejét, amíg a helyére nem pattan. Az ábrán látható módon helyezze vissza az akkumulátor fedelét. Az akkumulátor töltése Mielőtt az úti adaptert a telefonhoz csatlakoztatja, helyezze be az akkumulátort. 1. A telefon használata előtt ellenőrizze, hogy az akkumulátor teljesen fel legyen töltve. 2.
Üzembe helyezés Figyelem! • Ha az akkumulátor teljesen lemerült, a töltési felirat megjelenéséig eltelhet 1- 1,5 perc a termináladapter csatlakoztatása után. • Ne erőltesse a csatlakozót, mert kárt okozhat a telefonban és/vagy a hálózati adapterben. • Helyezze be az akkutöltőt függőlegesen a fali konnektorba. • Ha nem a honos országban használja a töltőt, akkor használjon csatlakozódugó adaptert. • Ne távolítsa el az akkumulátort vagy a SIM kártyát töltés közben.
Memóriakártya behelyezése Memóriakártya kivétele Helyezze be a memória kártyát a nyíláson úgy, hogy ütközésig érintkezzen a nyílás belsejével, ennek szemléltetése a lenti ábrán látható: Óvatosan húzza ki a memóriakártyát a foglalatból, az alábbi ábrának megfelelően: Megjegyzés v Csak a gyártó által jóváhagyott típusú memóriakártyákat használjon. Bizonyos típusú memóriakártyák nem alkalmasak ehhez a készülékhez.
Általános funkciók Szöveg bevitele 123 üzemmód (szám üzemmód) Alfanumerikus karaktereket adhat meg a telefon billentyűzetét használva. Pl. nevek tárolásához a címjegyzékben, üzenet írásához és események létrehozásához a naptárban mind szükséges szöveg bevitele. A következő szövegbeviteli üzemmódok használhatók a telefonnal. Megjegyzés v Egyes mezőkben csak egyféle szövegbeviteli mód engedélyezett (pl. a címjegyzék telefonszám mezője).
A T9 szótár használata Megjegyzés A T9 prediktív szövegbevitel üzemmód lehetővé teszi a szavak minimális gombnyomással történő megadását. Ahogy megnyomja a gombokat, a telefon a beépített szótár segítségével olyan karaktereket jelenít meg, melyekről úgy ítéli meg, hogy a felhasználó meg akarta adni. Ahogy új betűket ad hozzá, a szó úgy változik a legesélyesebb szótárelemre. v Lásdaz alábbi táblázatot a gombok használatával elérhető karakterekkel kapcsolatban.
A készülék menüje (lista nézetben) 1. Profilok 5.1 Új üzenet 1.2 Néma 5.2 Bejövő 7.4 Dokumentumok 7.5 Egyebek 7.6 Játékok és alkalmazások 1.3 Csak rezgő 5.3 E-mail 7.7 Külső memória 1.4 Utcai 5.4 Piszkozatok 1.5 Fejhallgató 2. t-zones 2.1 Kezdőlap 2.2 Könyvjelzők 2.3 Ugrás URL-re A készülék menüje (lista nézetben) 2.4 Előzmények 5.5 Kimenő 5.6 Elküldve 5.7 Hangposta meghallgatása 5.8 Információs üzenet 5.9 Sablonok 5.0 Beállítások 2.5 Beállítások 2.6 Információ 3. Multimédia 3.
Profilok Ebben a menüben állíthatja be a telefon csengőhangjait és rendelhet hangjeleket a különböző eseményekhez, profilokhoz és hívócsoportokhoz. v Csengetés hangereje: Állítsa be a csengőhangerőt. Aktiválás (Menü 1.x.1) v Üzenet hangok: Itt állíthatja be a szöveges üzenet érkezésére figyelmeztető jelzőhang dallamát. v üzenetjezés: Állítsa be az üzenet érkezésére figyelmeztető jelzés típusát. 1. Megjelenik a hangprofilok listája. 2.
Profilok • Ki: Még ha a telefon csenget is, nem történik automatikus hívásfogadás. • 5 mp múlva: 5 másodpercnyi csengetés után a telefon automatikusan fogadja a hívást. • 10 mp múlva: 10 másodpercnyi csengetés után a telefon automatikusan fogadja a hívást. Megjegyzés v A z összes profilt nem lehet átnevezni. Profilok 20 KE970Pink_Hungary_Tmobile_1.1_0920 20 2007.9.
t-zones Ebben a menüben különböző WAP (Wireless Application Protocol) szolgáltatásokat, pl. banki információkat, híreket, időjárásjelentést és repülőtéri információkat érhet el. Ezeket a szolgáltatásokat speciálisan mobiltelefonokra tervezték, és a WAPszolgáltatók biztosítják. Hálózatkezelőjével, választott szolgáltatójával egyeztesse a WAPszolgáltatások elérhetőségét és a fizetési kötelezettségeket. A szolgáltató ellátja Önt a szolgáltatások használatához szükséges útmutatásokkal is. Kezdőlap Menü 2.
t-zones Hálózati profil (Menü 2.5.1) Egy profil hálózati információt tartalmaz, mely használatával internethez csatlakozhat. Információ Menü 2.6 Megtekintheti a WAP-böngésző verziójának adatait. Gyorsítótár (Menü 2.5.2) A gyorsítótár tárolja ideiglenesen a letöltött Weboldalakat. Ebben a menüben ürítheti ki a gyorsítótár tartalmát, vagy változtathatja meg a gyorsítótárüzemmódot. Megjegyzés v Agyorsítótár egy puffer memória, melyet ideiglenes adatmentésre alkalmaznak. Cookie (Menü 2.5.
Multimédia A telefonján található különböző multimédiás funkciók, köztük a fényképezőgép, a hangfelvevő és az MP3-lejátszó, a felhasználó kényelmét és szórakozását szolgálják. Megjegyzés Megjegyzés v A KE970 nem támogatja az említett fájltípusok váltakozó sebességű típusait. Ezért az MP3formátumú fájlok nem alakíthatók AACformátumba. Menü 3.1 Számítógépéről a telefon memóriájába másolhat MP3 fájlokat adattároló üzemmódban használva a telefont.
Multimédia v Lejátszási lista megtekintése: Ezzel másik fájlt választhat ki az MP3-listáról. v Beállítások - Hangszínszabályzó Ez a menü segít beállítani zenehallgatás környezetét. - Lejátszási mód Ez a menü lehetővé teszi lejátszási üzemmód beállítását: Egy ismétlése, Összes ismétlése, Összes lejátszása. - Léptetés beállitása Ha a Be lehetőséget választja, a készülék a számokat véletlenszerű sorrendben játssza le. - Képeffektus Kiválaszthatja a vizuális hatás menüket: Spektrum olvasása, Hamis.
12 - A kamera lencséjének tiszításához puha anyagot használjon. 3 - Ne szedje szét vagy változtassa meg a kamerát, mely akár tűz okozáshoz vagy funkciónális károsoláshoz vezethet. - Automatikus fókusz funkció nem alkalmas fényképkészítésre és sorozat levillantására. Nyomja meg a kamera gombot félig és igazítsa be a fókuszt. Album Beállítások 1. Készenléti üzemmódban tartsa nyomva a gombot. 2. A kép elkészítéséhez fókuszáljon a tárgyra, majd nyomja meg a gombot.
Multimédia v Minőség [ ]: A következő képminőségek állíthatók be: Legjobb, Kiváló, Normál. v Vaku [ ]: Ennek segítségével bekapcsolhatja a vakut, ha sötét helyen kíván képet készíteni. v Önidőzítő [ ]: Kiválasztható egy késleltetési idő (Ki, 3 másodperc, 5 másodperc vagy 10 másodperc). Ezután a telefon a kiválasztott idő elteltével fényképet készít. v Mentés helye [ ]: Beállíthatja az elkészített kép tárolásának helyét.
Hívásinfó Csak akkor ellenőrizheti a nem fogadott, fogadott és tárcsázott hívásokat, ha a hálózat támogatja a hívófél azonosítás (CLI) szolgáltatást a szolgáltatási területen belül. Összes hívás Menü 4.1 Megtekintheti a kimenő és beérkező hívások teljes listáját. Nem fogadott hívások Menü 4.2 Ebben a menüben a legutolsó 50 nem fogadott hívást tekintheti meg. Tárcsázott hívások Menü 4.3 Menü 4.5 Megtekintheti a bejövő és a kimenő hívások időtartamát. A hívásszámlálók törölhetők.
Üzenetküldés Új üzenet Menü 5.1 Ebben a menüben találja az SMS, MMS üzenetekkel, hangpostával és a hálózati szolgáltatásokkal kapcsolatos funkciókat. SMS (Menü 5.1.1) Szöveges üzenetet írhat és szerkeszthet. 1. Lépjen az Üzenetek menübe a [Kiválaszt] gomb megnyomásával. 2. Új üzenet írásához válassza a következőt: Szöveges üzenet. 3. A z egyszerűbb szövegbevitel érdekében használja a T9 szótárat. 4. Nyomja meg a [Opciók] gombot a következők csatolásához. Opciók v Címzett: Az üzenet elküldése.
v Új T9 szó: Az Új T9 szó lehetőség segítségével új szavakat adhat a szótárhoz. v Szöveg törlése: Az SMS írása közben törölheti az SMS szövegét. v Beszúrás: Szimbólum, Kép, Videó, Hang, Új dia, Szövegsablon, partner, Névjegy és Egyebek illeszthet be. Megjegyzés v Kilépés: Ha az üzenet írása közben megnyomja a Kilépés gombot, befejezi az üzenet írását, és visszakerül az Üzenet menübe. Az írt üzenet nem került mentésre. v Mindenüzenet automatikusan a kimenő mappába kerül, küldési hiba esetén is.
Üzenetküldés Megjegyzés v Hamultimédia üzenet írásakor nagy (például 200 KB) méretű képet jelöl ki, akkor a betöltés körülbelül 10 másodpercet fog igénybe venni. A betöltés alatt a gombok nem működnek. A körülbelül 10 másodperces idő leteltével lehet az üzenetet megírni. E-mail (Menü 5.1.3) E-mail küldéséhez és fogadásához először létre kell hoznia az e-mail fiókot. v Címzett: Szerkesztheti a címzettet. Üzenetküldés v Beszúrás: Szimbólum, szövegsablon, partnerek és aláírás hozzáadása.
Bejövő Menü 5.2 Ha üzenete érkezik, akkor a telefonja jelzi azt. A bejövő üzenetek között kerül eltárolásra. * SIM üzenet A SIM üzenet egy olyan üzenet, mely a SIM kártyán kerül eltávolításra. Ha multimédia üzenet érkezéséről kap értesítést, először meg kell várnia az üzenet letöltődését és feldolgozását. E-mail Menü 5.3 A menübe belépve új üzenetei eléréséhez kapcsolódnia kell távoli fiókjához, vagy az email szerverre történő felkapcsolódás nélkül megtekintheti korábban letöltött üzeneteit.
Üzenetküldés Információs üzenet Menü 5.8 (Hálózat és előfizetés függő) Az Információs szolgáltatás üzenetek a hálózat által a készülékére küldött szöveges üzenetek. Az üzenetek közérdekű információkat tartalmaznak, mint például időjárás jelentéseket, közlekedési híreket, gyógyszertárak listáját és tőzsdei árfolyamokat. Mindegyik típus rendelkezik egy számmal; amennyiben Önnek megvan ez a szám, ennek beírásával kapcsolatba léphet szolgáltatójával.
v Érvényességi idő: Ezzel a funkcióval azt állíthatja be, hogy az elküldött üzenet meddig tárolódjon az üzenetközpontban, mielőtt sikeresen elküldésre kerül. v Érvényességi idő: Ezzel a funkcióval azt állíthatja be, hogy az elküldött üzenet meddig tárolódjon az üzenetközpontban, mielőtt sikeresen elküldésre kerül. v Kézbesítési jelentés: Ha ezt a funkciót bekapcsolja, visszajelzést kap az üzenet sikeres vagy sikertelen kézbesítésével kapcsolatban.
Üzenetküldés E-mail (Menü 5.0.3) Információs üzenet (Menü 5.0.6) v E-mail fiók v Fogadás Ennek a menünek a segítségével szerkeszthet, törölhet és létrehozhat e-mail fiókot. v Hálózati profil Ha ezt a menüt választja, a telefon fogadni fogja az Információs szolgáltatás üzeneteket. v Riasztások A profil az internetre való csatlakozáshoz használt hálózati információ. A memóriában megtalálható néhány szolgáltató alapértelmezett profilja. Az alapértelmezett profilok nem nevezhetők át.
Partnerek Keresés Menü 6.1 1. A bal oldali [OK] funkciógomb megnyomásával válassza ki a Keresés lehetőséget. Gyorstárcsázások 2. Írja be a keresett nevet. Menü 6.3 A és közötti gombok bármelyikét hozzárendelheti a Névlista egyes bejegyzéseihez. Ezen gomb megnyomásával közvetlenül kezdeményezhet hívást. Megjegyzés v Azazonnali keresés a név kezdőbetűjének megadásával indítható el. 3.
Partnerek Beállítások Menü 6.7 Válassza a Beállítások menüpontot, és nyomja meg a [Nevek] gombot. v Alapértelmezett memória: Az alapértelmezett memória értéke a következők egyike lehet: Mindig kérdezzen, SIM-kártya vagy Készülék. Új névjegykártya létrehozásához nyomja meg a bal oldali [Új] funkciógombot, és gépelje be az adatokat a mezőkbe. Ha egy névjegykártyát szerkeszteni, törölni, vagy elküldeni kíván, válassza a bal oldali [Beállítások] funkciógombot.
Saját mappa Képek Menü 7.1 Megmutatja a JPG fájlok listáját a Multimédia memória Saját média\Fényképek mappájában. Hangok Menü 7.2 Megmutatja az MP3, MP4, AAC, M4A fájlok listáját a Multimédia memória Saját média\ Zene mappájában. Videók Menü 7.3 A Multimédia memóriában, a Saját média\ Videók mappában található 3GP, 3G2 fájlok listáját jeleníti meg. A támogatott fájltípusok az MPEG4 és h.263 videokodekekkel, illetve AMR-hangkodekkel kódolt 3gp fájlok. Dokumentumok Menü 7.4 Egyebek Menü 7.
Saját mappa Külső memória Menü 7.7 Ez a menü ad lehetőséget Képek, Fényképek, Videók, Dokumentumok és Egyebek megtekintését a memória kártyán. Ha a külső memória kártya nem áll rendelkezésre, ennek hiányát a kijelzőn megjelenő “Please insert external memory” (Helyezze a külső memória kártyát) üzenet jelzi. Megjegyzés v Hogy a számítógép cserélhető lemezként ismerje fel a telefont, a SIM-kártyát be kell helyezni a telefonba. Az új fantasztikus LG. Saját mappa A KE970 adattár egységként is funkcionál.
Eszközök Ébresztőóra Menü 8.1 Ébresztési időpontot állíthat be a funkció segítségével. 1. Válassza a Be opciót, és adja meg az ébresztés időpontját. 2. Válassza ki az ébresztő ismétlődését: Egyszer, Hét-Pén, Hét-Szo, Szo-Sze, Szo-ke, és Minden nap. 3. Válassza ki az ébresztési hangot, és nyomja meg az [OK] gombot. Naptár Menü 8.2 Ebbe a menübe belépve egy naptár jelenik meg. A hónap és nap a képernyő felső részén látható.
Eszközök Számológép Menü 8.3 Stopperóra Menü 8.5 Ebben a menüpontban alapvető matematikai műveleteket végezhet el, mint például +, –, x, ÷ : Összeadás, Kivonás, Szorzás és Osztás. 1. Idő méréséhez nyomja meg az [Indítás] gombot, részidőhöz nyomja meg a [Részidő] gombot. Emellett a számológép számos műveletét is használhatja, így például a következőket: +/-, sin, cos, tan, log, In, Exp, sqrt, fok, rad. 2. Részidő rögzítéséhez nyomja meg a [Leállítás] gombot. Jegyzet 1.
A tartózkodási helyének megfelelő időzóna kiválasztásához járjon el az alább módon: 1. Válassza ki az időzónájában található város nevét a bal/jobb navigációs gombok és a [Nagyítás] funkcióbillentyű egyszeri vagy többszöri megnyomásával. Megjelenik a helyi dátum és pontos idő. 2. Ha a készenléti mód időkijelzőjét a kiválasztott időpontra kívánja módosítani, nyomja meg az [OK] gombot. SIM szolgáltatások Menü 8.8 Ez a menü a SIM-kártyától és hálózati szolgáltatásoktól függ.
Beállítások Dátum és idő Menü 9.1 A dátummal és idővel kapcsolatos funkciókat állíthatja be. Nyelvek Menü 9.2 Ebben a menüpontban választhatja ki a telefon menüiben használt nyelvet. A változás a nyelv megadás üzemmódot is befolyásolja. Kijelző Menü 9.3 Háttérkép (Menü 9.3.1) Kiválaszthatja a készenléti üzemmódban látható háttérképet. Gyorsmenü kijelzése (Menü 9.3.4) Bekapcsolva megjelenik a 4 navigációs gomb és a menü gomb képe az alapképernyőn.
Kapcsolódási mód Menü 9.4 v Bluetooth be/ki Aktiválhat vagy törölhet Bluetooth funkciókat. Bluetooth (Menü 9.4.1) A Bluetooth funkció vezeték nélküli közvetlen kapcsolatot biztosít a kompatibilis, és egymáshoz térben közel álló mobileszközök, perifériaegységek és számítógépek között. Ez a készülék beépített Bluetooth kapcsolatot is használ, amelyen keresztül a telefont össze lehet kötni kompatibilis Bluetooth fejhallgatóval, számítógépes alkalmazásokkal és egyéb kiegészítőkkel.
Beállítások v Automatikus: A telefon automatikusan keres és választ a területen elérhető hálózatok közül. Ha egyszer az Automatikus üzemmódot választotta, a telefon akkor is az „Automatikus” beállítást használja, ha ki-, majd bekapcsolja. v Kézi: A telefon megkeresi az elérhető hálózatok listáját, és megjeleníti. Utána kiválaszthatja a használni kívántat, ha a kiszemelt hálózatnak van barangolási szerződése a honos hálózattal.
- Felhasználói azonosító: Azonosító megadása a szerver tárcsázásához (ez nem a WAP átjáró) - Elsődleges kiszolgáló: Írja be az elsődleges szerver IP címét a belépéshez - Másodlagos kiszolgáló: Írja be a a másodlagos szerver IP címét a belépéshez.
Beállítások Hívás Menü 9.5 Beállíthatja a híváshoz tartozó menüt, ha a Beállítás menüben megnyomja a [Kiválasztás] gombot. Hívásátirányítás (Menü 9.5.1) A hívásátirányítás szolgáltatás lehetővé teszi a bejövő hanghívások, faxhívások és adathívások átirányítását egy másik számra. A részletekkel kapcsolatban lépjen kapcsolatba a hálózat szolgáltatójával. v Összes hanghívás: Minden telefonhívást átirányít. v Ha foglalt: Átirányítja a hívást foglalt jelzés esetén.
v Ki: Ha ezt a funkciót választja, híváskor a telefon nem küldi el telefonszámát a hívott félnek. Hívás várakoztatás (Menü 9.5.4) (Hálózatfüggő szolgáltatás) v Aktiválás: A hívásvárakoztatás szolgáltatás bekapcsolása. v Mégse: A hívásvárakoztatás szolgáltatás kikapcsolása. v Állapot megtekintése: hívásvárakoztatás szolgáltatás állapotának ellenőrzése. Percjelzés (Menü 9.5.5) DTMF küldése (Menü 9.5.
Beállítások Telefonzár (Menü 9.6.2) Biztonsági kódot használhat, hogy elkerülje a telefon illetéktelen használatát. Amikor bekapcsolja a telefont, a telefon biztonsági kódot kér, ha a Be opciót választja. Ha az Automatikus opciót választja, a telefon csak SIM kártya cseréjekor kér kódot. Híváskorlátozás (Menü 9.6.3) A híváskorlátozás funkcióval megakadályozhatja, hogy bizonyos típusú hívásokat kezdeményezni/fogadni lehessen a telefonnal. A funkcióhoz szükség van a híváskorlátozás jelszóra.
Energiatakarékos Menü 9.8 A Be lehetőséget választva energiát takaríthat meg, amikor nem használja a telefont. Alapértelmezés visszaállítása Menü 9.9 Ebben a menüpontban a telefon összes beállítását a gyári értékekre állíthatja vissza. Ehhez a funkcióhoz szükséges a biztonsági kód beírása. Memória állapota Menü 9.0 Ellenőrizheti az üres memória méretét minden tárhelyen és a Belső memória, multimédiás memória. Beléphet minden tárolómenübe. Beállítások 49 KE970Pink_Hungary_Tmobile_1.
Tartozékok Mobiltelefonjához számos tartozékot használhat. Ezeket egyéni igényeinek megfelelően választhatja ki. Hagyományos akkumulátor Megjegyzés v Mindig eredeti LG tartozékokat használjon. v H a ezt nem tartja be, érvénytelenítheti a garanciát. Úti töltő vA tartozékok eltérőek lehetnek a különböző országokban; a további részletek tekintetében egyeztessen a helyi leányvállalattal, vagy ügynökséggel.
Műszaki adatok Általános jellemzők Modell: KE970 Rendszer: GSM 900 / DCS 1800 / PCS 1900 Üzemi hőmérséklet Max.: +55°C Min.: -10°C Műszaki adatok 51 KE970Pink_Hungary_Tmobile_1.1_0951 51 2007.9.
