CEL-SP7RA2H0 Videokamera HD Návod k používání
Úvod Dbejte těchto upozornění VAROVÁNÍ! NEODSTRAŇUJTE KRYT (ANI ZADNÍ STĚNU), ZABRÁNÍTE TÍM RIZIKU ÚRAZU ELEKTRICKÝM PROUDEM. UVNITŘ PŘÍSTROJE NEJSOU ŽÁDNÉ DÍLY, KTERÉ BY MOHL UŽIVATEL OPRAVOVAT. K TOMU JE OPRÁVNĚN POUZE KVALIFIKOVANÝ SERVISNÍ PRACOVNÍK. VAROVÁNÍ! NEVYSTAVUJTE PŘÍSTROJ DEŠTI ANI VLHKOSTI, HROZÍ NEBEZPEČÍ ÚRAZU ELEKTRICKÝM PROUDEM. UPOZORNĚNÍ: POUŽÍVEJTE POUZE DOPORUČENÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ, ZAMEZÍTE TÍM RIZIKU ÚRAZU ELEKTRICKÝM PROUDEM A MAXIMÁLNĚ OMEZÍTE MOŽNOST RUŠENÍ.
Pouze Evropská unie (a EHP) Tento symbol znamená, že podle směrnice o OEEZ (2002/96/ES), směrnice o bateriích (2006/66/ES) a/nebo podle vnitrostátních právních prováděcích předpisů k těmto směrnicím nemá být tento výrobek likvidován s odpadem z domácností. Tento výrobek má být vrácen do určeného sběrného místa, např.
Úžasné vlastnosti a nové funkce 1 High-Definition Video Vaše videokamera je vybavena obrazovým snímačem (Full HD CMOS), který dokáže zaznamenat video v rozlišení 1 080 1 920 x 1 080 pixelů2. Videa jsou potom řádků nahrána ve vysokém rozlišení (HD) do paměti ve standardu AVCHD3.
Inteligentní AUTO (0 39) Inteligentní AUTO automaticky vybere nejlepší režim scény pro vámi zamýšlený záběr. Získáte senzační nahrávky vždy a za všech okolností. Nemusíte se starat o nastavení. Videomomentka Stačí nasměrovat videokameru a ta automaticky vybere nejlepší nastavení pro snímaný objekt. (0 64) Zhotoví se nebo zaznamenají se krátké scény a uspořádají se do videoklipu s oblíbenou podkladovou hudbou.
Těšte se ze svých nahrávek s dalšími zařízeními. Připojte videokameru k volitelné DVD vypalovačce DW-100 (0 125, 129) Připojte videokameru k televizoru HDTV (0 119) Disky AVCHD4 Photo DVD SD Přehrávejte video přímo z nahrané paměťové karty. Eye-Fi Pomocí karty Eye-Fi (0 139) můžete bezdrátově načíst nahrávky do počítače nebo na web pro sdílení videí. Televizory HDTVs a digitální rekordéry se slotem paměťové karty SD kompatibilní se standardem AVCHD5. Uložte nebo načtěte na web.
Obsah Úvod 4 12 Úžasné vlastnosti a nové funkce Poznámky k tomuto návodu 14 Seznámení se s videokamerou 14 16 Dodané příslušenství a CD-ROMy Názvy jednotlivých dílů Příprava 19 19 22 24 26 26 27 28 31 31 32 32 33 33 34 34 35 36 8 Obsah Seznámení s přístrojem Dobíjení napájecího akumulátoru Příprava příslušenství Nastavení polohy a jasu LCD obrazovky Základní obsluha videokamery Používání dotykové obrazovky Provozní režimy Používání nabídek První nastavení Nastavení data a času Změna jazyk
Režim Duální záznam 38 Základní nahrávání 38 39 42 43 Záznam videa a fotografií v režimu Duální záznam Poznámka k režimu Inteligentní AUTO Zoom Funkce Rychlý start Video 45 45 48 50 51 52 54 54 55 56 59 60 61 62 64 64 65 66 69 70 70 72 73 74 76 77 78 Základní přehrávání Přehrávání videozáznamu Obrazovka pro výběr indexu: Výběr obsahu k přehrávání Projít 3D zobr.
80 80 82 83 85 88 Používání zdokonalené minipatice Používání externího mikrofonu Používání dálkového ovladače zoomu Výběr bodu začátku přehrávání Přehrávání scén s podkladovou hudbou Zobrazování informací a datového kódu 89 Operace se seznamem přehrávek a scénami 89 Editace seznamu přehrávek: Přidání, odstranění, přesunutí a přehrávání Zachycení fotografií a scén Videomomentky z filmu Rozdělování scén 91 93 Fotografie 95 Základní přehrávání 95 97 Prohlížení fotografií Smazání fotografií 99 Dop
Externí připojení 115 Zdířky na videokameře 116 Schémata připojení 119 Přehrávání na televizoru 120 Uložení a sdílení nahrávek 120 122 125 129 133 134 135 b Kopírování záznamů na paměťovou kartu Uložení záznamů na počítači Uložení filmů na disky HD (disky AVCHD/Blu-ray) b Uložení filmů na disky SD (DVD) Uložení fotografií na disky Photo DVD Kopírování záznamů na externí videorekordér b Načtení filmů na web za účelem sdílení videonahrávek Doplňkové informace 141 Dodatek: Seznamy voleb nabídek 141 145
Poznámky k tomuto návodu Děkujeme, že jste si zakoupili videokameru Canon LEGRIA HF M36/ LEGRIA HF M306. Tento návod si pozorně přečtěte, než začnete videokameru používat, a bezpečně ho uschovejte pro případné další použití. V případě, že videokamera nebude fungovat správně, postupujte podle části Odstraňování problémů (0 162). Značky a pojmy používané v tomto návodu • • DŮLEŽITÉ: Upozornění související s obsluhou videokamery. POZNÁMKY: Dodatečná vysvětlení vztahující se k postupům při základní obsluze.
Zobrazení indikuje, že funkce je dostupná v zobrazeném provozním režimu, a indikuje, že funkce dostupná není. Podrobné vysvětlení najdete v části Provozní režimy (0 27). Závorky [ ] označují ovládací tlačítka a volby nabídky na dotykové obrazovce a další hlášení a indikace zobrazované na obrazovce. Samospoušť Provozní režimy: [FUNC.] 8 [MENU] 8 8 8 [Samospoušť] 8 [A Zapnuto n] 8 [a] • Zobrazí se n. • Opětovným postupem, výběrem [B Vypnuto] samospoušť vypnete. Režim : V režimu pauzy nahrávání stiskněte g.
Seznámení se s videokamerou Dodané příslušenství a CD-ROMy S videokamerou je dodáváno dále uvedené příslušenství.
S videokamerou jsou dodávány dále uvedené CD-ROMy a software: • CD-ROM PIXELA Application - Disc 1* a ‚PIXELA Applications‘ Instalační příručka - ImageMixer 3 SE Transfer Utilities – Software pro uložení a přenos filmů a hudebních souborů používaných jako podkladová hudba. • CD-ROM PIXELA Application - Disc 2* - ImageMixer 3 SE Video Tools – Software pro správu, editaci a přehrávání filmů. • CD-ROM Y Disk Návod k používání/Photo Applications Ver. 34.
Názvy jednotlivých dílů Pohled zleva Pohled zprava Pohled zepředu 16 Úvod 1 Tlačítko DISP. (Zobrazení na obrazovce) (0 88)/ BATT.
Pohled shora k A A l q S a S s S S d f S g S S h j S k S LCD panel S l q D Zdokonalená minipatice (0 80) Přepínač režimů (0 27) Tlačítko PHOTO (0 38, 99) Páčka zoomu (0 42) Tlačítko VIDEO SNAP (Videomomentka) (0 64) Tlačítko POWER Indikátor ON/OFF (CHG) (Nabíjení): Zelený – Zapnuto Oranžový – Pohotovostní režim (0 43) Červený – Nabíjení (0 19) Senzor dálkového ovládání (0 22) Dotyková LCD obrazovka (0 24, 26) Tlačítko POWERED IS (0 61)/ Tlačítko WEB* (0 135) Upevňovací jednotka akumulátoru (0 19) Tlačí
Pohled zespodu a Výrobní číslo D s Objímka pro stativ (0 180) D Dálkový ovladač WL-D89 1 Tlačítko START/STOP (0 38, 54) 2 Tlačítko b (Výběr indexu) (0 48) Stiskněte a držte stisknuté déle než 2 sekundy k přepnutí mezi režimy záznamu a přehrávání. 3 Tlačítko MENU (0 29, 145) 4 Tlačítko DISP.
