Před použitím Základní příručka Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Uživatelská příručka k fotoaparátu Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 Režim přehrávání Funkce Wi-Fi Nabídka nastavení ČESKY • Před použitím fotoaparátu si přečtěte tuto příručku včetně části „Bezpečnostní upozornění“ (= 8). • Přečtení této příručky vám pomůže naučit se správně používat fotoaparát.
Obsah balení Poznámky na úvod a právní informace Před použitím fotoaparátu zkontrolujte, zda balení obsahuje následující položky. Pokud některá z položek chybí, kontaktujte prodejce fotoaparátu. Fotoaparát Závěsný popruh na krk Baterie NB-12L Příručka Začínáme Nabíječka baterií CB-2LG/CB-2LGE Brožura záručního systému Canon • Paměťová karta není součástí balení (= 2).
Před použitím Části přístroje a typografické konvence Základní příručka Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P Očko pro upevnění řemínku Páčka zoomu Fotografování: / Přehrávání: / Světlo Dvojité ovládací kroužky Skokový kroužek Ovládací kroužek Adaptér s bajonetem pro upevnění sluneční clony/filtru Objektiv Volič režimů Tlačítko spouště Tlačítko ON/OFF Mikr
Před použitím • V této příručce jsou tlačítka a voliče fotoaparátu označeny ikonami, které se na nich na fotoaparátu nacházejí, resp. ikonami jim podobnými. • Následující tlačítka a ovladače fotoaparátu jsou označeny ikonami.
Obsah Obsah balení .................................2 Kompatibilní paměťové karty .........2 Poznámky na úvod a právní informace .......................................2 Části přístroje a typografické konvence .......................................3 Obsah ............................................5 Běžné činnosti s fotoaparátem ......7 Bezpečnostní upozornění ..............8 Základní příručka........... 11 Základní příprava .........................12 Seznámení s činností fotoaparátu ...................
Úprava nebo vymazání nastavení Wi-Fi ..........................166 Nabídka nastavení ...................169 Nastavení základních funkcí fotoaparátu .................................170 Příslušenství ............................179 Přehled systému ........................180 Volitelné příslušenství ................181 Použití volitelného příslušenství ...............................184 Použití softwaru .........................194 Tisk snímků ................................197 Dodatek ...................
Běžné činnosti s fotoaparátem 4 Před použitím Aplikace speciálních efektů Základní příručka Fotografování Pokročilá příručka z Použití fotoaparátem určených nastavení (Režim Auto, Režim Hybridní Auto) ..................................................................... 31, 33 z Pozorování několika efektů aplikovaných na každý snímek s použitím Živé barvy (= 61) Efekt plakátu (= 61) Nostalgie (= 63) fotoaparátem určených nastavení (Režim Kreativní snímek) ..............
1 Prohlížení z Prohlížení snímků (Režim přehrávání) ...............................................112 z Automatické přehrávání snímků (Prezentace) ................................... 122 z Prohlížení snímků na televizoru ......................................................... 184 z Prohlížení snímků na počítači ............................................................ 195 z Rychlé procházení mezi snímky .........................................................116 z Vymazání snímků...................
• Nedívejte se hledáčkem (je-li jím fotoaparát vybaven) do silných zdrojů světla, jaké představuje například slunce za jasného dne nebo intenzivní umělý zdroj světla. Hrozí riziko poškození vašeho zraku. • Nedotýkejte se přístroje za bouřky, pokud je zapojený. Mohlo by dojít k vzniku požáru nebo k úrazu elektrickým proudem. Ihned přestaňte výrobek používat a přemístěte se do bezpečné vzdálenosti. • Používejte pouze doporučené baterie.
Upozornění Uvádí možnost poškození majetku. • Nemiřte fotoaparátem do silných zdrojů světla, jaké představuje například slunce za jasného dne nebo intenzivní umělý zdroj světla. Mohlo by dojít k poškození obrazového snímače nebo jiných vnitřních součástí. • Při použití fotoaparátu na písečné pláži nebo ve větrném prostředí dbejte na to, aby se do přístroje nedostal písek nebo prach.
Před použitím Základní příručka Základní příručka Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Základní informace a pokyny, od úvodní přípravy až po fotografování a přehrávání Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 Režim přehrávání Základní příprava ............................................. 12 Nasazení řemínku ................................................. 12 Správné držení fotoaparátu...................................
Základní příprava Na fotografování se připravte následujícím způsobem. Nasazení řemínku Před použitím Nabití baterie Základní příručka Baterii před použitím nabijte pomocí dodávané nabíječky. Na toto úvodní nabití baterie nezapomeňte, protože baterie není při zakoupení fotoaparátu nabitá. 1 Vložte baterii. z Dodávaný popruh nasaďte vyobrazeným z Po vyrovnání značek na baterii způsobem na fotoaparát. z Na druhé straně fotoaparátu nasaďte popruh stejným způsobem.
Před použitím 3 Vyjměte baterii. z Po odpojení nabíječky baterií od elektrické sítě vyjměte baterii tak, že ji stisknete dovnitř ( ) a vyjmete směrem nahoru ( ). Vložení baterie a paměťové karty Do fotoaparátu vložte baterii (součást dodávky) a paměťovou kartu (prodávaná samostatně). Dříve než začnete používat novou paměťovou kartu (nebo paměťovou kartu, která byla naformátována v jiném zařízení), měli byste ji naformátovat pomocí tohoto fotoaparátu (= 173). 1 Otevřete krytku.
Před použitím 3 Zkontrolujte přepínač ochrany proti zápisu na kartě a vložte paměťovou kartu. z Pokud je paměťová karta opatřena Štítek přepínačem ochrany proti zápisu, nebude v případě nastavení přepínače do zamknuté polohy možné zaznamenávat data. Přesuňte ochranu proti zápisu do odemknuté polohy. z Zasuňte paměťovou kartu vyobrazeným způsobem tak daleko do přístroje, až zaklapne do aretované polohy. z Vždy kontrolujte správnou orientaci vkládané paměťové karty.
Před použitím Nastavení data a času Pokud se po zapnutí fotoaparátu zobrazí obrazovka [Datum/čas], nastavte následujícím způsobem přesné datum a čas. Tyto informace se při pořízení snímku uloží do vlastností snímku a využívají se při řazení snímků podle data pořízení nebo při tisku snímků s uvedením data pořízení. V případě potřeby můžete rovněž přidat na snímky razítko data (= 41). 1 Zapněte fotoaparát. z Stiskněte tlačítko ON/OFF. z Zobrazí se obrazovka [Datum/čas]. 2 Nastavte datum a čas.
Před použitím Změna data a času Úpravu zobrazení data a času proveďte následujícím způsobem. 1 Vstupte do nabídek fotoaparátu. z Stiskněte tlačítko . 2 Vyberte [Datum/čas]. z Posunutím páčky zoomu vyberte kartu [3]. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte položku [Datum/čas] a potom stiskněte tlačítko . • Nastavení data/času jsou po vyjmutí baterie z fotoaparátu uchována po dobu přibližně tří týdnů pomocí vestavěné baterie pro datum/čas (záložní baterie).
Před použitím 3 Nastavte jazyk zobrazování. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte jazyk a stiskněte tlačítko . z Po nastavení jazyka zobrazování se obrazovka nastavení zavře. Statické snímky Filmy Seznámení s činností fotoaparátu Základní příručka Pomocí těchto pokynů zapnete fotoaparát, pořídíte statické snímky nebo filmy a prohlédnete si pořízené výsledky.
Před použitím 3 Určete kompozici snímku. Exponujte. z Chcete-li nastavit delší ohniskovou z Stiskněte tlačítko spouště až na doraz. z Během expozice přehrává fotoaparát zvuk vzdálenost a zvětšit fotografovaný objekt, posuňte páčku zoomu směrem k symbolu (teleobjektiv), chcete-li nastavit kratší ohniskovou vzdálenost, posuňte páčku zoomu směrem k symbolu (širokoúhlý objektiv).
Před použitím Prohlížení z Chcete-li aktivovat funkci Rolování Pořízené snímky nebo filmy lze následujícím způsobem prohlížet na monitoru. zobrazení, otáčejte rychle ovladačem <7>. V tomto režimu procházíte snímky otáčením ovladače <7>. z Chcete-li se vrátit do režimu zobrazení jednotlivých snímků, stiskněte tlačítko . 1 Přejděte do režimu přehrávání. z Stiskněte tlačítko <1>. z Zobrazí se poslední pořízený snímek. z Filmy jsou označeny ikonou [ ]. Chcete-li přehrávat filmy, pokračujte krokem 3.
Před použitím Použití dotykové obrazovky z Chcete-li zobrazit následující snímek, přejeďte v kroku 2 prstem po monitoru směrem doleva; chcete-li zobrazit předcházející snímek, přejeďte prstem směrem doprava. z Chcete-li přejít do režimu Rolování zobrazení, rychle a opakované přetáhněte prstem vlevo či vpravo. z Chcete-li se z režimu Rolování zobrazení vrátit do zobrazení jednotlivých snímků, dotkněte se snímku uprostřed obrazovky. z Vyberte film a dotykem položky [ ] spusťte přehrávání.
Pokročilá příručka Před použitím Základní příručka Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Další základní operace a více způsobů zábavy s fotoaparátem včetně volitelných funkcí pro fotografování a přehrávání Základy práce s fotoaparátem Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 Režim přehrávání Zapnutí/Vypnutí ................................................ 22 Funkce úspory energie (Automatické vypnutí) ...... 22 Tlačítko spouště ...........
Zapnutí/Vypnutí Režim fotografování z Stisknutím tlačítka ON/OFF zapnete fotoaparát a připravíte jej k fotografování. z Chcete-li fotoaparát vypnout, stiskněte tlačítko ON/OFF znovu. Režim přehrávání z Stisknutím tlačítka <1> zapnete fotoaparát a zobrazíte snímky. z Chcete-li fotoaparát vypnout, stiskněte tlačítko <1> znovu. • Chcete-li přepnout z režimu fotografování do režimu přehrávání, stiskněte tlačítko <1>.
Tlačítko spouště Abyste zajistili správné zaostření všech snímků, vždy nejprve namáčkněte tlačítko spouště do poloviny a po dokončení zaostřování stiskněte tlačítko zbývající část jeho chodu až na doraz pro expozici snímku. V této příručce jsou činnosti a možné stavy tlačítka spouště popisovány jako namáčknutí tlačítka spouště do poloviny a stisknutí tlačítka spouště až na doraz. 1 Namáčkněte tlačítko spouště do poloviny. (Lehce stiskněte tlačítko kvůli zaostření.
Nastavení úhlu a orientace monitoru Úhel a orientaci monitoru můžete upravit tak, aby odpovídaly scéně nebo způsobu fotografování. Před použitím z Po dokončení znovu snižte monitor sklopením ( ) a zasouvejte ho, až cvakne ( ). Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Sklopení monitoru směrem dolů Režim Auto / Režim Hybridní Auto z Stáhněte horní stranu obrazovky směrem dolů. z Monitor je možné sklopit až o 45°. Základní příručka • Když fotoaparát nepoužíváte, nechejte monitor zavřený.
Možnosti zobrazení v režimu fotografování Stisknutím tlačítka lze měnit zobrazované informace nebo informace skrýt. Podrobnosti o zobrazovaných informacích viz „Informace zobrazované na monitoru“ (= 213). Použití nabídky FUNC. Menu Pomocí nabídky FUNC. lze následovně nastavovat nejčastěji používané funkce pro fotografování. Položky a možnosti nabídky se liší v závislosti na režimu fotografování (= 218 – 220). 1 Zobrazte nabídku FUNC. z Stiskněte tlačítko .
4 Dokončete proces nastavení. z Stiskněte tlačítko . z Znovu se zobrazí obrazovka zobrazená před stisknutím tlačítka v kroku 1 a potom se zobrazí nastavená možnost. • Pokud jste omylem provedli nesprávné nastavení, můžete obnovit výchozí nastavení fotoaparátu (= 178). Používání dotykové obrazovky ke konfiguraci nastavení z Stisknutím tlačítka přejděte do Možnosti Položky nabídky nabídky FUNC. a poté přetáhněte nabídku nahoru či dolů (rolování) nebo dotykem vyberte některou položku nabídky.
Před použitím 3 Vyberte položku nabídky. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte položku nabídky. z V případě položek nabídky a možností, které nejsou zobrazeny, nejprve přepněte stisknutím tlačítka nebo obrazovku a potom vyberte stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> požadovanou položku nabídky. z Chcete-li se vrátit k předchozí obrazovce, stiskněte tlačítko . 4 Vyberte možnost. z Stisknutím tlačítek vyberte požadovanou možnost.
Klávesnice zobrazovaná na monitoru Pomocí klávesnice na obrazovce zadejte informace pro funkci identifikace tváře (= 44), připojení Wi-Fi (= 148) atd. Pamatujte si, že délka a typ informací, které lze zadat, se mění v závislosti na použité funkci. Počet dostupných znaků Zadání znaků z Dotykem na klávesnici zadejte příslušné znaky. z Délka zadávaných informací se liší v závislosti na použité funkci.
Indikátory Hodiny Indikátor na fotoaparátu (= 3) svítí nebo bliká v závislosti na stavu fotoaparátu.
Před použitím Základní příručka Režim Auto / Režim Hybridní Auto Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Praktický režim pro jednoduché fotografování s vyšší mírou kontroly nad výsledky Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 Režim přehrávání Fotografování s využitím fotoaparátem určených nastavení ........................................ 31 Fotografování (Režim Smart Auto)........................ 31 Fotografování v režimu Hybridní Auto ...
Před použitím Fotografování s využitím fotoaparátem určených nastavení Chcete-li používat plně automatický výběr optimálního nastavení pro specifické scény, jednoduše nechte určit fotoaparát fotografovaný objekt a snímací podmínky. Statické snímky 3 Určete kompozici snímku. z Chcete-li nastavit delší ohniskovou Sloupec zoomu Filmy Fotografování (Režim Smart Auto) 1 Zapněte fotoaparát.