KE970Pink_Hungary_Tmobile_1.1_0952 52 2007.9.
KE970 Korisničke upute - Hrvatski Uklanjanje starog aparata 1. Ako se na proizvodu nalazi simbol prekrižene kante za smeće, to znači da je proizvod pokriven europskom direktivom 2002/96/EC. 2. KE970 Korisničke upute električni i elektronski proizvodi ne smiju se odlagati zajedno s komunalnim otpadom,već u posebna odlagališta koja je odredila vlada ili lokalne vlasti. 3. Pravilno odlaganje starog proizvoda spriječit će potencijalne negativne posljedice po okoliš i zdravlje ljudi. 4.
Sadržaj Radi vaše sigurnosti Savjeti za sigurnu i pravilnu uporabu KE970 osobine 4 5 9 Dijelovi telefona Ikone sa zaslona 11 Instalacija 12 Instalacija SIM kartice i baterije Punjenje baterije 13 Iskopčavanje punjača 14 Postavljanje memorijske kartice 15 Uklanjanje memorijske kartice Osnovne funkcije 16 Sadržaj Unos teksta Mijenjanje načina unosa teksta Izbornik 18 Profili 19 Aktiviraj Podešavanje t-zones 20 Početna stranica Zabilješke Idi na URL Prethodno Postavke Mrežni profil Cache memo
MMS poruka E-pošta Broj govorne pošte Push poruka Info poruka 33 Kontakti 34 Traži Novi kontakt Brzo biranje Grupe Kopiraj sve Izbriši sve Postavke Informacije Moji stvari 35 36 37 Alati 38 Budilica Kalendar Kalkulator Podsjetnik Štoperica Pretvarač jedinica Svjetski sat SIM usluge 40 Postavke 41 39 Poziv je preusmjeren Način javljanja 45 Pošalji moj broj Poziv na čekanju Podsjetnik nakon min. razgovora Aut.
Radi vaše sigurnosti Upozorenje ! Oprez! • Mobilni telefon mora biti isključen u zrakoplovu za vrijeme cijelog leta. • Ne držite telefon u ruci za vrijeme vožnje. • Ne koristite telefon blizu benzinskih stanica, spremišta goriva, kemijskih tvornica ili u području miniranja. • Radi vaše sigurnosti, koristite isključivo originalne baterije i punjače. • Isključite u bolnicama: može uzrokovati smetnje na medicinskim aparatima npr. pacemaker-i i slušni aparati.
Savjeti za sigurnu i pravilnu uporabu Pročitajte ove kratke savjete. Ako ih se ne pridržavate, to može biti opasno ili protuzakonito. Detaljne informacije nalaze se u ovom uputstvu. v Međunarodna komisija za zaštitu od neionizirajuće radijacije (ICNIRP), preporuča SAR razinu od 2W/kg u prosjeku, na deset (10) grama tkiva.
Savjeti za sigurnu i pravilnu uporabu v Ne rastavljajte aparat. Odnesite ga v Dodatnu opremu, kao npr. slušalice v Držite ga podalje od električnih uređaja v Oprezno koristite dodatnu opremu i držite ovlaštenom serviseru kad se za to ukaže potreba. kao što su televizor, radio ili računalo. v Ne držite aparat u blizini izvora topline poput radijatora ili peći. v Ne stavljajte vaš mobilni telefon u Savjeti za sigurnu i pravilnu uporabu mikrovalnu pečnicu, jer će doći do eksplozije baterije.
v Stanite uz cestu i parkirajte se prije Područje miniranja v RF energija može utjecati na elektronske Nemojte koristiti telefon gdje je miniranje u tijeku. Pratite ograničenja i držite se pravila i zakona. odgovaranja ili upućivanja poziva ako uvjeti vožnje to zahtijevaju. sustave u vašem vozilu, primjerice, na radio, sigurnosnu opremu. v Ako je Vaše vozilo opremljeno zračnim Izbjegnite oštečenja sluha Mogu se pojaviti oštećenja u sluhu, ukoliko ste izloženi glasnoj glazbi duže vrijeme.
Savjeti za sigurnu i pravilnu uporabu Djeca Držite telefon na sigurnom mjestu van dosega djece. Telefon sadrži male dijelove koji, ako ih se rastavi, mogu predstavljati opasnost od gušenja. Hitni pozivi Savjeti za sigurnu i pravilnu uporabu Hitni pozivi nisu mogući na svim mobilnim mrežama. Stoga, nikad ne ovisite samo o jednom telefonu za hitne pozive. Provjerite uslugu kod svog lokalnog davatelja usluga.
KE970 osobine Dijelovi telefona 3 Navigacijska tipka stanju pripravnosti: vU Kratkoq: Lista poruka Kratkor: Lista profila 1 Kratko pritisnite: Izbornik Kratko pritisnite: Lista kontakata Kratko pritisnite: Lista favorita izborniku: kretanje gore & dolje vU Kratko pritisnite: tipka U redu 2 Pomoću navigacijske tipke za pomicanje gore/dolje možete jednostavnije odabrati izbornik i funkcije. 3 4 4 Lijeva tipka / desna tipka Pomoću ovih tipki izvodite funkcije naznačene u dnu zaslona.
KE970 osobine 6 Fleš (bljeskalica) 7 Leće kamere 8R upice za traku za nošenje 9 Konektor za punjenje baterije/kabel i slušalice 7 X4 DIGITAL ZOOM 6 baterije Napomena v P rije priključivanja USB kabela provjerite je li telefon uključen i u neaktivnom načinu rada. 0B očne tipke v U stanju pripravnosti (otvoren): Glasnoća tipkovnice v U stanju pripravnosti (zatvoren): Uključivanje glavnog LCD svjetla.
Zaslon prikazuje više ikona. Opis ikona je dolje naveden. Ikone sa zaslona Ikone sa zaslona Ikona/ Indikator Opis Samo Vibracija iz Profila. Opis Označuje profil Glavno. Prikazuje jačinu signala. Izbornik za otvoreni prostor u profilu. Poziv je uspostavljen. Označuje profil Tiho. Možete koristiti GPRS usluge. Označuje profil Slušalice. Prikazuje da koristite uslugu roaminga. Možete preusmjeriti poziv. Alarm je namješten i uključen. Označava da ste pristupili WAP-u. Prikazuje stanje baterije.
Instalacija Instalacija SIM kartice i baterije Provjerite da li je telefon ugašen, prije nego li izvadite bateriju. 1. Izvadite bateriju. 2. Instalacije SIM kartice. Ubacite SIM karticu u utor, pritom pripazite da karticu pravilno stavite na kontakte na telefonu. Povucite držač kartice preko nje, nakon što ste ju stavili u utor. Za vađenje kartice koristite obrnuti postupak. Pritisnite i držite gumb za uklanjanje baterije i podignite poklopac baterije.
3. Instalacija baterije. Umetnite bateriju u odjeljak za bateriju na način da metalni kontakti budu okrenuti prema sredini telefona. Punjenje baterije Prije priključivanja putnog adaptera na telefon morate umetnuti bateriju. Gurajte prednji dio baterije prema dolje dok ne čujete škljocaj. Na prikazani način postavite poklopac baterije na telefon. 1. Provjerite da li je baterija potpuno napunjena, prije korištenja telefona. 2.
Instalacija Iskopčavanje punjača UPOZORENJE • Ako je baterija potpuno prazna, na LCD zaslonu pojavit će se prikaz punjenja otprilike 1 do 1,5 minutu nakon priključivanja putnog adaptera. • Ne gurajte konektor punjača ‘’na silu’’, jer to može oštetiti telefon ili punjač. • Umetnite punjač za baterije okomito u zidnu utičnicu. • Ukoliko koristite punjač izvan vaše države, koristite odgovarajuče adaptere kako bi izvršili punjenje mobitela na pravilan način.
Postavljanje memorijske kartice Uklanjanje memorijske kartice Stavite memorijsku karticu u otvor dok memorijska kartice nije potpuno ušla u otvor, kao što to pokazuje figura ispod: Pažljivo uklonite memorijsku karticu iz otvora, na način prikazan na slici: Napomena v Koristite samo memorijske kartice koje je odobrio proizvođač. Neke memorijske kartice možda nisu usklađene s telefonom.
Osnovne funkcije Unos teksta 123 mode (Brojčani način) Slova i brojeve možete unijeti pomoću tipkovnice. Na primjer, unos teksta potreban je za spremanje imena u adresar, pisanje poruke, stvaranje planova u kalendaru. Na telefonu su mogući slijedeći načini unosa teksta. Način rada sa simbolima Napomena v Možda će neka polja dozvoliti samo jedan način za unos teksta (npr. telefonski broj u poljima adresara).
Korištenje T9 načina Napomena T9 predvidivi tekst omogućava Vam da jednostavno unosite riječi s minimalnim brojem tiskanja tipki. Kako pritisnete neku tipku, telefon prikazuje znakove koje misli da Vi upisujete na osnovu ugrađenog rječnika. Dodavanjem novih slova riječi se mijenjaju i prikazuju najvjerojatnijeg kandidata iz rječnika. v Pogledajte tablicu za više informacija o mogućim znakovima na tipkovnici.
Izbornik 1. Profili 5.1 Nova poruka 1.2 Tiho 5.2 Ulazni spremnik 1.3 Samo vibracija 5.3 Pretinac za e-poštu 1.4 Na otvorenom 5.4 Radno 1.5 Slušalica 5.5 Izlazni spremnik 2. t-zones 2.1 Početna stranica 2.2 Zabilješke 2.3 Idi na URL 2.4 Prethodno 2.5 Postavke 2.6 Informacije 3. Multimedija 7.4 Dokumenti 7.5 Ostali 7.6 Igre i aplikacije 7.7 Vanjska memorija 8. Alati 5.6 P oslano 8.1 Budilica 5.7 Preslušaj glasovnu poštu 8.2 Kalendar 5.8 Info poruka 8.3 Kalkulator 5.9 Predlošci 8.
Profili U Profilima možete postaviti i personalizirati tonove telefona za različita okruženja, događaje ili grupe pozivatelja. Aktiviraj (Izbornik 1.x.1) v Glasnoća tipkovnice: Podešavanje glasnoće tipkovnice. v Zvukovi prikaza: Omogućuje postavljanje zvuka poklopca za podešavanje okruženja. v Glasnoća zvuč. Efekata: Podešavanje glasnoće. 1. Prikazana je lista profila. 2. Na listi profila, odaberite profil koji želite i za aktivaciju pritisnite lijevu soft tipku pritisnite tipku OK.
t-zones Možete pristupiti raznim WAP (Wireless Application Protocol) uslugama poput: bankinga, vijesti, vremenske prognoze i obavijesti o letu. Te su usluge posebno osmišljene za mobilne telefone i održavaju ih WAP davatelji usluga. Provjerite dostupnost WAP usluga, cijene i tarife kod vašeg mrežnog operatera i/ili davatelja usluga čiju uslugu želite koristiti. Davatelji usluga će vam također dati upute kako koristiti njihove usluge. Kada se uspostavi veza prikazat će se Početna stranica.
Mrežni profil (Izbornik 2.5.1) Profil je informacija mreže povezana sa internetom. Cache memorija (Izbornik 2.5.2) Informacije i usluge koje ste pregledali su smješteni u tajnoj memoriji telefona. Napomena v Cache je buffer memorija koja se koristi za privremeni smještaj podataka. Kolačić (Izbornik 2.5.3) Provjerite da li je cookie korišten ili ne. Certifikati zaštite (Izbornik 2.5.4) Pokazuje listu sigurnosnih certifikata koje su smještene na vašem telefonu. Informacije Izbornik 2.
Multimedija U trenucima razonode možete uživati u raznim multimedijskim funkcijama svog telefona kao što su fotoaparat, snimanje glasa, MP3. Napomena v Kad status baterije prikaže slabu bateriju, nećete moći koristiti funkcije fotoaparata ili multimedije. v Prilikom korištenja funkcije multimedije, status baterije je promjenjiv. MP3 player Izbornik 3.1 KE970 ima ugrađeni MP3 player.
v Prikaz popisa pjesama: Možete odabrati drugu datoteku s MP3 popisa. v Postavke : - Equalizer Ovaj izbornik pomaže pri namještanju različitih okruženja prilikom slušanja glazbe. - Način igre Postavljanje načina reprodukcije. Ponovi, Ponovi sve, Reproduciraj sve. - Postavi miješanje Ako odaberete Uključeno, možete slušati glazbu nasumičnim redoslijedom. - Vizualni efekt Možete odabrati vizualni efekt: Stvarni spektar, Umjetno.
Multimedija 12 - Koristite je pažljivo jer kamera osjetljiva na udare i koristite mekanu tkaninu za čišćenje leće. 3 - Nemojte rastaviti ili mijenjati kameru, to može dovesti do njezinog pogrešnog funkcioniranja. - Funkcija Auto Fokusa je moguća za vrijeme slikanja ili snimke naljepnice. Pritisnite tipku kamere na pola radi podešavanja fokusa. Album 1. U stanju pripravnosti držite . Opcije 2. Usredotočite se na objekt koji želite snimiti, a zatim pritisnite tipku . 3.
v Kvaliteta [ ]: Omogućuje postavljanje kvalitete slike na Super fino, Fino i Uobičajeno. v Bljeskalica [ ]: Omogućuje postavljanje bljeskalice prilikom snimanja fotografije na tamnom mjestu. v Vlastiti brojač [ ]: Omogućuje odabir vremena odgode (isključeno, 3 sekunde, 5 sekundi ili 10 sekundi). U tom slučaju telefon snima fotografiju nakon navedenog vremena. v Spremi na [ ]: Nakon snimanja fotografije možete odrediti prostor.
Prethodni pozivi Možete provijeriti listu propuštenih, primljenih i biranih poziva samo ako mreža podržava uslugu CLI (Calling Line Identification). Zajedno sa datumom i vremenom, biti će prikazan broj i ime (ako postoji) u vrijeme kada se poziv održao. Možete vidjeti i broj poziva. Svi pozivi Izbornik 4.1 Možete pregledati sve popise dolaznih ili odlaznih poziva. Propušteni pozivi Izbornik 4.2 Ove opcije vam dopuštaju pregled 50 zadnjih neodgovorenih poziva. Birani pozivi Izbornik 4.
Slanje poruka Nova poruka Izbornik 5.1 Ovaj izbornik uključuje usluge SMS (Short Message Service), MMS (Multimedia Message Service), glasovna pošta, kao i poruke mrežnih servisa Tekst (Izbornik 5.1.1) Možete pisati i uređivati SMS poruku. 1. Uđite u izbornik Poruke pritiskom na [Odaberi]. 2. Ako želite napisati novu poruku, odaberite Tekstualna poruka. 3. Koristeći T9 olakšat ćete si unos teksta. 4. Pritisnite Unesi za dodavanje dodatnih sadržaja.
Slanje poruka v Izlaz: Ako za vrijeme pisanja poruke pritisnete Izlaz, završit ćete s pisanjem poruke i vratiti se na izbornik poruka. Poruka koju ste pisali neće biti spremljena. v Pregled: Možete pogledati MMS poruku koju ste sastavili. Multimedija (Izbornik 5.1.2) v Uređivanje predmeta: Omogućava modificiranje multimedijalne poruke koju ste odabrali. Možete pisati i uređivati MMS poruke, uz provjeru veličine poruke. 1. Uđite u izbornik Poruke pritiskom na [Odaberi]. 2.
E-pošta (Izbornik 5.1.3) Napomena Za slanje/primanje e-pošte trebate postaviti račun e-pošte. v Za svaki račun e-pošte možete spremiti do 40 poruka (ukupno 200 za tri računa). U Ulazni spremnik možete spremiti najviše 20 poruka, u Radni i Izlazni spremnik 5 poruka, a u mapu Poslano najviše 10 poruka. U slučaju kad su mape Radni spremnik, Izlazni spremnik i Poslano pune, a pokušate u jednu od njih spremiti novu poruku, prva spremljena poruka će se automatski izbrisati.
Slanje poruka Ulazni spremnik Izbornik 5.2 Kada pristigne poruka, biti ćete obaviješteni o tome. Poruke će biti pohranjene u Dolazni spremnik. * SIM poruka SIM poruka se odnosi na poruku pohranjenu na SIM kartici. Te poruke možete prebaciti na telefon. Izlazni spremnik Izbornik 5.5 Ovaj izbornik omogućuje prikaz poruke koja će se upravo poslati ili koja se nije uspjela poslati. Nakon uspješnog slanja poruke, premjestit će se u poslane.
Info poruka Izbornik 5.8 (ovisno o mreži i pretplati) Poruke info usluga su tekstualne poruke koje mreža šalje na GSM. One pružaju osnovne informacije poput vremenske prognoze, stanja u prometu, taksija, ljekarna i cijena dionica. Svaka vrsta ima broj; dakle, možete se obratiti davatelju usluga pod uvjetom da ste unijeli određeni broj za informacije. Svaka vrsta informacije ima broj, tako da možete kontaktirati davatelja usluga dok god imate unesen određeni broj informacije. Predlošci Izbornik 5.
Slanje poruka MMS poruka (Izbornik 5.0.2) E-pošta (Izbornik 5.0.3) v Predmet: Kad je ovaj izbornik uključen, možete unijeti predmet multimedijalne poruke. v T rajanje slajda: Prikaz trajanja svake stranice za vrijeme pisanja poruke. v Prioritet: Možete odrediti prioritet poruke. v Račun e-pošte v Rok valjanosti: Mrežni servis dozvoljava da odredite koliko dugo vaša poruka može čekati u cantru za poruke. v Izvješće o isporuci: Biti čete obaviješteni o svakoj isporučenoj isporuci.
Info poruka (Izbornik 5.0.6) v Primanje Ako odaberete ovaj izbornik, vaš će telefon primiti poruke info usluga. v Upozorenja Vaš će se telefon oglasiti kada primi Info poruke. v Jezik Možete odabrati jezike pritiskom na tipku U redu. Slanje poruka 33 KE970Pink_Croatia_TMO 1.1_0927.i33 33 2007.9.
Kontakti Traži Izbornik 6.1 1. Odaberite Traženje pritiskom na lijevu tipku [U redu]. 2. Unesite ime koje želite pronaći. Napomena v Trenutačno traženje dostupno je unošenjem početnog slova imena. 3. Ako želite urediti, izbrisati, kopirati unos ili dodati glas, odaberite lijevu tipku [Opcije]. Novi kontakt Izbornik 6.2 Brzo biranje Izbornik 6.3 Unosu iz popisa imena možete dodijeliti neku tipku od do . Možete nazvati izravnim pritiskom na tu tipku. Grupe Izbornik 6.
Postavke Izbornik 6.7 Pronađite Postavke, te pritisnite lij. soft tipku [Odabir]. v Zadana memorija: Možete postaviti zadanu memoriju na Uvijek pitaj, SIM ili Telefon. v Prikaz opcija: Odaberite Vidi opcije, a zatim pritisnite lijevu soft tipku [U redu]. Informacije Izbornik 6.8 v Servisni brojevi: Ovu funkciju koristite za pristup listi servisa, omogućenim od strane operatera (ako SIM kartica podržava). v Vlastiti brojevi (ovisno o SIM): Možete snimiti i provjeriti vlastiti broj sa SIM kartice.
Moji stvari Slike Izbornik 7.1 Prikaz popisa JPG datoteka u multimedijalnoj memoriji Moji mediji\Fotografije. Zvukovi Izbornik 7.2 Prikaz popisa MP3, MP4, AAC, M4A datoteka u multimedijalnoj memoriji Moji mediji\Glazba. Videozapisi Izbornik 7.3 Prikazuje popis 3GP, 3G2 datoteka u Moji mediji\Videozapisi u multimedijalnoj memoriji. Podržane vrste datoteka su 3gp datoteke koje su kodirane pomoću MPEG4, h.263 videokodeka i AMR audio-kodeka. Dokumenti Izbornik 7.
Vanjska memorija Izbornik 7.7 U ovoj dijelu izbornika možete pregledati Slike, Zvukovi, Video zapisi, Dokumente i Ostalo koje su na Vašoj memorijskoj kartici. Ako vanjska memorija nije dostupna, pojavit će se poruka “Molim, umetnite vanjsku memoriju ”. Napomena v Kako bi telefon bio prepoznat kao uklonjivi disk, mora biti instalirana SIM kartica. Novi fantastični LG KE970 funkcionira kao uređaj za masovnu pohranu. Ako priključite USB kabel, možete koristiti telefon kao uklonjivi disk.
Alati Budilica Izbornik 8.1 Možete postaviti do alarma u isto vrijeme. Opis tipki za promjenu dana, mjeseca i godine. Tipka 2. Odaberite vrijeme ponavljanja: Jednom, Pon.~Pet., Pon~Sub, Sub.-Sri., Sub.-Čet. Svaki dan. 3. Odaberite ton alarma koji želite i pritisnite [OK]. Kalendar Izbornik 8.2 Kad pristupite ovom izborniku, prikazat će se kalendar. Na vrhu zaslona se prikazuju mjesec i godina. Kad god u izborniku Postavke promijenite datum, kalendar se automatski ažurira. Opis Godišnje 1.
v Idi na datum: Možete ići izravno na odabrani datum. v Izbriši staro: Možete izbrisati zadnji rokovnik. Izbornik 8.3 3. Pritisnite [PoniŠti] za zadano stanje. Pretvarač jedinica Sadrži standardne funkcije kao +, –, x, ÷ : Zbrajanje, Oduzimanje, Množenje i Dijeljenje. Izbornik 8.6 Tim se svako mjerenje pretvara u željenu jedinicu. Postoji 7 vrsta koje se mogu pretvoriti u jedinice: Valuta, Površina, Duljina, Masa, Temperatura, Jačina zvuka, Brzina.