Příprava Tato kapitola vás seznámí se základními postupy při obsluze videokamery, jako je například dotykový panel, navigace nabídkami a první nastavení. Seznámení s přístrojem Dobíjení napájecího akumulátoru Videokamera může být napájena akumulátorem nebo přímo pomocí kompaktního napájecího adaptéru. Před používáním akumulátor nabijte. Přibližné hodnoty doby nabíjení a doby záznamu/přehrávání s plně nabitým akumulátorem viz Doby nabíjení (0 188) a Doby nahrávání a přehrávání (0 188).
5 Nabíjení se zahájí vypnutím videokamery. • Pokud byla videokamera zapnuta, zelený indikátor ON/OFF (CHG) při vypnutí videokamery zhasne. Po chvíli začne indikátor ON/OFF (CHG) blikat červeně (dobíjení akumulátoru). Jakmile je akumulátor plně nabitý, červený indikátor ON/OFF (CHG) zhasne. • Pokud indikátor bliká rychle, viz Odstraňování problémů (0 162). Indikátor ON/OFF (CHG) (nabíjení) Vyjmutí napájecího akumulátoru 1 Posuňte U ve směru šipky a takto jej přidržujte..
• Abyste zabránili poruše zařízení nebo nadměrnému zahřívání, nepřipojujte dodaný kompaktní napájecí adaptér na napěťové konvertory pro cesty do zámoří nebo speciální napájecí zdroje, např. zdroje na palubě letadla nebo lodi, DC-AC invertory apod. POZNÁMKY • Napájecí akumulátor se nabíjí pouze v případě, kdy je kamera vypnutá. • Pokud si nejste jisti, že postačuje zůstatková doba akumulátoru, můžete videokameru napájet z kompaktního napájecího adaptéru, a tím eliminovat spotřebu energie z akumulátoru.
Příprava příslušenství Dálkový ovladač Nejprve do dálkového ovladače vložte dodanou lithiovou knoflíkovou baterii CR2025. 1 Přitlačte na úchytku ve směru šipky a potom vytáhněte držák baterie. 2 Lithiovou knoflíkovou baterii vložte kladnou + stranou nahoru. 3 Vraťte zpět držák baterie. Úchytka Používání dálkového ovladače Před stisknutím tlačítek nasměrujte dálkový ovladač na infračervený senzor dálkového ovládání videokamery.
Přídržný řemen a řemínky Seřiďte přídržný řemen. Řemen seřiďte tak, abyste ukazováčkem dobře dosáhli na páčku zoomu a palcem na tlačítko g. Odejmutí přídržného řemenu 1 Nadzvedněte polstrovanou chlopeň rukojeti a odpojte suchým zipem připojený řemen. 2 Zatáhněte za řemen, vyvlékněte ho nejprve z předního očka na kameře a potom z rukojeti. Nakonec vyvlékněte řemen ze zadního očka na videokameře.
Připojení volitelného řemínku na zápěstí Provlékněte připojený konec řemínku na zápěstí předním očkem na videokameře, protáhněte řemínek smyčkou a utáhněte ho. Chcete-li ještě zvýšit ochranu videokamery a pohodlí při jejím používání, můžete připojit řemínek na zápěstí k očku pro připevnění řemínku na přídržném řemenu a používat oba řemeny. Nasazení volitelného ramenního řemene Protáhněte konec ramenního řemene očkem na přídržném řemenu a upravte jeho délku.
180° 180° 90° Snímaná osoba může sledovat obrazovku LCD. POZNÁMKY • Poznámka k LCD obrazovce: Obrazovka je zhotovena mimořádně složitou a přesnou technologií, která zajišťuje, že více než 99,99 % obrazových bodů (pixelů) pracuje dle specifikací. Méně než 0,01 % obrazových bodů se může příležitostně zobrazovat chybně nebo se mohou jevit jako černé, červené, modré nebo zelené body. Toto však nemá žádný negativní dopad na kvalitu zaznamenávaného snímku a nejedná se o chybnou funkci zařízení.
Základní obsluha videokamery Používání dotykové obrazovky Ovládací tlačítka a položky nabídky zobrazované na dotykové obrazovce se mění dynamicky v závislosti na provozním režimu a vámi prováděné úloze. Pomocí intuitivního rozhraní s dotykovou obrazovkou máte veškerá ovládání v dosahu svých prstů. Dotknout se Dotknutím se položky nabídky ji vyberete. Dotknete-li se ovládacího tlačítka provedete odpovídající akci. U některých funkcí, např.
• Podrobnosti k péči dotykové obrazovky viz Upozornění k obsluze (0 179), Čištění (0 184). Provozní režimy Záznam Při záznamu videa nebo fotografií je provozní režim videokamery určen polohou přepínače režimů videokamery a ovládacími tlačítky na obrazovce. Provozní režim Přepínač režimů Ikona na obrazovce Operace Duální záznam Nahrávejte video a fotografujte se snadností.
Počáteční režim Stiskněte S v režimu nebo Provozní režim . Stiskněte S v režimu . Operace Přehrávání filmů (indexové zobrazení [Originál]) (0 45). Prohlížení fotografií (indexové zobrazení [Fotky]) (0 95). POZNÁMKY • b Při přepnutí do režimu přehrávání bude pro přehrávání vybrána stejná paměť, jaká byla použita pro záznam. • K přepínání mezi režimy nahrávání a přehrávání můžete na dobu 2 sekund rovněž stisknout a přidržet na dálkovém ovladači tlačítko B.
V režimech a zobrazíte dotykem na [Upravit] podobný panel, kde naleznete různé operace, jež jsou dostupné po výběru jedné nebo více scén nebo fotografií (např. odstranění, přidání scén do seznamu přehrávek, ochrana fotografií atd.). Dotkněte se ovládacího tlačítka požadované operace. Příklad editačního panelu v režimu Dotkněte se ovládacího tlačítka požadované operace. Nabídky nastavení 1 Pouze režim nebo Dotkněte se [FUNC.] : 2 Dotykem na [MENU] otevřete nabídky nastavení.
POZNÁMKY • Na obrazovkách nabídek je použito malé písmo, aby bylo možné vidět aktuálně vybrané volby. Velikost písma můžete zvětšit nastavením položky 6 8 [Velikost písma] na [A Velké], ale na obrazovce se budou zobrazovat pouze ikony aktuálně vybraných voleb.
První nastavení Nastavení data a času Než začnete videokameru používat, musíte na ní nastavit datum a čas. Obrazovka [Date/Time-Datum/Čas] (obrazovka pro nastavení data a času) se zobrazí automaticky, když nejsou nastavení vnitřní hodiny videokamery. Když se zobrazí obrazovka [Date/Time-Datum/Čas], je vybrán rok. 1 Dotkněte se pole, které chcete změnit (rok, měsíc, den, hodiny nebo minuty). 2 Dotykem na [Z] nebo [O] změňte podle potřeby pole.
Změna jazyka Výchozím jazykem videokamery je angličtina. Můžete ji nastavit do libovolného z 26 dalších jazyků. Provozní režimy: [FUNC.]* 8 [MENU] 8 6 8 [Language a/Jazyk]** 8 Požadovaný jazyk 8 [a] * Pouze, když postupujete v režimu nahrávání. ** Po změně jazyka videokamery na angličtinu vyberte 6 8 [Language a/ Jazyk] ke změně jazyka. POZNÁMKY • Některá ovládací tlačítka, např. [ZOOM], [FUNC.] nebo [MENU] se budou zobrazovat v angličtině nezávisle na vybraném jazyce.
Používání paměťové karty Paměťové karty kompatibilní s touto videokamerou S touto videokamerou používejte komerčně dostupné paměťové karty SDHC (SD high capacity) a paměťové karty SD. V závislosti na paměťové kartě nemusíte být ale schopni na kartu nahrávat filmy. Viz tabulka níže. K říjnu 2009 byla funkce nahrávání filmu testována s paměťovými kartami SD/SDHC výrobců Panasonic, Toshiba a SanDisk.
Vložení a vyjmutí paměťové karty Před používáním paměťových karet v této videokameře se ujistěte, že jsou inicializovány (0 36). 1 Videokameru vypněte. Ujistěte se, že nesvítí indikátor ON/OFF (CHG). 2 Otevřete kryt slotu paměťové karty. 3 Paměťovou kartu zasuňte do otvoru štítkem orientovaným nahoru; kartu zasunujte, dokud se s klapnutím nezajistí na místě. 4 Zavřete kryt slotu paměťové karty. Kryt nezavírejte silou, paměťová karta nemusí být řádně vložena.