Před použitím Záznam filmů Zahajte záznam. z Zobrazí-li se na monitoru zpráva [Vysunout blesk], vysuňte blesk posunutím přepínače . Při expozici snímku dojde k odpálení záblesku. Nechcete-li použít blesk, stiskněte jej prsty dolů směrem k tělu fotoaparátu. Exponujte. z Stiskněte tlačítko spouště až na doraz. z Během expozice přehrává fotoaparát zvuk závěrky a za nízké hladiny osvětlení dochází (pokud jste vysunuli blesk do pracovní polohy) k automatickému spuštění blesku.
Před použitím Statické snímky Filmy Fotografování v režimu Hybridní Auto Jednoduchým pořizováním statických snímků můžete vytvořit krátký film zachycující události v průběhu dne. Fotoaparát zaznamená před každým snímkem 2–4 s dlouhé klipy scén, které se později zkombinují v krátkém filmu. 1 Přejděte do režimu [ ]. z Postupem uvedeným v kroku 2 v části „Fotografování (Režim Smart Auto)“ (= 31) vyberte možnost [ ]. 2 Určete kompozici snímku.
Před použitím • Kvalita krátkého filmu je nastavena na [ ] a nelze ji měnit. • Fotoaparát nepřehrává zvuky při namáčknutí tlačítka spouště do poloviny ani při spuštění samospouště (= 170). • Krátké filmy jsou v následujících případech ukládány jako samostatné filmové soubory, a to i v případě, že byly zaznamenány v režimu [ ] ve stejný den. - Velikost souboru krátkého filmu dosáhne hodnoty přibližně 4 GB nebo celková doba nahrávání přibližně 13 min 20 s. - Krátký film je chráněný (= 123).
Před použitím Statické snímky Filmy Filmy Ikony scén • Při opakovaném dlouhodobějším pořizování filmů může dojít k zahřátí těla přístroje. Tento jev neznamená závadu. • Při pořizování filmů držte prsty mimo mikrofon. Blokování mikrofonu může znemožňovat záznam zvuku nebo může způsobovat utlumení zvuku. • Při pořizování filmů se vyvarujte dotyku jiných ovládacích prvků fotoaparátu než tlačítka filmu, protože hrozí riziko zaznamenání provozních zvuků fotoaparátu.
Před použitím • Barva pozadí ikon [ ], [ ], [ ], [ ] a [ ] je tmavě modrá a barva pozadí ikony [ ] je oranžová. • Při natáčení filmů se zobrazují pouze ikony Lidé, Ostatní objekty a Zblízka. • Při fotografování v režimu [ ] se zobrazují pouze ikony Lidé, Stíny na tvářích, Ostatní objekty a Zblízka. • Při použití samospouště se nezobrazují ikony Lidé (V pohybu), Úsměv, Spánek, Batolata (Úsměv), Batolata (Spánek), Děti a Ostatní objekty (V pohybu).
Před použitím Statické snímky Filmy Ikony stabilizace obrazu Stabilizace obrazu pro statické snímky při panorámování* (Panorámování) Stabilizace obrazu pro makrosnímky (Hybridní IS) Během záznamu filmu se zobrazuje ikona [ ] a použije se stabilizace obrazu pro nahrávání makrosnímku. Filmy Rámečky na monitoru Na základě snímacích podmínek je automaticky aplikována optimální stabilizace obrazu (Inteligentní IS). V režimech [ ] a [ ] se dále zobrazují následující ikony.
Běžně používané, praktické funkce Statické snímky Filmy Větší přiblížení objektů (Digitální zoom) Pokud jsou vzdálené objekty příliš daleko na to, aby je bylo možné dostatečně zvětšit pomocí optického zoomu, použijte digitální zoom pro jejich až cca 20násobné zvětšení. 1 Posuňte páčku zoomu směrem k symbolu . z Přidržte páčku, dokud se zoomování nezastaví. z Zoomování se zastaví po dosažení nejvyššího možného faktoru zoomu (před citelným zvýšením zrnitosti snímků), což je indikováno na obrazovce.
Před použitím Statické snímky Filmy Fotografování s využitím předvolených ohniskových vzdáleností (Skokový zoom) Při fotografování můžete využít předvolené ohniskové vzdálenosti 24, 28, 35, 50, 85, 100 a 120 mm (ekvivalent u 35mm filmu). Tato funkce je praktická v případech, kdy chcete použít konkrétní obrazové úhly představované těmito ohniskovými vzdálenostmi.
Před použitím Statické snímky z Jakmile spustíte samospoušť, kontrolka samospouště začne blikat a fotoaparát přehraje zvuk samospouště. z Dvě sekundy před expozicí snímku se blikání a frekvence zvuku zrychlí (pokud dojde ke spuštění blesku, svítí kontrolka trvale). z Chcete-li zrušit pořízení snímku se samospouští po zahájení odpočítávání, stiskněte tlačítko . z Chcete-li se vrátit k původnímu nastavení, vyberte v kroku 1 možnost [ ].
Před použitím Statické snímky Fotografování prostřednictvím dotyku obrazovky (Expozice dotykem) Pomocí této možnosti můžete namísto stisknutí tlačítka spouště exponovat jednoduchým dotykem prstu na obrazovce a jeho uvolněním. Fotoaparát automaticky zaostřuje na objekty a upravuje jas snímků. 1 Povolte funkci expozice dotykem. z Stiskněte tlačítko , na kartě [4] vyberte položku [Expoz. dotykem] a potom vyberte možnost [Zap] (= 26).
Před použitím • Jedním z následujících způsobů lze razítko data přidat při tisku i na snímky pořízené bez razítka data. Provedete-li však tento postup u snímků, které již razítko data obsahují, mohou se časové údaje vytisknout dvojitě.
• Snímky patřící do skupiny lze přehrávat jednotlivě (= 119) a oddělit ze skupiny (= 119). • Nastavení ochrany (= 123) u snímku patřícího do skupiny nastaví ochranu u všech snímků skupiny. • Seskupené snímky lze prohlížet jednotlivě pomocí funkcí Vyhledání snímku (= 116) a Chytrý výběr (= 122). V těchto případech se dočasně zruší seskupení snímků.
Před použitím Registrace informací pro funkci Identifikace tváře Pro účely identifikace tváří lze zaregistrovat informace až o 12 osobách (informace o tvářích, jména, data narození). 1 Otevřete obrazovku nastavení. z Stiskněte tlačítko , vyberte možnost [Nastavení identifikace tváří] na kartě [4], a potom stiskněte tlačítko (= 26). z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte položku [Přidání do reg.] a potom stiskněte tlačítko .
Před použitím z Chcete-li zaregistrovat datum narození, vyberte na obrazovce [Úprava profilu] možnost [Narozeniny] (stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7>) a potom stiskněte tlačítko . z Stisknutím tlačítek vyberte požadovanou možnost. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> zadejte hodnoty data. z Po dokončení nastavování stiskněte tlačítko . 4 Uložte nastavení.
Před použitím Fotografování Pokud předem zaregistrujete osobu, fotoaparát při fotografování upřednostní tuto osobu jako hlavní objekt a optimalizuje zaostření, nastavení expozice a barevné podání pro tuto osobu. z Pokud namíříte fotoaparát na objekt, zobrazí se v případě rozpoznání osoby jména až tří zaregistrovaných osob. z Exponujte. z Zobrazená jména se zaznamenají ve snímcích. Pokud se v případě rozpoznání osob nezobrazí jejich jména, přesto budou tato jména (až 5 osob) zaznamenána do snímku.
Před použitím Kontrola a úprava zaregistrovaných informací 1 Zobrazte obrazovku [Kon./ úprav. inf.]. z Podle pokynů v kroku 1 v části „Registrace informací pro funkci Identifikace tváře“ (= 44) vyberte možnost [Kon./úprav. inf.] a stiskněte tlačítko . 2 Vyberte osobu, jejíž údaje si přejete zkontrolovat nebo upravit. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte osobu, jejíž údaje si přejete zkontrolovat nebo upravit, a potom stiskněte tlačítko .
Před použitím 2 Vyberte jméno osoby, které chcete přepsat. 4 Zaregistrujte informace pro identifikaci tváře. z Stisknutím tlačítek z Postupem uvedeným v kroku 2 v části nebo otočením ovladače <7> vyberte osobu, jejíž informace o tváři chcete přepsat, a potom stiskněte tlačítko . z Je-li již zaregistrovaných pět položek informace o tváři, zobrazí se zpráva. Vyberte možnost [OK] (stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7>) a potom stiskněte tlačítko .
Vymazání registrovaných informací Informace zaregistrované pro identifikaci tváře (informace o tvářích, jména, data narození) lze vymazat. Jména zaznamenaná v dříve pořízených snímcích však nejsou vymazána. 1 Zobrazte obrazovku [Vymazání info.]. z Postupem uvedeným v kroku 1 v části Funkce pro uživatelské nastavení snímků Statické snímky Změna poměru stran Fotoaparát umožňuje následovně měnit poměr stran (poměr šířky k výšce) obrazu snímků.
Před použitím Statické snímky Změna rozlišení (velikosti) snímků Následujícím způsobem lze vybírat z 4 úrovní rozlišení snímku. Informace o počtech snímků, které lze uložit na paměťovou kartu při různých nastaveních rozlišení, viz „Počet snímků 3:2, které lze uložit na paměťovou kartu“ (= 229). z Stiskněte tlačítko , v nabídce vyberte položku [ ] a potom vyberte požadovanou možnost (=25). z Zobrazí se nastavená možnost.
Před použitím Statické snímky • Korekce červených očí může být mylně aplikována na jiné oblasti než oči (například pokud fotoaparát mylně považuje červený make up za červené oční zornice). • Kompenzovat lze rovněž existující snímky (= 135). • Obrazovku v kroku 2 lze při vysunutém blesku zobrazit rovněž stisknutím tlačítka a následným okamžitým stisknutím tlačítka . • Obrazovku v kroku 2 lze zobrazit rovněž stisknutím a přidržením tlačítka na dobu minimálně jedné sekundy.
Filmy Změna kvality filmů K dispozici jsou 3 nastavení kvality snímku. Informace o maximálních délkách filmu, které lze uložit na paměťovou kartu při různých nastaveních kvality snímku, viz „Doba nahrávání na paměťovou kartu“ (= 229). z Stiskněte tlačítko , v nabídce ] a potom vyberte vyberte položku [ požadovanou možnost (= 25). z Chcete-li se vrátit k původnímu nastavení, opakujte postup, ale vyberte ].
Před použitím Statické snímky Zvětšení zaostřovaného místa Chcete-li zvětšit oblast snímku v rámečku AF a zkontrolovat zaostření, namáčkněte tlačítko spouště do poloviny. 1 Proveďte konfiguraci nastavení. z Stiskněte tlačítko , vyberte položku [Zoom bodu AF] na kartě [4] a potom vyberte možnost [Zap] (= 26). Statické snímky Kontrola zavřených očí Základní příručka Pokud fotoaparát rozpozná, že má fotografovaná osoba zavřené oči, zobrazí se ikona [ ]. 1 Proveďte konfiguraci nastavení.
Uživatelské přizpůsobení činnosti fotoaparátu Funkce pro fotografování na kartě [4] nabídky MENU lze následovně přizpůsobovat vlastním požadavkům. Pokyny k funkcím nabídky viz „Použití nabídek“ (= 26). Statické snímky Deaktivace pomocného světla AF Světlo, které se za normálních okolností rozsvítí při namáčknutí tlačítka spouště do poloviny v podmínkách nízké hladiny osvětlení jako pomůcka pro správné zaostření, lze deaktivovat.
Před použitím Statické snímky Změna způsobu zobrazení snímku po jeho pořízení Změna obrazovky zobrazené po pořízení snímků Mění způsob zobrazení snímků po expozici. Pokročilá příručka 1 Nastavte položku [Doba zobraz.] Lze zvolit dobu zobrazení snímků ihned po expozici a zobrazované informace. na [2 s], [4 s] nebo [8 s], resp. na [Přidržet] (= 55). Změna doby zobrazení snímku po jeho pořízení 2 Proveďte konfiguraci nastavení.
Před použitím Základní příručka Další režimy fotografování Pokročilá příručka Efektivní fotografování různých scén a pořizování snímků vylepšených pomocí jedinečných obrazových efektů a speciálních funkcí Základy práce s fotoaparátem Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 Režim přehrávání Zábava s různými variantami snímků z každého snímku (Kreativní snímek) ............................. 57 Specifické scény ........................................
Před použitím Statické snímky Zábava s různými variantami snímků z každého snímku (Kreativní snímek) Fotoaparát určí fotografovaný objekt a snímací podmínky a následně automaticky aplikuje speciální efekty a změní kompozici snímku pro zdůraznění objektu. Při expozice každého snímku je zaznamenáno šest statických snímků. Můžete pořídit více statických snímků s efekty za pomoci fotoaparátem určených nastavení.
Před použitím Specifické scény Statické snímky Tento režim umožňuje volbu motivového programu odpovídajícího fotografované scéně a fotoaparát automaticky zkonfiguruje nastavení pro dosažení optimálních výsledných snímků. Fotografování večerních scén bez použití stativu (Noční scéna z ruky) z Režim pořizuje překrásné snímky 1 Přejděte do režimu [K]. z Nastavte volič režimů na hodnotu [K] a stiskněte tlačítko . 2 Vyberte režim fotografování. z Otáčením kroužku < > vyberte režim fotografování.
Před použitím Statické snímky Statické snímky Filmy tFotografování ohňostrojů (Ohňostroj) z Umožňuje pořizovat živé snímky ohňostrojů. Fotografování s rozsahem zaostření pro snímky pod vodou Je-li zaostřování v režimu [S] (= 58) s rozsahem zaostření [ ] obtížné, můžete použít rozsah zaostření navržený pro fotografování pod vodou a docílit tak optimální kvality snímků pořízených pod vodou. 1 Proveďte konfiguraci nastavení. • Objekty se v režimu [ ] jeví v porovnání s ostatními režimy větší.