Alati Za odabir vremenske zone u kojoj se nalazite, učinite sljedeće: 1. Pritiskom na lijevu/desnu navigacijsku tipku i lijevu tipku [Povećaj] jedan ili više puta odaberite grad koji je u vašoj vremenskoj zoni. Prikazuju se lokalni datum i vrijeme. 2. Ako želite promijeniti prikaz vremena u stanju mirovanja na odabrano vrijeme, pritisnite tipku [U redu]. SIM usluge Izbornik 8.8 Ovaj izbornik ovisi o SIM kartici i mrežnim uslugama. Alati 40 KE970Pink_Croatia_TMO 1.1_0927.i40 40 2007.9.
Postavke Datum i vrijeme Izbornik 9.1 Možete postaviti funkcije vezane uz datum i vrijeme. Jezici Izbornik 9.2 Odabir jezika za prikaz teksta u vašem telefonu. Zaslon Izbornik 9.3 Pozadina (Izbornik 9.3.1) Kratica za početni zaslon (Izbornik 9.3.4) Odabir opcije Uključeno prikazuje funkcije 4 navigacijske tipke i tipke Izbornik kao slike na sredini neaktivnog prozora. (Profili/Poruke/ Favoriti/Kontakti) Stil izbornika (Izbornik 9.3.5) Telefon vam omogućuje izbornike u obliku rastera i popisa.
Postavke Povezivanje Izbornik 9.4 Možete aktivirati ili poništiti Bluetooth funkciju. Bluetooth (Izbornik 9.4.1) Bluetooth omogućava izravno bežično međusobno komuniciranje kompatibilnih mobilnih uređaja, perifernih uređaja i računala koji se nalaze u neposrednoj blizini. v Popis uređaja Ovaj telefon podržava Bluetooth vezu, čime je omogućeno spajanje s drugim Bluetooth kompatibilnim uređajima, računalnim aplikacijama itd.
v Ručno: Telefon će naći listu dostupnih mreža i prikazati ih. Zatim možete odabrati mrežu koju želite koristiti, ako ta mreža ima roaming ugovor sa vašom mrežom. Telefon vam omogućuje odabir druge mreže, ako telefon ne uspije uspostaviti vezu sa odabranom mrežom. Mrežni profil (Izbornik 9.4.2.3) v Podatkovne veze • Naziv: Možete utipkati naziv mreže. • Nositelj: Možete podesiti nositelja podataka.
Postavke - Sekundarni poslužitelj: Unesite IP adresu sekundarnog DNS servera kojem imate pristup. Podešenja usluga su dostupne samo ako je GPRS izabran za nositelja usluge. - APN: Unesite APN za GPRS. - Korisnički ID: Unos korisničkog imena za pristup serveru. - Lozinka: Lozinka za vaš APN server. - Primarni poslužitelj: Unesite IP adresu primarnog DNS servera kojem imate pristup. - Sekundarni poslužitelj: Unesite IP adresu sekundarnog DNS servera kojem imate pristup.
v Ako je nedostupno Preusmjeravanje glasovnih poziva kada je telefon isljučen ili je nedostupan. v Svi podatkovni pozivi Preusmjeravanje svih poziva sa PC konekcijom. v Svi fax pozivi Preusmjeravanje svih poziva sa faks konekcijom v Poništi sve Otkazivanje svih preusmjeravanja. Pošalji moj broj (Izbornik 9.5.3) Način javljanja (Izbornik 9.5.2) Poziv na čekanju (Izbornik 9.5.
Postavke Aut. ponovno biranje (Izbornik 9.5.6) v Uključeno Ukoliko je ova opcija uključena, telefon će sam pokušati uspostaviti poziv, nakon neuspjelog pokušaja. v Isključeno Ukoliko je ova opcija isključena, telefon neće sam pokušati uspostaviti poziv, nakon neuspjelog pokušaja. Pošalji DTMF (Izbornik 9.5.7) Možete poslati ton tipki tijekom aktivnog poziva kako biste kontrolirali svoj spremnik glasovnih poruka ili druge automatske telefonske usluge. Sigurnost Izbornik 9.
Način rada u zrakoplovu v Svi dolazni Zabrana svih dolaznih poziva. Izbornik 9.7 v Dolazni u inozemstvu Zabrana svih dolaznih poziva u roamingu. v Otkaži sve zabrane Otkazivanje svih zabrana. v Promijeni lozinku To vam omogućuje korištenje značajki telefona koje ne zahtijevaju korištenje bežične mreže kad se nalazite u zrakoplovu ili na mjestima na kojima bežična mreža nije dostupna. Ušteda energije Možete promijeniti šifru usluge Zabrana poziva. Izbornik 9.
Dodatni pribor Postoji različita oprema za vaš mobilni telefon. Tu opremu možete odabrati, prema vašim osobnim komunikacijskim zahtjevima. Standarda baterija Kućni punjač Ovaj punjač vam omogućuje punjenje baterije, dok ste vi van kuće ili ureda. Napomena v Uvijek koristite originalnu LG opremu. v Ne pridržavanje toga može poništiti vaša prava na garanci ju. v Dodatna oprema se može razlikovati u različitim regijama pa se za dodatne informacije obratite našem regionalnom servisu ili zastupniku.
Tehnički podaci Općenito Naziv proizvoda: KE970 Sistem (sustav): GSM 900/DCS 1800/PCS 1900 Temperatura okoline (Radna temperatura) Max.: +55 °C +45 °C Min.: -10 °C Te h n i č k i p o d a c i 49 KE970Pink_Croatia_TMO 1.1_0927.i49 49 2007.9.
KE970Pink_Croatia_TMO 1.1_0927.i50 50 2007.9.
KE970 êöäéÇéÑëíÇé áÄ ÖäëèãéÄíÄñàü - Å˙΄‡ÒÍË àÁı‚˙ÎflÌ ̇ ÒÚ‡Ëfl Û‰ 1. ÄÍÓ Ì‡ ÔÓ‰ÛÍÚ‡ Ëχ ÒËÏ‚ÓΠ̇ Á‡‰‡ÒÍ‡Ì ÍÓ¯ Á‡ ÓÚÔ‡‰˙ˆË, ÚÓ‚‡ ÓÁ̇˜‡‚‡, ˜Â ÔÓ‰ÛÍÚ˙Ú ÓÚ„Ó‚‡fl ̇ ‚ÓÔÂÈÒ͇ ‰ËÂÍÚË‚‡ 2002/96/EC. 2. ÇÒ˘ÍË ÂÎÂÍÚ˘ÂÒÍË Ë ÂÎÂÍÚÓÌÌË ÔÓ‰ÛÍÚË Úfl·‚‡ ‰‡ ·˙‰‡Ú ËÁı‚˙ÎflÌË ÓÚ‰ÂÎÌÓ ÓÚ Ó·˘ËÌÒÍËfl ÓÚÔ‡‰˙Í ˜ÂÁ ÓÔ‰ÂÎÂÌË Á‡ ÚÓ‚‡ ÓÚ Ô‡‚ËÚÂÎÒÚ‚ÓÚÓ Ë ÏÂÒÚÌËÚ ‚·ÒÚË Ò˙Ó˙ÊÂÌËfl. 3.
ë˙‰˙ʇÌË ᇠLJ¯‡Ú‡ ·ÂÁÓÔ‡ÒÌÓÒÚ�� 4 èË̈ËÔË Á‡ ·ÂÁÓÔ‡ÒÌÓ Ë ÂÙË͇ÒÌÓ ËÁÔÓÎÁ‚‡ ÌÂ�� 5 KE970 ı‡‡ÍÚÂËÒÚËÍË� 10 àÌÒڇΡÌÂ�� 13 àÌÒÚ‡ÎˇÌ ̇ SIM ͇ڇ Ë ·‡ÚÂËfl á‡Âʉ‡Ì ̇ ·‡ÚÂËflÚ‡ 14 àÁÍβ˜‚‡Ì ̇ Á‡fl‰ÌÓÚÓ ÛÒÚÓÈÒÚ‚Ó 15 èÓÒÚ‡‚flÌ ̇ ͇ڇ Ô‡ÏÂÚ àÁ‚‡Ê‰‡Ì ̇ ͇ڇ Ô‡ÏÂÚ 16 ë˙‰˙ʇÌË éÅôà îìçäñàà 17 Ç˙‚Âʉ‡Ì ̇ ÚÂÍÒÚ ëÏfl̇ ̇ ÂÊËχ Á‡ ‚˙‚Âʉ‡Ì ̇ ÚÂÍÒÚ É·‚ÌÓ ÏÂÌ˛ 19 èÓÙËÎË 20 ÄÍÚ˂ˇÌ èÂÒÓ̇ÎËÁˇÌ t-zones 22 ÑÓχ¯Ì‡ å‡ÍÂË éÚË‰Ë Ì‡ URL ïÓÌÓÎÓ„Ëfl ç‡ÒÚÓÈÍË 23 èÓÎÛÂÌË ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl 2
àÏÂÈÎ 36 HÓÏ ̇ „·ÒÓ‚‡ ÔÓ˘‡ 37 Push Ò˙Ó·˘ÂÌËfl àÌÙÓχˆËÓÌÌÓ Ò˙Ó·˘ÂÌË äÓÌÚ‡ÍÚË í˙ÒË çÓ‚ ÍÓÌÚ‡ÍÚ Å˙ÁÓ Ì‡·Ë‡Ì ÉÛÔË äÓÔË‡È ‚Ò˘ÍË àÁÚËÈ ‚Ò˘ÍË ç‡ÒÚÓÈÍË àÌÙÓχˆËfl åÓË Ì¢‡ ç‡ÒÚÓÈÍË 39 40 43 ÅÛ‰ËÎÌËÍ ä‡ÎẨ‡ ä‡ÎÍÛ·ÚÓ 44 ÅÂÎÂÊ͇ ïÓÌÓÏÂÚ˙ äÓÌ‚ÂÚÓ Ì‡ ‰ËÌËˆË 45 ë‚ÂÚÓ‚ÂÌ ˜‡ÒÓ‚ÌËÍ SIM ÛÒÎÛ„Ë Ñ‡Ú‡ Ë ˜‡Ò ÖÁËÍ ÑËÒÔÎÂÈ í‡ÔÂÚ ÇÂÏ ̇ ÙÓÌÓ ÓÒ‚ÂÚÎÂÌË üÍÓÒÚ èflÍ Ô˙Ú ‰Ó ̇˜‡ÎÂÌ ÂÍ‡Ì ëÚËΠ̇ ÏÂÌ˛ ëÚËΠ̇ ̇·Ë‡Ì íÂÍÒÚ ‚ ÂÊËÏ „ÓÚÓ‚ÌÓÒÚ àÏ ̇ ÏÂʇڇ 41 46 ë‚˙Á‡ÌÓÒÚ 47 Bluetooth ç‡ÒÚÓÈÍË
ᇠLJ¯‡Ú‡ ·ÂÁÓÔ‡ÒÌÓÒÚ á‡ Ç‡¯‡Ú‡ ·ÂÁÓÔ‡ÒÌÓÒÚ è‰ÛÔÂʉÂÌËÂ! ÇÌËχÌË • åÓ·ËÎÌËflÚ ÚÂÎÂÙÓÌ ÒΉ‚‡ ‰‡ ·˙‰Â ËÁÍβ˜ÂÌ ÔÓ ‚ÂÏ ̇ Ò‡ÏÓÎÂÚÌË ÔÓÎÂÚË. • ç ‰˙ÊÚ ‚ ˙͇ ÚÂÎÂÙÓ̇, ‰Ó͇ÚÓ ¯ÓÙˇÚÂ! • åÓ·ËÎÌËflÚ ÚÂÎÂÙÓÌ ‰‡ Ì Ò ËÁÔÓÎÁ‚‡ ‚ ·ÎËÁÓÒÚ ‰Ó ÔÂÚÓÎÌË Òڇ̈ËË, „ÓË‚ÌË ı‡ÌËÎˢ‡, ıËÏ˘ÂÒÍË Á‡‚Ó‰Ë ËÎË ‚ÁË‚Ó‚Â.
èË̈ËÔË Á‡ ·ÂÁÓÔ‡ÒÌÓ Ë ÂÙË͇ÒÌÓ ËÁÔÓÎÁ‚‡ Ì åÓÎfl ‰‡ ÔÓ˜ÂÚÂÚ ÚÂÁË ÔÓÒÚË ÔË̈ËÔË. íflıÌÓÚÓ ÌÂÒÔ‡Á‚‡Ì ÏÓÊ ‰‡ ·˙‰Â ÓÔ‡ÒÌÓ ËÎË ÌÂÁ‡ÍÓÌÌÓ. v Ç˙ÔpÂÍË, ˜Â ÏÓÊ ‰‡ Ëχ p‡ÁÎËÍË ‚ ÌË‚‡Ú‡ ̇ SAR ÔpË p‡Á΢ÌËÚ ÏÓ‰ÂÎË ÚÂÎÂÙÓÌË LG, ‚Ò˘ÍË Ú ҇ ÔÓÂÍÚˇÌË ‰‡ ÓÚ„Ó‚‡flÚ Ì‡ Ò˙ÓÚ‚ÂÚÌËÚ ÔË̈ËÔË Á‡ ËÁ·„‡Ì ̇ ‡‰ËÓ‚˙ÎÌË.
èË̈ËÔË Á‡ ·ÂÁÓÔ‡ÒÌÓ Ë ÂÙË͇ÒÌÓ ËÁÔÓÎÁ‚‡ Ì ÉêàÜÄ áÄ èêéÑìäíÄ à èéÑÑêöÜäÄ èË̈ËÔË Á‡ ·ÂÁÓÔ‡ÒÌÓ Ë ÂÙË͇ÒÌÓ ËÁÔÓÎÁ‚‡ Ì ÇÌËχÌËÂ! àÁÔÓÎÁ‚‡ÈÚ ҇ÏÓ ·‡ÚÂËË, Á‡fl‰ÌË ÛÒÚÓÈÒÚ‚‡ Ë ÔË̇‰ÎÂÊÌÓÒÚË, Ó‰Ó·ÂÌË Á‡ ÔÓÎÁ‚‡ÌÂ Ò ÚÓÁË ÍÓÌÍÂÚÂÌ ÏÓ‰ÂÎ ÚÂÎÂÙÓÌ. àÁÔÓÎÁ‚‡ÌÂÚÓ Ì‡ ‚ÒflÍ‡Í‚Ë ‰Û„Ë ÏÓÊ ‰‡ ̇ԇ‚Ë Ì‚‡ÎˉÌÓ Ó‰Ó·ÂÌË ËÎË „‡‡ÌˆËfl ÓÚ̇Òfl˘Ë Ò Á‡ ÚÂÎÂÙÓ̇ Ë ÏÓÊ ‰‡ ·˙‰Â ÓÔ‡ÒÌÓ. ç p‡Á„ÎÓ·fl‚‡ÈÚ ‡Ô‡p‡Ú‡. á‡ÌÂÒÂÚ „Ó Ì‡ Í‚‡ÎËÙˈËp‡Ì ÒÂp‚ËÁÂÌ ÚÂıÌËÍ, ÍÓ„‡ÚÓ Â ÌÂÓ·ıÓ‰ËÏÓ ‰‡ ·˙‰Â pÂÏÓÌÚËp‡Ì.
ÖãÖäíêéççà ìëíêéâëíÇÄ v ë˙Òp‰ÓÚÓ˜ÂÚ ˆflÎÓÚÓ ÒË ‚ÌËχÌË ‚˙pıÛ ¯ÓÙËp‡ÌÂÚÓ. v ç ËÁÔÓÎÁ‚‡ÈÚ ÏÓ·ËÎÌËfl ÚÂÎÂÙÓÌ ‚ ·ÎËÁÓÒÚ ‰Ó ωˈËÌÒÍÓ Ó·ÓÛ‰‚‡ Ì ·ÂÁ ‡Á¯ÂÌËÂ. àÁ·fl„‚‡ÈÚ ‰‡ ÔÓÒÚ‡‚flÚ ÚÂÎÂÙÓ̇ ‚ ·ÎËÁÓÒÚ ‰Ó Ò˙‰Â˜ÌË ‡Ô‡‡ÚË (̇Ô. ‚ „ÓÌËfl χÎ˙Í ‰ÊÓ·) v çflÍÓË ÒÎÛıÓ‚Ë ‡Ô‡‡ÚË ÏÓ„‡Ú ‰‡ ·˙‰‡Ú ÒÏÛ˘‡‚‡ÌË ÓÚ ÏÓ·ËÎÌË ÚÂÎÂÙÓÌË. v èÓ-χÎÍË ÒÏÛ˘ÂÌËfl ÏÓ„‡Ú ‰‡ ÔÓ‚ÎËflflÚ Ì‡ ÚÂ΂ËÁÓË, ‡‰ËÓ‡Ô‡‡ÚË, ÍÓÏÔ˛ÚË Ë ‰.
èË̈ËÔË Á‡ ·ÂÁÓÔ‡ÒÌÓ Ë ÂÙË͇ÒÌÓ ËÁÔÓÎÁ‚‡ Ì àÁ·fl„‚‡Ì ÔÓ‚p‰‡ ̇ ÒÎÛı‡ èË̈ËÔË Á‡ ·ÂÁÓÔ‡ÒÌÓ Ë ÂÙË͇ÒÌÓ ËÁÔÓÎÁ‚‡ Ì ì‚pÂʉ‡Ì ̇ ÒÎÛı‡ ÏÓÊ ‰‡ Ò ÔÓÎÛ˜Ë ÔpË ËÁ·„‡Ì ̇ ÒËÎÂÌ Á‚ÛÍ Á‡ ÔpÓ‰˙ÎÊËÚÂÎÌÓ ‚pÂÏÂ. èÓp‡‰Ë Ú‡ÁË Ôp˘Ë̇ Ì ÔpÂÔÓp˙˜‚‡Ï ‰‡ ‚Íβ˜‚‡Ú ËÎË ËÁÍβ˜‚‡Ú ÛÒÚpÓÈÒÚ‚ÓÚÓ ·ÎËÁÓ ‰Ó ÛıÓÚÓ ÒË. èpÂÔÓp˙˜‚‡ Ò Ò˙˘Ó ÏÛÁË͇ڇ Ë Á‚Û͇ ‰‡ Ò‡ Ò ÛÏÂpÂ̇ ÒË·. êÄâéçà çÄ ÇáêàÇçà êÄÅéíà ç ËÁÔÓÎÁ‚‡ÈÚ ÚÂÎÂÙÓ̇ Ú‡Ï, Í˙‰ÂÚÓ Ò ÔpÓ‚Âʉ‡Ú ‚ÁpË‚ÌË p‡·ÓÚË.
ëèÖòçà èéÇàäÇÄçàü v ëÏÂÌÂÚ ·‡ÚÂpËflÚ‡, ÍÓ„‡ÚÓ ‚˜ Ì ÓÒË„Ûpfl‚‡ ÔpËÂÏÎË‚‡ p‡·ÓÚ‡. ŇÚÂpËflÚ‡ ÏÓÊ ‰‡ Ò ÔpÂÁ‡pÂʉ‡ ÒÚÓÚËˆË Ô˙ÚË ÔpÂ‰Ë ‰‡  ÌÂÓ·ıÓ‰Ëχ ÒÏfl̇ڇ È. v èpÂÁ‡p‰ÂÚ ·‡ÚÂpËflÚ‡, ‡ÍÓ Ì  ·Ë· ËÁÔÓÎÁ‚‡Ì‡ ‰˙Î„Ó ‚pÂÏÂ, Á‡ χÍÒËχÎ̇ڇ È ËÁÔÓÎÁ‚‡ÂÏÓÒÚ. v ç ËÁ·„‡ÈÚ Á‡pfl‰ÌÓÚÓ ÛÒÚpÓÈÒÚ‚Ó Ì‡ ‰ËpÂÍÚ̇ ÒÎ˙̘‚‡ Ò‚ÂÚÎË̇ Ë Ì „Ó ËÁÔÓÎÁ‚‡ÈÚ ÔpË ‚ËÒÓ͇ ‚·ÊÌÓÒÚ Í‡ÚÓ Ì‡ÔpËÏÂp ‚ ·‡ÌflÚ‡. àçîéêåÄñàü áÄ ÅÄíÖêàüíÄ à èéÑÑêöÜäÄ v ç  ÌÂÓ·ıÓ‰ËÏÓ ‰‡ p‡Áp‰ËÚ ̇Ô˙ÎÌÓ ·‡ÚÂpËflÚ‡ ÔpÂ‰Ë ‰‡ fl Á‡p‰ËÚÂ.