CO ZKONTROLOVAT • Ujistěte se, že dobře rozumíte informacím poskytnutým s kartami Eye-Fi (0 33) dříve, než kartu Eye-Fi začnete používat. [FUNC.] 8 [MENU] 8 8 8 [Nahrávací médium pro film] nebo [Nahráv. médium pro focení] 8 [f] (vestavěná paměť) nebo [g] (paměťová karta)* 8 [a] * Při výběru paměti si můžete zkontrolovat přibližnou dostupnou dobu nahrávání/ počet fotografií s ohledem na aktuálně zvolené nastavení.
POZNÁMKY • Každá z dále uvedených činností deaktivuje funkci přepnutí záznamu: - Vypnutí videokamery. - Otevření krytu slotu paměťové karty. - Změna pozice přepínače režimů. - Změna provozního režimu videokamery. - Výběr paměťové karty jako paměti pro záznam filmů. Inicializace vestavěné paměti (pouze b) nebo paměťové karty Paměťové karty inicializujete, když je v této videokameře používáte poprvé.
* Tuto volby vyberte dotykem, pokud chcete fyzicky smazat všechna data v paměti namísto pouhého smazání alokační tabulky. ** Pokud jste vybrali volbu [Kompletní inicializace], můžete dotykem na [Zrušit] 8 [OK] zrušit probíhající inicializaci. Veškeré nahrávky budou smazány a paměťovou kartu bude možné používat bez jakéhokoli problému. DŮLEŽITÉ • Inicializací paměti se permanentně smažou všechny záznamy. Ztracené původní nahrávky nelze obnovit.
Režim Duální záznam V této kapitole se dozvíte, jak snadno nahrávat video a zhotovovat fotografie v plně automatickém režimu Duální záznam a jak používat základní funkce, např. zoom a Rychlý start. Pokud máte zájem o veškeré možné nabídky a další rozšířené funkce, vyhledejte si příslušnou kapitolu pro video (0 54) a pro fotografie (0 99). Základní nahrávání Záznam videa a fotografií v režimu Duální záznam Provozní režimy: 1 Přepínač režimů nastavte do polohy 5. 2 Videokameru zapněte.
2 Stiskněte j úplně. Indikátor přístupu ACCESS začne blikat, což znamená, že se fotografie nahrává. Po ukončení nahrávání 1 Ujistěte se, že nesvítí indikátor ACCESS. 2 Videokameru vypněte. 3 Zavřete panel LCD. Poznámka k Duálnímu záznamu • V režimu jsou dostupné pouze dále uvedené funkce. - Zoom (0 42). - Rychlý start (0 43). - Videomomentka (0 64). - Rozšířené režimy stabilizace obrazu (0 60) k záznamu videa za chůze nebo ke stabilizaci záběru při přibližování vzdálených objektů (telefoto).
Ikony Inteligentní AUTO Pozadí → (barva ikony) Modrá obloha (světle modrá) Jasno (šedá) Objekt ↓ Živé barvy (zelená/ červená) Lidé (nepohybující se) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) Lidé (pohybující se) Jiné objekty než lidé, např. krajiny Detaily Západ slunce (oranžová) — — — Ikona v závorkách se zobrazuje při protisvětle.
• Nezapomeňte si své nahrávky pravidelně zálohovat (0 120), a to zvláště v případě pořízení důležitých záznamů. Společnost Canon odmítá odpovědnost za jakoukoliv ztrátu či poškození dat. • Při záznamu fotografií na kartu Eye-Fi budou fotografie automaticky načteny (odvedeny), pokud se nacházíte v dosahu konfigurované sítě. Vždy si ověřte, že používání karet Eye-Fi je v zemi/regionu, kde se nacházíte, povoleno. Viz rovněž Použití karty Eye-Fi (0 139).
Zoom Provozní režimy: Přibližovat a vzdalovat záběr můžete třemi způsoby: Páčkou zoomu na videokameře, tlačítky zoomu na dálkovém ovladači nebo ovládacími tlačítky zoomu na dotykové obrazovce. Kromě 15x optického zoomu*, v režimu , můžete zapnout 300x digitální zoom pomocí nastavení 7 8 [Digitální zoom]. * Je-li položka [Stabilizátor obrazu] (panel FUNC.) nastavena na [P Dynamický], můžete prostřednictvím zdokonaleného zoomu zvětšit obraz až 18x.
2 Zoom ovládejte dotykem na příslušná ovládací tlačítka zoomu. Dotkněte se kdekoli v oblasti Q pro oddálení nebo kdekoli v oblasti P pro přiblížení. Dotknete-li se blíže ke středu, zoom bude pomalejší ([Rychlost 1]); bližší dotyk k ikonám e/d znamená rychlejší zoom ([Rychlost 3]). 3 Dotykem na [a] skryjte ovládací tlačítka zoomu. POZNÁMKY • Udržujte vzdálenost minimálně 1 m od objektu. Při nastavení na širokoúhlý záběr můžete objekt zaostřit i ze vzdálenosti pouhý 1 cm.
2 Chcete-li obnovit záznam, otevřete LCD panel. Indikátor ON/OFF (CHG) změní barvu zpět na zelenou a videokamera je připravena nahrávat. DŮLEŽITÉ • Neodpojujte zdroj napájení v době, kdy je videokamera v pohotovostním režimu (svítí oranžově indikátor ON/OFF (CHG)). POZNÁMKY • Videokamera nepřejde do pohotovostního režimu, pokud se LCD panel zavře při svítícím nebo blikajícím indikátoru ACCESS nebo při zobrazované nabídce.
Video V této kapitole jsou uvedeny funkce související s filmováním, včetně přehrávání, rozšířeného fotografování, rozšířených funkcí a operací se seznamem přehrávek a scénami. Podrobnosti k základnímu videonahrávání viz Režim Duální záznam (0 38). Základní přehrávání Přehrávání videozáznamu Provozní režimy: 1 Stiskněte S. K přepínání mezi režimy záznamu a přehrávání můžete na dobu 2 sekund rovněž stisknout a přidržet na dálkovém ovladači tlačítko B.
A Čtení z paměti B Aktuálně zobrazené indexové zobrazení C Posunutím prstu doleva zobrazíte následující indexovou stránku* D Posunutím prstu doprava zobrazíte předchozí indexovou stránku* E Vyberte jiné indexové zobrazení, abyste načetli jiný obsah z jiné paměti (pouze b) (0 48) F Časová osa scény (0 83) a informace o záznamu G Zužte počet scén zobrazených v indexovém zobrazení (0 51) * Při procházení indexovými stránkami se v dolní části obrazovky zobrazuje po dobu několika sekund posuvník.
A Zastavení přehrávání. B Skok na začátek scény. Poklepáním přejdete na předchozí scénu. C Pozastavení přehrávání. D Posunutím prstu doleva nebo doprava podél stupnice hlasitosti nastavíte hlasitost. E Dotykem na libovolné jiné místo skryjete ovládací tlačítka pro přehrávání. F Zrychlené přehrávání zpět*. G Skok na další scénu. H Zrychlené přehrávání vpřed*. * Opakovaným dotykem zvýšíte rychlost přehrávání přibližně na 5x → 15x → 60x proti normální rychlosti.
DŮLEŽITÉ • Pokud indikátor přístupu ACCESS svítí nebo bliká, dbejte dále uvedených upozornění. Pokud tak neučiníte, může dojít k trvalé ztrátě dat. - Neotevírejte kryt slotu paměťové karty. - Neodpojujte napájení nebo nevypínejte videokameru. - Neměňte provozní režim videokamery. • Může se stát, že filmy zaznamenané na paměťovou kartu pomocí jiného zařízení nebudete moci na této videokameře přehrávat.
A b Dotkněte se karty požadované paměti: vestavěná paměť nebo paměťová karta. B Dotykem na ovládací tlačítko vyberte obsah, který chcete přehrát. Volby [Originál] Původní filmy, jak byly nahrány. [Playlist] Scény, které byly přidány do seznamu přehrávek(0 89) a které mohou být uspořádány podle vašich preferencí. [Projít 3D zobr.] Viz následující sekce (0 50). [Fotky] Zobrazte indexové zobrazení fotografií.
Projít 3D zobr. Volba Projít 3D zobr. umožňuje zobrazit vaše videonahrávky (původní scény) v 3D rozvržení organizovaném podle data nahrávání. V libovolném indexovém zobrazení se dotkněte [b] 8 [Projít 3D zobr.]. V zobrazení jedné fotografie jedním dotykem obrazovky zobrazte ovládací tlačítka, potom dotykem na [Q] otevřete indexové zobrazení [Fotky]. A Posunutím prstu nahoru a dolů procházejte scénami zaznamenanými v zobrazeném datu. B Posunutím prstu doleva přejdete k následujícímu datu s nahrávkami.