Před použitím Statické snímky Rozsah zaostření Makro pod vodou 8 Rychlý Popis Díky digitálního zoomu ještě více zvětšíte záběry podmořského života pořízené zblízka. Při fotografování vzdálenějších objektů pod vodou již nepromeškáte žádné neočekávané příležitosti k fotografování. Obzvláště účinné při pohybujících se objektech. Podrobnosti o zaostřovacích vzdálenostech u výše uvedených rozsahů zaostření viz „Rozsah zaostřitelných vzdáleností“ (= 230).
Před použitím Obrazové efekty (Kreativní filtry) Statické snímky z Snímky s živými barvami. 1 Přejděte do režimu [ ]. z Nastavte volič režimů na hodnotu [ Filmy Pořizování snímků s živými barvami (Extra živé) Tento režim umožňuje přidávat k pořizovaným snímkům různé efekty. Režim Auto / Režim Hybridní Auto a stiskněte tlačítko . Statické snímky z Otáčením kroužku < > vyberte režim fotografování.
Před použitím Statické snímky Pořizování snímků vysoce kontrastních scén (Velký dynamický rozsah) z Po výběru režimu [ otočením kroužku < Fotoaparát pořídí při každém stisknutí spouště tři po sobě jdoucí snímky s různým nastavením jasu a poté vybere a sloučí oblasti s nejlepším jasem do jediného snímku. Tato metoda umožňuje potlačit ztrátu kresby ve světlech a stínech snímků, ke které běžně dochází u vysoce kontrastních scén. 1 Vyberte položku [ ].
Před použitím Statické snímky Filmy Pořizování snímků s vybledlými barvami (Nostalgie) Tento efekt zeslabuje barvy a propůjčuje snímku vybledlý vzhled starých fotografií. K dispozici je pět úrovní efektu. 1 Vyberte položku [ ]. z Podle pokynů v krocích 1 – 2 v části „Obrazové efekty“ (Kreativní filtry) (= 61) vyberte položku [ ]. 2 Vyberte úroveň efektu. z Otočením kroužku < > vyberte požadovanou úroveň efektu. z Zobrazí se náhled vzhledu snímku s aplikovaným efektem. 3 Exponujte.
Před použitím Statické snímky Filmy 3 U filmů vyberte rychlost Pořizování snímků se vzhledem zmenšených modelů (Efekt miniatury) přehrávání filmu. z Otáčením kroužku < 4 Vraťte se na obrazovku fotografování a exponujte. z Stisknutím tlačítka se vraťte na obrazovku fotografování a potom exponujte. 1 Vyberte položku [ ]. z Podle pokynů v krocích 1 – 2 v části „Obrazové efekty“ (Kreativní filtry) (= 61) vyberte položku [ ].
Před použitím Statické snímky Fotografování s efektem levného fotoaparátu (Levný fotoaparát) Tento efekt vytváří za pomoci vinětace (tmavé a rozmazané okraje snímků) a změny celkového barevného podání snímky připomínající snímky z levných fotoaparátů. 1 Vyberte položku [ ]. z Podle pokynů v krocích 1 – 2 v části „Obrazové efekty“ (Kreativní filtry) (= 61) vyberte položku [ ]. 2 Vyberte barevný tón. z Otočením kroužku < > vyberte požadovaný barevný tón.
Před použitím Statické snímky Fotografování se změkčujícím efektem Pomocí této funkce můžete pořizovat snímky tak, jako by byl na fotoaparátu nasazen filtr se změkčujícím efektem. Úroveň efektu lze nastavit požadovaným způsobem. 1 Vyberte položku [ ]. Statické snímky Monochromatické snímky Režim umožňující pořizovat černobílé, sépiové nebo modrobílé snímky. 1 Vyberte položku [ ]. z Podle pokynů v krocích 1 – 2 v části „Obrazové efekty“ (Kreativní filtry) (= 61) vyberte položku [ ].
Před použitím Speciální režimy pro jiné účely Statické snímky Automatické fotografování po detekci tváře (Chytrá expozice) Automatické fotografování po detekci úsměvu Fotoaparát automaticky pořídí snímek při každé detekci úsměvu, aniž by bylo nutné stisknout tlačítka spouště. 1 Vyberte položku [ ]. z Podle pokynů v krocích 1 – 2 v části „Specifické scény“ (= 58) vyberte položku [ ] a potom stiskněte tlačítko
.
Před použitím Statické snímky Použití samospouště mrknutím Namiřte fotoaparát na fotografovanou osobu a stiskněte tlačítko spouště až na doraz. Fotoaparát pořídí snímek přibližně dvě sekundy poté, co detekuje mrknutí fotografované osoby. 1 Vyberte položku [ ]. z Podle pokynů v krocích 1 – 2 v části „Specifické scény“ (= 58) vyberte položku [ ] a potom stiskněte tlačítko
. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte položku [ ] a potom stiskněte tlačítko .
Před použitím Statické snímky Použití samospouště s detekcí tváře Fotoaparát pořídí snímek přibližně dvě sekundy poté, co rozpozná tvář další osoby vstupující do záběru (například fotografa) (= 92). Tato funkce je užitečná v případech, kdy chcete být přítomni na skupinových a podobných snímcích. 1 Vyberte položku [ ]. z Podle pokynů v krocích 1 – 2 v části „Specifické scény“ (= 58) vyberte položku [ ] a potom stiskněte tlačítko
.
Fotografování hvězdné oblohy (Hvězda) Statické snímky Fotografování osob pod hvězdnou oblohou (Hvězdný portrét) Fotografujte nádherné snímky lidí pod hvězdnou oblohou. Po prvním použití blesku při fotografování osoby fotoaparát provede dvě expozice bez blesku. Tři snímky jsou zkombinovány do jednoho a zpracovány tak, aby byly hvězdy výraznější. Podrobnosti o pracovním rozsahu blesku viz „Pracovní rozsah blesku“ (= 229). 1 Vyberte položku [ ]. 4 Exponujte. z Namáčkněte tlačítko závěrky.
Před použitím • Upozorňujeme, že snímky nemusí mít očekávaný vzhled, pokud jsou objekty osvětleny rovněž pouličním osvětlením nebo jinými světelnými zdroji. • Další snímky lze pořídit až po určité prodlevě, protože fotoaparát zpracovává aktuálně pořízené snímky. • Pokud chcete zvýraznit jasnější hvězdy a zvýšit kontrast oblohy se spoustou malých hvězdiček, zvolte nabídku MENU > [4] karta > [Zvýraz. hvězd] > [Změkčené].
Před použitím Statické snímky Fotografování hvězdných stop (Stopy hvězd) Pruhy vytvořené pohybem hvězd napříč oblohou se zaznamenávají v jediném snímku. Jakmile stanovíte rychlost závěrky a počet snímků, fotoaparát plynule exponuje. Každá fotografická sekvence může trvat až cca dvě hodiny. Před zahájením fotografování zkontrolujte stav baterie. 1 Vyberte položku [ ]. z Podle pokynů v krocích 1 – 2 v části „Specifické scény“ (= 58) vyberte položku [ ] a potom stiskněte tlačítko
.
Filmy Natáčení filmů pohybu hvězd (Časosběrný film o hvězdách) Během zadaného období jsou v zadaném intervalu průběžně zaznamenávány statické snímky, jejichž kombinací vznikne film. Během přehrávání se hvězdy pohybují rychle, takže si můžete prohlédnout jejich pohyb během krátkého okamžiku. Před zahájením fotografování si také můžete vybrat efekty filmu a snímkovou frekvenci. Jednotlivé fotografické relace mohou trvat až cca dvě hodiny, přičemž fotoaparát pořídí mnoho snímků.
Před použitím Statické snímky Interval fotografování, rychlost přehrávání a odhadovaná doba přehrávání (u hodinových filmů) Interval mezi snímky 15 s 15 s 30 s 30 s Rychlost snímání Doba přehrávání 16 s 8s 8s 4s 1 min 4s 1 min 2s • Dojde-li ve fotoaparátu baterie nebo na paměťové kartě dojde volné místo, fotografování se zastaví a uloží se film ze snímků pořízených až do okamžiku vybití baterie. • Optický zoom je nastaven na nejkratší ohniskovou vzdálenost a jeho nastavení nelze změnit.
Před použitím Filmy Pořizování různých druhů filmů Filmy Natáčení filmů v režimu [E] 1 Přejděte do režimu [E]. z Nastavte volič režimů do polohy [E]. z V horní a spodní části monitoru se zobrazují černé pruhy a objekt je lehce zvětšený. Černé pruhy označují oblasti obrazového pole, které nebudou zaznamenány. 2 Zkonfigurujte nastavení tak, aby vyhovovalo filmu (= 210 – 225). 3 Zahajte záznam. z Stiskněte tlačítko filmu. z Chcete-li ukončit záznam filmu, stiskněte znovu tlačítko filmu.
Před použitím Filmy Natáčení filmů iFrame Natáčení filmů, které lze upravovat pomocí softwaru nebo zařízení kompatibilních s formátem iFrame. Prostřednictvím softwaru (= 194) můžete snadno upravovat, ukládat a spravovat vaše filmy iFrame. 1 Vyberte položku [ ]. z Nastavte volič režimů do polohy . z Stiskněte tlačítko , v nabídce vyberte položku [E] a potom vyberte položku [ ] (= 25). z V horní a spodní části monitoru se zobrazují černé pruhy a objekt je lehce zvětšený.
Před použitím Základní příručka Režim P Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Náročnější snímky ve vámi zvoleném stylu Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 • Pokyny v této kapitole se vztahují na fotoaparát s voličem režimů nastaveným do polohy [G].
Statické snímky Filmy Fotografování v režimu programové automatiky (režim [P]) Mnoho funkcí fotoaparátu lze uživatelsky přizpůsobit tak, aby vyhovovaly vašemu fotografickému stylu. 1 Přejděte do režimu [G]. z Nastavte volič režimů do polohy [G]. 2 Upravte nastavení požadovaným způsobem (= 78 – 100) a potom exponujte. • Pokud není při namáčknutí tlačítka spouště do poloviny možné dosáhnout adekvátní expozice, zobrazí se hodnoty rychlosti závěrky a clony oranžově.
Před použitím Blokování jasu snímku / Expozice (Blokování AE) Před fotografováním můžete zablokovat expozici nebo samostatně nastavit expozici a zaostření. Statické snímky Změna režimu měření expozice Režim měření expozice (způsob měření jasu) lze následujícím způsobem nastavit tak, aby odpovídal snímacím podmínkám. z Stiskněte tlačítko , v nabídce 1 Zablokujte expozici. vyberte položku [ ] a potom vyberte požadovanou možnost (= 25). z Zobrazí se nastavená možnost.
Před použitím Statické snímky Propojení rámečku bodu bodového AE s rámečkem AF Statické snímky Změna citlivosti ISO 1 Nastavte režim měření z Stisknutím tlačítka
nebo otočením expozice [ ]. Základy práce s fotoaparátem Automaticky nastavuje citlivost ISO v závislosti na režimu fotografování a snímacích podmínkách. Pro fotografování venku za dobrého počasí. Nízká Pro fotografování při zatažené obloze nebo za soumraku. Režim P Vysoká Pro fotografování nočních scén nebo tmavých interiérů.
Před použitím Statické snímky Úprava automatického nastavení citlivosti ISO Je-li fotoaparát nastaven do režimu [AUTO], lze zvolit maximální citlivost ISO v rozmezí [400] – [12800] a hodnotu citlivosti ve třech rozsazích. 1 Otevřete obrazovku nastavení. z Stiskněte tlačítko , vyberte položku [Automat. nastav. citl. ISO] na kartě [4], a potom stiskněte tlačítko (= 26).
Před použitím Statické snímky Bracketing expozice (Fotografování v režimu AEB) V tomto režimu pořídí fotoaparát tři snímky, u kterých automaticky upraví expozici (v pořadí standardní expozice, podexpozice a přeexpozice). Míru podexpozice a přeexpozice (ve vztahu ke standardní expozici) lze nastavit v rozmezí –2 až +2 EV, v krocích po 1/3 EV. 1 Vyberte položku [ ]. z Stiskněte tlačítko , v nabídce vyberte položku [ ] a potom vyberte položku [ ] (= 25).
Před použitím Možnosti Dostupná citlivost ISO (= 80) Podrobnosti – Automatické nastavení zamezující ztrátě kresby ve světlech Snižuje jas světlých částí obrazu o cca ]. 200 % v porovnání s úrovní jasu [ Snižuje jas světlých částí obrazu o cca 400% ].
Před použitím Barvy snímku Statické snímky Statické snímky Filmy Filmy Uživatelské vyvážení bílé Úpravou vyvážení bílé (WB) můžete dosáhnout přirozenějších barev fotografované scény na snímku. Chcete-li dosáhnout přirozeného vzhledu barev při fotografování pod aktuálním osvětlením, nastavte vyvážení bílé tak, aby přesně odpovídalo světelnému zdroji použitému při fotografování. Vyvážení bílé barvy nastavte pod stejným zdrojem světla, jaký se použije k osvětlení fotografované scény.
Před použitím Statické snímky Filmy Ruční korekce vyvážení bílé Vyvážení bílé lze ručně korigovat. Toto nastavení může mít stejný účinek jako použití komerčně dostupných barevných konverzních nebo korekčních filtrů. 1 Proveďte konfiguraci nastavení. z Postupem uvedeným v krocích v části „Úprava vyvážení bílé“ (= 84) vyberte možnost vyvážení bílé. z Otáčením kroužku < > upravte nastavení korekce pro hodnoty B a A. z Jakmile dokončíte nastavení, zobrazí se ikona [ ]. 2 Zkonfigurujte pokročilá nastavení.