KE970 ı‡‡ÍÚÂËÒÚËÍË ó‡ÒÚË Ì‡ ÚÂÎÂÙÓ̇ 3 燂˄‡ˆËÓÌÂÌ Í·‚˯ v Ç ÂÊËÏ Ì‡ „ÓÚÓ‚ÌÓÒÚ: èflÍ ‰ÓÒÚ˙Ôq: ëÔËÒ˙Í“Box‰fl˘Ë” è flÍ ‰ÓÒÚ˙Ôr: ëÔËÒ˙Í“O·˘Ë” ä‡ÚÍÓ Ì‡ÚËÒÌÂÚÂ: åÂÌ˛ ä‡ÚÍÓ Ì‡ÚËÒÌÂÚÂ: ëÔËÒ˙Í“äÓÌÚ‡ÍÚË” ä‡ÚÍÓ Ì‡ÚËÒÌÂÚÂ: ëÔËÒ˙Í“è‰ÔÓ˜ËÚ‡ÌË” v Ç ÏÂÌ˛: Ô‚˙ڇ̠̇„ÓÂ/̇‰ÓÎÛ ä‡ÚÍÓ Ì‡ÚËÒÌÂÚÂ: ·ÛÚÓÌ OK. 1 2 ë ̇‚Ë„‡ˆËÓÌÌËfl Í·‚˯ ̇„ÓÂ/ ̇‰ÓÎÛ, ÏÓÊÂÚ ‰‡ ËÁ·Ë‡ÂÚ ÏÂÌ˛ÚÓ Ë ÙÛÌ͈ËË ÔÓ-ÎÂÒÌÓ.
6 ë‚ÂÚ͇‚ˈ‡ 7 é·ÂÍÚË‚ ̇ ͇χڇ 8 éÚ‚ÓË Á‡ ÎÂÌÚ‡ Á‡ ÔÂ̇ÒflÌ 9 ë ˙‰ËÌËÚÂÎ Á‡ Á‡Âʉ‡Ì ̇ ·‡Ú 7 X4 DIGITAL ZOOM 6 ËflÚ‡/ë˙‰ËÌËÚÂÎ Á‡ ͇·ÂÎ Ë „ÌÂÁ‰Ó Á‡ ÒÎÛ¯‡ÎÍË á‡·ÂÎÂÊ͇ vå ÓÎfl, ÔÓ‚ÂÂÚ ‰‡ÎË ÚÂÎÂÙÓÌ˙Ú Â ‚ÍÎ ˛ ˜ÂÌ Ë Â ‚ ÂÊËÏ Ì‡ „ÓÚÓ‚ÌÓÒÚ ÔÂ‰Ë ‰‡ Ò‚ ˙ÊÂÚ USB ͇·Â·. 0 ëÚ‡Ì˘ÌË Í·‚Ë¯Ë v Ç ÂÊËÏ Ì‡ „ÓÚÓ‚ÌÓÒÚ(ÓÚ‚ÓÂÌ): ëË· ̇ Á‚Û͇ ̇ Í·‚˯ËÚ v Ç ÂÊËÏ Ì‡ „ÓÚÓ‚ÌÓÒÚ(Á‡Ú‚ÓÂÌ): É·‚ÌËflÚ LCD ‰ËÒÔÎÂÈ Ò‚ÂÚ‚‡.
KE970 ı‡‡ÍÚÂËÒÚËÍË àÌÙÓχˆËflÚ‡ Á‡ ËÍÓÌËÚ ̇ ‰ËÒÔÎÂfl  ÔÓÒÓ˜Â̇ ÔÓ-‰ÓÎÛ. éÔËÒ‡ÌË ÇÒ˘ÍË Á‚ÛÍÓ‚Ë Ò˄̇ÎË– ËÁÍβ˜ÂÌË (ÔÓÙËÎ: “ë‡ÏÓ ‚Ë·‡ˆËfl”). àÍÓÌË Ì‡ ‰ËÒÔÎÂfl àÍÓ̇ àÍÓ̇ éÔËÒ‡ÌË èÓÙËÎ “é·˘Ó”-‡ÍÚ˂ˇÌ. à̉Ë͇ÚÓ Á‡ ÒË·ڇ ̇ ÔÓÎÛ˜‡‚‡ÌËfl ÓÚ ÏÂʇڇ Ò˄̇Î. Ç˙̯ÌÓ ÏÂÌ˛ ‚ ÔÓÙËÎ. ë‚˙Á‚‡ÌÂ. èÓÙËÎ “ëÎÛ¯‡Î͇”‡ÍÚ˂ˇÌ. åÓÊÂÚ ‰‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ú GPRS ÛÒÎÛ„‡. èÓÙËÎ “ÅÂÁÁ‚ÛÍ”- ‡ÍÚ˂ˇÌ. éÚÍÎÓÌfl‚‡Ì ̇ ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌÂ. KE970 ı‡‡ÍÚÂËÒÚËÍË à̉Ë͇ÚÓ Á‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ì ̇ ÛÒÎÛ„‡ “êÓÛÏËÌ„”.
àÌÒÚ‡ÎˇÌ àÌÒÚ‡ÎˇÌ ̇ SIM͇ Ú‡ Ë ·‡ÚÂËfl 2. èÓÒÚ‡‚flÌ ̇ SIM-͇ڇڇ ì‚ÂÂÚ ÒÂ, ˜Â ÚÂÎÂÙÓÌ˙Ú Â ËÁÍβ˜ÂÌ, ÔÂ‰Ë ‰‡ Ò‚‡ÎËÚ ·‡ÚÂËflÚ‡. 1. àÁ‚‡Ê‰‡Ì ̇ ·‡ÚÂËflÚ‡ ç‡ÚËÒÌÂÚÂ Ë Á‡‰˙ÊÚ ·ÛÚÓ̇ Á‡ ÓÒ‚Ó·Óʉ‡‚‡Ì ̇ ·‡ÚÂËflÚ‡ Ë Ò‚‡ÎÂÚ ͇ԇ͇ ̇ ·‡ÚÂËflÚ‡. é·˙ÌÂÚ ÚÂÎÂÙÓ̇ Ó·‡ÚÌÓ, ͇ÍÚÓ Â ÔÓ͇Á‡ÌÓ, ÒΉ ÍÓÂÚÓ ÔÓ‚‰Ë„ÌÂÚ ·‡ÚÂËflÚ‡ Ò Ô˙ÒÚË Ë fl ËÁ‰˙Ô‡ÈÚÂ. èÎ˙ÁÌÂÚ SIM-͇ڇڇ ‚ ÔÓÂÁ‡ ÔÓ‰ Ò·ËÒÚËÚ ‰˙ʇ˜Ë (Ò ÏÂÚ‡Î̇ڇ È ˜‡ÒÚ Í˙Ï ÚÂÎÂÙÓ̇). ì‚ÂÂÚ ÒÂ, ˜Â  ÔÓÒÚ‡‚Â̇ Ô‡‚ËÎÌÓ.
àÌÒÚ‡ÎˇÌ 3. àÌÒÚ‡ÎˇÌ ̇ ·‡ÚÂËflÚ‡ èÓÒÚ‡‚ÂÚ ·‡ÚÂËflÚ‡ ‚ ÓÚ‰ÂÎÂÌËÂÚÓ Á‡ ·‡ÚÂËfl, ͇ÚÓ ÏÂÚ‡ÎÌËÚ ÍÓÌÚ‡ÍÚË Ò ÒÂ˘Ì‡Ú ‚ Ò‰‡Ú‡ ̇ ÚÂÎÂÙÓ̇. ç‡ÚËÒÌÂÚ ̇‰ÓÎÛ „Ó̇ڇ ˜‡ÒÚ Ì‡ ·‡ÚÂËflÚ‡, ‰Ó͇ÚÓ ˘‡ÍÌ ̇ ÏflÒÚÓÚÓ ÒË. èÓÒÚ‡‚ÂÚ ͇ԇ͇ ̇ ·‡ÚÂËflÚ‡ Í˙Ï ÚÂÎÂÙÓ̇ ͇ÍÚÓ Â ÔÓ͇Á‡ÌÓ. á‡Âʉ‡Ì ̇ ·‡ÚÂËflÚ‡ èÂ‰Ë ‰‡ Ò‚˙ÊÂÚ Í˙Ï ÚÂÎÂÙÓ̇ ‡‰‡ÔÚ‡ Á‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ì ÔÓ ‚ÂÏ ̇ Ô˙ÚÛ‚‡ÌÂ, Ô˙‚Ó Úfl·‚‡ ‰‡ ËÌÒڇΡڠ·‡ÚÂËflÚ‡. 1. ì‚ÂÂÚ ÒÂ, ˜Â ·‡ÚÂËflÚ‡  ̇Ô˙ÎÌÓ Á‡Â‰Â̇, ÔÂ‰Ë ‰‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ú ÚÂÎÂÙÓ̇.
è‰ÛÔÂʉÂÌËÂ! • ÄÍÓ ·‡ÚÂËflÚ‡  ̇Ô˙ÎÌÓ ‡Á‰Â̇, ̇ LCD ‰ËÒÔÎÂfl ˘Â Ò ÔÓfl‚Ë Ë̉Ë͇ÚÓ Á‡ Á‡Âʉ‡Ì ÓÍÓÎÓ 1 ‰Ó 1,5 ÏËÌÛÚË ÒΉ Ò‚˙Á‚‡Ì ̇ TA. • ç ̇ÚËÒ͇ÈÚ ÒËÎÌÓ Ò˙‰ËÌËÚÂÎfl, Ú˙È Í‡ÚÓ ÚÓ‚‡ ÏÓÊ ‰‡ Ô˘ËÌË Ôӂ‰‡ ̇ ÚÂÎÂÙÓ̇ Ë/ËÎË ÚÓÍÓËÁÔ‡‚ËÚÂÎfl! • Ç͇‡ÈÚ Á‡fl‰ÌÓÚÓ ÛÒÚÓÈÒÚ‚Ó Ì‡ ·‡ÚÂËflÚ‡ ‚ÂÚË͇ÎÌÓ ‚ ÒÚÂÌÌËfl ÍÓÌÚ‡ÍÚ. • ÇÍβ˜ÂÚ Á‡fl‰ÌÓÚÓ ÛÒÚÓÈÒÚ‚Ó ‚ ÒÚÂÌÂÌ ÍÓÌÚ‡ÍÚ.
àÌÒÚ‡ÎˇÌ èÓÒÚ‡‚flÌ ̇ ͇ڇ Ô‡ÏÂÚ Ç͇‡ÈÚ ͇ڇڇ ‚˙‚ ‚ıÓ‰‡, ‰Ó͇ÚÓ ‚ÎÂÁ ËÁˆflÎÓ, ͇ÍÚÓ Â ÔÓ͇Á‡ÌÓ Ì‡ ͇ÚËÌ͇ڇ ÔÓ-‰ÓÎÛ ÇÌËχÌË v àÁÔÓÎÁ‚‡ÈÚ ҇ÏÓ Í‡ÚË Ò Ô‡ÏÂÚ, Ó‰Ó·ÂÌË ÓÚ ÔÓËÁ‚Ó‰ËÚÂÎfl. çflÍÓË Í‡ÚË Ò Ô‡ÏÂÚ ÏÓÊ ‰‡ Ì ҇ Ò˙‚ÏÂÒÚËÏË Ò ÚÂÎÂÙÓ̇. ÇÌËχÌË • ç ÒÏÂÌflÈÚÂ Ë Ì ËÁ‚‡Ê‰‡ÈÚ SIM ͇ڇڇ, ÍÓ„‡ÚÓ ÚÂÎÂÙÓÌ˙Ú ‚Ë Ò ËÁÔÓÎÁ‚‡ ËÎË Â ‚Íβ˜ÂÌ, Ë̇˜Â ÏÓ„‡Ú ‰‡ Ò Á‡„Û·flÚ ‰‡ÌÌË, ËÎË ‰‡ Ò ÔÓ‚Â‰Ë SIM ͇ڇڇ.
éÅôà îìçäñàà Ç˙‚Âʉ‡Ì ̇ ÚÂÍÒÚ ABC (ÄÁ·Û˜ÂÌ) ÂÊËÏ åÓÊÂÚ ‰‡ ‚˙‚Âʉ‡Ú ˆËÙÓ‚Ó-·ÛÍ‚ÂÌË Á̇ˆË Ò ÔÓÏÓ˘Ú‡ ̇ Í·‚ˇÚÛ‡Ú‡ ̇ ÚÂÎÂÙÓ̇. ç‡ÔËÏÂ, Á‡Ô‡Á‚‡ÌÂÚÓ Ì‡ ËÏÂ̇ ‚ ĉÂÒ̇ڇ ÍÌË„‡, ÔËÒ‡ÌÂÚÓ Ì‡ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂ Ë Ò˙Á‰‡‚‡ÌÂÚÓ Ì‡ ̇ÒÓ˜ÂÌË Ò˙·ËÚËfl ‚ ͇ÎẨ‡‡, ËÁËÒÍ‚‡Ú ‚˙‚Âʉ‡Ì ̇ ÚÂÍÒÚ. íÂÎÂÙÓÌ˙Ú ‡ÁÔÓ·„‡ Ò˙Ò ÒΉÌËÚ ÏÂÚÓ‰Ë Á‡ ‚˙‚Âʉ‡Ì ̇ ÚÂÍÒÚ. êÂÊËÏ 123 (ñËÙÓ‚ ÂÊËÏ) ᇷÂÎÂÊ͇ ñËÙËÚ Ò ËÁÔËÒ‚‡Ú Ò Â‰ÌÓ Ì‡ÚËÒ͇Ì ̇ ·ÛÚÓÌ Á‡ ‚Òfl͇ ˆËÙ‡.
éÅôà îìçäñàà àÁÔÓÎÁ‚‡Ì ̇ ÂÊËÏ T9 êÂÊËÏ˙Ú Á‡ ‚˙‚Âʉ‡Ì ̇ Ô‰‚ˉËÏ ÚÂÍÒÚ T9 ÇË ÔÓÁ‚ÓÎfl‚‡ ÎÂÒÌÓ ‰‡ ‚˙‚ Âʉ‡Ú ‰ÛÏËÚÂ Ò Ì‡È-χÎÍÓ Ì‡ÚËÒ͇ÌËfl ̇ ·ÛÚÓÌËÚÂ. ë ̇ÚËÒ͇ÌÂÚÓ Ì‡ ‚ÒÂÍË ·ÛÚÓÌ ÚÂÎÂÙÓÌ˙Ú Á‡ÔÓ˜‚‡ ‰‡ ËÁÔËÒ‚‡ Á̇ˆËÚÂ, ÍÓËÚÓ ÒÏflÚ‡ ˜Â ‚˙‚Âʉ‡Ú ·‡ÁˇÈÍË Ò ̇ ‚„‡‰ÂÌËfl ˜ÌËÍ. ÇË ÏÓÊÂÚ Ò˙˘Ó ڇ͇ ‰‡ ‚˙‚Âʉ‡Ú ÌÓ‚Ë ‰ÛÏË ‚ ˜ÌË͇. ë ‰Ó·‡‚flÌÂÚÓ Ì‡ ÌÓ‚Ë ·ÛÍ‚Ë ‰ÛÏËÚ Ò ÒÏÂÌflÚ, Á‡ ‰‡ ÓÚ‡ÁflÚ Ì‡È-‚ÂÓflÚÌËfl ͇̉ˉ‡Ú ÓÚ Â˜ÌË͇. 3. ᇂ˙¯ÂÚ ‚Òfl͇ ‰Ûχ Ò ËÌÚ‚‡Î Ò Ì‡ÚËÒ͇Ì ̇ Í·‚˯‡ ËÎË .
É·‚ÌÓ ÏÂÌ˛ 1. èÓÙËÎË 5.ë˙Ó·˘ÂÌËfl 7.3 ÇˉÂÓÁ‡ÔËÒË 1.x.1 ‡ÍÚË‚Ë‡È 5.1 çÓ‚Ó Ò˙Ó·˘ÂÌË 7.4 ÑÓÍÛÏÂÌÚË 1.x.2 èÂÒÓ̇ÎËÁË‡È 5.2 ÇıÓ‰fl˘Ë 7.5 ÑÛ„Ë 5.3 àÏÂÈÎ ÍÛÚËfl 7.6 à„Ë Ë ÔËÎ. 2. t-zones 2.1 ÑÓχ¯Ì‡ 5.4 óÂÌÓ‚Ë 2.2 å‡ÍÂË 5.5 àÁıÓ‰fl˘Ë 2.3 éÚË‰Ë Ì‡ URL 5.6 à ÁÔ‡ÚÂÌÓ 2.4 ïÓÌÓÎÓ„Ëfl 2.5 ç‡ÒÚÓÈÍË 2.6 àÌÙÓχˆËfl: 3. åìãíàåÖÑàü 3.1 MP3 ÔÎÂÈ˙ 3.2 ä‡Ï‡ 3.3 ÇˉÂÓ Í‡Ï‡ 3.4 É·ÒÓ‚ Á‡ÔËÒ 4. ê‡Á„Ó‚ÓË 5.7 èÂÒÎÛ¯‚‡Ì ̇ „·ÒÓ‚‡ ÔÓ˘‡ 8.1 ÅÛ‰ËÎÌËÍ 8.2 ä‡ÎẨ‡ 8.3 ä‡ÎÍÛ·ÚÓ 5.
èÓÙËÎË åÂÌ˛ÚÓ ÔÓÁ‚ÓÎfl‚‡ ̇ÒÚÓÈ‚‡Ì ̇ ‡ÁÌÓÓ·‡ÁÌË ÔÓ ‚ˉ Ë ÒË· ̇ Á‚Û͇ Ò˄̇ÎË Á‡ ‡Á΢ÌË ÔÓ‚Ó‰Ë. ë˙˘ÂÒÚ‚Û‚‡Ú ¯ÂÒÚ ÓÒÌÓ‚ÌË ÔÓÙË·: é·˘Ó, íËı, ë‡ÏÓ ‚Ë·‡ˆËfl, òÛÏÂÌ, ëÎÛ¯‡ÎÍË Ë äÓ·. v ëË· ̇ ÚÓÌ Á‡ Á‚˙ÌÂÌÂ: Ç˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ Á‡ ÍÓ˄ˇÌ ÒË·ڇ ̇ Á‚Û͇. ÄÍÚ˂ˇÌ (MÂÌ˛ 1.x.1) v íÓÌӂ ̇ Ò˙Ó·˘ÂÌËfl: éÔˆËfl Á‡ ËÁ·Ó ̇ ‡Á΢ÂÌ ÔÓ ‚ˉ Ò˄̇ΠÁ‡ ÔÓÎÛ˜ÂÌÓ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂ. 1. ÑÂÏÓÌÒÚˇ ÒÔËÒ˙Í Ì‡ ÔÓÙËÎËÚÂ. 2. å‡ÍˇÈÚ Ê·ÌËfl ÔÓÙËÎ Ë „Ó ‡ÍÚ˂ˇÈÚ ˜ÂÁ [àÁ·ÂË] ËÎË Í·‚˯ “éä”. 3.
• àÁÍÎ: íÂÎÂÙÓÌ˙Ú Ìflχ ‰‡ ÓÚ„Ó‚ÓË ‡‚ÚÓχÚ˘ÌÓ. • ëΉ 5 ÒÂÍ.: íÂÎÂÙÓÌ˙Ú ÓÚ„Ó‚‡fl ̇ ÔÓ‚ËÍ‚‡Ì ‡‚ÚÓχÚ˘ÌÓ ÒΉ 5 ÒÂÍÛ̉Ë. • ëΉ 10 ÒÂÍ.: íÂÎÂÙÓÌ˙Ú ÓÚ„Ó‚‡fl ̇ ÔÓ‚ËÍ‚‡Ì ‡‚ÚÓχÚ˘ÌÓ ÒΉ 10 ÒÂÍÛ̉Ë. ÅÂÎÂÊ͇ v ç ÏÓ„‡Ú ‰‡ Ò ÔÂËÏÂÌÛ‚‡Ú ‚Ò˘ÍË ÔÓÙËÎË. èÓÙËÎË 21 KE970Pink_Bulgaria_TMO 1.1_0927.21 21 2007.9.
t-zones íÂÎÂÙÓÌ˙Ú ÔÓ‰‰˙ʇ ÙÛÌ͈ËË, ·‡ÁˇÌË Ì‡ WAP(Wireless Application Protocol). àχÚ ‚˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ ‰‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ú ÛÒÎÛ„ËÚÂ, Ô‰·„‡ÌË ÓÚ Ç‡¯‡Ú‡ ÏÂʇ. èÓÎÛ˜‡‚‡Ú ‰ÓÒÚ˙Ô ‰Ó ‡ÁÌÓÓ·‡Á̇ ËÌÙÓχˆËfl - ÌÓ‚ËÌË, ÔÓ„ÌÓÁË Á‡ ‚ÂÏÂÚÓ, ‡ÁÔËÒ‡ÌË ̇ ÔÓÎÂÚË. èÓ‚ÂÂÚ ‚˙ÁÏÓÊÌÓÒÚÚ‡ Á‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡ÌÂÚÓ Ì‡ ÚÂÁË ÛÒÎÛ„Ë ÔË Ç‡¯Ëfl ÓÔ‡ÚÓ, ‡ Ò˙˘Ó ڇ͇ Ë ˆÂÌË Ì‡ Ú‡ÙËÍ. éÔ‡ÚÓ˙Ú ˘Â ‚Ë ‰‡‰Â Ë ËÌÙÓχˆËfl Í‡Í ‰‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ú ÚÂÁË ÛÒÎÛ„Ë. çÂÓ·ıÓ‰ËÏÓ Â ‰‡ Ò ҂˙ÊÂÚÂ Ò B‡¯Ëfl ÓÔ‡ÚÓ, Á‡ ‰‡ ÓÚ‚ÓËÚ ҂Ófl ËÌÚÂÌÂÚ ÒÏÂÚ͇.