Zúžení počtu scén v indexovém zobrazení Z indexového zobrazení [Originál] můžete zúžit počet zobrazovaných scén a ponechejte pouze scény, které byly zaznamenány v konkrétním dni nebo pouze ty scény, u nichž byly detekovány tváře osob. Provozní režimy: Zobrazení pouze scén s tvářemi osob Tím zmenšíte počet scén zobrazovaných v indexovém zobrazení [Originál] a ponecháte pouze scény, které byly zaznamenány s detekcí tváře (0 62), u nichž došlo k rozpoznání tváře.
2 Otevřete obrazovku kalendáře. [y Všechny scény] 8 [Scény podle data] • Data, která obsahují scény (tj. filmy zaznamenané v daném dni) se zobrazují černě proti stříbrnému pozadí. Data bez záznamů se zobrazují šedě. • Dotykem na [y] nebo [A] skočíte na předchozí/následující kalendářní měsíc s nahrávkami. 3 Dotkněte se požadovaného data. Vybrané datum se zobrazí namísto volby [Všechny scény]. Chcete-li zobrazit znovu všechny scény, dotkněte se volby [y (datum na obrazovce)] a potom volby [Všechny scény].
• Výběr všech scén najednou: Dotkněte se volby [Vybrat vše] namísto výběru jednotlivých scén. (Předem odeberte veškerá zaškrtnutí u scén, které jste případně vybrali individuálně.) 4 Odstraňte scény. * Dotykem na [Stop] přerušíte probíhající operaci. Některé scény se však přesto odstraní. DŮLEŽITÉ • Při odstraňování původních nahrávek buďte opatrní. Původní scény nelze po odstranění obnovit. • Před odstraněním si uložte kopie všech důležitých scén (0 122).
1 Aktivujte funkci předtočení. [FUNC.] 8 [d Před-natočit] 8 [A Zapnuto] 8 [a] • Zobrazí se d. • Opětovným postupem, ale výběrem [B Vypnuto], předtočení vypnete. 2 Stiskněte g. Scéna nahraná do paměti začne 3 sekundy před okamžikem stisknutí g. POZNÁMKY • Pokud je aktivováno předtočení, nebude videokamera vydávat žádné upozorňující tóny. • Videokamera nezaznamená plné 3 sekundy před stisknutím g, pokud došlo ke stisknutí spouště do 3 sekund od zapnutí funkce předtočení nebo od konce předchozího záznamu.
CO ZKONTROLOVAT • Vyberte jiný program nahrávání než [q Nočni scéna], [p Slabé osvětlení], [M Ohňostroj] nebo [r Pod vodou]. Ve výchozím nastavení je detekce tváře aktivovaná. Pokud je vypnuta, zapněte ji následujícím postupem. [FUNC.] 8 [MENU] 8 7/8 8 [Rozpozn. a sledování tváře] 8 [A Zapnuto o] 8 [a] Výběr hlavního objektu Pokud je v záběru více než jedna osoba, videokamera automaticky vybere jednu z nich a určí ji jako hlavní objekt.
Dotknout a sledovat Pokud filmujete osobu, bude funkce detekce tváře (0 62) sledovat hlavní objekt a neustále jej udržovat v zaostření. Když ale nahráváte jiné pohybující se objekty, např. svého zvířecího miláčka, jedoucí vozidlo nebo lidi, kteří se nedívají přímo do objektivu, můžete zajistit trvalé zaostření snímaného objektu využitím funkce Dotknout a sledovat. Provozní režimy: 1 Ujistěte se, že je aktivována funkce detekce tváře (0 62).
1 Stiskněte z. • Na obrazovce bude modrý okraj. • Opětovným stisknutím z se vrátíte do normální režimu nahrávání videa. 2 Stiskněte g . • Ve výchozím nastavení videokamera nahrává přibl. 4 sekundy (modrý rámeček slouží jako vizuální indikátor průběhu) a potom se automaticky přepne do režimu pauzy nahrávání. Délku scén Videomomentek můžete změnit nastavením 8 8 [Délka videomomentky]. • Jakmile videokamera zastaví nahrávání, obrazovka na okamžik ztmavne, jakoby se otevřela závěrka.
Přechod do záběru/ze záběru Stisknutím g v režimu pauzy nahrávání (M) spusťte záznam s přechodem do záběru. Stisknutím g při nahrávání (N) přejděte ze záběru a pozastavte nahrávání. Volby ( Výchozí hodnota) [N Vypnuto] Toto nastavení vyberte, pokud nechcete digitální efekty používat. [2 ČB]* Filmy a fotografie se zaznamenají v černobílém provedení. [3 Sépie]* Filmy a fotografie se zaznamenají v sépiových tónech a získají „starobylý“ vzhled.
[FUNC.] 8 [Progr. nahrávání] 8 [B Priorita času AE] nebo [C Priorita clony AE] 8 Posunutím prstu doleva a doprava podél ovladače nastavíte požadovanou rychlost závěrky (B) nebo clonové číslo (C) 8 [a] Volby ( Výchozí hodnota) [A Naprogramovaný AE] Videokamera automaticky nastaví clonové číslo a rychlost závěrky, aby se dosáhlo optimální expozice objektu. [B Priorita času AE] Nastavte hodnotu rychlosti závěrky. Videokamera automaticky nastaví příslušné clonové číslo.
Pokyny k rychlosti závěrky a clonovému číslu XPomalejšími rychlostmi závěrky můžete obohatit svůj záběr o působivé rozmazání v důsledku pohybu. Rychlejšími rychlostmi závěrky lze „zmrazit akci“, abyste ostře zachytili pohybující se objekty.
Ruční nastavení expozice Občas se objekty v protisvětle mohou jevit příliš tmavé (podexponované), zatímco objekty ve velmi ostrém světle příliš světlé nebo oslňující (přeexponované). Tento jev lze korigovat ruční úpravou expozice nebo funkcí Dotykové AE, která automaticky nastaví optimální expozici pro vámi vybraný objekt. Funkce je praktická, když jas objektu, který chcete vyfotografovat, je výrazně jasnější/tmavší než celkový jas snímku.
POZNÁMKY • Pokud dojde ke změně programu nahrávání při zablokované expozici, videokamera se vrátí do režimu automatické expozice. • Snímáte-li objekty se silným světlem v pozadí scény, můžete videokameru nastavit na automatickou korekci protisvětla. Automatickou korekci protisvětla můžete vypnout nastavením 7/ 8 8 [Auto korekce protisvětla]. Limit automatického řízení zisku (AGC) Při záznamu v tmavém prostředí zvýší videokamera automaticky zisk, aby dosáhla jasnějšího obrazu.
CO ZKONTROLOVAT • Zoom upravte před začátkem postupu. 1 Otevřete obrazovku pro ruční zaostřování. [FUNC.] 8 [X Zaostření] 2 Dotkněte se objektu zobrazeného uvnitř rámečku X. • Značka Dotykové AF (P) se rozbliká a automaticky se nastaví vzdálenost zaostření. Stále máte v případě potřeby možnost doostřit ručně. • Můžete se rovněž dotknout [2], abyste mohli ručně zaostřit bez aktivace funkce Dotykové AF. • Zobrazí se ovladače pro ruční zaostření a hodnota vzdálenosti zaostření.
Vyvážení bílé Funkce vyvážení bílé napomáhá přesné reprodukci barev při nahrávání za různých světelných podmínek, aby bílé objekty byly na záznamech vždy skutečně bílé. Provozní režimy: CO ZKONTROLOVAT • Vyberte jiný program nahrávání než z programů nahrávání Speciální scéna. [FUNC.] 8 [m Vyvážení bílé] 8 Požadovaná volba* 8 [a] * Když vyberete [g Uživ. WB], nastavte dále uvedeným postupem uživatelské vyvážení bílé ještě před dotykem na [a].
POZNÁMKY • Pokud jste vybrali uživatelské vyvážení bílé: - Nastavte 7 8 [Digitální zoom] na [B Vypnuto]. - Vyvážení bílé resetujte, jestliže změníte místo nebo osvětlení, popř. při změně jiných podmínek. - V závislosti na světelném zdroji nemusí symbol g přestat blikat. I tak bude výsledkem lepší vyvážení než s nastavením [Y Automatické nastavení]. • Uživatelským vyvážením bílé můžete v dále uvedených případech dosáhnout lepších výsledků: - Měnící se světelné podmínky. - U detailů.
Volby ( Výchozí hodnota) [U Vypnuto] Nahrávky bez efektů pro zvýraznění snímků. [V Živý] Zdůrazňuje kontrast a barevnou saturaci. [W Neutrální] Potlačuje kontrast a barevnou saturaci. [X Rozostření] Objekt je zaznamenán se změkčenými obrysy. [Y Detail jemné pleti] Zjemňuje detaily v oblasti s tónem pleti s cílem dosáhnout pěkný vzhled. Nejlepšího efektu dosáhnete, když s tímto nastavením budete nahrávat osobu zblízka. Mějte na paměti, že plochy v barvě pleti mohou postrádat detaily.