Před použitím Statické snímky – Mé barvy Vyp Živé Neutrální Zvýrazní kontrast a nasycení barev a vyvolá dojem vyšší ostrosti snímků. Snižuje kontrast a sytost barev pro dosažení tlumených snímků. Sépie Vytváří sépiově tónované snímky. Černobíle Vytváří černobílé snímky. Pozitivní film Kombinuje efekty Živá modrá, Živá zelená a Živá červená a vytváří intenzivní a současně přirozeně vypadající barvy obdobné snímkům na pozitivním filmu. Světl. tón pleti Zesvětluje tóny pleti.
Před použitím Rozsah zaostření a zaostřování Statické snímky Filmy Fotografování v režimu ručního zaostřování Statické snímky Pořizování snímků zblízka (Makro) Chcete-li omezit zaostřování na blízké objekty, nastavte fotoaparát do režimu [e]. Podrobnosti o rozsahu zaostření viz „Rozsah zaostřitelných vzdáleností“ (= 230). Pokud není možné zaostřit v režimu automatického zaostřování, zkuste ruční zaostřování.
Před použitím 3 Jemně doostřete. z Namáčkněte tlačítko spouště do poloviny pro jemné zaostření (Bezpečný MF). z Chcete-li zrušit ruční zaostřování, stiskněte tlačítko . • Při použití ručního zaostřování se nastaví režim rámečku AF (= 90) na [Jednobodový] a velikost rámečku AF (= 91) na [Normální] a tato nastavení nelze změnit.
Před použitím Statické snímky • Nelze použít v režimu Servo AF (= 92). Bracketing zaostřování (BKT zaostření) • Obecnou vzdálenost pro zaostření také můžete upravit otočením ovladače <7> po otočení kroužku < > v kroku 3. • Při podržení tlačítka spouště namáčknutého do poloviny také můžete aktivovat funkce Blok. AE (= 79) a Blokování zaostření (= 90).
Před použitím Statické snímky • Chcete-li zobrazit obrazovku v kroku 2, můžete se dotknout položky [ ] na ] na obrazovce ručního obrazovce v kroku 1, nebo se dotkněte položky [ zaostřování (= 87). • Toto nastavení můžete také nakonfigurovat zadáním hodnoty dotykem nebo přetažením sloupce na obrazovce v kroku 2 a následným dotykem položky ].
Před použitím Statické snímky Posouvání a změna velikosti rámečků AF (Jednobodový) Pokud chcete změnit pozici nebo velikost rámečku AF, nastavte rámeček AF do režimu [Jednobodový]. 1 Posuňte rámeček AF. z Dotkněte se obrazovky. V místě dotyku (AF dotykem) se zobrazí oranžově zbarvený rámeček AF. z Rámeček AF můžete posunout otočením ovladače <7>. Stisknutím tlačítek pak jemně doladíte jeho polohu. z Chcete-li vrátit rámeček AF do původní středové pozice, stiskněte tlačítko .
Před použitím Statické snímky Filmy Tvář + AiAF • Slouží k rozpoznání tváří osob a následnému zaostření a nastavení expozice (pouze poměrové měření) a vyvážení bílé ([ ]). • Po namíření fotoaparátu na objekt se kolem tváře osoby, kterou fotoaparát vybere jako hlavní objekt, zobrazí bílý rámeček a kolem ostatních rozpoznaných tváří se zobrazí až dva šedé rámečky. • Pokud fotoaparát rozpozná pohyb, rámečky v určitém rozmezí sledují pohybující se objekty.
Před použitím Statické snímky Změna režimu zaostřování Výchozí nastavení fotoaparátu, ve kterém přístroj trvale zaostřuje na fotografovaný objekt i v době, kdy není stisknuté tlačítko spouště, lze změnit. Namísto tohoto nastavení lze omezit zaostřování fotoaparátu na okamžik namáčknutí tlačítka spouště do poloviny. z Stiskněte tlačítko , na kartě [4] vyberte položku [Souvislý AF] a potom vyberte možnost [Vyp] (= 26).
Před použitím 4 Exponujte. 3 Exponujte. z Namáčkněte tlačítko spouště do z Namáčkněte tlačítko spouště do poloviny. poloviny. Po dokončení zaostřování se rámeček [ ] změní na [ ]. z Exponujte stisknutím tlačítka spouště až na doraz. Po dokončení zaostřování se rámeček [ ] změní na zelený [ ]. z Exponujte stisknutím tlačítka spouště až na doraz. • Je-li položka [Identif.
Před použitím Statické snímky Filmy Fotografování s funkcí blokování AF Zaostření lze zablokovat. Jakmile zablokujete zaostření, zaostřená vzdálenost se nezmění ani po uvolnění tlačítka spouště. 1 Zablokujte zaostření. z Přidržte tlačítko spouště namáčknuté do poloviny a stiskněte tlačítko . z Zaostření se zablokuje a na monitoru se zobrazí ikona [f] a indikátor MF. z Chcete-li zrušit blokování zaostření, uvolněte tlačítko spouště a znovu stiskněte tlačítko .
Před použitím Blesk [Z] Pomalá synchronizace Statické snímky Změna nastavení režimu blesku Režim blesku můžete změnit tak, aby odpovídal snímané scéně. Podrobnosti o pracovním rozsahu blesku viz „Pracovní rozsah blesku“ (= 229). 1 Vysuňte blesk. z Posuňte přepínač . 2 Proveďte konfiguraci nastavení. z Stiskněte tlačítko , vyberte režim blesku (stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7>), a potom stiskněte tlačítko . z Zobrazí se nastavená možnost.
Před použitím Statické snímky Nastavení kompenzace zábleskové expozice Stejně jako v případě kompenzace expozice (= 78) můžete upravit zábleskovou expozici v rozmezí –2 až +2 EV, v krocích po 1/3 EV. Statické snímky Fotografování s funkcí blokování expozice s bleskem Podobně jako při blokování trvalé expozice pomocí funkce blokování AE (=79) můžete zablokovat zábleskovou expozici pomocí funkce blokování FE.
Před použitím Statické snímky \ Změna časování blesku Tato funkce umožňuje změnit synchronizaci blesku a závěrky. 1 Otevřete obrazovku nastavení. z Stiskněte tlačítko , vyberte položku [Řízení blesku] na kartě [4] a stiskněte tlačítko (= 26). 2 Proveďte konfiguraci nastavení. z Vyberte položku [Synchr. závěrky] a potom vyberte požadovanou možnost (= 27). 1. lamely 2. lamely K odpálení záblesku dojde ihned po otevření závěrky. K odpálení záblesku dojde bezprostředně před zavřením závěrky.
• Pro přenos snímků ve formátu RAW (resp. snímků zaznamenaných společně ve formátech RAW a JPEG) vždy používejte určený software (= 194). • Digitální zoom (= 38), razítko data (= 41) a korekce červených očí (= 50) jsou v režimech [ ] a [ ] nastavené na [Vyp]. Rovněž nelze provádět konfiguraci úrovně potlačení šumu (= 81), funkce i-Contrast (= 82) a funkce Mé barvy (= 85). • Soubory JPEG jsou označeny příponou .JPG, soubory RAW jsou označeny příponou .CR2.
Před použitím Trvale zap. Při fotogr.* Vyp Na základě snímacích podmínek je automaticky aplikována optimální stabilizace obrazu (Inteligentní IS) (= 37). Stabilizace obrazu je aktivní pouze v okamžiku fotografování. Deaktivuje stabilizaci obrazu. * Při pořizování filmů se nastavení změní na [Trvale zap.]. • Pokud není stabilizace obrazu schopna potlačit účinky chvění fotoaparátu, nasaďte fotoaparát na stativ nebo učiňte jiná opatření pro jeho stabilizaci.
Před použitím Základní příručka Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 Režimy umožňující pořizovat promyšlenější, sofistikovanější snímky a přizpůsobovat chování fotoaparátu vlastnímu fotografickému stylu uživatele Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 • Pokyny v této kapitole se vztahují na fotoaparát nastavený do odpovídajících režimů.
Před použitím Statické snímky Nastavení rychlosti závěrky (režim [Tv]) V tomto režimu můžete následujícím způsobem zvolit požadovanou rychlost závěrky. Fotoaparát automaticky nastaví clonové číslo pro dosažení správné expozice. Podrobnosti o dostupných rychlostech závěrky viz „Rychlost závěrky“ (= 230). 1 Přejděte do režimu [M]. z Nastavte volič režimů do polohy [M]. 2 Nastavte rychlost závěrky. z Otočením kroužku < závěrky.
Před použitím Statické snímky Nastavení clonového čísla (režim [Av]) V tomto režimu můžete následujícím způsobem zvolit požadované clonové číslo. Fotoaparát automaticky nastaví rychlost závěrky pro dosažení správné expozice. Podrobnosti o dostupných clonových číslech viz „Clona“ (= 230). 1 Přejděte do režimu [B].
Před použitím Statické snímky • Pokud po nastavení rychlosti závěrky nebo clonového čísla použijete zoom nebo změníte kompozici snímku, může se úroveň expozice změnit. • V závislosti na nastavené rychlosti závěrky nebo clonovém čísle se může změnit jas obrazu na monitoru. Pokud je však vysunutý blesk a nastavený režim [h], jas obrazu na monitoru se nezmění.
• Nastavení výkonu blesku lze provést rovněž zobrazením nabídky MENU (= 26) a výběrem karty [4] a možnosti > [Řízení blesku] > [Výkon blesku]. • Výkon blesku můžete nastavit také v režimu [M] nebo [B] zobrazením nabídky MENU (= 26) a výběrem karty [4] a možnosti > [Řízení blesku] > [Režim blesku] > [Ruční]. • Obrazovku nabídky MENU [Nastavení vestavěného blesku] lze zobrazit rovněž následujícím způsobem (s výjimkou v případě nasazení externích blesků).
Před použitím 2 Proveďte konfiguraci nastavení. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte kroužek nebo ovladač k přiřazení. z Pokud chcete přiřadit funkce ke kroužku nebo voliči, stiskněte tlačítko , na zobrazeném monitoru vyberte kroužek nebo volič (stiskněte tlačítko nebo otočte ovladač <7>) a stisknutím tlačítek vyberte funkci.
Před použitím Statické snímky Filmy Přizpůsobení zobrazených informací Umožňuje nastavit čísla uživatelských zobrazení (= 25) a informace zobrazované v jednotlivých režimech zobrazení při stisknutí tlačítka na obrazovce režimu fotografování. 1 Otevřete obrazovku nastavení. • Namáčknete-li tlačítko spouště do poloviny a vrátíte-li se na obrazovku fotografování z obrazovky nastavení uživatelského zobrazení, provedená nastavení se neuloží.
Před použitím Přizpůsobení nabídky FUNC. (Rozvržení nabídky FUNC.) 3 Proveďte konfiguraci nastavení. z Stiskněte tlačítko , vyberte Zobrazení položek nabídky FUNC. lze upravit. Funkce, které se zobrazují v této nabídce, budou k dispozici na kartě [4] na obrazovce nabídky. Statické snímky možnost [OK] (stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7>) a potom stiskněte tlačítko . Filmy Výběr položek, které budou zahrnuty v nabídce 1 Otevřete obrazovku nastavení.
Před použitím Statické snímky Uložení nastavení fotoaparátu Často používané režimy a přizpůsobené funkce pro fotografování si můžete uložit pro pozdější opakované použití. Chcete-li později zobrazit uložená nastavení, jednoduše otočte voličem režimů do polohy [ ] nebo [ ]. Tímto způsobem lze uchovat rovněž nastavení, která jsou obvykle vymazána přepnutím režimu fotografování nebo vypnutím fotoaparátu (například nastavení samospouště).
Před použitím 2 Proveďte konfiguraci nastavení. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte položku [Vybr. polož.] a potom stiskněte tlačítko . z Vyberte maximálně pět položek nabídky, které chcete uložit (stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7>) a potom stiskněte tlačítko . z Zobrazí se ikona [ ]. z Chcete-li zrušit ukládání, stiskněte tlačítko . Ikona [ ] se poté nadále nezobrazuje. z Stiskněte tlačítko . 3 Podle potřeby změňte seřazení položek nabídky.
Před použitím Základní příručka Režim přehrávání Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Zábavné prohlížení, procházení a úpravy snímků mnoha různými způsoby Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování • Stisknutím tlačítka <1> přejdete do režimu přehrávání a připravíte fotoaparát na tyto operace. • Snímky, které byly přejmenovány nebo upraveny pomocí počítače, resp. snímky z jiných fotoaparátů nemusí být možné přehrát nebo upravit.
Před použitím Statické snímky Filmy z Filmy jsou označeny ikonou [ ]. Chcete-li přehrávat filmy, pokračujte krokem 3. Prohlížení Pořízené snímky nebo filmy lze následujícím způsobem prohlížet na monitoru. z Stiskněte tlačítko <1>. z Zobrazí se poslední pořízený snímek. 3 Přehrávejte filmy. z Přehrávání spustíte stisknutím tlačítka zobrazte ovládací panel pro přehrávání filmů, vyberte položku [ ] (stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7>), a potom znovu stiskněte tlačítko .
Před použitím • Chcete-li přepnout z režimu přehrávání do režimu fotografování, namáčkněte tlačítko spouště do poloviny. • Chcete-li vypnout funkci Rolování zobrazení, vyberte možnost MENU (= 26) > karta [1] > [Rolování zobr.] > [Vyp]. • Pokud upřednostňujete při aktivaci režimu přehrávání zobrazení posledního pořízeného snímku, vyberte možnost MENU (= 26) > karta [1] > [Obnovit] > [Posl. sn.].