éÚË‰Ë Ì‡ URL MÂÌ˛ 2.3 åÓÊÂÚ ‰‡ Ò ҂˙ÊÂÚ ‰ËÂÍÚÌÓ Ò˙Ò Ò‡ÈÚ‡, ÍÓÈÚÓ ËÒ͇ÚÂ, ‰ÓÒÚ‡Ú˙˜ÌÓ Â Ò‡ÏÓ ‰‡ ‚˙‚‰ÂÚ Ò˙ÓÚ‚ÂÚÌËflÚ URL ‡‰ÂÒ, Ë ‰‡ ̇ÚËÒÌÂÚ Í·‚˯ [éä]. ïÓÌÓÎÓ„Ëfl MÂÌ˛ 2.4 íÓ‚‡ ÏÂÌ˛ ÔÓ͇Á‚‡ ÔÓÒΉÌÓ Ô„Î‰‡ÌËÚ ÒÚ‡ÌˈË. ç‡ÒÚÓÈÍË Cache (ͯ Ô‡ÏÂÚ) (MÂÌ˛ 2.5.2) àÌÙÓχˆËflÚ‡ ËÎË ÛÒÎÛ„ËÚÂ, ‰Ó ÍÓËÚÓ ËχÚ ‰ÓÒÚ˙Ô Ò‡ Á‡Ô‡ÁÂÌË ‚ Ô‡ÏÂÚÚ‡ ̇ ÚÂÎÂÙÓ̇. ÅÂÎÂÊ͇ v éÔË҇̇ڇ Ô‡ÏÂÚ Â ‰ÓÔ˙ÎÌËÚÂÎ̇ Ë Ò ËÁÔÓÎÁ‚‡ Á‡ ‚ÂÏÂÌÌÓ Ò˙ı‡fl‚‡Ì ̇ ‰‡ÌÌË. Cookie (“ÅËÒÍ‚ËÚ͇”) (MÂÌ˛ 2.5.3) MÂÌ˛ 2.
åÛÎÚËωËfl åÓÊ ‰‡ Ò ̇Ò·ʉ‡‚‡Ú ̇ ÏÛÎÚËωËÈÌË ÙÛÌ͈ËË Ì‡ ‚‡¯Ëfl ÚÂÎÂÙÓÌ Í‡ÚÓ͇χ, ‰ËÍÚÓÙÓÌ, MP3, Á‡ ‚‡¯Â Á‡·‡‚ÎÂÌËÂ Ë Û‰Ó·ÒÚ‚Ó. ÅÂÎÂÊ͇ v äÓ„‡ÚÓ Ë̉Ë͇ÚÓ˙Ú Á‡ Ò˙ÒÚÓflÌË ̇ ·‡ÚÂËflÚ‡ ÔÓ͇Á‚‡, ˜Â Úfl  ËÁÚÓ˘Â̇, Ì ÏÓÊ ‰‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ú ÙÛÌ͈ËËÚ ä‡Ï‡ ËÎË åÛÎÚËωËfl. v èË ËÁÔÓÎÁ‚‡Ì ̇ ÙÛÌ͈ËflÚ‡ åÛÎÚËωËfl, Ò˙ÒÚÓflÌËÂÚÓ Ì‡ ·‡ÚÂËflÚ‡ Ò ÔÓÏÂÌfl. MP3 èÎÂÈ˙ MÂÌ˛ 3.1 KE970 Ëχ ‚„‡‰ÂÌ MP3 ÔÎÂÈ˙.
1. ç‡ÚËÒÌÂÚ ÏÂÌ˛ åÛÎÚËωËfl Ë ËÁ·ÂÂÚ MP3 ÔÎÂ˙. - ᇉ‡‚‡Ì ̇ ‡Á·˙Í‚aÌ ÄÍÓ ËÁ·ÂÂÚ „ÇÍÎ.”, ÏÓÊÂÚ ‰‡ ÒÎÛ¯‡Ú ÔÓËÁ‚ÓÎÌÓ ËÁ·‡Ì‡ ÏÛÁË͇. 2. ç‡ÚËÒÌÂڠ΂Ëfl Â͇ÌÂÌ ·ÛÚÓÌ [éÔˆËË], Á‡ ‰‡ ÓÚ‚ÓËÚ ‰ÓÒÚ˙Ô ‰Ó ÒΉÌËÚ ÏÂÌ˛Ú‡. v è‡ÛÁ‡: åÓÊÂÚ ‰‡ ÔÓÒÚ‡‚ËÚ ‚˙ÁÔÓËÁ‚Âʉ‡ÌÂÚÓ Ì‡ MP3 Ù‡ÈΠ̇ Ô‡ÛÁ‡. v ᇉ‡‚‡Ì ÍaÚÓ ÚÓÌ Ì‡ Á‚˙ÌÂÌÂ: åÓÊÂÚ ‰‡ ËÁ·ÂÂÚ ‰Û„ Ù‡ÈÎ ‚ ÒÔËÒ˙͇ ̇ MP3 Ù‡ÈÎÓ‚Â. - ÇËÁÛ‡ÎeÌ ÂÙÂÍÚ åÓÊÂÚ ‰‡ ËÁ·ÂÂÚ ÏÂÌ˛Ú‡Ú‡ Á‡ ‚ËÁÛ‡ÎÌË ÂÙÂÍÚË: ê‡ÎÂÌ ÒÔÂÍÚ˙, هί˂.
åÛÎÚËωËfl ä‡Ï‡ MÂÌ˛ 3.2 åÓÊÂÚ ‰‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ú ͇χڇ, ‚„‡‰Â̇ ‚ ÚÂÎÂÙÓ̇, Á‡ ‰‡ Ô‡‚ËÚ ÒÌËÏÍË ËÎË ‚ˉÂÓ Á‡ÔËÒË. éÒ‚ÂÌ ÚÓ‚‡, ÏÓÊÂÚ ‰‡ ËÁÔ‡˘‡Ú ÒÌËÏÍË Ì‡ ‰Û„Ë ıÓ‡ Ë ËÁ·Ë‡Ú ÒÌËÏÍË Á‡ ÙÓÌ. ᇷÂÎÂÊ͇ v èË ËÁÔÓÎÁ‚‡ÌÂÚÓ Ì‡ ÙÓÓ‡Ô‡‡Ú‡ ̇‡ÒÚ‚‡ ÍÓÌÒÛχˆËflÚ‡ ̇ ÂÌ„Ëfl. ÄÍÓ Ì‡ Â͇̇ Ò ÔÓfl‚Ë ËÍÓ̇ , ÔÓ͇Á‚‡˘‡, ˜Â ·‡ÚÂËflÚ‡ Ô‡‰‡, Á‡Â‰ÂÚ ‡Ô‡‡Ú‡ ÔÂ‰Ë ÔÓÎÁ‚‡ÌÂ. ᇠ‚‡¯Â Û‰Ó·ÒÚ‚Ó ‚˙ÚÂÚ ÚÂÎÂÙÓ̇, ͇ÍÚÓ Â ÔÓ͇Á‡ÌÓ ÔÓ-‰ÓÎÛ ÔË ÒÌËχÌÂ.
ᇷÂÎÂÊ͇ v á‡ÔË¯Ë ‚ [ ]: åÓÊ ‰‡ Á‡‰‡‰ÂÚ ÏflÒÚÓÚÓ ÒΉ ÒÌËχÌÂ. (Ç˙̯̇ Ô‡ÏÂÚ/ íÂÎÂÙÓÌ) v åÓÊÂÚ ‰‡ ̇ÒÚÓÈ‚‡Ú flÍÓÒÚÚ‡ Ò ËÁÔÓÎÁ‚‡Ì ̇ qr. v ëÂËfl ÒÌËÏÍË: [ ]: èÓÁ‚ÓÎfl‚‡ ‰‡ Ô‡‚ËÚ ÌflÍÓÎÍÓ ÒÌËÏÍË ‚ ÒÂËfl. v êÂÊËÏ Ì‡ ÒÌËχÌ [ ]: ч‚‡ ‚Ë ‚˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ ‰‡ Á‡‰‡‰ÂÚ ÂÊËÏ Ì‡ ÒÌËχÌ ÓÚ å‡ÍÓÒ, ÇÍÎ. Ë àÁÍΠ̇ ‡‚ÚÓÙÓÍÛÒ. v ê‡Á‰ÂÎ. ëÔÓÒÓ·. [ ]: ч‚‡ ‚Ë ‚˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ ‰‡ Á‡‰‡‚‡Ú ‡Áχ ̇ ËÁÓ·‡ÊÂÌËÂÚÓ. (1600x1200), (1280x960) (640x480) Ë (320x240).
åÛÎÚËωËfl ÇˉÂÓ Í‡Ï‡ MÂÌ˛ 3.3 1. àÁ·ÂÂÚ ÏÂÌ˛ ÇˉÂÓ͇χ. 2. ç‡ÒÚÓÈÍËÚ ̇ ‚ˉÂÓ͇χڇ Ò‡ Ò˙˘ËÚ ͇ÚÓ Ì‡ ÙÓÚÓ͇χڇ, Ò ËÁÍβ˜ÂÌË ̇ ÒΉÌËÚ ÂÎÂÏÂÌÚË: vê ÂÊËÏ [ ]: ч‚‡ ‚Ë ‚˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ ‰‡ ËÁÔ‡˘‡Ú ‚ˉÂÓ Ù‡ÈÎ Ò MMS ËÎË é·˘Ë. vê ‡Á‰ÂÎ. ëÔÓÒÓ·. [ ]: åÓÊ ‰‡ ËÁ·ÂÂÚ ÒΉ̇ڇ ‡Á‰ÂÎËÚÂÎ̇ ÒÔÓÒÓ·ÌÓÒÚ: 128x96, 176x144. É·ÒÓ‚ Á‡ÔËÒ MÂÌ˛ 3.4 åÓÊ ‰‡ Á‡ÔËÒ‚‡Ú „·ÒÓ‚Ë Ô‡ÏÂÚÌË ·ÂÎÂÊÍË. ç‡Î˘ÌË Ò‡ ÒΉÌËÚ ÏÂÌ˛Ú‡ Ò [éÔˆËË]. v ìÒÚÓÈÒÚ‚Ó Á‡Ò˙ı‡ÌÂÌË åÓÊ ‰‡ ËÁ·ÂÂÚ íÂÎÂÙÓÌ ËÎË Ç˙̯̇ Ô‡ÏÂÚ.
ê‡Á„Ó‚ÓË åÓÊÂÚ ‰‡ ÔÓ‚Âfl‚‡Ú ÔÓÔÛÒ̇ÚËÚÂ, ÔËÂÚËÚÂ Ë Ì‡·‡ÌËÚ ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl, ‚ ÒÎÛ˜‡È, ˜Â ÏÂʇڇ ÔÓ‰‰˙ʇ ÛÒÎÛ„‡Ú‡ “à‰ÂÌÚËÙË͇ˆËfl ̇ ‚ıÓ‰fl˘‡ ÎËÌËfl”. àÏÂÚÓ Ë ÌÓχ Ò ËÁÔËÒ‚‡Ú Á‡Â‰ÌÓ Ò ˜‡Ò‡ Ë ‰‡Ú‡Ú‡ ̇ ÓÒ˙˘ÂÒÚ‚fl‚‡Ì ̇ ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌÂÚÓ. ÇÒ˘ÍË ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl MÂÌ˛ 4.1 åÓÊÂÚ ‰‡ ԄΉ‡Ú ÒÔËÒ˙Í Ì‡ ËÁıÓ‰fl˘Ë ËÎË ‚ıÓ‰fl˘Ë ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl. èÓÔÛÒ̇ÚË ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl MÂÌ˛ 4.2 íÓ‚‡ ÏÂÌ˛ ‚Ë ÔÓÁ‚ÓÎfl‚‡ ‰‡ ԄΉ‡Ú ÔÓÒΉÌËÚ 50 ÔÓÔÛÒ̇ÚË ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl, ‡ Ò˙˘Ó ڇ͇ Ë. MÂÌ˛ 4.
ë˙Ó·˘ÂÌËfl çÓ‚Ó Ò˙Ó·˘ÂÌË MÂÌ˛ 5.1 åÂÌ˛ÚÓ Ò˙‰˙ʇ ÓÔˆËË, Ò‚˙Á‡ÌË Ò ÛÒÎÛ„ËÚ SMS(Short Message Service), MMS(Multimedia Message Service), „·ÒÓ‚‡ ÔÓ˘‡ Ë Ò˙Ó·˘ÂÌËfl ÓÚ ÏÂÊÓ‚Ëfl ÓÔ‡ÚÓ. íÂÍÒÚ (MÂÌ˛ 5.1.1) åÓÊ ‰‡ Á‡ÔËÒ‚‡ÚÂ Ë Â‰‡ÍÚˇÚ ÚÂÍÒÚÓ‚Ë Ò˙Ó·˘ÂÌËfl. 1. ÇÎÂÁÚ ‚ ÏÂÌ˛ “ë˙Ó·˘ÂÌËfl” ˜ÂÁ Í·‚˯ [àÁ·ÂË]. 2. ÄÍÓ ËÒ͇Ú ‰‡ ̇Ô˯ÂÚ ÌÓ‚Ó Ò˙Ó·˘ÂÌËÂ, ËÁ·ÂÂÚ íÂÍÒÚÓ‚Ó Ò˙Ó·˘ÂÌËÂ. 3. àÁÔÓÎÁ‚‡ÈÚ ÏÂÚÓ‰ “í9”, Á‡ ‰‡ ÛÎÂÒÌËÚ ‚˙‚Âʉ‡ÌÂÚÓ Ì‡ ÚÂÍÒÚ‡. 4. ç‡ÚËÒÌÂÚ “éÔˆËË”, Á‡ ‰‡ ‰Ó·‡‚ËÚ ÔËÎÓÊÂÌËfl.
2. Ä ÍÓ ËÒ͇Ú ‰‡ ̇Ô˯ÂÚ ÌÓ‚Ó Ò˙Ó·˘ÂÌËÂ, ËÁ·ÂÂÚ åÛÎÚËωËfl. v á‡ÔË¯Ë ‚ ˜ÂÌÓ‚Ë: éÔˆËfl Á‡ ‡ı˂ˇÌ ̇ Ò˙Ó·˘ÂÌËfl ‚ Ô‡Ô͇ “àÁıÓ‰fl˘Ë”. v T9 ÂÁˈË: àÁ·ÂÂÚ ÊÂÎ‡Ì ÂÁËÍ Á‡ ÂÊËÏ Ì‡ ‚˙‚Âʉ‡Ì T9. åÓÊÂÚ Ò˙˘Ó ‰‡ ‰ÂÁ‡ÍÚ˂ˇÚ ÂÊËÏ Ì‡ ‚˙‚Âʉ‡Ì T9, ͇ÚÓ ËÁ·ÂÂÚ í9 ËÁÍÎ. v çÓ‚‡ T9 ‰Ûχ: àÁ·ÂÂÚ ÌÓ‚‡Ú‡ T9 ‰Ûχ: Á‡ ‚˙‚Âʉ‡Ì ̇ çÓ‚‡ ‰Ûχ ‚ ˜ÌË͇. 3. àÁÔÓÎÁ‚‡ÈÚ ÌflÍÓÈ ÓÚ Á‡‰‡‰ÂÌËÚ ¯‡·ÎÓÌË Á‡ ÏÛÎÚËωËÈÌÓ Ò˙Ó·˘ÂÌË ËÎË Ò˙Á‰‡ÈÚ ÌÓ‚Ó.
ë˙Ó·˘ÂÌËfl v á‡Ô˯Ë: èÓÁ‚ÓÎfl‚‡ ‚Ë ‰‡ ÔÓÏÂÌflÚ ËÁ·‡ÌÓÚÓ ÓÚ ‚‡Ò ÏÛÎÚËωËÈÌÓ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂ. àÏÂÈÎ (MÂÌ˛ 5.1.3) v ꉇÍÚˇÌ ̇ ÚÂχ: åÓÊÂÚ ‰‡ ‰‡ÍÚˇÚ ÚÂχڇ ̇ ‚ÒflÍÓ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂ. v àÁÔ‡ÚË Ì‡: åÓÊ ‰‡ ‰‡ÍÚˇÚ ÔÓÎÛ˜‡ÚÂÎËÚÂ. vÇ Ï˙ÍÌË: åÓÊÂÚ ‰‡ ‰Ó·‡‚flÚ ëËÏ‚ÓÎ, íÂÍÒÚÓ‚ ¯‡·ÎÓÌ, äÓÌÚ‡ÍÚ Ë èÓ‰ÔËÒ. v èË͇˜ÂÌË Ù‡ÈÎÓ‚Â: ë ÔÓÏÓ˘Ú‡ ̇ ÚÓ‚‡ ÏÂÌ˛ ÏÓÊ ‰‡ ÔË͇˜‚‡Ú هÈÎÓ‚Â. vÇ ËÁÛ‡ÎËÁ‡ˆËfl: åÓÊ ‰‡ ‚ËÁÛ‡ÎËÁˇÚ ̇ÔË҇̇ڇ ÔÓ˘‡. v ë˙ı‡ÌË ‚ ˜ÂÌÓ‚Ë: àÁ·ÂÂÚ ÚÓ‚‡, Á‡ ‰‡ Á‡Ô˯ÂÚ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂÚÓ ‚ óÂÌÓ‚Ë.
và ÁıÓ‰: ÄÍÓ ËÁ·ÂÂÚ ڇÁË ÓÔˆËfl ‰Ó͇ÚÓ Ô˯ÂÚ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂÚÓ, ÏÓÊ ‰‡ ËÁÎÂÁÂÚ ÓÚ ÂÊËχ ̇ ÔË̠҇̇ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂ Ë ‰‡ Ò ‚˙ÌÂÚ Í˙Ï Ô‰˯ÌËfl Â͇Ì. ç‡ÔËÒ‡ÌÓÚÓ ÓÚ ‚‡Ò Ò˙Ó·˘ÂÌË Ìflχ ‰‡ ·˙‰Â Ò˙ı‡ÌÂÌÓ. ÅÂÎÂÊ͇ v ᇠ‚ÒÂÍË ËÏÂÈÎ ‡Í‡ÛÌÚ ÏÓÊÂÚ ‰‡ Ò˙ı‡ÌËÚ ‰Ó 40 Ò˙Ó·˘ÂÌËfl (Ó·˘Ó 200 Á‡ ÚË ‡Í‡ÛÌÚ‡). Ç Ò·ȉ‡ “ÇıÓ‰fl˘Ë” ÏÓÊÂÚ ‰‡ Ò˙ı‡ÌËÚ Ì Ôӂ˜ ÓÚ 20 Ò˙Ó·˘ÂÌËfl, ‚ Ô‡ÔÍËÚ “óÂÌÓ‚Ë” Ë “àÁıÓ‰fl˘Ë” – 5 Ò˙Ó·˘ÂÌËfl, ‡ ‚ Ò·ȉ‡ “àÁÔ‡ÚÂÌË” ‰Ó 10 Ò˙Ó·˘ÂÌËfl.
ë˙Ó·˘ÂÌËfl àÁıÓ‰fl˘Ë MÂÌ˛ 5.5 íÓ‚‡ ÏÂÌ˛ ‚Ë ÔÓÁ‚ÓÎfl‚‡ ‰‡ ‚ˉËÚ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂÚÓ, ÍÓÂÚÓ Ô‰ÒÚÓË ‰‡ ·˙‰Â ËÁÔ‡ÚÂÌÓ ËÎË Ì  ·ËÎÓ ËÁÔ‡ÚÂÌÓ ÛÒÔ¯ÌÓ. ëΉ ÛÒÔ¯ÌÓ ËÁÔ‡˘‡Ì ̇ ‰‡‰ÂÌÓ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂ, ÚÓ ˘Â ·˙‰Â ÔÂÏÂÒÚÂÌÓ ‚ ÏÂÌ˛ÚÓ àÁÔ‡ÚÂÌË. àÁÔ‡ÚÂÌÓ MÂÌ˛ 5.6 íÓ‚‡ ÏÂÌ˛ ‚Ë ÔÓÁ‚ÓÎfl‚‡ ‰‡ ԄΉ‡Ú Ò˙Ó·˘ÂÌËflÚ‡, ÍÓËÚÓ Ò‡ ‚˜ ËÁÔ‡ÚÂÌË. åÓÊÂÚ ‰‡ ÔÓ‚ÂËÚ ‚ÂÏÂÚÓ Ë Ò˙‰˙ʇÌËÂÚÓ Ì‡ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂ. èÂÒÎÛ¯‚‡Ì ̇ „·ÒÓ‚‡ ÔÓ˘‡ MÂÌ˛ 5.
ò‡·ÎÓÌË MÂÌ˛ 5.9 íÂÍÒÚ (MÂÌ˛ 5.9.1) ê‡ÁÔÓ·„‡ÚÂ Ò 6 ÚÂÍÒÚÓ‚Ë ¯‡·ÎÓ̇. • åÓÎfl ÚÂ, Ó·‡‰Ë ÏË Ò • á‡Í˙ÒÌfl‚‡Ï. ô ÔËÒÚ˄̇ ‚ • ä˙‰Â ÒË Ò„‡? • ç‡ Ô˙Ú Ò˙Ï. • ëÔe¯ÌÓ! åÓÎfl ÚÂ, Ò‚˙ÊË ce. • é·Ë˜‡Ï Ú v éÚ˜ÂÚ Á‡ ‰ÓÒÚ‡‚͇: éÔˆËfl Á‡ ÔÓÎÛ˜‡‚‡Ì ̇ ÔÓÚ‚˙ʉÂÌË Á‡ ÛÒÔ¯ÌÓÚÓ Ô‰‡‚‡Ì ̇ LJ¯ÂÚÓ Ò˙Ó·˘ÂÌË – ËÁ·ÂÂÚ “ч”. v éÚ„Ó‚Ó Á‡ ‚‡¯‡ ÒÏÂÚ͇: Ç˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ ÔÓÎÛ˜‡ÚÂÎflÚ Ì‡ Ò˙Ó·˘ÂÌË ÓÚ Ç‡¯Ëfl ÌÓÏ ‰‡ ËÁÔ‡ÚË ÓÚ„Ó‚Ó Á‡ LJ¯‡ ÒÏÂÚ͇ – ËÁ·ÂÂÚ “ч”. åÛÎÚËωËfl (MÂÌ˛ 5.9.