POZNÁMKY • Při nasazeném volitelném širokoúhlém konvertoru nebo telekonvertoru doporučujeme nepoužívat minivideolampu. Vytvořený stín se může objevovat v obraze. Použití externí videolampy Pokud potřebujete silnější videosvětlo, než poskytuje vestavěná minivideolampa, můžete použít volitelnou videolampu VL-5 nebo zábleskovou videolampu VFL-2. Nasaďte volitelnou videolampu do zdokonalené minipatice. • Viz část Používání zdokonalené minipatice (0 80).
Samospoušť Provozní režimy: [FUNC.] 8 [MENU] 8 8 8 [Samospoušť] 8 [A Zapnuto n] 8 [a] • Zobrazí se n. • Opětovným postupem, výběrem [B Vypnuto] samospoušť vypnete. Režim : V režimu pauzy nahrávání stiskněte g. Videokamera začne nahrávat po 10 sekundovém odpočtu*. Odpočet se zobrazuje na obrazovce. Režim : Stiskněte j nejprve do poloviny pro aktivaci automatického zaostření a poté zcela. Videokamera zaznamená fotografii snímek po odpočtu 10 sekund*. Odpočet se zobrazuje na obrazovce.
Záznamová úroveň zvuku Na videokameře můžete nastavit záznamovou úroveň zvuku pro vestavěný nebo externí mikrofon. Při nahrávání si můžete zobrazit indikátor hlasitosti. Provozní režimy: CO ZKONTROLOVAT • Vyberte program nahrávání jiný než [r Pod vodou] nebo [s Na hladině]. Ruční nastavení záznamové úrovně zvuku 1 Otevřete obrazovku pro ruční nastavení záznamové úrovně zvuku. [FUNC.] 8 [c Hlasitost mikrof.] 8 [y Ruční] • Na obrazovce se zobrazí indikátor hlasitosti a aktuální záznamová úroveň.
Zobrazení indikátoru hlasitosti Indikátor hlasitosti se obvykle zobrazí teprve po aktivaci ručního nastavení záznamové úrovně zvuku. Můžete si zvolit, zda se má rovněž zobrazovat, když je hlasitost nastavována automaticky. [FUNC.] 8 [c Hlasitost mikrof.] 8 [z Automat.] 8 [Indikátor hladiny audio] 8 [a] POZNÁMKY • Když indikátor hlasitosti dosáhne červeného bodu (značka 0 dB), může být zvuk zkreslen.
[FUNC.]* 8 [MENU] 8 6 8 [AV/Sluchátka] 8 [Sluchátka] 8 Chcete-li zavřít nabídku: 8 [a] Chcete-li pokračovat v úpravě hlasitosti: 8 [f] 8 [Hlasitost] 8 Posunutím prstu doleva a doprava podél stupnice hlasitosti upravte hlasitost 8 [a]. * Pouze, když postupujete v režimu . • Zobrazí se J. Úprava hlasitosti při přehrávání V režimech a upravte během přehrávání prezentace hlasitost ve sluchátkách stejným způsobem, jako když upravujete hlasitost z reproduktoru (0 47).
Používání zdokonalené minipatice Do zdokonalené minipatice videokamery můžete nasadit celou řadu volitelného příslušenství, a tím rozšířit její funkce. Podrobnosti o volitelném příslušenství dostupném pro tuto videokameru viz část Příslušenství (0 186). Podrobné informace týkající se nasazení a použití příslušenství najdete v návodu k používání tohoto příslušenství. 1 Zasuňte kryt zdokonalené minipatice ve směru šipky. 2 Nasaďte volitelné příslušenství do zdokonalené minipatice.
Používání prostorového mikrofonu SM-V1 nebo směrového stereofonního mikrofonu DM-100 Pomocí mikrofonu SM-V1 můžete obohatit své záznamy o dokonalý 5.1kanálový prostorový zvuk. Pomocí mikrofonu DM-100 můžete přesně zaznamenat zvuk přicházející jen ze směru, z něhož nahráváte. Provozní režimy: Do zdokonalené minipatice nasaďte volitelný prostorový mikrofon SM-V1 nebo směrový stereofonní mikrofon DM-100. Viz část Používání zdokonalené minipatice (0 80). Zobrazí se .
Používání dálkového ovladače zoomu Po nasazení volitelného adaptéru dálkového ovládání RA-V1 do zdokonalené minipatice můžete používat volitelný dálkový ovladač zoomu ZR-2000 nebo ZR-1000. Adaptér vám rovněž umožňuje použít určité funkce při prohlížení obrazu na externím monitoru bez obsluhy videokamery. Toto je zejména užitečné, když je videokamera nasazena na stativu a chcete zajistit maximální stabilitu záběru. Provozní režimy: Nasaďte dálkové ovládání RA-V1 do zdokonalené minipatice.
Výběr bodu začátku přehrávání Máte-li velmi dlouhou scénu, můžete chtít začít scénu přehrávat od určitého bodu. Využitím časové osy filmu můžete scénu rozdělit na segmenty s fixními časovými intervaly v rozsahu 6 sekund až 6 minut. Pokud nahrajete filmy s funkcí Detekce tváře (0 62), můžete scény rozdělit do segmentů, ve kterých videokamera zaznamená změnu u hlavního objektu ve scéně. Provozní režimy: 1 Otevřete indexové zobrazení [Originál] nebo [Playlist]. 2 Otevře se obrazovka [Časová osa] scény.
A Dvojím dotykem se vrátíte do indexového zobrazení. B Předchozí/další scéna. C Posunutím prstu doleva podél pravítka zobrazíte následujících 5 políček. D Aktuální scéna/celkový počet scén. E Režim nahrávání a délka scény. F Datum a čas nahrávání. G Posunutím prstu doprava podél pravítka zobrazíte předchozích 5 políček. H Aktuálně vybraný interval mezi políčky (nebo [o Tváře]).
Přehrávání scén s podkladovou hudbou S podkladovou hudbou můžete přehrávat scény Videomomentek, scény v seznamu přehrávek a prezentace fotografií (namísto původního zvuku), a to pomocí jedné z dodaných hudebních stop. Provozní režimy: Použití dodaných hudebních stop pro podkladovou hudbu Na dodaném Doplňkovém disku k videokameře jsou 3 hudební stopy, které můžete využít pro podkladovou hudbu. b: Hudební soubory jsou předinstalovány do vestavěné paměti.
A Vyberte požadovanou hudební stopu. B Přehrajte původní zvuk (bez podkladové hudby). C Odstraňte vybranou hudební stopu. D Poslechněte si vybranou hudební stopu. Opětovným dotykem na (B) zastavíte přehrávání. 3 Zpět v indexovém zobrazení dotykem na scénu začněte přehrávání s vybranou hudební stopou. V režimu se dotkněte fotografie, abyste přešli do zobrazení jedné fotografie, a pokračujte v postupu pro prezentaci (0 107).
POZNÁMKY • Do seznamu přehrávek můžete rovněž přidat pouze scény Videomomentky, jež chcete vidět, a také je můžete uspořádat. • Inicializací paměťové karty trvale smažete všechny hudební soubory, které jste případně na kartu přenesli z dodaného Doplňkového disku k videokameře. (b Hudební soubory, které byly předinstalovány do vestavěné paměti budou po připojení k počítači obnoveny.
Zobrazování informací a datového kódu Zobrazení většiny informací na displeji můžete zapnout nebo vypnout.
Operace se seznamem přehrávek a scénami Editace seznamu přehrávek: Přidání, odstranění, přesunutí a přehrávání Vytvořte seznam přehrávek v požadovaném pořadí obsahující pouze scény, které chcete přehrát. Scény ze seznamu přehrávek můžete přehrávat s podkladovou hudbou tvořenou dodanými hudebními stopami (0 85). Provozní režimy: Přidávání scén do seznamu přehrávek 1 Otevřete indexové zobrazení [Originál] nebo [Sním. obrazovk] → [Originál].
• b Scény z vestavěné paměti můžete zkopírovat na paměťovou kartu (0 120), a zahrnout tak do seznamu přehrávek na paměťové kartě také scény, které byly původně zaznamenány do vestavěné paměti. Odstranění scén ze seznamu přehrávek Odstranění scén ze seznamu přehrávek neovlivní původní nahrávky. 1 Otevřete indexové zobrazení [Playlist]. Dotykem na [b] 8 [Sním. obrazovk] 8 [Playlist] můžete otevřít seznam přehrávek se scénami Videomomentek.