Před použitím Statické snímky Filmy Přepínání režimů zobrazení Stručné informace Podrobné informace Statické snímky Histogram RGB, zobrazení údajů GPS Filmy Varovná indikace přeexpozice (přeexponovaná místa) V režimu zobrazení podrobných informací bliká na monitoru indikace míst se ztrátou kresby ve světlech (= 114). Statické snímky Filmy Histogram Vysoká Nízká Tmavé Světlé Filmy Histogram RGB, zobrazení údajů GPS Stisknutím tlačítka lze měnit zobrazované informace nebo informace skrýt.
Před použitím Filmy Prohlížení filmů vytvořených při pořizování statických snímků (krátký film) Krátké filmy zaznamenané automaticky v režimu [ ] (= 33) v den pořízení statických snímků lze přehrávat následovně. 1 Vyberte snímek. z Vyberte statický snímek označený ikonou [ ] a stiskněte tlačítko . Prohlížení podle data Základní příručka Krátké filmy lze prohlížet podle data. Pokročilá příručka 1 Vyberte film. z Stiskněte tlačítko , vyberte položku [Seznam/přehr. kr.
Před použitím Procházení a filtrování snímků Statické snímky Použití dotykové obrazovky Procházení snímků ve formě indexu od zobrazení jednotlivých snímků k zobrazení indexu. z Chcete-li zobrazit více miniatur na obrazovce, opětovně stáhněte prsty k sobě. z Přetažením obrazovky směrem nahoru nebo dolů posunete zobrazené snímky. Zobrazení více snímků ve formě indexu umožňuje rychlé vyhledání požadovaného snímku. 1 Zobrazte snímky v podobě indexu.
Před použitím Filtrování zobrazení podle [ ], [ ], [ ] a [ ] 1 Vyberte první podmínku pro zobrazení snímků nebo navigaci. z V režimu zobrazení jednotlivých snímků stiskněte tlačítko < > a pomocí tlačítek vyberte filtr pro zobrazení. z Jestliže vyberete možnost [ ] nebo [ ], můžete pomocí tlačítek prohlížet pouze výběr snímků splňujících tuto podmínku. Chcete-li provést nějakou akci hromadně se všemi vybranými snímky, stiskněte tlačítko a přejděte ke kroku 3.
Před použitím Statické snímky Filmy Skok pomocí skokového kroužku Filtrování zobrazení podle [ ] 1 Vyberte položku [ ]. z Podle pokynů v kroku 1 v části „Filtrování zobrazení podle [ ], [ ], [ ] nebo [ ]“ (= 117) vyberte položku [ ] a stiskněte tlačítko . Skokovým kroužkem rychle vyhledáte snímky a přeskočíte k požadovaným snímkům pomocí filtrování zobrazených snímků podle vámi zadaných požadavků. z Stisknutím tlačítek vyberte osobu a potom stiskněte tlačítko .
Před použitím 2 Zobrazte jednotlivé snímky z určité skupiny. Použití dotykové obrazovky z Přetažením dvěma prsty vlevo či vpravo můžete také přeskočit k předcházejícímu nebo dalšímu snímku metodou skoku vybranou v kroku 1 v části „Skok pomocí skokového kroužku“ (= 118). • Otočením kroužku < > v režimu procházení snímků v podobě zobrazení indexu provedete skok na předchozí či další snímek v závislosti na metodě skoku vybrané v režimu přehrávání jednotlivých snímků.
Před použitím Základní př 120
Před použitím Možnosti prohlížení snímků Použití dotykové obrazovky Statické snímky Zvětšování snímků 1 Zvětšete snímek. z Posunutím páčky zoomu směrem k symbolu lze snímek zvětšit. Snímky lze přidržením páčky zoomu přiblížit asi 10x. z Chcete-li snímek zmenšit, pohněte páčkou zoomu směrem k symbolu . Přidržením tlačítka se lze vrátit do režimu zobrazení jednotlivých snímků. 2 Podle potřeby posunujte oblast Přibližná pozice zobrazené oblasti zobrazení a přepínejte mezi snímky.
Před použitím Statické snímky Filmy Prohlížení prezentací Podle následujícího návodu lze automaticky přehrávat snímky na paměťové kartě. 1 Otevřete obrazovku nastavení. z Stiskněte tlačítko a na kartě [1] vyberte položku [Prezentace] (= 26). 2 Proveďte konfiguraci nastavení. z Vyberte položku nabídky, kterou chcete nastavit, a vyberte požadovanou možnost (= 26). 3 Spusťte automatické přehrávání.
Před použitím Statické snímky • V režimu Chytrý výběr lze přehrávat pouze statické snímky pořízené tímto fotoaparátem. • Položka Chytrý výběr není dostupná v následujících případech: - Fotoaparátem bylo pořízeno méně než 50 snímků. - V současné chvíli je zobrazen nepodporovaný snímek.
Před použitím Výběr jednotlivých snímků 1 Vyberte možnost [Vybrat]. z Podle pokynů v kroku 2 v části „Volba metody výběru snímků“ (= 123) vyberte položku [Vybrat] a stiskněte tlačítko . 2 Vyberte snímek. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte příslušný snímek a potom stiskněte tlačítko . Zobrazí se ikona [ ]. z Chcete-li zrušit výběr, stiskněte znovu tlačítko . Ikona [ ] se poté nadále nezobrazuje. z Chcete-li vybrat více snímků, opakujte výše uvedený postup.
Před použitím 3 Vyberte koncový snímek. z Stisknutím tlačítka vyberte položku [Poslední snímek] a potom stiskněte tlačítko . z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte příslušný snímek a potom stiskněte tlačítko . z Snímky předcházející prvnímu snímku nelze vybrat jako poslední snímek. Označení všech snímků současně 1 Vyberte položku [Vybrat všechny sním.]. z Podle pokynů v kroku 2 v části „Volba metody výběru snímků“ (= 123) vyberte položku [Vybrat všechny sním.
Před použitím Statické snímky Filmy Mazání snímků Nepotřebné snímky můžete jednotlivě vybírat a vymazat. Při mazání snímků buďte opatrní, vymazané snímky již nelze obnovit. Chráněné snímky (= 123) však nelze vymazat. 1 Vyberte snímek, který chcete vymazat. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte snímek. Vymazání více snímků současně Fotoaparát umožňuje rovněž vybrat více snímků a tyto snímky vymazat současně. Při mazání snímků buďte opatrní, vymazané snímky již nelze obnovit.
Před použitím Výběr jednotlivých snímků 1 Vyberte možnost [Vybrat]. z Podle pokynů v kroku 2 v části „Volba metody výběru snímků“ (= 126) vyberte položku [Vybrat] a stiskněte tlačítko . 2 Vyberte snímek. z Po výběru snímku v kroku 2 v části „Výběr jednotlivých snímků“ (= 124) se zobrazí ikona [ ]. z Chcete-li zrušit výběr, stiskněte znovu tlačítko . Ikona [ ] se poté nadále nezobrazuje. z Chcete-li vybrat více snímků, opakujte výše uvedený postup. Výběr rozsahu 1 Vyberte položku [Vybrat rozsah].
Před použitím Statické snímky Otáčení snímků Podle následujícího návodu můžete měnit orientaci snímků a ukládat je. 1 Vyberte položku [Otáčení]. z Stiskněte tlačítko a na kartě [1] vyberte položku [Otáčení] (= 26). Vypnutí automatického otáčení Tento postup slouží k vypnutí funkce automatického otáčení snímků, která otáčí snímky na základě aktuální orientace fotoaparátu. z Stiskněte tlačítko , na kartě [1] vyberte položku [Autootáčení], a potom vyberte možnost [Vyp] (= 26).
Před použitím Statické snímky Filmy 3 Dokončete proces nastavení. Označení snímků jako oblíbených z Stiskněte tlačítko . Zobrazí se Snímky lze uspořádat za pomoci jejich označení jako oblíbených. Výběrem kategorie při filtrovaném přehrávání lze omezit následující operace na všechny filtrované snímky.
Před použitím Komfortní ovládání pomocí tlačítka < > Statické snímky Tato funkce umožňuje rychle a snadno aktivovat funkce, které přiřadíte tlačítku < >. 1 Vyberte položku [Tl. přímého přístupu]. z Stiskněte tlačítko a na kartě [1] (= 26) vyberte položku [Tl. přímého přístupu]. 2 Proveďte konfiguraci nastavení. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte funkci, kterou chcete přiřadit, a potom stiskněte tlačítko . 3 Přiřazenou funkci použijte podle potřeby.
Před použitím Změna funkcí u akcí ovládání dotykem Nejčastěji používané operace si můžete zjednodušit tím, že k nim přiřadíte vybrané vzory přetažení. 1 Otevřete obrazovku nastavení. z Stiskněte tlačítko a na kartě [1] vyberte položku [Nast. ovl. dotykem] (= 26). 2 Přiřaďte funkci akci ovládané dotykem. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte vzor přetažení a poté vyberte stisknutím tlačítek funkci, kterou chcete přiřadit.
Před použitím Úpravy statických snímků 4 Uložte nový snímek. z Stisknutím tlačítek nebo • Úpravy snímků (= 132 – 136) jsou k dispozici jen tehdy, je-li na paměťové kartě dostatek volného místa. • Obrazovky úprav můžete zobrazit u různých funkcí dotykem snímku po výběru funkce v nabídce. ] na obrazovce úprav, můžete se v případě potřeby • Zobrazuje-li se ikona [ ]. namísto stisknutí tlačítka dotknout ikony [ ] na obrazovce úprav, můžete se v případě potřeby • Zobrazuje-li se ikona [ ].
Před použitím Filmy • U některých snímků nemusí korekce proběhnout správně. • Chcete-li přepsat původní snímek opraveným snímkem, vyberte v kroku 4 možnost [Přepsat]. Původní snímek se v tomto případě vymaže. • Chráněné snímky nelze přepsat. • Tímto způsobem nelze upravovat snímky ve formátu RAW. • Korekci červených očí lze provádět u snímků ve formátu JPEG pořízených v režimu [ ], originální snímky však nebudou přepsány.
Před použitím 3 Zkontrolujte upravený film. z Stisknutím tlačítek vyberte položku [ ] a potom stiskněte tlačítko . Spustí se přehrávání upraveného filmu. z V případě potřeby dalších střihových úprav opakujte krok 2. z Chcete-li úpravy zrušit, vyberte stisknutím tlačítek položku [ ]. Stiskněte tlačítko , vyberte možnost [OK] (stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7>) a potom znovu stiskněte tlačítko . 4 Uložte upravený film.
Před použitím Filmy Úpravy krátkých filmů Jednotlivé kapitoly (klipy) (=33) zaznamenané v režimu [ ] lze podle potřeby vymazat. Při mazání klipů buďte opatrní, vymazané klipy již nelze obnovit. 1 Vyberte klip, který chcete vymazat. z Postupem uvedeným v krocích 1 – 2 v části „Prohlížení filmů vytvořených při pořizování statických snímků (krátký film)“ (= 115) vyberte film zaznamenaný v režimu [ ] a poté zobrazte stisknutím tlačítka ovládací panel pro přehrávání filmu.
Před použitím Základní příručka Funkce Wi-Fi Pokročilá příručka Umožňuje bezdrátový přenos snímků z fotoaparátu na různá kompatibilní zařízení a používání fotoaparátu v kombinaci s webovými službami Základy práce s fotoaparátem Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 Režim přehrávání Možnosti připojení Wi-Fi................................ 140 Připojení pomocí přístupového bodu .......... 149 Přenos snímků na webové služby.......................
Možnosti připojení Wi-Fi Tento fotoaparát je schváleným produktem s technologií Wi-Fi®. K níže uvedeným zařízením a službám se můžete bezdrátově připojit a odeslat do nich snímky. Pamatujte si, že v této kapitole mohou být jiné funkce bezdrátové sítě LAN než Wi-Fi zmiňovány jako Wi-Fi. Odesílání snímků pomocí Wi-Fi vyžaduje určitou základní přípravu fotoaparátu a cílových zařízení. Přípravy a metody odesílání snímků se mohou lišit v závislosti na cílovém místě.
Před použitím Odeslání snímků do telefonu Smartphone Umožňuje odesílat snímky do telefonů Smartphone a tabletů s funkcemi Wi-Fi. Můžete také fotografovat vzdáleně a ke snímkům z připojeného smartphonu či tabletu přidat geografické informace. Z praktických důvodů jsou telefony Smartphone, tablety a další kompatibilní zařízení v této příručce hromadně označována jako „telefony Smartphone“. Odeslání snímků do počítače Základní příručka Pomocí softwaru přenesete snímky bezdrátově z fotoaparátu do počítače.
Registrace webových služeb Pomocí telefonu Smartphone nebo počítače přidáte fotoaparát do požadované webové služby. • Dokončení registrace fotoaparátu pro CANON iMAGE GATEWAY a další webové služby vyžaduje telefon Smartphone nebo počítač s Internetovým prohlížečem a připojení k Internetu. • Podrobnosti o požadavcích na prohlížeče (Microsoft Internet Explorer atd.), včetně nastavení a informací o verzích, najdete na webové stránce služby CANON iMAGE GATEWAY.
Před použitím 3 Vstupte do nabídky Wi-Fi. z Ve fotoaparátu otevřete nabídku Wi-Fi bodu. z Stisknutím tlačítka zobrazte (= 148). 4 Vyberte položku [ 7 Zadejte heslo přístupového ]. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> ] a potom stiskněte vyberte možnost [ tlačítko . klávesnici a poté zadejte heslo (= 150). z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte položku [Další] a potom stiskněte tlačítko . 8 Vyberte možnost [Auto] a vytvořte připojení.
Před použitím 10 Zkontrolujte čísla pro potvrzení a dokončete proces nastavení. z Ujistěte se, že číslo pro potvrzení na fotoaparátu odpovídá číslu na telefonu Smartphone nebo v počítači. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte možnost [OK], a potom stiskněte tlačítko . z Dokončete proces nastavení v telefonu Smartphone nebo počítači. z [ ] (= 163) a služba CANON iMAGE GATEWAY jsou nyní přidány jako cíle. ] se změní na [ ].