ë˙Ó·˘ÂÌËfl v èËÓËÚÂÚ: Ç˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ Á‡ ̇ÒÚÓÈ͇ ̇ ÌË‚ÓÚÓ Ì‡ ÔËÓËÚÂÚ. v CÓÍ Ì‡ ‚‡ÎˉÌÓÒÚ: í‡ÁË ÏÂÊÓ‚‡ ÛÒÎÛ„‡ ‰‡‚‡ ‚˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ Á‡ Û͇Á‚‡Ì ̇ ÔÂËÓ‰ Á‡ Ò˙ı‡ÌÂÌË ̇ LJ¯ËÚ ÏÛÎÚËωËÈÌË Ò˙Ó·˘ÂÌËfl ‚ ˆÂÌÚ˙‡. v éÚ˜ÂÚ Á‡ ‰ÓÒÚ‡‚͇: éÔˆËfl Á‡ ÔÓÎÛ˜‡‚‡Ì ̇ ÔÓÚ‚˙ʉÂÌË Á‡ ÛÒÔ¯ÌÓÚÓ Ô‰‡‚‡Ì ̇ LJ¯ÂÚÓ Ò˙Ó·˘ÂÌË – ËÁ·ÂÂÚ “ч”. v éÚ˜ÂÚ Á‡ ÔÓ˜ÂÚÂÌË: åÓÊÂÚ ‰‡ ÔÓÎÛ˜‡‚‡Ú ÓÚ˜ÂÚ ‰‡ÎË ÔÓÎÛ˜‡ÚÂÎflÚ Â ÔÓÎÛ˜ËÎ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂÚÓ ËÎË ÌÂ.
HÓÏ ̇ „·ÒÓ‚‡ ÔÓ˘‡ (MÂÌ˛ 5.0.4) Push Ò˙Ó·˘ÂÌË (MÂÌ˛ 5.0.5) Ç˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ Á‡ ÔÓÎÛ˜‡‚‡Ì ̇ „·ÒÓ‚Ë Ò˙Ó·˘ÂÌËfl, ‡ÍÓ ÛÒÎÛ„‡Ú‡ Ò ÔÓ‰‰˙ʇ ÓÚ ÏÂÊÓ‚Ëfl ÇË ÓÔ‡ÚÓ. èË ÔÓÎÛ˜‡‚‡Ì ̇ ÌÓ‚Ó Ò˙Ó·˘ÂÌË ‚ „·ÒÓ‚‡Ú‡ ÔÓ˘ÂÌÒ͇ ÍÛÚËfl, ̇ Â͇̇ Ò ÔÓfl‚fl‚‡ Ò˙ÓÚ‚ÂÚÌËfl Ó·ÓÁ̇˜ËÚÂÎÂÌ ÒËÏ‚ÓÎ. é·˙ÌÂÚ Ò Í˙Ï ÏÂÊÓ‚Ëfl ÒË ÓÔ‡ÚÓ Á‡ Ôӂ˜ ËÌÙÓχˆËfl Ë Á‡ ÌÂÓ·ıÓ‰ËÏËÚ ̇ÒÚÓÈÍË. Ç˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ ‰‡ ËÁ·ÂÂÚ ‰‡ÎË ‰‡ ÔÓÎÛ˜‡‚‡Ú ÔÓÒÓ˜ÂÌËÚ Ò˙Ó·˘ÂÌËfl. àÌÙÓχˆËÓÌÌÓ Ò˙Ó·˘ÂÌË (MÂÌ˛ 5.0.
äÓÌÚ‡ÍÚË í˙ÒË MÂÌ˛ 6.1 1. àÁ·ÂÂÚ í˙ÒÂÌÂ, ͇ÚÓ Ì‡ÚËÒÌÂڠ΂Ëfl Â͇ÌÂÌ ·ÛÚÓÌ [OK]. 2. Ç˙‚‰ÂÚ ËÏÂÚÓ, ÍÓÂÚÓ ËÒ͇Ú ‰‡ Ú˙ÒËÚÂ. 4. åÓÊÂÚ ‰‡ Á‡‰‡‰ÂÚ „ÛÔ‡ Á‡ Á‡ÔËÒ‡ ͇ÚÓ Ì‡ÚËÒÌÂÚ , . 5. åÓÊÂÚ ‰‡ Á‡‰‡‰ÂÚ ÚÓÌ Ì‡ Á‚˙ÌÂÌÂ Ë ÒÌËÏ͇ Á‡ Á‡ÔËÒ‡ ͇ÚÓ Ì‡ÚËÒÌÂڠ΂Ëfl ÔÓ„‡ÏËÛÂÏ ·ÛÚÓÌ [éÔˆËË]. ᇷÂÎÂÊ͇ Å˙ÁÓ Ì‡·Ë‡Ì v ç‡Î˘ÌÓ Â ÏË„ÌÓ‚ÂÌÓ Ú˙ÒÂÌ ˜ÂÁ ‚˙‚Âʉ‡Ì ̇ ̇˜‡Î̇ ·ÛÍ‚‡ ÓÚ ËÏÂÚÓ. åÓÊ ‰‡ ÔËÒ‚ÓËÚ ̇ ÍÓÈÚÓ Ë ‰‡  ÓÚ ·ÛÚÓÌËÚ ‰Ó Á‡ÔËÒ ÓÚ ÒÔËÒ˙͇ ̇ ËÏÂ̇ڇ.
ç‡ÒÚÓÈÍË MÂÌ˛ 6.7 å‡ÍˇÈÚ “ç‡ÒÚÓÈÍË” Ë Ì‡ÚËÒÌÂÚ Í·‚˯ [àÁ·ÂË]. ᇠ‰‡ Ò˙Á‰‡‰ÂÚ ÌÓ‚‡ ‚ËÁËÚ͇, ̇ÚËÒÌÂڠ΂Ëfl Â͇ÌÂÌ ·ÛÚÓÌ [çÓ‚] Ë ‚˙‚‰ÂÚ ËÌÙÓχˆËflÚ‡ ‚ ÔÓÎÂÚ‡Ú‡. ÄÍÓ ËÒ͇Ú ‰‡ ‰‡ÍÚˇÚÂ, ËÁÚËÂÚ ËÎË ËÁÔ‡ÚËÚ ‚ËÁËÚ͇, ËÁ·ÂÂڠ΂Ëfl ÔÓ„‡ÏËÛÂÏ ·ÛÚÓÌ [éÔˆËË]. v àÁÔÓÎÁ‚‡Ì‡ Ô‡ÏÂÚ: åÓÊÂÚ ‰‡ Á‡‰‡‰ÂÚ ԇÏÂÚÚ‡ ÔÓ ÔÓ‰‡Á·Ë‡Ì ÓÚ ÇË̇„Ë ÔËÚ‡È, SIM ͇ڇ, ËÎË ÚÂÎÂÙÓÌ. v èÓ͇Á‚‡ÌÂ: Ma͡ÈÚ “èÓ͇Á‚‡Ì” Ë Ì‡ÚËÒÌÂڠ΂Ëfl ÔÓ„‡ÏËÛÂÏ Í·‚˯.[Select]. àÌÙÓχˆËfl MÂÌ˛ 6.
åÓË Ì¢‡ àÁÓ·‡ÊÂÌËfl MÂÌ˛ 7.1 èÓ͇ÊË ÒÔËÒ˙͇ ̇ JPG Ù‡ÈÎÓ‚ÂÚ ‚ åÓËڠωËÈÌË Ù‡ÈÎÓ‚Â/ëÌËÏÍË ‚ åÛÎÚËωËÈ̇ڇ Ô‡ÏÂÚ. á‚ÛˆË MÂÌ˛ 7.3 èÓ͇ÊË ÒÔËÒ˙͇ ̇ MP3, MP4, AAC, M4A Ù‡ÈÎÓ‚ÂÚ ‚ åÓËڠωËÈÌË Ù‡ÈÎÓ‚Â/åÛÁË͇ ‚ åÛÎÚËωËÈ̇ڇ Ô‡ÏÂÚ. èÓ‰‰˙Ê‡Ú Ò ҇ÏÓ .3gp Ù‡ÈÎÓ‚Â, ÍӉˇÌË Ò MPEG4 Ë h.263 ‚ˉÂÓÍÓ‰ÂˆË Ë AMR ‡Û‰ËÓÍÓ‰ÂÍ. ÑÓÍÛÏÂÌÚË MÂÌ˛ 7.5 èÓ͇ÊË ÒÔËÒ˙͇ ̇ MP3, MP4, AAC, M4A Ù‡ÈÎÓ‚ÂÚ ‚ åÓËڠωËÈÌË Ù‡ÈÎÓ‚Â/ åÛÁË͇ ‚ åÛÎÚËωËÈ̇ڇ Ô‡ÏÂÚ. ᇷÂÎÂÊ͇ MÂÌ˛ 7.
à„Ë Ë ÔËÎ. (ÄÔÎË͇ˆËË) MÂÌ˛ 7.6 Ç ÏÂÌ˛ÚÓ ÏÓÊÂÚ ‰‡ Ó„‡ÌËÁˇÚ Java ‡ÔÎË͇ˆËËÚÂ, ÍÓËÚÓ Ò‡ ËÌÒÚ‡ÎˇÌ ‚˙‚ ‚‡¯Ëfl ÚÂÎÂÙÓÌ. åÓÊÂÚ ‰‡ ÔÛÒ͇Ú ËÎË ËÁÚË‚‡Ú Á‡Â‰ÂÌË ‡ÔÎË͇ˆËË, ͇ÍÚÓ Ë ‰‡ ̇ÒÚÓÈ‚‡Ú ÓÔˆËflÚ‡ Á‡ Ò‚˙Á‚‡ÌÂ. Ç˙̯̇ Ô‡ÏÂÚ MÂÌ˛ 7.7 åÂÌ˛ÚÓ ÇË ÔÓÁ‚ÓÎfl‚‡ ‰‡ ԄΉ‡Ú àÁÓ·‡ÊÂÌËfl, á‚ÛˆË, ÇˉÂÓ, ÑÓÍÛÏÂÌÚË Ë ÑÛ„Ë ÓÚ ‚‡¯‡Ú (Ô‡ÏÂÚ) ͇ڇ. ÄÍÓ ‚˙̯̇ڇ Ô‡ÏÂÌÚ Ì  ‰ÓÒÚ˙Ô̇, ˘Â ÔÓÎÛ˜ËÚ Ò˙·˘ÂÌËÂ: ‘åÓÎfl ‚Íβ˜ÂÚÂ/ ‰Ó·‡‚ÂÚ ‚˙̯̇ Ô‡ÏÂÚ’. çÓ‚ Ù‡ÌÚ‡ÒÚ˘ÂÌ LG.
åÓË Ì¢‡ ᇷÂÎÂÊ͇ v îÛÌ͈ËflÚ‡ ìëíêéâëíÇé áÄ ëöïêÄçüÇÄçÖ çÄ ÑÄççà ˘Â ‡·ÓÚË Ò‡ÏÓ ÍÓ„‡ÚÓ ÚÂÎÂÙÓÌ˙Ú Â ‚ ̇ÍÚË‚ÂÌ ÂÊËÏ. v çÖ ËÁÍβ˜‚‡ÈÚ ͇·Â· ‰Ó͇ÚÓ ËÁÚ„ÎflÚ هÈÎÓ‚Â. ëΉ ͇ÚÓ ËÁÚ„ÎËÚ هÈÎÓ‚ÂÚÂ, Úfl·‚‡ ‰‡ ˘‡ÍÌÂÚ ‚˙ıÛ “ÅÂÁÓÔ‡ÒÌÓ ÔÂχı‚‡Ì ̇ ı‡‰Û” ‚ ÍÓÏÔ˛Ú˙‡, ÒΉ ÍÓÂÚÓ ‰‡ ËÁÍβ˜ËÚ ͇·Â·. v äÓ„‡ÚÓ ÍÓÔˇÚ هÈΠ̇ ÒÏÂÌflÂÏËfl ‰ËÒÍ, ̇ ‰ËÒÔÎÂfl ÏÓÊ ‰‡ ‚ˉËÚ Ò˙Ó·˘ÂÌËÂÚÓ “èÂı‚˙ÎflÌ”. íÓ‚‡ ÓÁ̇˜‡‚‡, ˜Â ìëíêéâëíÇéíé áÄ ëöïêÄçüÇÄçÖ çÄ ÑÄççà ‡·ÓÚË Ë Ò ËÁ‚˙¯‚‡ ÔÂı‚˙ÎflÌ ̇ ‰‡ÌÌË.
àÌÒÚÛÏÂÌÚË ÅÛ‰ËÎÌËÍ(Ä·χ) MÂÌ˛ 8.1 Ç˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ ‰‡ ̇ÒÚÓËÚ ‰Ó ‡Î‡ÏÂÌË Ò˄̇· Á‡ ‡Á΢ÌÓ ‚ÂÏÂ. Ò‰Ïˈ‡, ÏÂÒˆ, „Ó‰Ë̇: äÔ‡‚˯ ÉÓ‰Ë̇ 1. àÁ·ÂÂÚ “ÇÍβ˜ÂÌÓ” Ë Á‡‰‡ÈÚ Ê·ÌÓÚÓ ‚ÂÏ Á‡ ‡ÍÚ˂ˇÌ ̇ ‡Î‡Ï‡Ú‡. ë‰Ïˈ‡ 2. àÁ·ÂÂÚ ÔÂËÓ‰‡ Á‡ ÔÓ‚ÚÓÂÌËÂ: “Ö‰ËÌ Ô˙Ú”, “èÓÌ-ÔÂÚ”(ÓÚ ÔÓ̉ÂÎÌËÍ ‰Ó ÔÂÚ˙Í), “èÓÌ-Ò˙·”(ÓÚ ÔÓ̉ÂÎÌËÍ ‰Ó Ò˙·ÓÚ‡), ë˙·-ë, ë˙·-óÂÚ‚, “ÇÒÂÍË ‰ÂÌ”. 3. àÁ·ÂÂÚ ‚ˉ ̇ Ò˄̇· Ë Ì‡ÚËÒÌÂÚ [OK]. ä‡ÎẨ‡ éÔËÒ‡ÌË‚ MÂÌ˛ 8.
àÌÒÚÛÏÂÌÚË v ÇÒ˘ÍË „‡ÙˈË: ÑÂÏÓÌÒÚˇ ·ÂÎÂÊ͇ڇ Á‡ ÓÔ‰ÂÎÂÌËfl ‰ÂÌ. ᇠԄΉ ̇ ÒÔËÒ˙͇ Ò ·ÂÎÂÊÍË Ò ËÁÔÓÎÁ‚‡Ú Í·‚Ë¯Ë qË r èË Á‡‰‡‰ÂÌ ‡Î‡ÏÂÌ Ò˄̇ΠÁ‡ ÌflÍÓfl ÓÚ Úflı, ̇ Â͇̇  ËÁÔËÒ‡Ì Ò˙ÓÚ‚ÂÚÌËfl ˜‡Ò. v éÚË‰Ë Ì‡ ‰‡Ú‡: åÓÊÂÚ ‰‡ ÓÚˉÂÚ ̇ԇ‚Ó Ì‡ ËÁ·‡Ì‡Ú‡ ‰‡Ú‡. v àÁÚË‚‡Ì ̇ ÒÚ‡Ë: éÔˆËfl Á‡ ËÁÚË‚‡Ì ̇ „‡ÙË͇, Á‡ ÍÓÈÚÓ ‚˜ ÒÚ ·ËÎË Û‚Â‰ÓÏÂÌË. v àÁÚËÈ ‚ÒËÛÍË: éÔˆËfl Á‡ ËÁÚË‚‡Ì ̇ ‚Ò˘ÍË ·ÂÎÂÊÍË. ä‡ÎÍÛ·ÚÓ MÂÌ˛ 8.
äÓÌ‚ÂÚÓ Ì‡ ‰ËÌËˆË MÂÌ˛ 8.6 í‡Í‡ Ò Ô‚˙˘‡Ú ÏÂÌË Â‰ËÌËˆË ‚ ËÒ͇ÌËÚ ÓÚ ‚‡Ò ÏÂÌË Â‰ËÌˈË. àχ 7 ÚËÔ‡ ‚Â΢ËÌË, ÍÓËÚÓ ÏÓ„‡Ú ‰‡ ·˙‰‡Ú ÍÓÌ‚ÂÚˇÌË: ‚‡ÎÛÚ‡, é·Î‡ÒÚ, ‰˙ÎÊË̇, Ú„ÎÓ, ÚÂÏÔ‡ÚÛ‡, é·ÂÏ, ëÍÓÓÒÚ. 1. àÁ·ÂÂÚ „‡‰‡, ÍÓÈÚÓ ÓÚ„Ó‚‡fl ̇ ‚‡¯Ëfl ˜‡ÒÓ‚Ë ÔÓflÒ, ͇ÚÓ Ì‡ÚËÒÌÂÚ ·ÛÚÓÌËÚ Á‡ ̇‚Ë„‡ˆËfl Îfl‚Ó/‰flÒÌÓ Ë Î‚Ëfl ÔÓ„‡ÏËÛÂÏ Í·‚˯ [ì‚Â΢‡‚‡ÌÂ] ‰ËÌ ËÎË ÌflÍÓÎÍÓ Ô˙ÚË. èÓ͇Á‚‡Ú Ò ÏÂÒÚ̇ڇ ‰‡Ú‡ Ë ˜‡Ò. 2.
ç‡ÒÚÓÈÍË Ñ‡Ú‡ Ë ˜‡Ò MÂÌ˛ 9.1 åÂÌ˛ÚÓ ÒÎÛÊË Á‡ ̇ÒÚÓÈ͇ ̇ ÙÛÌ͈ËË, Í‡Ò‡Â˘Ë ‰‡Ú‡Ú‡ Ë ˜‡ÒÓ‚ÓÚÓ ‚ÂÏÂ. ÖÁËÍ MÂÌ˛ 9.2 éÔˆËfl - ËÁ·Ó ̇ ÂÁËÍ Á‡ ÚÂÍÒÚÓ‚ÂÚ ̇ Â͇̇. èÓÏÂÌËÚ Ò ÓÚ‡Áfl‚‡Ú Ë Ì‡ ÂÁË͇ Á‡ ‚˙‚Âʉ‡Ì ̇ ÚÂÍÒÚ. ÑËÒÔÎÂÈ MÂÌ˛ 9.3 í‡ÔÂÚ (MÂÌ˛ 9.3.1) éÔˆËfl Á‡ ËÁ·Ó ̇ ÙÓÌ Ì‡ Â͇̇ Á‡ ÂÊËχ ̇ „ÓÚÓ‚ÌÓÒÚ. ÇÂÏ ̇ ÙÓÌÓ ÓÒ‚ÂÚÎÂÌË (MÂÌ˛ 9.3.2) ç‡ÒÚÓÈÍË éÔˆËfl Á‡ Á‡‰‡‚‡Ì ÔÓ‰˙ÎÊËÚÂÎÌÓÒÚÚ‡ ̇ ÓÒ‚ÂÚfl‚‡Ì ̇ Â͇̇. (àÁÍÎ/10 ÒÂÍ./20 ÒÂÍ./30 ÒÂÍ./60 ÒÂÍ.) üÍÓÒÚ (MÂÌ˛ 9.3.
ë‚˙Á‡ÌÓÒÚ MÂÌ˛ 9.4 Bluetooth (MÂÌ˛ 9.4.1) Bluetooth ‚Ë ÔÓÁ‚ÓÎfl‚‡ ‰‡ Ò‚˙Á‚‡Ú ÏÓ·ËÎÌË ÛÒÚÓÈÒÚ‚‡, ÔÂËÙÂËfl Ë ÍÓÏÔ˛ÚË, ÍÓËÚÓ Ò ̇ÏË‡Ú ‚ ÌÂÔÓÒ‰ÒÚ‚Â̇ ·ÎËÁÓÒÚ, Á‡ ‰‡ ÍÓÏÛÌËÍË‡Ú ÔÓÏÂÊ‰Û ÒË ·ÂÁ ͇·ÂÎË. íÓÁË ‡Ô‡‡Ú Ëχ ‚„‡‰Â̇ ‚˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ Á‡ Ò‚˙Á‚‡Ì ˜ÂÁ Bluetooth, ÍÓflÚÓ Ô‡‚Ë ‚˙ÁÏÓÊÌÓ Ò‚˙Á‚‡ÌÂÚÓ ÏÛ Ò˙Ò Ò˙‚ÏÂÒÚËÏË Bluetooth ÒÎÛ¯‡ÎÍË, ÍÓÏÔ˛Ú˙ÌË ÛÒÚÓÈÒÚ‚‡ Ë Ú.Ì.