A Ikona místa určení. B Přesuňte scénu na pozici indikovanou ikonou místa určení. C Dotykem na prázdné políčko jej vyberte jako místo určení. D Scéna vybraná k přesunu. E Původní pozice scény a aktuálně vybrané místo určení. Zachycení fotografií a scén Videomomentky z filmu Z již zaznamenané scény můžete zachytit scény Videomomentek, individuální fotografie nebo sled fotografií.
POZNÁMKY • Scénu Videomomentky je možné získat pouze během přehrávání; nelze ji získat v průběhu režimu pauzy přehrávání. • b Získaná scéna Videomomentky je uložena do stejné paměti, v níž se nachází zdrojová scéna. • Scény Videomomentky nelze získat z těchto typů scén. - Scény kratší než 1 s - Scény editované dodaným softwarem ImageMixer 3 SE a zapsané zpět na paměťovou kartu připojené k počítači.
Zachycení fotografií 1 Přehrajte scénu, z níž chcete zachytit fotografii. 2 Zastavte přehrávání v bodě zobrazení obrazu, který chcete zaznamenat. 3 Stiskněte j úplně. Chcete-li zachytit fotosekvenci, přidržujte j stisknuté. Scéna bude přehrána po políčcích a každé políčko bude zachyceno jako samostatná fotografie. 4 Dotykem na [B] se vrátíte na indexové zobrazení.
2 Vyberte scénu, kterou chcete rozdělit, a dotykem ji začněte přehrávat. 3 Pozastavte přehrávání v místě, kde chcete rozdělit scénu. 4 Otevřete obrazovku pro rozdělení scény. [Upravit] 8 [Rozdělit] 5 V případě potřeby najděte ve scéně přesně příslušné místo. • Během pauzy přehrávání: Dotykem [A] přehrajete scénu. Dotykem na [F] nebo [E] přejdete na políčko zpět/vpřed. • Při přehrávání: Dotykem na [C] pozastavíte přehrávání. Dotykem na [J] nebo [I] budete zrychleně přehrávat zpět/vpřed. 6 Rozdělte scénu.
Fotografie V této kapitole naleznete podrobné informace o zhotovování fotografií (rozšířené funkce fotografování) a o jejich prohlížení a vytištění. Podrobnosti k základnímu fotografování viz Režim Duální záznam (0 38). Základní přehrávání Prohlížení fotografií Provozní režimy: 1 Stiskněte S. 2 Otevřete indexové zobrazení [Fotky], pokud se nezobrazuje. [b] 8 [Fotky] 3 Vyhledejte fotografii, kterou chcete přehrát.
A Čtení z paměti. B Aktuálně zobrazené indexové zobrazení. C Posunutím prstu doleva zobrazíte následující indexovou stránku. D Posunutím prstu doprava zobrazíte předchozí indexovou stránku. E Vyberte jiné indexové zobrazení, abyste načetli jiný obsah z jiné paměti (pouze b) (0 48). 4 Dotkněte se fotografie, kterou si chcete prohlédnout. • Fotografie se zobrazí v režimu zobrazení jedné fotografie. • Posunutím prstu doleva/doprava budete procházet fotografiemi po jedné.
DŮLEŽITÉ • Pokud indikátor přístupu ACCESS svítí nebo bliká, dbejte dále uvedených upozornění. Pokud tak neučiníte, může dojít k trvalé ztrátě dat. - Neotevírejte kryt slotu paměťové karty. - Neodpojujte napájení nebo nevypínejte videokameru. - Neměňte provozní režim videokamery. • Přestože přenesete dále uvedené typy obrazových souborů na paměťovou kartu připojenou k počítači, snímky nemusejí být zobrazeny ve videokameře správně. - Snímky nezaznamenané touto videokamerou. - Snímky upravované na počítači.
3 Dotkněte se jednotlivých fotografií, které chcete odstranit. • Na vybraných fotografiích se zobrazí znaménko zaškrtnutí O. Znovu se dotkněte vybrané fotografie, abyste odebrali značku zaškrtnutí. • Výběr všech fotografií najednou: Dotkněte se volby [Vybrat vše] namísto výběru jednotlivých fotografií. (Předem odeberte veškerá zaškrtnutí u fotografií, které jste případně vybrali individuálně.) 4 Odstraňte fotografie. [Upravit] 8 [Odstranit] 8 [Ano]* 8 [OK] * Dotykem na [Stop] přerušíte probíhající operaci.
Doplňkové funkce Fotografování v Ručním režimu y Provozní režimy: 1 Přepínač režimů nastavte do polohy y. 2 Videokameru zapněte. • b Ve výchozím nastavení jsou fotografie zaznamenávány do vestavěné paměti. Paměť použitou pro záznam fotografií si můžete ale vybrat (0 34). • Přečtěte si sekci DŮLEŽITÉ, než začnete kartu Eye-Fi používat. 3 Dotykem na [3] přepněte do režimu . 4 Stiskněte j do poloviny. Po automatickém zaostření se značka h změní na zelenou a zobrazí se jeden nebo více zelených rámečků AF.
POZNÁMKY • Pokud není objekt vhodný pro automatické zaostřování, změní h svoji barvu na žlutou. Nastavte zaostření ručně (0 70). • Je-li objekt příliš světlý, bliká na obrazovce [Přeexpon.]. V takovém případě použijte volitelný filtr FS-H37U ND. Odstranění fotografie bezprostředně po záznamu Právě zaznamenanou fotografii, kterou si prohlížíte v rámci času stanoveného volbou 8 8 [Čas prohlížení snímků], můžete odstranit.
Volby Velkokapacitní paměťové karty, např. karty pro videonahrávání, mohou obsahovat velký počet fotografií. Pro informaci naleznete v následující tabulce počty fotografií, jež lze zaznamenat na 1GB paměťovou kartu. POZNÁMKY • Skutečný počet fotografií se však může lišit podle snímaného objektu a podmínek fotografování. • Videokamera si pamatuje poslední nastavení i po přepnutí do režimu . • Při tisku fotografií se při výběru velikosti tisku řiďte následujícími pokyny.
Blesk Blesk můžete používat ke snímání fotografií na tmavých místech. Provozní režimy: CO ZKONTROLOVAT • Vyberte program nahrávání jiný než [M Ohňostroj], [r Pod vodou] nebo [s Na hladině]. 1 Vyberte režim blesku. [FUNC.] 8 [S Blesk] 8 Požadovaná volba 8 [a] • Zobrazí se ikona vybraného režimu blesku. Symbol U přestane být po 4 sekundách zobrazován. 2 Stiskněte j nejdříve do poloviny, abyste aktivovali automatické zaostřování, a potom úplně, abyste zaznamenali fotografii.
Po zapnutí (n ON) zábleskové videolampy se zobrazí . Podrobnosti o používání zábleskové videolampy viz návod k používání videolampy VFL-2. POZNÁMKY • Blesk se nespustí v těchto případech: - Když je režim blesku nastaven na [U Automat.] nebo [V Redukce Červ. očí] a ručně upravujete expozici. - Při automatickém posouvání expozice. - Když je režim blesku nastaven na [U Automat.] nebo [V Redukce Červ. očí] a program nahrávání je nastaven na [q Nočni scéna]. - Při používání volitelné videolampy.
Provozní režimy: CO ZKONTROLOVAT • Vyberte program nahrávání jiný než [M Ohňostroj]. [FUNC.] 8 [Režim snímání] 8 Požadovaná volba 8 [a] Volby ( Výchozí hodnota) [A Jednotlivě] Zaznamená se jedna fotografie. [D Auto expo bracket] Videokamera zaznamenává 3 fotografie ve 3 různých expozicích (tmavý, normální, světlý – s krokem nastavení 1/2 EV), a umožňuje tak výběr fotografie, která se vám líbí nejvíce. [B Sekv. snímání], [C Vys.Rychl.Sekv.] Zaznamená sérii až 60 fotografií po dobu držení tlačítka j .
Fotografování při natáčení videa (současné nahrávání) Fotografie můžete zaznamenávat, i když je videokamera nastavena v režimu . Navíc můžete fotografii zaznamenat ve stejné době, kdy natáčíte video. Fotografie zaznamenané v režimu současného nahrávání budou mít shodný poměr stran jako video (16 : 9). Přečtěte si sekci DŮLEŽITÉ (0 105), než začnete kartu Eye-Fi používat. Provozní režimy: [FUNC.
• Fotografie nelze zaznamenat současně, když používáte digitální zoom nebo je aktivován digitální efekt. • Když je v režimu režim IS nastaven na [P Dynamický] a nastavíte maximální přiblížení, můžete nahrát video s větším poměrem zoomu než 15x. Současně se v tuto chvíli zhotoví fotografie, avšak maximální poměr zoomu pro ně bude 15x. To znamená, že video a fotografie nebudou zobrazovat scénu stejně.