Instalace aplikace CameraWindow do smartphonu Před připojením fotoaparátu k smartphonu nejprve stáhněte a nainstalujte do telefonu zdarma dostupnou speciální aplikaci CameraWindow. 1 Připojte smartphone k síti. 2 Nainstalujte aplikaci CameraWindow. z V případě smartphonů se systémem Android kompatibilních s funkcí NFC (verze OS 4.0 nebo novější) spustí aktivace NFC a dotknutí se značky N-Mark na fotoaparátu smartphonu ( ) spustí Google Play.
Příprava k registraci počítače Připravte počítač k registraci. Chcete-li bezdrátově uložit snímky do počítače, je nutné nainstalovat aplikaci CameraWindow. Kontrola počítačového systémového prostředí Fotoaparát lze připojit pomocí Wi-Fi k počítačům s následujícími operačními systémy. Podrobné informace o systémových požadavcích a kompatibilitě včetně informací o podpoře v nových operačních systémech viz webová stránka Canon. Systém Windows Operační systém Windows 8/8.1 Windows 7 SP1 Mac OS Mac OS X 10.
Před použitím 3 Po zobrazení zprávy vyzývající k připojení fotoaparátu zvolte, zda chcete fotoaparát připojit, nebo nikoliv. Při připojování fotoaparátu k počítači z U vypnutého fotoaparátu otevřete krytku ( ). Menší zástrčku kabelu USB zasuňte plně do konektoru fotoaparátu v orientaci znázorněné na obrázku ( ). 4 Nainstalujte soubory. z V závislosti na výkonu počítače a připojení k síti Internet může trvat instalace určitou dobu.
Konfigurace počítače pro připojení prostřednictvím Wi-Fi (pouze systém Windows) U počítačů s operačním systémem Windows je třeba provést před bezdrátovým propojením fotoaparátu s počítačem konfiguraci následujících nastavení. 1 Ověřte, jestli je počítač připojen k přístupovému bodu. z Pokyny pro kontrolu síťového připojení viz příručka k použití počítače. 2 Proveďte konfiguraci nastavení.
• Připojujete-li se bezdrátově k jinému zařízení než je počítač, musí být ve fotoaparátu vložena paměťová karta. Kromě toho musí paměťová karta obsahovat snímky, abyste získali přístup k webovým službám nebo se bezdrátově připojili k tiskárně. • Chcete-li změnit přezdívku fotoaparátu, vyberte položku MENU (= 26) > karta [3] > [Nastavení sítě Wi-Fi] > [Změnit přezdívku zařízení]. • Pokud přezdívka, kterou se pokoušíte zadat v 2. kroku, začíná symbolem nebo mezerou, zobrazí se zpráva.
Před použitím Připojení k přístupovému bodu kompatibilnímu s WPS Kontrolní seznam Název sítě (SSID/ESSID) Identifikátory SSID či ESSID vámi používaného přístupového bodu. Používá se i označení „název přístupového bodu“ či „název sítě“. Ověřování v síti / šifrování dat (metoda šifrování / režim šifrování) Metoda šifrování dat během bezdrátového přenosu.
Před použitím z Chcete-li se připojit k webové službě, vyberte ikonu této služby. Pokud se s webovou službou využívá více příjemců nebo možností sdílení, vyberte požadovanou položku na obrazovce [Vyberte příjemce] (stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7>) a potom stiskněte tlačítko . 4 Vyberte možnost [Přidat zařízení]. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte položku [Přidat zařízení] a potom stiskněte tlačítko .
Před použitím 8 Připojení ke smartphonu: Spusťte aplikaci CameraWindow. z V případě smartphonů se systémem Android kompatibilních s funkcí NFC (verze OS 4.0 nebo novější) spustí aktivace NFC a dotknutí se značky N-Mark na fotoaparátu smartphonu ( , = 145) spustí aplikace CameraWindow. z V případě ostatních smartphonů spusťte aplikaci CameraWindow ve smartphonu. z Při prvním spuštění aplikace CameraWindow zaregistrujte přezdívku smartphonu, který se zobrazí na fotoaparátu.
Před použitím 11 Připojení ke smartphonu: Upravte nastavení zabezpečení. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte možnost [Ano] a potom stiskněte tlačítko . z Nyní můžete smartphone používat k procházení, importu nebo umísťování snímků s geografickými značkami (= 165) na fotoaparátu nebo vzdálenému fotografování (= 165). 12 Odešlete nebo vytiskněte snímky. z Obrazovka zobrazená v případě připojených zařízení se liší v závislosti na cílovém zařízení.
• Chcete-li přidat více zařízení, zopakujte tento postup od prvního kroku. • Pro lepší zabezpečení můžete vyžadovat zadání hesla na obrazovce v kroku 3 otevřením nabídky MENU (= 26) a výběrem karty [3] a možnosti > [Nastavení sítě Wi-Fi] > [Heslo] > [Zap]. V tomto případě zadejte v zařízení do pole hesla v kroku 4 heslo zobrazované na fotoaparátu.
z Po úspěšném přidání cílového fotoaparátu se zobrazí obrazovka přenosu snímku. Pokračujte částí „Odesílání snímků“ (= 158). • Chcete-li přidat více fotoaparátů, zopakujte tento postup od prvního kroku. • Jakmile určitý fotoaparát přidáte, zobrazíte se název fotoaparátu na obrazovce v kroku 3. Chcete-li se k fotoaparátu opětovně připojit, jednoduše název fotoaparátu vyberte v seznamu.
Před použitím • V případě filmů, které nekomprimujete (= 137), je namísto původního souboru odeslán samostatný komprimovaný soubor. Může tak dojít ke zpoždění přenosu a soubor nelze odeslat, dokud pro tento soubor není dostatek místa na paměťové kartě. • Udržujte prsty a další objekty mimo oblast antény Wi-Fi (= 3). Zakrytí zařízení může způsobit zpomalení přenosu snímků. • V závislosti na stavu vámi používané sítě může odeslání filmů trvat dlouho.
• Najednou lze odeslat maximálně 50 snímků. Lze odeslat filmy až do délky pět minut (nebo krátké filmy až do délky 13 minut). Webové služby však mohou limitovat počet filmů, které lze odeslat. Podrobné informace viz vámi používaná webová služba. • Můžete také vybrat snímky v kroku 2 posunutím páčky zoomu směrem k symbolu , čímž přejdete k zobrazení jednotlivých snímků, a následným stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7>.
• Import filmů trvá déle, jelikož jejich velikost je větší než velikost statických snímků. • Chcete-li fotoaparát odpojit, vypněte jej. • Rovněž můžete stanovit, jestli se mají do počítače uložit všechny nebo pouze vybrané snímky a můžete změnit cílovou složku. Podrobné informace viz „Návod k používání softwaru“ (= 194). • Windows 7: Pokud se v kroku 2 nezobrazí obrazovka, klikněte na ikonu [ ] na hlavním panelu.
3 Vytvořte připojení. z Připojte se ke smartphonu pomocí popisu v krocích 5–9 v části „Připojení k přístupovému bodu kompatibilnímu s WPS“ (=151) nebo krocích 4–6 v části „Připojení bez přístupového bodu“ (=155). z Po navázání připojení se smartphonem se na fotoaparátu zobrazí přezdívka smartphonu. (Tato obrazovka se přibližně za minutu zavře.) z Nyní můžete smartphone použít k importu snímků z fotoaparátu. (Fotoaparát nelze používat k odesílání snímků do smartphonu.
Mazání registrovaných cílů z Stiskněte tlačítko a potom na kartě [3] vyberte položku [Tlačítko přip. mob. zařízení] (= 26). z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte možnost [OK], a potom stiskněte tlačítko . z Po zobrazení zprávy s potvrzením stiskněte tlačítko . • Při resetování nastavení sítě Wi-Fi se vymažou také registrované cíle (= 168).
3 Vyberte typ snímků, které chcete odeslat (pouze při současném odesílání snímků a filmů). z Stiskněte tlačítko a potom na kartě [3] vyberte položku [Nastavení sítě Wi-Fi] (= 26). z Stisknutím tlačítek vyberte možnost [Synchr. snímků] a stisknutím tlačítek vyberte možnost [Snímky/filmy]. • Chcete-li webovou službu vybrat jako cílové místo, postupujte dle pokynů v části „Registrace dalších webových služeb“ (= 144) a aktualizujte nastavení fotoaparátu.
Opatření snímků ve fotoaparátu geografickými značkami Ke snímkům ve fotoaparátu lze přidat data GPS zaznamenaná v telefonu Smartphone pomocí vyhrazené aplikace CameraWindow (= 145). Ke snímkům se přidají údaje zahrnující zeměpisnou šířku, zeměpisnou délku a nadmořskou výšku. • Před fotografováním ověřte správné nastavení data a času domácího časového pásma. (Viz „Nastavení data a času“ (= 15).
• Během vzdáleného fotografování funguje fotoaparát v režimu [G]. Některá nastavení nabídky FUNC. a MENU, která jste nakonfigurovali předem, se však mohou automaticky změnit. • Není dostupný záznam filmů. • Pokud chcete prohlížet snímky z fotoaparátu, musí být v nastavení fotoaparátu povolen smartphone (= 153, 156). • Jakýkoli trhavý pohyb objektu znázorněný na smartphonu v důsledku prostředí připojení nebude mít vliv na zaznamenané snímky. • Nezobrazují se žádné rámečky AF.
Před použitím 4 Vyberte zařízení, které chcete upravit. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte upravované zařízení a potom stiskněte tlačítko . 5 Vyberte položku, kterou chcete upravit. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte upravovanou položku a potom stiskněte tlačítko . z Položky, které lze měnit, jsou ovlivněny zařízením nebo službou, ke kterým fotoaparát přistupuje.
Před použitím Opětovné nastavení sítě Wi-Fi na výchozí hodnoty Pokud fotoaparát předáváte jiné osobě nebo jej chcete zlikvidovat, vraťte nastavení sítě Wi-Fi na výchozí hodnoty. 1 Vyberte položku [Nastavení sítě Wi-Fi]. z Stiskněte tlačítko a potom na kartě [3] vyberte položku [Nastavení sítě Wi-Fi] (= 26). 2 Vyberte možnost [Reset nastavení]. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte položku [Reset nastavení] a potom stiskněte tlačítko . 3 Obnovte výchozí nastavení.
Před použitím Základní příručka Nabídka nastavení Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Přizpůsobení nebo nastavení základních funkcí fotoaparátu pro větší pohodlí Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 Režim přehrávání Nastavení základních funkcí fotoaparátu .... 170 Ztišení činnosti fotoaparátu ................................. 170 Nastavení hlasitosti ............................................. 170 Uživatelské přizpůsobení zvuků ...
Nastavení základních funkcí fotoaparátu Funkce nabídky MENU (= 26) na kartě [3] lze konfigurovat. Často používané funkce můžete přizpůsobit podle vlastních požadavků. Ztišení činnosti fotoaparátu Zvuky fotoaparátu a filmy lze ztišit následujícím způsobem. z Vyberte položku [Ztlumení] a pak vyberte možnost [Zap]. Před použitím Nastavení hlasitosti Základní příručka Hlasitost jednotlivých zvuků vydávaných fotoaparátem lze upravit následujícím způsobem.
Před použitím Skrytí rad a tipů Světový čas Při výběru položek nabídky FUNC. (= 25) nebo MENU (= 26) se standardně zobrazují rady a tipy. Nechcete-li tyto informace využívat, můžete je vypnout. Zobrazení rad a tipů souvisejících s funkcemi fotoaparátu lze vypnout, avšak vysvětlivky k nabídkám (= 26) se budou zobrazovat i nadále. z Vyberte položku [Rady a tipy] a pak vyberte možnost [Vyp].
Před použitím Nastavení doby pro zasunutí objektivu Objektiv se v režimu fotografování za normálních okolností zasune cca po uplynutí jedné minuty od stisknutí tlačítka <1> v režimu fotografování (= 22). Chcete-li, aby se objektiv zasunul ihned po stisknutí tlačítka <1>, nastavte dobu zasunutí objektivu na [0 s]. z Vyberte položku [Zasunutí obj.] a vyberte možnost [0 s].
Před použitím Jas monitoru Formátování paměťových karet Úpravu jasu monitoru proveďte následujícím způsobem. z Vyberte položku [Jas LCD] a pak stisknutím tlačítek nastavte jas. Dříve než začnete používat novou paměťovou kartu nebo kartu, která byla naformátována v jiném zařízení, měli byste ji naformátovat pomocí tohoto fotoaparátu. Při formátování paměťové karty se vymažou všechna data, která jsou na ní uložena.
Před použitím • Celková kapacita karty uvedená na obrazovce formátování může být nižší, než je uvedeno na paměťové kartě. Nízkoúrovňové formátování Nízkoúrovňové formátování proveďte v následujících případech: Zobrazí se zpráva [Chyba paměťové karty], fotoaparát nepracuje správně, poklesne rychlost zápisu nebo čtení paměťové karty, zpomalí se souvislé fotografování nebo dojde k náhlému zastavení záznamu filmu. Při nízkoúrovňovém formátování se vymažou všechna data na paměťové kartě.
Před použitím Ukládání snímků na základě data Místo ukládání snímků do složek vytvářených každý měsíc lze fotoaparát nastavit tak, aby vytvářel složky každý den, kde fotografujete, a ukládal do nich snímky pořízené daný den. z Vyberte položku [Vytvoř složku] a potom vyberte možnost [Denně]. z Snímky budou následně ukládány do složek vytvořených v den pořízení.