ç‡ÒÚÓÈÍË åÂʇ (MÂÌ˛ 9.4.2) éÔˆËË Á‡ ËÁ·Ó ̇ ÏÂʇ – ˜ÂÁ ‡‚ÚÓχÚ˘ÌÓ ËÎË ˙˜ÌÓ Â„ËÒÚˇÌÂ. àÁ·Ó ̇ ÏÂʇ (MÂÌ˛ 9.4.2.1) é·ËÍÌÓ‚ÂÌÓ Ì‡ÒÚÓÈ͇ڇ  “Ä‚ÚÓχÚ˘ÌÓ”. v è‰ÔÓ˜ËÚ‡ÌË: éÔˆËfl Á‡ Ò˙ÒÚ‡‚flÌ ̇ ÒÔËÒ˙Í Ò Ô‰ÔÓ˜ËÚ‡ÌË ÏÂÊË, ÍÓËÚÓ ÚÂÎÂÙÓÌ˙Ú ‰‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡ ÔËÓËÚÂÚÌÓ. ç‡ÒÚÓÈ͇ڇ  ‰ÓÒÚ˙Ô̇ ÓÚ ÒÔËÒ˙͇ ̇ ÔÓÁ̇ÚËÚ ÏÂÊË. GPRS ÔË͇˜ÂÌ (MÂÌ˛ 9.4.2.2) v Ä‚ÚÓχÚ˘ÌÓ: èË ËÁ·Ó ̇ ÔÓÒÓ˜ÂÌËfl ÂÊËÏ , ÚÂÎÂÙÓÌ˙Ú ‡‚ÚÓχÚ˘ÌÓ Ú˙ÒË Ë ËÁ·Ë‡ ÏÂʇ. ÇÍβ˜‚‡ÌÂÚÓ ËÎË ËÁÍβ˜‚‡ÌÂÚÓ Ì ‚ÎËfl ̇ Ú‡ÁË Ì‡ÒÚÓÈ͇.
åÂÊÓ‚ ÔÓÙËÎ (MÂÌ˛ 9.4.2.3) v Ç˙ÁÍË Á‡ ‰‡ÌÌË • àÏÂ: åÓÊÂÚ ‰‡ ̇Ô˯ÂÚ ËÏÂÚÓ Ì‡ ÏÂʇڇ. • çÓÒ¢‡: ÇË ÏÓÊÂÚ ‰‡ ÔÓÒÚ‡‚ËÚ ÌÓÒËÚÂÎfl ‰‡Ú‡ Ò‚ËÁ. чÌÌË/2 GPRS <чÌÌË Ì‡ÒÚÓÈÍË> - ÇÂÏ ̇ Á‡·‡‚flÌÂ(ÒÂÍ.): ÌÂÓ·ıÓ‰ËÏÓ Â ‰‡ ‚˙‚‰ÂÚ ÏÓÏÂÌÚ‡ ̇ ÔÂÍ˙Ò‚‡ÌÂ. ëΉ ͇ÚÓ ‚˙‚‰ÂÚ ÚÓ‚‡, WAP ̇‚Ë„‡ˆËÓÌÌËfl Ò‚ËÁ Ìflχ ‰‡ ·˙‰Â ̇Îˈ ‡ÍÓ ÌËÍÓfl ‰‡Ú‡ Ì  ‚˙‚‰Â̇ ËÎË Ô‚‰Â̇. - è˙‚˘ÂÌ Ò˙‚˙: Ç˙‚‰ÂÚ IP ‡‰ÂÒ ÓÚ éÒÌÓ‚ÌËflÚ DNS Ò˙‚˙ Á‡ ‰ÓÒÚ˙Ô.
ç‡ÒÚÓÈÍË - ÇÚÓ˘ÂÌ Ò˙‚˙: IP address ÓÚ ÇÚÓÓÒÚÂÔÂÌÌËflÚ DNS Ò˙‚˙ Á‡ ‰ÓÒÚ˙Ô. USB ‚˙Á͇ (MÂÌ˛ 9.4.3) åÓÊ ‰‡ ËÁ·ÂÂÚ ‰ËÌ ÂÊËÏ ÓÚ ìÒÎÛ„‡ Á‡ ‰‡ÌÌË Ë ìÒÚÓÈÒÚ‚Ó Á‡ Ò˙ı‡Ìfl‚‡Ì ̇ ‰‡ÌÌË. äÓ„‡ÚÓ ÒÚ ҂˙¯ËÎË ‰‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ú ԇÏÂÚÚ‡ ̇ ÚÂÎÂÙÓ̇, ˘‡ÍÌÂÚ ‚˙ıÛ àÁıÓ‰ Ë Ô‰ÔËÂÏÂÚ ÒΉÌËÚ ÒÚ˙ÔÍË. ÇÌËχÌË v èÂ‰Ë ‰‡ ËÁ‚‡‰ËÚ ͇·Â·,  ÌÂÓ·ıÓ‰ËÏÓ ‰‡ ˘‡ÍÌÂÚ ‚˙ıÛ àÁıÓ‰. Ç ÔÓÚË‚ÂÌ ÒÎÛ˜‡È ˆflÎÓÒÚÚ‡ ̇ ÔÂı‚˙ÎÂÌËÚ ‰‡ÌÌË Ì  „‡‡ÌÚˇ̇. ç‡ÒÚÓÈÍË 50 1. ô‡ÍÌÂÚ ‚˙ıÛ Ó·Î‡ÒÚÚ‡ Á‡ ËÁ‚ÂÒÚËfl.
vÇ Ò˘ÍË ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl Á‡ ‰‡ÌÌË ÅÂÁÛÒÎÓ‚ÌÓ ÔÂ̇ÒÓ˜‚‡Ì ̇ ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl Á‡ ÔÂÌÓÒ Ì‡ ‰‡ÌÌË Í˙Ï ÌÓÏÂ Ò ‚˙Á͇ Í˙Ï ÔÂÒÓ̇ÎÂÌ ÍÓÏÔ˛Ú˙. vÇ Ò˘ÍË Ù‡ÍÒ ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl ÅÂÁÛÒÎÓ‚ÌÓ ÔÂ̇ÒÓ˜‚‡Ì ̇ ‚Ò˘ÍË ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl Á‡ Ù‡ÍÒ Í˙Ï ÌÓÏÂ Ò Ù‡ÍÒ - ‚˙Á͇. v éÚÏfl̇ ̇ ‚Ò˘ÍË éÚÏfl̇ ̇ ÛÒÎÛ„‡Ú‡ “éÚÍÎÓÌÂÌÓ ÔÓ‚ËÍ‚‡Ì”. êÂÊËÏ Ì‡ ÓÚ„Ó‚Ó (MÂÌ˛ 9.5.2) àÁÔ‡ÚË ÏÓfl ÌÓÏ (MÂÌ˛ 9.5.3) (Ç Á‡‚ËÒËÏÓÒÚ ÓÚ ÏÂʇڇ Ë ‡·Ó̇ÏÂÌÚ‡) v ᇉ‡‰ÂÌÓ ÓÚ ÏÂʇڇ Ç˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ ‰‡ ËÁÔ‡ÚËÚ ̇ ‰Û„ ‡·ÓÌ‡Ú ÌÓχ ÒË ÔË ËÁıÓ‰fl˘Ó ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌÂ.
ç‡ÒÚÓÈÍË àÁÔ‡˘‡Ì ̇ DTMF (MÂÌ˛ 9.5.7) v éÚÏfl̇ àÁ·Ë‡ÈÍË ÔÓÒÓ˜Â̇ڇ ÓÔˆËfl, Ìflχ ‰‡  ‚˙ÁÏÓÊÌÓ ‰‡ ‡ÁÔÓÁ̇‚‡Ú ˜‡Í‡˘Ë (‚ıÓ‰fl˘Ë) ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl. v è„Ή ̇ Ò˙ÒÚÓflÌË ÑÂÏÓÌÒÚˇ ÒÚ‡ÚÛÒ‡ ̇ ÛÒÎÛ„‡Ú‡ “àÁ˜‡Í‚‡˘Ó ÔÓ‚ËÍ‚‡Ì”. åËÌÛÚÂÌ ·Ófl˜ (MÂÌ˛ 9.5.5) äÓ„‡ÚÓ Ú‡ÁË ÓÔˆËfl  ‚Íβ˜Â̇, ÚÂÎÂÙÓÌ˙Ú ˘Â ÔÓ‰‡‚‡ Ò˄̇Π‚Òfl͇ ÏËÌÛÚ‡ ÓÚ ËÁ‚˙¯ÂÌËflÚ ‡Á„Ó‚Ó. Ä‚ÚÓχÚ˘ÌÓ ÔÂ̇·Ë‡Ì (MÂÌ˛ 9.5.6) v ÇÍÎ. èË ‡ÍÚ˂ˇ̇ ÙÛÌ͈Ëfl “Ä‚ÚÓχÚ˘ÌÓ Ì‡·Ë‡Ì”, ÒΉ ÌÂÛÒÔÂı ‰‡ Ò ҂˙ÊÂÚÂ, ÚÂÎÂÙÓÌ˙Ú ‡‚ÚÓχÚ˘ÌÓ Ô‡‚Ë ÔÓ‚ÚÓÂÌ ÓÔËÚ.
á‡Íβ˜‚‡Ì ÚÂÎÂÙÓÌ (MÂÌ˛ 9.6.2) åÂÌ˛ Á‡ ‡ÍÚ˂ˇÌ ̇ ÒÔˆˇÎÂÌ ÍÓ‰ Á‡ Á‡˘ËÚ‡ ÓÚ ÌÂÔÓÁ‚ÓÎÂÌÓ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ì ̇ ÚÂÎÂÙÓ̇. Ç ÒÎÛ˜‡È, ˜Â ÙÛÌ͈ËflÚ‡  ‡ÍÚ˂ˇ̇ [ÇÍβ˜ÂÌÓ], ÔÓÒΉÌËflÚ ËÁËÒÍ‚‡ ÍÓ‰‡ ÔË ‚ÒflÍÓ ‚Íβ˜‚‡ÌÂ. èË Ì‡ÒÚÓÈ͇ “Ä‚ÚÓχÚ˘ÌÓ” ÚÂÎÂÙÓÌ˙Ú ËÁËÒÍ‚‡ ÍÓ‰‡ Á‡ Á‡˘ËÚ‡ Ò‡ÏÓ ÔË ÒÏfl̇ ̇ SIM-͇ڇڇ. ÅÎÓÍˇÌ ̇ ÔÓ‚ËÍ (MÂÌ˛ 9.6.3) ìÒÎÛ„‡Ú‡ Ò ËÁÔÓÎÁ‚‡ Á‡ Ó„‡Ì˘‡‚‡Ì ̇ ÓÔ‰ÂÎÂ̇ ͇Ú„ÓËfl ÔÓ‚ËÍ‚‡ÌËfl. ᇠÔÓÒΉ‚‡˘Ó ‡ÌÛÎˇÌ ̇ Á‡·‡Ì‡Ú‡ Ò ËÁËÒÍ‚‡ ‚˙‚Âʉ‡Ì ̇ Á‡‰‡‰Â̇ڇ ÔË ‡ÍÚ˂ˇÌÂÚÓ Ô‡Ó·.
ç‡ÒÚÓÈÍË èÓÏfl̇ ̇ ÍÓ‰Ó‚Â (MÂÌ˛ 9.6.5) PIN  Ò˙͇˘ÂÌË ̇ Personal Identification Number (΢ÂÌ Ë‰ÂÌÚËÙË͇ˆËÓÌÂÌ ÌÓÏÂ), ÍÓÈÚÓ Ô‰ԇÁ‚‡ ÒÂ˘Û ËÁÔÓÎÁ‚‡Ì ÓÚ ÌÂÛÔ˙ÎÌÓÏÓ˘ÂÌË Îˈ‡. éÔˆËfl Á‡ ÔÓÏfl̇ ̇ ÍÓ‰Ó‚ÂÚ Á‡ ‰ÓÒÚ˙Ô: ᇢËÚÂÌ ÍÓ‰ , PIN2-ÍÓ‰, PIN ÍÓ‰. êÂÊËÏ ÔÓ ‚ÂÏ ̇ ÔÓÎÂÚ MÂÌ˛ 9.7 íÓ‚‡ ‚Ë ‰‡‚‡ ‚˙ÁÏÓÊÌÓÒÚ ‰‡ ËÁÔÓÎÁ‚‡Ú ҇ÏÓ ÙÛÌ͈ËË Ì‡ ÚÂÎÂÙÓ̇, ÍÓËÚÓ Ì ËÁËÒÍ‚‡Ú ÛÔÓÚ·‡Ú‡ ̇ ·ÂÁÊ˘̇ڇ ÏÂʇ, ÍÓ„‡ÚÓ ÒÚ ‚ Ò‡ÏÓÎÂÚ, ËÎË ‚ ÏÂÒÚ‡, Í˙‰ÂÚÓ Ì Ò ‰ÓÔÛÒ͇ ·ÂÁÊ˘̇ ÏÂʇ. çÛÎˇÌ ÔÓ ÔÓ‰‡Á·Ë‡Ì MÂÌ˛ 9.
ÄÍÒÂÒÓ‡Ë Ç ÍÓÏÔÎÂÍÚ‡ Á‡ LJ¯Ëfl ÚÂÎÂÙÓÌ Ò‡ ‚Íβ˜ÂÌË ÌflÍÓÎÍÓ ‡ÍÒÂÒÓ‡‡, ÍÓËÚÓ ÏÓÊÂÚ ‰‡ ÍÓÏ·ËÌˇÚ Ò˙Ó·‡ÁÌÓ Ô‰ÔÓ˜ËÚ‡ÌËflÚ‡ ÒË. ëڇ̉‡Ú̇ ·‡ÚÂËfl; ÅÂÎÂÊ͇ v ÇË̇„Ë ËÁÔÓÎÁ‚‡ÈÚ ÓË„Ë̇ÎÌË LG‡ÍÒÂÒÓ‡Ë! v çÂËÁÔ˙ÎÌÂÌËÂÚÓ Ì‡ ÚÓ‚‡ ÛÒÎÓ‚Ë ÏÓÊ ‰‡ ‡ÌÛΡ ‚‡¯‡Ú‡ „‡‡ÌˆËfl á‡fl‰ÌÓ ÛÒÚÓÈÒÚ‚Ó ìÒÚÓÈÒÚ‚ÓÚÓ ÔÓÁ‚ÓÎfl‚‡ Á‡Âʉ‡ÌÂÚÓ Ì‡ ÚÂÎÂÙÓ̇ ËÁ‚˙Ì ‰Óχ ËÎË ÓÙËÒ‡. v ÄÍÒÂÒÓ‡ËÚ ÏÓ„‡Ú ‰‡ ·˙‰‡Ú ‡Á΢ÌË ‚ ÓÚ‰ÂÎÌËÚ „ËÓÌË.
íÂıÌ˘ÂÒÍË ‰‡ÌÌË é·˘Ë àÏ ̇ ËÁ‰ÂÎËÂÚÓ: KE970 ëËÒÚÂχ: GSM 900/DCS 1800/PCS 1900 íÂÏÔ‡ÚÛ‡ ̇ Á‡Ó·Ë͇Îfl˘‡Ú‡ Ò‰‡ å‡ÍÒËχÎ̇: +55 „‡‰ÛÒ‡ ÔÓ ñÂÎÁËÈ åËÌËχÎ̇: -10 „‡‰ÛÒ‡ ÔÓ ñÂÎÁËÈ íÂıÌ˘ÂÒÍË ‰‡ÌÌË 56 KE970Pink_Bulgaria_TMO 1.1_0927.56 56 2007.9.
KE970Pink_Bulgaria_TMO 1.1_0927.57 57 2007.9.
Memo
KE970 Uputstvo za upotrebu - SRPSKI Odbacivanje starih aparata 1. Kad nađete ovakav znak sa precrtanom kantom za đubre na proizvodu, to znači da je proizvod obuhvaćen evropskim Pravilnikom 2002/96/EC. 2. Svi električni i elektronski aparati moraju se bacati odvojeno od ostalog komunalnog otpada na za to namenjena mesta koja je odredila vlada ili lokalne vlasti. 3. Pravilno odlaganje starih aparata sprečiće eventualne negativne posledice po okolinu i ljudsko zdravlje. 4.
Sadržaj Radi vaše bezbednosti 4 Saveti za sigurnu i pravilnu upotrebu 5 Karakteristike KE970 9 Profili Delovi telefona Ikone na displeju 11 Instaliranje 12 Matična stranica Oznake Idi na URL Prethodno Podešavanja Instaliranje sim kartice i baterije Punjenje baterije 13 Vađenje punjača 14 Postavljanje memorijske kartice 15 Uklanjanje memorijske kartice Osnovne funkcije 16 Sadržaj Unos teksta Menjanje načina unosa teksta Sadržaj menija 18 19 Aktiviraj Prilagodi t-zones 20 Propušteni pozivi 2
MMS poruka E-pošta Broj govorne pošte Push poruke Info poruka 33 Kontakti 34 Traži Novi kontakt Brzo biranje Grupe Kopiraj sve Izbriši sve Podešavanja Informacije Moje sadržaji Alati 38 Budilnik Kalendar Kalkulator Podsetnik Štoperica Konverter jedinica Sat s vremenskim zonama SIM usluge Podešavanja 35 36 37 Datum i vreme Jezici Ekran Pozadina Timer pozadinske rasvete Svetlina Skraćenica za početni ekran Stil menija Stil biranja Tekst za stanje čekanja Naziv mreže KE970Pink_Serbia_TMO_1.1_0927.
Radi vaše bezbednosti OPREZ! • Isključujte telefon u zonama gde je to zatraženo posebnim pravilima. Na primer, ne koristite telefon u bolnicama, jer može uticati na osetljive medicinske uređaje. • Hitni pozivi možda nisu podržani od strane svih mreža mobilne telefonije. Zbog toga se nemojte oslanjati samo na mobilni telefon u slučaju hitnih poziva. • Koristite samo ORIGINALNU opremu da biste izbegli oštećivanje Vašeg telefona. • Svi radio odašiljači mogu ometati elektroniku na malim daljinama.
Saveti za sigurnu i pravilnu upotrebu Izloženost radio talasima i specifičnoj stopi apsorbcije (SAR) v SAR data informacije za stanovnike zemalja/država koje su usvojile SAR preporuke od strane Elektrotehničkog Instituta (IEEE) je prosečno 1,6 W/kg po gramu (1) tkiva. Čuvanje i održavanje proizvoda UPOZORENJE! Koristite isključivo baterije, punjač i dodatnu opremu dozvoljenu za korišćenje s određenim modelom telefona.
Saveti za sigurnu i pravilnu upotrebu vN ikada nemojte uređaj stavljati u mikrotalasnu rernu, jer baterija može eksplodirati. v Aparat vam ne sme ispasti. v Nemojte ga tresti i udarati. Saveti za sigurnu i pravilnu upotrebu v Površina telefona se može oštetiti ako ga prekrijete ili stavite u omot od vinila. v Koristite suvu tkaninu za čišćenje površine proizvoda. Ne koristite rastvarače poput benzina, razređivača ili alkohola. v Ne izlažite aparat prekomernom dimu i prašini.
Sigurnost u vožnji Proverite zakone i pravila korišćenja mobilnog telefona u područijima u kojima se vozite. vN e držite telefonsku slušalicu dok vozite. v Svu pažnju posvetite vožnji. v Koristite «handsfree» opremu, ako je imate. Područija miniranja Nemojte koristiti telefon tamo gde je miniranje u toku. Pratite ograničenja i držite se pravila i zakona. v Ne koristite telefon u blizini mesta gde se puni gorivo ili hemikalije.
Saveti za sigurnu i pravilnu upotrebu Saveti za sigurnu i pravilnu upotrebu v K oristite samo «LG» baterije i punjače. «LG» punjači izrađeni su da produže radni vek baterije. v Ne rastavljajte bateriju i pazite da ne izazovete kratak spoj. v Pazite da metalni kontakti na bateriji budu čisti. v Zamijenite bateriju kada potpuno oslabi i na pruža optimalne uslove za rad. vN apunite bateriju ukoliko dugo nije korišćena kako bi se povećala iskoristljivost.
Karakteristike KE970 Delovi telefona 3 Dugmići za navigaciju v U Standby modu: Kratak pritisakq: Lista Premno sanduće Kratak pritisakr: Lista Opšte Kratko pritisnuti: Meni Kratko pritisnuti: Lista”Kontakti” Kratko pritisnuti: Lista Favoriti brojeva v U meniju: Skrolovanje nagore ili nadole Kratko pritisnuti: taster OK 1 2 Pomoću tastera za navigaciju gore/dole, možete jednostavnije izabrati menije i funkcije. 3 4 Ovi tasteri obavljaju funkciju koja je prikazana na dnu displeja.
Karakteristike KE970 6 Blic 7 Objektiv foto-aparata 8 Rupe za kaiš za nošenje 7 9 Konektori za punj. baterije/Konektor za kabl X4 DIGITAL ZOOM 6 i džek za sluš. Napomena v P roverite da li je telef uključen i u modu «praznog hoda» pre nego što povežete USB kabl.
Displej pokazuje nekoliko ikona. Ove ikone su objašnjene dole: Tiho meni je izabran u Profili. Ikone na displeju Ikonica Ikonica Opis Slušalica meni je izabran u Profili. Opis Možete preusmeriti poziv. Pokazuje vam jačinu mrežnog signala. Konekcija je ostvarena. Indikuje da telefon pristupa WAP-u. Možete koristiti GPRS servis. Indikuje da koristite GPRS. Pokazuje da koristite «roaming» servis. Aktivirali ste «Bluetooth» meni. Alarm je podešen i aktiviran. Pokazuje vam status baterije.