Prezentace Můžete přehrát prezentaci všech fotografií, a navíc ji doplnit hudbou. Provozní režimy: 1 Otevřete indexové zobrazení [Fotky]. 2 Vyberte podkladovou hudbu použitou pro přehrávání fotografií v prezentaci (0 85). 3 Dotykem na obrazovku zobrazte ovladače pro přehrávání, potom dotykem na [A] přehrajte prezentaci s vybranou hudební stopou.
Otáčení fotografií Otočením fotografií o 90° můžete změnit jejich orientaci. Provozní režimy: 1 V zobrazení jedné fotografie vyberte fotografii, kterou chcete otočit. 2 Dotykem na obrazovku zobrazíte ovládací tlačítka pro přehrávání. 3 Otočte fotografii. [Upravit] 8 [Otáčení] 8 [q] (90° vlevo) nebo [r] (90° vpravo) 4 Posunutím prstu doleva/doprava vyberte další fotografii k otočení nebo se dotkněte volby [a].
Ochrana fotografií Fotografie můžete chránit před nechtěným smazáním. Provozní režimy: Ochrana jednotlivých fotografií 1 V zobrazení jedné fotografie vyberte fotografii, kterou chcete ochránit. 2 Dotykem na obrazovku zobrazíte ovládací tlačítka pro přehrávání. 3 Ochraňte fotografii. [Upravit] 8 [Ochrana] 8 [B] • Zobrazí se A a fotografii nelze odstranit. Opětovným dotykem na [B] ochranu odeberte. 4 Posunutím prstu doleva/doprava vyberte další fotografii k ochránění nebo se dotkněte volby [a].
DŮLEŽITÉ • Inicializací paměti se trvale smažou všechny záznamy, a to včetně chráněných fotografií. - r Funkce, které lze použít při fotografování Můžete také použít následující funkce... Pro natáčení videa a fotografování lze použít rovněž následující funkce videokamery. Způsob jejich nastavení a použití jsme již podrobně vysvětlili, proto pro ně uvádíme příslušnou stránku v části „Video“.
Tisk fotografií Tisk fotografií (Přímý tisk) Videokameru lze připojit k libovolné tiskárně kompatibilní s PictBridge. Fotografie, které chcete vytisknout, můžete předem označit a nastavit pro ně počet výtisků formou objednávky tisku (0 113). Tiskárny Canon: Tiskárny SELPHY řady CP, DS a ES a tiskárny inkjet s logem PictBridge. Provozní režimy: Připojení videokamery k tiskárně 1 V zobrazení jedné fotografie vyberte fotografii, kterou chcete tisknout. 2 Zapněte tiskárnu.
• Viz rovněž návod k používání tiskárny. • Pokud nezamýšlíte používat volitelnou DVD vypalovačku DW-100, můžete nastavit 8 8 [Druh USB připojení] na [N PC/Tiskárna], aby se obrazovka pro výběr typu zařízení nezobrazovala při každém připojení videokamery k tiskárně. • V zájmu co nejlepší výkonnosti doporučujeme, v případě připojení videokamery k tiskárně kompatibilní s PictBridge, zachovat počet fotografií na paměťové kartě pod 100.
Chyby tisku Dojde-li během tisku k chybě, na displeji videokamery se zobrazí chybové hlášení (např. [Chybí papír]). Vyřešte problém podle seznamu chybových hlášení (0 177) a podle návodu k používání tiskárny. • Tiskárny Canon kompatibilní se standardem PictBridge: Pokud se tisk automaticky po vyřešení problémy neobnoví, dotykem na [Pokračovat] budete pokračovat v tisku. Není-li tato volba dostupná, dotkněte se volby [Stop] a potom začněte tisknout znovu od začátku.
4 Posunutím prstu doleva/doprava vyberte jinou fotografii k označení do objednávky tisku, nebo se dotkněte volby [a]. Nastavení objednávky tisku z indexového zobrazení 1 Otevřete indexové zobrazení [Fotky]. Ověřte si, že jste vybrali kartu g (paměťová karta). 2 Dotykem na [a] otevřete obrazovku pro výběr fotografie. 3 Dotykem označte jednotlivé fotografie, které chcete zahrnout do objednávky tisku. • Na vybraných fotografiích se zobrazí znaménko zaškrtnutí O.
Externí připojení V této kapitole naleznete vysvětlení, jak připojit videokameru k externímu zařízení, např. televizoru, videorekordéru nebo počítači. Zdířky na videokameře 1 Zdířka COMPONENT OUT * Přístup: Otevřete zadní kryt konektorů. Zdířka komponentního videa je určena pouze pro video. Pokud používáte připojení B, nezapomeňte zapojit zvuk přes zdířku AV OUT/X. 2 Zdířka USB Přístup: Otevřete boční kryt konektorů. 3 Zdířka HDMI OUT* Přístup: Otevřete boční kryt konektorů.
Schémata připojení Na následujících schématech připojení označuje levá strana konektory na videokameře a pravá strana (pouze jako ilustraci) příklad konektorů na připojovaném zařízení. Připojení A HDMI Typ: Digitální Kvalita: HD Pouze výstup Připojit na televizor HD (HDTV) se vstupní zdířkou HDMI.
Připojení B Komponentní video Typ: Analog Kvalita: HD Pouze výstup Připojit na televizor HD (HDTV) se vstupními zdířkami komponentního videa. Změnit následující nastavení na videokameře: - 6 8 [AV/Sluchátka] na [H AV] Červený Modrý Komponentní kabel CTC-100/S (dodaný) Zelený Bílý Stereofonní videokabel STV-250N (dodaný) Červený Připojení C Kompozitní video Typ: Analog Kvalita: SD Pouze výstup Připojit na standardní televizor nebo videorekordér se vstupní zdířkami audio/video.
Připojení c Kompozitní video (SCART) Ve všech směrech přesně stejné připojení C. Připojit na standardní televizor nebo videorekordér se vstupním konektorem SCART. Vyžaduje adaptér SCART (komerčně dostupný).
Přehrávání na televizoru Po připojení videokamery k televizoru se můžete s rodinou a přáteli společně těšit z vašich videonahrávek. Nejvyšší kvality dosáhnete, když budete přehrávat záznamy na televizoru HDTV připojeném přes některé z HD připojení. Provozní režimy: 1 Vypněte videokameru a televizor. 2 Připojte videokameru k televizoru. Podle části Schémata připojení (0 116) vyberte nejvhodnější připojení pro váš televizor. 3 Zapněte připojený televizor.
Uložení a sdílení nahrávek b Kopírování záznamů na paměťovou kartu Své nahrávky můžete kopírovat pouze jednou cestou: z vestavěné paměti na paměťovou kartu. Scény a fotografie budou zkopírovány z vámi vybraného indexového zobrazení do příslušného indexového zobrazení na paměťové kartě. Přečtěte si sekci DŮLEŽITÉ (0 122), než začnete kartu Eye-Fi používat. Kopírování scén Provozní režimy: 1 Otevřete indexové zobrazení se scénami, které chcete zkopírovat.
Kopírování jedné fotografie Provozní režimy: 1 V zobrazení jedné fotografie vyberte fotografii, kterou chcete zkopírovat. Ověřte si, že zobrazujete fotografie zaznamenané ve vestavěné paměti. (f se zobrazí vedle čísla fotografie.) 2 Dotykem na obrazovku zobrazíte ovládací tlačítka pro přehrávání. 3 Zkopírujte fotografii. [Upravit] 8 [Kopírovat (G)] 8 [i Pokračovat] 8 [Ano] 4 Posunutím prstu doleva/doprava vyberte další fotografii ke zkopírování nebo se dotkněte volby [a].
DŮLEŽITÉ • Pokud indikátor přístupu ACCESS svítí nebo bliká, dbejte dále uvedených upozornění. Pokud tak neučiníte, může dojít k trvalé ztrátě dat. - Neotevírejte kryt slotu paměťové karty. - Neodpojujte napájení nebo nevypínejte videokameru. - Neměňte provozní režim videokamery. • Při kopírování fotografií na kartu Eye-Fi budou fotografie automaticky načteny (odvedeny), pokud se nacházíte v dosahu konfigurované sítě. Vždy si ověřte, že používání karet Eye-Fi je v zemi/regionu, kde se nacházíte, povoleno.
Uložení fotografií Pomocí dodaného softwaru Photo Application můžete uložit fotografie do počítače a snadno je organizovat i editovat. Instalace Software nainstalujte před prvním připojením videokamery k počítači. Viz rovněž příslušné sekce v ‚Photo Application‘ návod k používání (soubor ve formátu r PDF). Nainstalujte modul Photo Application z dodaného Doplňkového disku k videokameře. r Viz Instalace programu Photo Application.