Před použitím Deaktivace operací na dotykové obrazovce Dotykovou obrazovku lze zakázat, čímž předejdete nechtěným dotykovým operacím. Nastavení údajů copyrightu pro záznam do snímků Chcete-li do snímků zaznamenávat jméno autora a údaje copyrightu, nastavte nejprve následujícím způsobem tyto informace. z Vyberte položku [Dotykové ovl.] a potom vyberte možnost [Vyp]. Zvýšení citlivosti dotykové obrazovky Citlivost dotykové obrazovky lze zvýšit. Fotoaparát pak reaguje na slabší dotyk.
Před použitím Odstranění všech údajů copyrightu Následujícím způsobem můžete současně odstranit jméno autora a údaje copyrightu. Jazyk zobrazování z Vyberte položku [Jazyk z Postupem uvedeným v krocích v části „Nastavení údajů copyrightu pro záznam do snímků“ (= 176) vyberte položku [Odstranit údaje copyrightu]. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte možnost [OK], a potom stiskněte tlačítko . • Údaje copyrightu, které již byly zaznamenány do snímků, nebudou odstraněny.
Před použitím Obnovení výchozího nastavení Pokud jste omylem provedli nesprávné nastavení, můžete obnovit výchozí nastavení fotoaparátu. 1 Přejděte k obrazovce [Resetovat vše]. z Vyberte položku [Resetovat vše] a potom stiskněte tlačítko . Základní příručka Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P 2 Obnovte výchozí nastavení.
Před použitím Základní příručka Příslušenství Pokročilá příručka Využití fotoaparátu více způsoby při použití volitelného příslušenství Canon a dalšího kompatibilního příslušenství prodávaného samostatně Základy práce s fotoaparátem Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 Režim přehrávání Přehled systému ............................................ 180 Volitelné příslušenství ................................... 181 Příslušenství pro napájení.......
Před použitím Přehled systému Základní příručka Závěsný popruh na krk Pouzdra Zábleskové jednotky Dodávané příslušenství Nabíječka baterií CB-2LG/CB-2LGE*1 Baterie NB-12L*1 Základy práce s fotoaparátem Blesky Speedlite*4 600EX-RT, 600EX, 580EX II, 430EX II, 320EX, 270EX II Vodotěsné pouzdro WP-DC53 Tiskárny Canon kompatibilní se standardem PictBridge Příslušenství k objektivu Značkové filtry Canon Sluneční clona (průměr 58 mm)*5 LH-DC80 Paměťová karta Čtečka karet HDMI kabel (konektor do fot
Doporučujeme vám používat originální příslušenství společnosti Canon. Tento výrobek byl zkonstruován tak, aby dosahoval vynikajících výsledků při použití originálního příslušenství společnosti Canon. Společnost Canon není odpovědná za jakékoli škody na tomto výrobku a/nebo za nehody, jako je např. požár apod., způsobené chybnou funkcí příslušenství jiných výrobců (např. únik elektrolytu a/nebo výbuch baterie).
Před použitím Sada napájecího adaptéru ACK-DC100 Rameno pro blesk Speedlite SB-E2 Základní příručka z Umožňuje napájet fotoaparát z Zamezuje vzniku nepřirozených stínů Pokročilá příručka z jakékoli standardní elektrické zásuvky. Doporučuje se používat při dlouhodobějším používání fotoaparátu nebo při připojení fotoaparátu k počítači nebo tiskárně. Adaptér nelze používat k nabíjení baterie ve fotoaparátu.
Před použitím Kabel rozhraní IFC-400PCU z Slouží k propojení fotoaparátu s počítačem nebo tiskárnou. Stereofonní AV kabel AVC-DC400ST z Umožňuje připojit fotoaparát k televizoru a zajistit tak lepší kvalitu přehrávání. Dálková spoušť RS-60E3 z Umožňuje ovládání tlačítka dálkové spouště (namáčknutí tlačítka spouště do poloviny a stisknutí tlačítka až na doraz).
Před použitím Statické snímky Filmy Použití volitelného příslušenství Statické snímky z Otevřete krytku konektorů na fotoaparátu a řádně zasuňte koncovku kabelu do zdířky fotoaparátu. Filmy Základní příručka Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Přehrávání na televizoru Připojení fotoaparátu k televizoru vám umožní zobrazovat snímky na větší obrazovce. Podrobnosti o připojení a přepínání vstupů naleznete v uživatelské příručce dodávané s televizorem.
Před použitím Statické snímky Filmy 4 Ovládejte fotoaparát pomocí dálkového ovladače televizoru. Ovládání fotoaparátu pomocí dálkového ovladače televizoru z Chcete-li procházet snímky, stiskněte tlačítka na dálkovém ovládači. z Stisknutím tlačítka OK/Select zobrazíte ovládací panel fotoaparátu. Možnosti ovládacího panelu lze vybírat stisknutím tlačítek pro výběr možnosti a následným opětovným stisknutím tlačítka OK/Select.
Před použitím Statické snímky Filmy Přehrávání na televizoru se standardním rozlišením Pomocí stereofonního AV kabelu AVC-DC400ST (prodává se samostatně) můžete fotoaparát připojit k televizoru a zobrazit tak pořízené snímky na větší obrazovce. 1 Ujistěte se, že fotoaparát i televizor jsou vypnuty. Žlutá Žlutá Bílá Červená 2 Připojte fotoaparát k televizoru. z Zasuňte koncovku kabelu řádně do Červená Bílá konektorů vstupu videosignálu televizoru, jak je znázorněno na obrázku.
Před použitím 3 Vložte DC propojku. z Vložte propojku v naznačeném směru stejným způsobem, jako kdybyste vkládali baterii (postupujte podle kroku 2 v části „Vložení baterie a paměťové karty“ (= 13)). Konektory z Ujistěte se, že kabel propojky prochází portem. 5 Připojte napájecí kabel. z Zapojte jeden konec napájecího kabelu do kompaktního napájecího adaptéru a druhý konec do síťové zásuvky. z Zapněte fotoaparát a používejte jej podle potřeby.
Před použitím Statické snímky Filmy Použití sluneční clony (prodávaná samostatně) Při pořizování širokoúhlých snímků v protisvětle bez použití blesku můžete nasazením volitelné sluneční clony LH-DC80 zamezit vniknutí postranního světla do objektivu. z Ujistěte se, že je fotoaparát vypnutý. z Vyrovnejte značku na sluneční cloně ( ) se značkou na fotoaparátu ( ) a otočte sluneční clonou ve směru šipky, až dojde k jejímu zaaretování. z Chcete-li sluneční clonu sejmout, otočte jí v opačném směru.
Před použitím Statické snímky • Doporučujeme vám používat originální filtry společnosti Canon (průměr 58 mm). • Pokud nepoužíváte automatické zaostřování, nastavte položku [Bezpečný MF] na [Zap]. • Při použití vestavěného blesku v kombinaci s nasazeným filtrovým adaptérem může dojít k zastínění částí obrazového pole. • Používáte-li filtrový adaptér, nenasazujte na něj více filtrů současně.
Před použitím Statické snímky Filmy Použití sáněk pro blesk Sáňky pro blesk slouží k připojení volitelného elektronického hledáčku nebo externího blesku. 1 Sejměte krytku pro sáňky pro blesk. z Vysuňte krytku podle obrázku. z Abyste zamezili ztrátě krytky po sejmutí, uložte ji do připevněného pouzdra na hledáček nebo blesk. 2 Nasaďte krytku sáněk pro blesk. z Po sejmutí hledáčku nebo blesku znovu nasaďte krytku pro sáňky pro blesk, aby byly sáňky pro blesk chráněny. z Nasaďte krytku podle obrázku.
4 Zapněte fotoaparát a přepínejte mezi použitím obrazovky a hledáčku podle potřeby. z Přesunutím hledáčku blíž oku aktivuje jeho displej a deaktivuje obrazovku fotoaparátu. z Přesunutím hledáčku dál od oka deaktivuje jeho displej a aktivuje obrazovku fotoaparátu. 5 Upravte nastavení dioptrické korekce. z Otočením voliče nastavíte ostré zaostření snímků v hledáčku. 6 Po dokončení elektronický hledáček sundejte.
Před použitím Statické snímky Filmy Použití externího blesku (prodávaný samostatně) 2 Nasaďte blesk. z Zkontrolujte, jestli je fotoaparát vypnutý, Při použití volitelného blesku série Speedlite EX je možné sofistikovanější fotografování s bleskem. Pro pořizování filmů pomocí osvětlení LED je k dispozici volitelný blesk Speedlite 320EX. • Tento fotoaparát nepodporuje některé funkce blesků série Speedlite EX. • Bezdrátový provoz blesku Speedlite 600EX-RT není podporován.
Před použitím 6 Nakonfigurujte externí blesk. z Stiskněte tlačítko , na kartě [4] vyberte položku [Řízení blesku], a potom stiskněte tlačítko . z Zobrazí se možnosti, které již jsou nastaveny na blesku samotném. z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte položku a potom upravte nastavení stisknutím tlačítek . z Dostupné položky se liší v závislosti na režimu fotografování a připojeném blesku (= 193).
Před použitím Výchozí Datum Č. soub. Obojí Vyp Výchozí Vyp • Informace o tiskárnách Canon kompatibilních se standardem PictBridge (prodávané samostatně) viz „Tiskárny“ (= 183). • Snímky RAW nelze tisknout. Statické snímky Konfigurace nastavení tisku 1 Zobrazte obrazovku pro tisk. Zap z Podle pokynů v krocích 1 – 6 v části „Snadný tisk“ (= 197) zobrazte obrazovku vyobrazenou vlevo. 2 Proveďte konfiguraci nastavení.
Před použitím 2 Upravte rámeček oříznutí podle potřeby. 2 Vyberte velikost papíru. z Stisknutím tlačítek nebo z Velikost rámečku lze změnit pomocí páčky zoomu nebo otočením ovladače <7>. z Chcete-li rámeček přesunout, stiskněte tlačítka . z Chcete-li rámeček otočit, stiskněte tlačítko . z Po dokončení nastavování stiskněte tlačítko . 3 Vytiskněte snímek. otočením ovladače <7> vyberte položku příslušnou možnost a potom stiskněte tlačítko . 3 Vyberte typ papíru.
Před použitím 3 Vyberte oblast snímku pro tisk. Dostupné možnosti rozvržení Výchozí S okraji Bez okrajů N-up ID foto Fixní vel. Odpovídá aktuálnímu nastavení tiskárny. Vytiskne kolem snímku prázdné místo. Tisk bez okrajů, od kraje ke kraji. Vyberte, kolik snímků má být vytištěno na jeden list. Vytiskne snímky pro identifikační účely. K dispozici pouze pro snímky s rozlišením L a poměrem stran 3:2. Výběr velikosti tisku. Na výběr jsou možnosti 90 x 130 mm, pohlednice nebo širokoúhlé formáty.
Před použitím Statické snímky Možnosti tisku filmů Jednotl. Sekvence Vytiskne aktuální scénu jako statický snímek. Vytiskne sekvenci scén v určitém časovém intervalu, a to na jeden list papíru. Nastavením možnosti [Titulek] na [Zap] můžete rovněž vytisknout číslo složky, číslo souboru a uplynulý čas. Konfigurace nastavení tisku Určete formát tisku, to, zda má být uvedeno datum nebo číslo souboru, a další nastavení. Tato nastavení budou použita pro všechny snímky v seznamu tisku.
Před použitím • Pokud vyberete možnost [Index], nebude možné nastavit možnosti [Datum] a [Č. souboru] současně na hodnotu [Zap]. • Tisk indexů není u některých tiskáren Canon kompatibilních se standardem PictBridge (prodávané samostatně) k dispozici. • Datum se vytiskne ve formátu odpovídajícím nastavení položky [Datum/čas] na kartě [3] (= 15). Statické snímky Nastavení tisku pro jednotlivé snímky 1 Vyberte položku [Vybrat sním. a počet]. z Stiskněte tlačítko , na kartě [2] 3 Zadejte počet výtisků.
Před použitím Statické snímky Nastavení tisku pro všechny snímky Statické snímky Tisk snímků přidaných na seznam tisků (DPOF) Základní příručka z Podle pokynů v kroku 1 v části z Pokud byly na seznam tisků přidány Pokročilá příručka „Nastavení tisku pro jednotlivé snímky“ (= 202) vyberte položku [Vybrat všechny sním.] a stiskněte tlačítko . z Stisknutím tlačítek nebo otočením ovladače <7> vyberte možnost [OK], a potom stiskněte tlačítko .
Před použitím Statické snímky • Na monitoru fotoaparátu se může zobrazit ikona [ ], která upozorňuje, že nastavení tisku na paměťové kartě byla nakonfigurována pomocí jiného fotoaparátu. Pokud změníte nastavení tisku pomocí tohoto fotoaparátu, všechna předchozí nastavení mohou být přepsána. • Po dokončení importu snímků do počítače si rovněž přečtěte informace v návodu „Návod k používání softwaru“ (= 194) a v návodu k tiskárně.
Před použitím Základní příručka Dodatek Pokročilá příručka Základy práce s fotoaparátem Užitečné informace při použití fotoaparátu Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování Režim P Režimy Tv, Av, M, C1 a C2 Režim přehrávání Odstraňování problémů................................. 206 Zprávy zobrazované na monitoru ................. 210 Informace zobrazované na monitoru ........... 213 Fotografování (zobrazené informace) ................. 213 Přehrávání (podrobné informace) ............
Odstraňování problémů Domníváte-li se, že s fotoaparátem není něco v pořádku, zkontrolujte nejprve následující. Pokud níže uvedené postupy váš problém nevyřeší, obraťte se na centrum zákaznické podpory Canon. Před použitím Fotografování • V režimu přehrávání (= 111) namáčkněte tlačítko spouště do poloviny (= 23). Nic se nezobrazuje (= 34). Po stisknutí tlačítka ON/OFF nedojde k žádné odezvě. Neobvyklý obsah obrazovky za slabého osvětlení (= 25). • Ujistěte se, jestli je baterie nabitá (= 12).