Instaliranje Instaliranje sim kartice i baterije Proverite da li je mobilni telefon isključen pre nego što izvadite bateriju. 1. Vađenje baterije. Pritisnite i zadržite dugme za otpuštanje baterije i podignite poklopac za bateriju. Postavite telefon naopako, kao što je prikazano, zatim prstima podignite i izvucite bateriju. 2. Instaliranje SIM kartice. Stavite SIM karticu u žljeb ispod držača i gurnite je u njeno ležište.
3. Instaliranje baterije. Umetnite bateriju u ležište za bateriju tako da se metalni kontakti spajaju na sredini telefona. Punjenje baterije Pre nego što priključite punjač u telefon, morate staviti bateriju na telefon. Pritisnite vrh baterije na dole sve dok ne legne na mesto. Stavite poklopac za bateriju na telefon kao što je prikazano. 1. Baterija mora biti u potpunosti napunjena pre nego što prvi put pristupite korišćenju telefona. 2.
Instaliranje OPREZ! • Ako je baterija potpuno ispražnjena, indikator punjenja će se pojaviti na ekranu otprilike 1 do 1,5 minut nakon priključivanja TA. • Ne gurajte konektor punjača «na silu», jer to može oštetiti telefon i/ili punjač. • Punjač za baterije vertikalno gurnite u utičnicu na zidu. • Ukoliko koristite punjač van svoje zemlje, koristite odgovarajuće adaptere kako bi punjenje mobilnog telefona bilo odgovarajuće. • Za vreme punjenja nemojte vaditi bateriju niti SIM karticu.
Postavljanje memorijske kartice Uklanjanje memorijske kartice Gurnite memorijsku karticu u slot dok u potpunosti ne uđe, kako je prikazano na slici. Pažljivo izvadite memorijsku karticu iz ležišta, kao što je prikazano na slici ispod: Napomena v Koristite samo memorijske kartice koje je odobrio proizvođač. Neke memorijske kartice možda ne odgovaraju uređaju.
Osnovne funkcije Unos teksta 123 način (Brojčani mod) Alfanumeričke karaktere možete unositi pomoću tastature. Na primer, čuvanje imena u adresaru, pisanje poruka, kreiranje rasporeda događaja u kalendaru zahtevaju unos teksta. Na telefonu su mogući sledeći načini unosa teksta: Napomena vN eka polja možda dozvoljavaju samo jedan režim unosa teksta (npr. telefonski broj u poljima adresara). T9 način Osnovne funkcije Ovaj režim dozvoljava unos reči sa samo jednim pritiskom na taster po slovu.
Korišćenje T9 načina Napomena Ovaj mod vam omogućava da jednostavno unosite reči, uz minimalan broj pritisaka dugmića. Kako pritisnete dugme, telefon počinje da prikazuje karaktere koje «misli» da unosite na osnovu rečnika ugrađenog u telefon. Kako se dodaju nova slova, reč se menja prikazujući najverovatnijeg kandidata iz rečnika. v Za više informacija o karakterima dostupnim upotrebom alfanumeričkih tastera, pogledajte priloženu tabelu.
Sadržaj menija 1. Profili 5. Slanje poruka 1.1 Opšte 5.1 Nova poruka 7.4 Dokumenti 7.5 Ostali 1.2 Tiho 5.2 Premno sanduče 7.6 Igre i aplikacije 1.3 Samo vibracija 5.3 Sanduče za e-poštu 7.7 Spoljna memorija 1.4 Na otvorenom 5.4 Skice 1.5 Slušalica 5.5 Izlazno sanduče 2. t-zones 2.1 Matična stranica 2.2 Oznake 2.3 Idi na URL 2.4 Prethodno 5.6 P oslato 5.7 Preslušaj glasovnu poštu 5.8 Info poruka 5.9 Obrasci 5.0 Podešavanja 2.5 Podešavanja 2.6 Informacije 3. Multimedija 3.1 MP3 player 3.
Profili U meniju «Profili» možete promeniti i prilagođavati tonove telefona za razne događaje, okruženja ili grupe pozivatelja. v Zvukovi za tastaturu: Odaberite zvuk tastature. v Glasn. tastat.: Odaberite jačinu zvuka dugmića. Aktiviraj (Meni 1.x.1) v Zvukovi prikaza: Dozvoljava podešavanje zvuka preklopnika za prilagođavanje okolini. 1. Prikazana je lista profila. 2. U listi Profili izaberite profil koji želite da uključite i pritisnite levo «soft» dugme ili dugme OK. v Gl. zvuč. efek.
t-zones Možete pristupiti raznim WAP servisima, kao što su «banking», vesti, vremenska prognoza i red letenja. Ovo servisi su specijalno dizajnirani za mobilne telefone i održavaju ih provajderi WAP servisa. Proverite dostupnost WAP servisa, cenovnik i tarife kod Vašeg operatera i/ili servisnog provajdera koji servis želite da koristite. Provajderi servisa će Vam takođe dati instrukcije kako da koristite njihove servise. Kada se konektujete, početna stranica je prikazana (homepage).
Mrežni profili (Meni 2.5.1) Svaki profil sadrži podešenja bitne za povezivanje na Internet. Cache memorija (Meni 2.5.2) Informacije i usluge kojima ste pristupili su snimljene u cache memoriji telefona. Napomena v Cache puni memoriju koja se koristi za privremeno čuvanje podataka. Kolačić (Meni 2.5.3) Proverite da li su kolačići u upotrebi ili ne. Sertifikati zaštite (Meni 2.5.4) Možete videti lične sertifikate smeštene u vašem telefonu. Informacije Meni 2.
Multimedija Možete da koristite različite multimedijalne funkcije vašeg telefona namenjene za zabavu i u praktične svrhe, kao što su fotoaparat, snimanje glasa, MP3. Napomena v Možda nećete moći da koristite fotoaparat i multimedijalne funkcije kada je indikator baterije na niskom nivou. v Prilikom korišćenja multimedijalnih funkcija status baterije može biti promenljiv. MP3 player Meni 3.1 KE970 poseduje integrisani MP3 plejer.
v Prikaz popisa pesama «Plejlistu»: Možete da izaberete neku drugu datoteka iz MP3 liste. v Podešavanja - Equalizer: Ovaj meni pomaže da podesite razne ambijente kada slušate muziku. - Način za igru: Ovaj meni Vam omogućava da podesite mod plejbeka: Ponovi jednu, Ponovi sve, Reprodukuj sve. - Postavi mešanje: Ako izaberete Uključeno, možete da slušate muziku po slučajnom izboru. Fotoaparat Meni 3.2 Koristeći ugrađenu kameru u telefonu možete napraviti fotografiju ljudi ili snimiti film.
Multimedija Zvuk okidača ili snimanja filma se čuje čak i kada je režim postavljen na . • Snimanje fotografija Držite pritisnuto dugme kamere . Fotoaparat će biti spreman za upotrebu i možda ćete želeti da okrenete ekran u horizontalan položaj. - Za snimanje jasnih fotografija pritisnite dugme kamere dok kameru držite nepomično. - Odgovarajuće podesite razdaljinu od objekta koji želite slikati (više od 50 cm). - Pažljivo rukujte kameru, jer je osetljiva na udarce i koristite meku krpu za brisanje sočiva.
Snimanje glasa v Merenje [ ]: Određuje osvetljenost na osnovu malog dela predmeta. Možete da izaberete opciju Centrirano ili Kombinovano da biste utvrdili pravu ekspoziciju. Meni 3.4 Možete da snimate glasovne beleške. Dostupne su sledeće [Opcije] menija. v Memorija ]: 4 podešavanja su v Efekt boje [ dostupna: Negacija, Sepia, Mono, Boja. ]: Omoguçava promenu v Balans belog [ podešavanja shodno okolini.
Prethodni pozivi Možete proveriti listu propuštenih, primljenih i biranih poziva samo ako mreža podržava uslugu «Line Identification (CLI)» unutar mreže. Zajedno s datumom i vremenom biće prikazan broj, ime (ako postoji u Imeniku) i vreme kada se poziv dogodio. Svi pozivi Meni 4.1 Možete proveriti listu pozivanih i primljenih poziva. Propušteni pozivi Meni 4.2 Ova opcija Vam omogućava pregled poslednjih 50 poziva na koje niste odgovorili. Možete i: Prethodni pozivi Odlazni pozivi Meni 4.
Slanje poruka Nova poruka Meni 5.1 Ovaj meni obuhvata funkcije koje se odnose na SMS (Servis kratkih poruka), MMS (Servis Multimedijalnih poruka), E-mail, glasovni Email, kao i poruke mrežnih servisa. Tekst (Meni 5.1.1) v Umetni (Insert) - Simbol: Možete dodati specijalne karaktere. - Slika: Možete dodati Osnovne grafike ili grafike iz «My pictures» (Moje slike) koje su na raspolaganju za kratke poruke. - Zvuk: Možete ubaciti zvuke koji su na raspolaganju za Vaše SMS poruke.
Slanje poruka v Izbriši tekst: možete da obrišete tekst dok pišete SMS poruku. v Izlaz: Ako pritisnete Izlaz dok pišete poruku, možete završiti pisanje poruke i vratiti se u meni za poruke. Poruka koju ste napisali nije sačuvana. Multimedija (Meni 5.1.2) Možete da pišete i uređujete multimedijalne poruke, proveravajući veličinu poruke. 1. Uđite u «New messages» (Nove poruke) meni pritiskom levo «soft» dugme [Izbor]. 2. Ako želite da napišete novu poruku, odaberite «multimedia» (Multimedija). 3.
Napomena v Ako izaberete sliku čija je datoteka velika (npr. 200 K) dok pišete MMS poruku, učitavanje će trajati oko 10 sekundi.Tokom učitavanja, nije moguće pritisnuti ni jedan taster. Nakon oko 10 sekundi, moći ćete da počnete sa pisanjem poruke. E-pošta (Meni 5.1.3) Da biste poslali e-mail, trebalo bi da podesite «e-mail izveštaj». v Pošalji primaocu: Možete da uređujete primaoce. v Uređivanje predmeta: Možete izmeniti predmet. v T9 jezici: Selektujte željeni jezik za T9 ulazni mod.
Slanje poruka Premno sanduče Meni 5.2 Bićete upozoreni kad primite poruku. Biće sačuvana u «Primljenim porukama». * SIM poruka «SIM message» znači da je poruka iz nekog razloga sačuvana na SIM karticu. Možete je premestiti na telefon. Za označenu multimedijalnu poruku morate da čekate da se poruka preuzme i obradi. Sanduče za e-poštu Meni 5.
Info poruka Meni 5.8 (zavisi od mreže i pretplate) Info poruke su tekstualne poruke koje mreža dostavlja GSM-u. One pružaju osnovne informacije poput vremenske prognoze, stanja u saobraćaju, o porezu i cenama na berzi. Svaki tip informacije ima broj; prema tome, možete da kontaktirate dobavljača usluge sve dok unosite određeni broj za tip informacije. Kad primite info servisnu poruku, videćete novu poruku koja Vam ukazuje na to ili će info poruka odmah biti prikazana na displeju. Obrasci Meni 5.
Slanje poruka v Broj centra za poruke:Ukoliko želite da pošaljete tekstualnu poruku, možete primii adresu SMS centra kroz ovaj meni. vP odešavanja nosioca: Možete da podesite postavke prenosnika kao što su GSM, GPRS. MMS poruka (Meni 5.0.2) v Predmet: Možete uneti predmet multimedijalnih poruka kada je ovaj meni uključen. v Trajanje slajda: Prikažite trajanje svake stranice dok pišete poruku.. v Prioritet: Možete poslati poruku nakon što ste odabrali stepen hitnosti.
v Potpis Možete napraviti svoj potpis. Broj govorne pošte (Meni 5.0.4) Možete primiti govorne poruke ako tu uslugu podržava Vaš servisni provajder mreže. Kad se pojavi nova poruka, na displeju će se pojaviti simbol. Proverite kod svog operatera detalje o njihovom servisu, da biste mogli da konfigurišete Vaš telefon u skladu sa tim. Push poruke (Meni 5.0.5) Možete podesiti opciju da li želite da primate ove poruke ili ne. Info poruka (Meni 5.0.
Kontakti Traži Meni 6.1 1. Izaberite Pretraga pritiskom na levi meki taster [OK]. 2. Unesite ime koje želite da pronađete. Napomena v Trenutna pretraga postaje dostupna unosom početnog slova imena. 3. Ako želite da uredite, izbrišete ili kopirate neku od stavki, ili da joj dodate glasovnu komandu, izaberite levi meki taster [Opcije]. Novi kontakt Meni 6.2 Brzo biranje Meni 6.3 Možete da dodelite bilo koji od tastera unosu Ime sa liste. Možete da pozovete direktno pritiskom na ovaj taster.
Podešavanja Meni 6.7 Skrolujte do «Settings» (Podešavanja), a zatim pritisnite levo «soft» dugme [Izbor]. v Zadata memorija: Možete da podesite podrazumevanu memoriju iz Uvek pitaj, SIM ili Uređaj. Da biste kreirali novu vizitkartu, pritisnite levi meki taster [Novo] i unesite informacije u polja. Ako želite da uređujete, izbrišete ili pošaljete vizitkartu, izaberite levi meki taster [opcije].
Moje sadržaji Slike Meni 7.1 Prikaži listu datoteka u fascikli Moji mediji/ Fotografije u multimedijalnoj memoriji. Zvukovi Meni 7.2 Prikaži listu MP3, MP4, AAC, M4A datoteka u fascikli Moji mediji/Muzika u multimedijalnoj memoriji. Videozapisi Meni 7.3 Prikazuje listu 3GP, 3GP2 datoteka u fascikli Moji mediji/Video zapisi u multimedijalnoj memoriji. Podržani tipovi datoteka: 3gp datoteke, komprimovane pomoću video kodeka MPEG4, h.263 i audio kodeka AMR. Dokumenti Meni 7.
Spoljna memorija Meni 7.7 Ovaj meni vam dozvoljava da pogledate Slike, Zvukove, Video snimke, Dokumenti i Ostalo na vašoj memorijskoj kartici. Ukoliko eksterna memorija nije dostupna, pojaviče vam se pop-up poruka sa sledecim tekstom »Molimo ubacite eksternu memoriju«. Napomena v SIM kartica mora da bude instalirana da bi telefon bio prepoznat kao prenosiva disk jedinica. Novi Fantastičan LG. Napomena v Funkcija MEMORIJAVELIKOG KAPACITETA radiće samo kada je telefon u stanju mirovanja.
Alati Budilnik Meni .8.1 Dugme Opis Možete postaviti različitih alarma koji će se oglasiti u odabrano vreme. Godišnje 1. Odaberite «Uklj.» (On) i unesite željeno vreme. Mesečno 2. Odaberite vreme ponavljanja: «Jednom» (Once), «Pon~Pet» (Mon~Fri), «Pon-Sub» (Mon~Sat), Sub-sre (Sat~Wed), Sub.- ćet. (Sat~Thu), «Svaki dan» (Everyday). 3. Odaberite zvuk alarma i pritisnite dugme [Set]. Kalendar Meni 8.2 Kad izaberete ovaj meni, pojaviće se kalendar. Mesec i godina će biti prikazani u vrhu ekrana.
Štoperica v Izbriši staro: Možete izbrisati obaveze koje su prošle o kojima Vas je telefon već obavestio. v Izbriši sve: Odaberite ovu opciju za brisanje svih napomena. Kalkulator Meni 8.3 Sadrži standardne funkcije kao što su: Sabiranje (+), Oduzimanje (-), Množenje (x) i Deljenje (:). Dalje, možete koristiti razne funkcije kalkulatora kao što su +/-, sinus, kosinus, tangens, logaritam, IN, eksponent, kvadratni koren, deg, rad. Podsetnik Meni 8.5 1.
Alati Sat s vremenskim zonama Meni 8.7 Možete da proverite izabrano vreme u odnosu na srednje vreme po Griniču (GMT) i velike svetske gradove, koristeći leve/desne tastere za navigaciju i levi meki taster [Zumiraj]. Ekran prikazuje ime grada, trenutni datum i vreme. Da biste izabrali vremensku zonu u kojoj se nalazite, postupite na sledeći način: 1. Izaberite grad koji odgovara vašoj vremenskoj zoni pomoću jednog ili više pritisaka na leve/desne tastere za navigaciju i levi meki taster [Zumiraj].
Podešavanja Datum i vreme Meni 9.1 Možete podesiti funkcije koje se odnose na datum i vreme. Jezici Meni 9.2 Možete menjati jezik teksta koji se pojavljuje na displeju. Ova promena će uticati i na mod Unosa jezika. Ekran Meni 9.3 Skraćenica za početni ekran (Meni 9.3.4) Selektovanjem Uključeno prikazaćete 4 Navigaciona dugmeta i Meni dugme na ekranu kao sliku u neaktivnom stanju telefona.(Profili/Slanje poruka/ Favoriti /Kontakti) Stil menija (Meni 9.3.
Podešavanja Povezivanje Meni 9.4 v Bluetooth uključen/isključen Možete aktivirati ili otkazati «Bluetooth» funkciju. Bluetooth (Meni 9.4.1) «Bluetooth» omogućava kompatibilnim mobilnim uređajima, periferijskim uređajima i kompjuterima koji su u blizini jedni drugih da komuniciraju direktno jedni sa drugima, bez kablova i žica. Telefon ima ugrađenu «Bluetooth» konektivnost, što omogućava da ga povežete sa kompatibilnim «Bluetooth» telefonima, kompjuterskim aplikacijama, itd.
v Automatski: Ukoliko selektujete Automatski mod, telefon će automatski tražiti i selektovati mrežu za Vas. Jedanput kada selektujete «Automatic», telefon će biti podešen na «Automatic» čak iako ga isključujete i uključujete. v Ručno: Telefon će naći listu raspoloživih mreža i prikazati Vam je. Zatim možete selektovati mrežu koju želite da koristite, ukoliko ta mreža poseduje «roaming» saglasnost sa Vašim «domaćim» operaterom.
Podešavanja - Lozinka: Ovo je šifra zahtevana od vašeg «dial-up» servera za vašu identifikaciju. (ne za WAP gateway) - Vrsta poziva: Odaberite tip data poziva: «Analogni» ili «Digitalni» (ISDN). - Brzina poziva: Brzina veze za podatke; 9600 ili 14400 (zavisi od operatera) - Vreme zadržavanja: Treba da unesete vreme za istek. Nakon tog unosa, WAP servis će biti nedostupan, ako neki podatak nije unešen.
Poziv Meni 9.5 Meni za pozive postavljate pritiskom na taster [Select] u meniju Podešavanja. Poziv je preusmern (Meni 9.5.1) «Call divert service» omogućava da preusmerite Vaše dolazne pozive, faks pozive i data poruke na drugi broj koji želite. Za detalje kontaktirajte svog servisnog provajdera. v Svi glasovni pozivi: Bezuslovno preusmeravanje svih glasovnih poziva. Način javljanja (Meni 9.5.2) v Klizno otvaranje: Ako odaberete ovaj meni, na poziv se možete javiti otvaranjem poklopca.
Podešavanja Poziv na čekanju Pošalji DTMF (Meni 9.5.7) (Meni 9.5.4) (zavisi od mreže) v Aktiviraj: Ukoliko selektujete «Activate», možete primiti poziv na čekanju. v Poništi: Ukoliko selektujete «Cancel», ne možete prepoznati poziv na čekanju. vP roveri status: Pokazuje status «Poziva na čekanju». Podsetnik nakon min. razgovora (Meni 9.5.5) Ukoliko selektujete Uključeno (On), telefon će se svakog minuta zvučno oglasiti sa «bip» tokom odlaznog poziva da vas obavesti o vremenskom trajanju poziva. Aut.
Zaključavanje telefona (Meni 9.6.2) Možete koristiti sigurnosni kod kako biste izbegli neovlašćeno korišćenje Vašeg telefona. Kod svakog uključivanja telefon će tražiti kod ako ste tu opciju postavili na «Kada se telefon uključi» (When switc on). Ako ste zaključavanje stavili na «Kada se promeni SIM kartica» (When SIM changed), tada će vam tražiti kod samo prilikom promene SIM kartice. Zabrana poziva (Meni 9.6.
Podešavanja Ušteda energije Meni 9.8 Ako uključite ovu opciju, možete da uštedite energiju kada ne koristite telefon. Ponovo postavi zadato Meni 9.9 Možete inicijalizovati sva fabrička podešenja. Potreban vam je sigurnosni kod za aktiviranje ove funkcije. Status memorije Meni 9.0 Možete proveriti slobodan prostor i korišćenje memorije svakog «skladišta memorije», Interne memorije, Multimedijalne memorije. Možete ići na meni svakog «skladišta». Podešavanja 48 KE970Pink_Serbia_TMO_1.1_0927.
Dodatna Oprema Postoji razna oprema za Vaš mobilni telefon. Možete selektovati ove opcije u zavisnosti od Vaših ličnih komunikacionih potreba. Standardna baterija Napomene v Uvek koristite originalnu LG opremu. vN epridržavanje može poništiti Vaša prava na garanciju. vO prema može biti različita u različitim regionima Punjač Omogućava da punite bateriju dok ste daleko od kuće ili na poslu. Dodatna Oprema 49 KE970Pink_Serbia_TMO_1.5_0402.in49 49 2009.4.
Tehnički podaci Generalno Naziv proizvoda : KE970 Sistem: GSM 900 / DCS 1800 / PCS 1900 Temperatura okoline Maks.: +55°C Min. : -10°C Te h n i č k i p o d a c i 50 KE970Pink_Serbia_TMO_1.1_0927.in50 50 2007.9.
KE970Pink_Serbia_TMO_1.1_0927.in51 51 2007.9.
Memo
Memo
Memo
Memo
Memo