Snímky jsou rozostřené. Objekty na snímcích s bleskem jsou příliš světlé, dochází ke ztrátě kresby ve světlech. • Namáčknutím tlačítka spouště do poloviny zaostřete na objekt před stisknutím tlačítka spouště až na doraz pro expozici snímku (= 23). • Ujistěte se, že se fotografované objekty nachází v rozsahu zaostření (= 230). • Nastavte položku [Pom. světlo AF] na [Zap] (= 54). • Ověřte, zda jsou nepotřebné funkce, například režim makro, deaktivovány.
Před použitím U filmů není přehráván zvuk. Záznam filmů Uplynulý čas se zobrazuje nesprávně nebo je záznam přerušen. • Pomocí fotoaparátu naformátuje paměťovou kartu nebo použijte paměťovou kartu schopnou zaznamenávat vyššími rychlostmi. Pamatujte si, že i v případě, že se uplynulý čas zobrazuje nesprávně, délka filmů na paměťové kartě odpovídá aktuální době nahrávání (= 173, 229). Zobrazí se ikona [ ] a záznam se automaticky zastaví.
Nelze přidat zařízení/cílové umístění. Nelze upravit velikost odesílaných snímků. • Do fotoaparátu lze přidat celkem 20 položek informací o připojení. Před přidáním nových zařízení/cílových umístění ve fotoaparátu nejdříve vymažte nepotřebné informace o připojení (= 166). • Velikost snímků nelze upravit na větší než původní velikost. • Pomocí počítače nebo telefonu Smartphone zaregistrujte webové služby (= 142).
Zprávy zobrazované na monitoru Nedefinovaný snímek/Nekompatibilní JPEG/Snímek je příliš velký/ Nelze přehrávat MOV Pokud se zobrazí chybové hlášení, reagujte následujícím způsobem. • Nepodporované nebo poškozené snímky nelze zobrazit. Není paměťová karta • Snímky, které byly přejmenovány nebo upraveny pomocí počítače, resp. snímky z jiných fotoaparátů nemusí být možné zobrazit. • Je možné, že paměťová karta je vložena v nesprávné orientaci. Znovu vložte paměťovou kartu se správnou orientací (= 14).
Před použitím Chyba objektivu • K této chybě může dojít tehdy, když v průběhu pohybu objektivu bráníte objektivu ve volném pohybu nebo fotografujete na místech s nadměrným výskytem prachu nebo písku ve vzduchu. • Časté zobrazení této zprávy může znamenat poškození fotoaparátu. V takovém případě kontaktujte uživatelskou podporu společnosti Canon. Byla detekována chyba fotoap. (číslo chyby) • Pokud se tato chybová zpráva zobrazí bezprostředně po pořízení snímku, je možné, že snímek nebyl uložen.
Přijetí selhalo Nedostatek místa na kartě • V cílovém fotoaparátu není na paměťové kartě dostatek volného místa pro přijetí snímků. Vymazáním snímků uvolněte na paměťové kartě místo nebo vložte paměťovou kartu s dostatkem volného místa. Přijetí selhalo Paměťová karta zamčena • Ochrana proti zápisu paměťové karty ve fotoaparátu, který přijímá snímky, je nastavena do zamčené polohy. Přesuňte ochranu proti zápisu do odemknuté polohy.
Informace zobrazované na monitoru Fotografování (zobrazené informace) Režim fotografování (= 216), ikona scény (= 35) Režim blesku (= 96), světlo LED (= 193) Korekce červených očí (= 50) Kompenzace zábleskové expozice / Úroveň výkonu blesku (= 97, 104), Zvýraz.
Přehrávání (podrobné informace) Stav baterie Na monitoru se zobrazí ikona nebo zpráva indikující aktuální stav baterie. Zobrazení Základní příručka Pokročilá příručka Podrobnosti Základy práce s fotoaparátem Kapacita je dostatečná. Baterie je částečně vybitá, ale její kapacita je dostačující. (Bliká červeně) [Nabijte baterii] Před použitím Režim Auto / Režim Hybridní Auto Baterie je téměř vybitá–brzy ji nabijte. Další režimy fotografování Baterie je vybitá–okamžitě ji nabijte.
Před použitím Mé barvy (= 85, 134), Korekce rtuťové výbojky (= 51), Efekt Kreativní snímek (= 57), Efekt Časosběr. film o hvězdách (= 73) Rozsah zaostření (= 87) ND filtr (= 83) Korekce červených očí (= 50, 135) NR u vys.
Před použitím Tabulky funkcí a nabídek Základní příručka Funkce dostupné v jednotlivých režimech fotografování Pokročilá příručka Režim fotografování K D B M G Funkce Kompenzace expozice (= 78) Citlivost ISO (= 80) AUTO 100–12800 Rozsah zaostření (= 87, 95) e 8 Blesk (= 96) S P t I E Režim Auto / Režim Hybridní Auto Další režimy fotografování *1 – O O O – – – O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O – *1 *1 *1 *1 O O O O O O O O O – O – O – O O O O O O O O O O O O O O O O O O
Před použitím Režim fotografování K D B M G Funkce Blokování AF (při přiřazení k tlačítku < > nebo O O O O O k tlačítku filmu) (= 95) *1 *1 Optický zoom (= 18, 31) O O O *1 *1 Ruční zaostřování (= 87) O O O *1 *1 Posun rámečku AF (= 91) O O O Výběr tváře (= 93) O O O O O AF na dotek (= 94) O O O O O Expoz. dotykem (= 41) O O O O O Zobrazení na monitoru (= 25) *1 *1 Zobrazení 1 O O O *1 *1 Zobrazení 2 O O O *1 Položky a možnosti nabídky se liší v závislosti na režimu fotografování.
Před použitím Nabídka FUNC.
Před použitím Režim fotografování K D B M G *1 *1 *1 *1 *1 S P t I Funkce Bracketing (= 89) *1 E E Pokročilá příručka O – O O O O O O O O O O – O – O – – O – – O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – O – O O O – O O O – O O O – O O O – – – O O O – O – – – O – O – O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O – – – O O O O O O O O O O O O O O
Před použitím Režim fotografování K D B M G E S P t I Funkce Poměr stran stat.
Před použitím 4 Nabídka karty fotografování Základní příručka Režim fotografování K D B M G Funkce Rámeček AF (= 90) Tvář + AiAF*2 Jednobodový Digitální zoom (= 38) Standardní Vyp 1.6x/2.0x Zoom bodu AF (= 53) Zap Vyp AF servo (= 92) Zap Vyp Souvislý AF (= 93) Zap Vyp Expoz.
Před použitím Režim fotografování K D B M G Funkce Pom. světlo AF (= 54) Zap Vyp AF+MF (= 88) Zap/Vyp Zoom bodu MF (= 88) Vyp 2x/4x Bezpečný MF (= 87) Zap Vyp Nast. zvýraz. okrajů pro MF (= 89) Zvýraz. okrajů Zap/Vyp Citlivost Nízký/Vysoký Barva Červená/Modrá/Žlutá Řízení blesku (= 50, 54, 97, 98, 104) Auto Režim blesku Ruční Kom. zábl. exp. Výkon blesku 1. lamely Synchr. závěrky 2. lamely Zap Kor. červ. očí Vyp Zap Kor.
Před použitím Režim fotografování K D B M G Funkce Automat. nastav. citl. ISO (= 81) Max. citl. ISO Rychlost změny NR u vys. ISO (= 81) Nízký/Standardní/Vysoký Kor. rtuť. výboj. (= 51) Zap/Vyp Bod bodov. AE (= 80) Střed/Bod AF Bezpečný posun (= 103) Zap Vyp Větrný filtr (= 35) Auto/Vyp Zobrazit snímek po pořízení (= 55) Vyp/Rychlý Doba zobraz. 2 s/4 s/8 s Přidržet Vyp Zobraz. inf. Podrobné Detekce mrkání (= 53) Zap Vyp Uživ. zobrazení (= 107) Info k fotog./Mřížka/Elektr.
Před použitím Režim fotografování K D B M G Funkce Rozložení nabídky FUNC. (= 108) Převr. zobraz. (= 24) Zap/Vyp Nastavení IS (= 37) Vyp Souvislé Režim IS Při fotogr. 1 Dynamický IS 2 Razítko data (= 41) Vyp Datum/Datum a čas Typ kr. filmu (= 33) Se snímky/Bez snímků Zvýraz.
Před použitím Režim fotografování K D B M G Funkce Nas. časosb. filmu o hvězdách (= 73) * 1 *1 *1 Efekt * 1 Interval snímků 15 s/30 s/1 min Rychlost sním. Doba snímání 60 min/90 min/120 min Nastavení identifikace tváře (= 43) Přiřazení funkce (= 105) 7 Tlačítko Tlačítko E Uložení nast.
Před použitím 3 Nabídka karty nastavení Položka Odk. str. 1 Nabídka karty přehrávání Položka Odk. str. Položka Odk. str. Položka Základní příručka Odk. str. Pokročilá příručka Ztlumení = 170 Vytvoř složku = 175 Seznam/přehr. kr. filmy = 115 Změnit velikost = 132 Hlasitost = 170 Jednotky = 175 Chytrý výběr = 122 Mé barvy = 134 Volby zvuku = 170 Elektr. vodováha = 175 Prezentace = 122 Identifikace tváře = 115 Rady a tipy = 171 Videosystém = 186 Smazat = 126 Přechod.
Pokyny pro manipulaci • Tento fotoaparát je velmi citlivé elektronické zařízení. Snažte se uchránit jej před pádem a nevystavovat jej silným nárazům. • Nikdy neumísťujte fotoaparát do blízkosti magnetů, motorů nebo jiných zařízení, která generují silná elektromagnetická pole a mohla by způsobit nesprávnou funkci či vymazání dat snímků. • Ulpěla-li na fotoaparátu nebo monitoru nečistota či voda, otřete jej měkkým, suchým hadříkem, například utěrkou na brýle. Při čištění nepoužívejte sílu.
Před použitím Wi-Fi Počet snímků/Doba nahrávání, Doba přehrávání Standardy IEEE 802.11b/g/n* * Pouze pásmo 2,4 GHz Metody přenosu Modulace OFDM (IEEE 802.11g/n) Modulace DSSS (IEEE 802.
Před použitím Počet snímků 3:2, které lze uložit na paměťovou kartu Záznamové pixely Kompresní poměr (Velký) 13M/4352x2904 (Střední 1) 6M/3072x2048 (Střední 2) 3M/2048x1368 (Malý) 0.
Před použitím Rozsah zaostřitelných vzdáleností Rychlost závěrky Režim Maximálně širokoúhlý Rozsah zaostření fotografování objektiv (j) – e 5 cm – nekonečno 40 cm – nekonečno 5–50 cm – 5–50 cm – 5 cm – nekonečno 40 cm – nekonečno * Ostatní režimy Maximální přiblížení (i) 8 1,5–20 m 1,5–20 m f* 5 cm – nekonečno 40 cm – nekonečno Režim [ rozsah ], automaticky nastavitelný Dostupné hodnoty v režimu [M] nebo [D] (s)* Základní příručka 1–1/4000 s Pokročilá příručka 60, 50, 40, 30, 25, 2
Před použitím Baterie NB-12L Typ: Nominální napětí: Nominální kapacita: Počet nabíjecích cyklů: Provozní teploty: Rozměry: Hmotnost: Nabíjecí lithium-iontová baterie 3,6 V DC 1910 mAh Cca 300x 0 – 40 °C 34,4 x 48,5 x 10,4 mm Cca 35 g Nabíječka baterií CB-2LG/CB-2LGE Jmenovité vstupní hodnoty: 100–240 V stř.
Rejstřík Elektronická vodováha ........................ 52 I i-Contrast ..................................... 82, 134 A CameraWindow (smartphone)........... 145 AF na dotek ......................................... 94 CANON iMAGE GATEWAY ....... 140, 142 AF servo .............................................. 92 Cestování s fotoaparátem ................. 171 Expozice Blokování AE ................................. 79 Blokování FE ................................. 97 Kompenzace ......................
Mazání ............................................... 126 Mé barvy ...................................... 85, 134 Monitor Ikony .................................... 213, 214 Jazyk zobrazování ........................ 16 Nabídka → Nabídka FUNC., Nabídka Monochromatický (režim fotografování) ........................... 66 N Nabídka Tabulka ........................................ 216 Základní operace .......................... 26 Nabídka FUNC. Tabulka ................................
U Ukládání snímků do počítače .... 160, 195 Závěsný popruh na krk → Řemínek na zápěstí Úprava nebo vymazání informací o připojení .......................................... 166 Změkčující efekt (režim fotografování) ........................... 66 Úpravy i-Contrast ..................................... 134 Korekce červených očí ................ 135 Mé barvy ..................................... 134 Výřez ........................................... 133 Změna velikosti snímků ...............
Upozornění k připojení Wi-Fi (k bezdrátové síti LAN) • Číslo modelu fotoaparátu je PC2158/PC2159/ PC2049. Chcete-li identifikovat svůj model, zkontrolujte číslo na štítku na spodní části fotoaparátu, které začíná písmeny PC. Integrovaný model modulu WLAN je uveden níže.
Upozornění na rušení rádiových vln • Tento produkt může být rušen jinými zařízeními, jež vysílají rádiové vlny. Chcete-li rušení předejít, umístěte tento produkt co nejdále od výše zmíněných zařízení nebo taková zařízení nepoužívejte současně s tímto produktem. Tento produkt je nainstalován s modulem WLAN, který je certifikován dle standardů IDA Singapore.
Před použitím Ochranné známky a licence Zřeknutí se odpovědnosti • Microsoft a Windows jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami společnosti Microsoft Corporation ve Spojených státech nebo v jiných zemích. • Neautorizovaná reprodukce této příručky je zakázána. Základní příručka • Veškerá měření jsou založena na standardech testování společnosti Canon. Pokročilá příručka • Macintosh a Mac OS jsou ochrannými známkami společnosti Apple Inc.