• Chcete-li používat obrazové soubory na počítači, nejdříve je zkopírujte. Používejte zkopírované soubory, originály si uložte. • Pokud indikátor přístupu ACCESS svítí nebo bliká, dbejte dále uvedených upozornění. Pokud tak neučiníte, může dojít k trvalé ztrátě dat. - Neotevírejte kryt slotu paměťové karty. - Neodpojujte kabel USB. - Nevypínejte videokameru nebo počítač. - Neměňte provozní režim videokamery.
Uložení filmů na disky HD (disky AVCHD/Blu-ray) Své videonahrávky můžete uložit ve formátu HD vytvořením disků AVCHD nebo Blu-ray v počítači za pomoci dodaného softwaru ImageMixer 3 SE. Instalace Viz ‚PIXELA Applications‘ Instalační příručka. Používání softwaru Viz ‚ImageMixer 3 SE Příručka k softwaru‘ (Soubor ve formátu PDF na CD-ROMu Transfer Utilities). Své nahrávky můžete ve standardu HD uložit dokonce i bez počítače, a to vytvořením disků AVCHD ve volitelné DVD vypalovačce DW-100.
Připojení k DVD vypalovačce DW-100 a tvorba disků AVCHD 1 Zapněte DVD vypalovačku. s Viz Vytváření disků DVD. 2 Videokameru připojte k DVD vypalovačce pomocí dodaného kabelu USB. • Připojení D. Viz Schémata připojení (0 118) a s Připojení. • Pokud se zobrazí obrazovka pro výběr typu zařízení, dotkněte se volby [Vypalovačka DVD]. • Po dokončení připojení se bude zobrazovat [Není disk]. 3 Do DVD vypalovačky vložte nový prázdný disk.
DŮLEŽITÉ • Disky AVCHD vytvořené volitelnou DVD vypalovačkou DW-100 nemohou obsahovat scény zaznamenané v režimu MXP. Použitím dodaného softwaru ImageMixer 3 SE uložíte takové scény. • Po dobu připojení videokamery k DVD vypalovačce neotevírejte kryt slotu paměťové karty a ani nevyjímejte paměťovou kartu. • Jestliže na videokameře svítí nebo bliká indikátor přístupu ACCESS, dbejte následujících upozornění. Pokud tak neučiníte, může dojít k trvalé ztrátě dat. - Neotevírejte kryt slotu paměťové karty.
Přehrávání disků AVCHD na DVD vypalovačce DW-100 Pomocí volitelné DVD vypalovačky DW-100 a videokamery můžete HD disky (AVCHD) přehrávat také na televizoru. Toto je velmi praktické, např. když chcete přehrávat disky na místech, kde není k dispozici DVD přehrávač kompatibilní s AVCHD. Provozní režimy: 1 Připojte videokameru k televizoru. Viz Schémata připojení (0 116). Vyberte připojení A nebo B umožňující přehrávání ve formátu HD. 2 Zapněte videokameru a nastavte ji do režimu .
• Po dobu připojení videokamery k DVD vypalovačce nejsou přístupné nabídky videokamery. • S výjimkou zrychleného přehrávání 60x rychlostí, je možné speciální režimy přehrávání (0 45) použít rovněž pro přehrávání disků. b Uložení filmů na disky SD (DVD) Videonahrávky HD můžete převést do formátu SD a uložit je na běžných discích DVD.
• Indexové zobrazení [Originál] nebo [Sním. obrazovk] → [Originál]: Chcete-li převést všechny scény zaznamenané v daném datu, zužte počet zobrazovaných scén pouze na scény zaznamenané v daném datu (0 51). 4 Dotykem na [a] otevřete obrazovku pro výběr scény. Jestliže převádíte scény z indexového zobrazení [Playlist] (včetně seznamu přehrávek se scénami Videomomentek), nemůžete je vybírat individuálně; převede se pouze celý seznam přehrávek. Přejděte přímo ke kroku 6.
POZNÁMKY • Při převodu scén v indexovém zobrazení [Playlist] nebo [Sním. obrazovk] → [Originál]/[Playlist]: - Scény jsou převedeny s vybranou podkladovou hudbou (0 85) namísto původního zvuku. • Při převodu scén v seznamu [Playlist]: - Všechny scény jsou sloučeny do jedné převáděné scény. - Pokud je převáděná scéna příliš veliká, bude rozdělena do více scén o velikosti 2 GB. - Seznam přehrávek nelze převést, pokud celková doba přehrávání seznamu překračuje 2 h a 30 min.
DŮLEŽITÉ • Po dobu připojení videokamery k počítači neotevírejte kryt slotu paměťové karty a ani nevyjímejte paměťovou kartu. • Pokud indikátor přístupu ACCESS svítí nebo bliká, dbejte dále uvedených upozornění. Pokud tak neučiníte, může dojít k trvalé ztrátě dat. - Neotevírejte kryt slotu paměťové karty. - Neodpojujte kabel USB. - Neodpojujte kompaktní napájecí adaptér ani nevypínejte videokameru nebo počítač.
Uložení fotografií na disky Photo DVD Ve volitelné DVD vypalovačce DW-100 můžete uložit své fotografie na disky Photo DVD. Na disk Photo DVD se uloží všechny vaše fotografie jako soubory JPG a také prezentace těchto fotografií s podkladovou hudbou, každá se zobrazuje přibl. 3 s (0 85). Tuto část pročítejte společně s příslušnými částmi návodu k použití k vypalovačka DW-100. Provozní režimy: 1 Videokameru napájejte pomocí kompaktního napájecího adaptéru. 2 Otevřete indexové zobrazení [Fotky].
Kopírování záznamů na externí videorekordér V HD Připojte videokameru k digitálnímu videorekordéru kompatibilnímu se standardem AVCHD, abyste vytvořili perfektní kopie vašich filmů ve formátu HD. Pokud je váš externí digitální videorekordér opatřen slotem paměťové karty SD, můžete ke kopírování filmů využít paměťovou kartu bez připojování videokamery. Podrobnosti se budou lišit v závislosti na použitém zařízení, proto si pročtěte také návod k používání digitálního videorekordéru.
POZNÁMKY • Doporučujeme videokameru napájet pomocí kompaktního napájecího adaptéru. b Načtení filmů na web za účelem sdílení videonahrávek Nahrávky ve formátu HD můžete převést do formátu SD za účelem jejich načtení na web a jejich sdílení. Pokud používáte kartu Eye-Fi, můžete po převodu videonahrávek do formátu SD odvést své filmy bezdrátově, přímo z videokamery. Viz domovská stránka karet Eye-Fi, kde naleznete nejnovější informace o kompatibilních webech.
4 Dotykem na [a] otevřete obrazovku pro výběr scény. Jestliže převádíte scény z indexového zobrazení [Playlist] (včetně seznamu přehrávek se scénami Videomomentek), nemůžete je vybírat individuálně; převede se pouze celý seznam přehrávek. Přejděte přímo ke kroku 6. 5 Dotkněte se jednotlivých scén, které chcete převést. • Na vybraných scénách se zobrazí znaménko zaškrtnutí O. Znovu se dotkněte vybrané scény, abyste odebrali značku zaškrtnutí.
Výběr bitové rychlosti Vyšší bitová rychlost povede k lepší videokvalitě u převáděných scén, nižší bitová rychlost zase zaručí menší velikosti souborů a rychlejší načítání. [5] 8 [Přen.rychl.(kvalita)] 8 Požadovaná volba 8 [f] 8 [f] Převod pouze části scény Místo kroků 4 a 5 výše uvedeného postupu označte dotykem scény, které chcete převést, a začněte je přehrávat. Přehrávání pozastavte v místě, kde má převod začít, a potom pokračujte krokem 6.
Připojení k počítači a načtení videonahrávek Pokud připojujete videokameru k počítači bezprostředně po převodu popsaném v předchozí části, začněte postup od kroku 3 níže. V opačném případě začněte úplně od začátku. 1 Videokameru napájejte pomocí kompaktního napájecího adaptéru. 2 Otevřete indexové zobrazení [Pro nahrání web] na paměťové kartě. [b] 8 g 8 [SD scény] 8 [Pro web (MPEG-2)] 3 Videokameru připojte na počítač pomocí dodaného kabelu USB. • Připojení D. Viz Schémata připojení (0 118).
Bezdrátové načtení videonahrávek Používáte-li kartu Eye-Fi, můžete filmy automaticky načíst z indexové obrazovky [Pro nahrání web] na web pro sdílení videonahrávek. K tomu budete potřebovat mít nejdříve nainstalován software dodaný s vaší kartou Eye-Fi a provedenu nezbytnou konfiguraci. Viz návod k používání karty Eye-Fi. Přečtěte si sekci DŮLEŽITÉ (0 139), než začnete kartu Eye-Fi používat. 1 Vložte kartu Eye-Fi do videokamery a ujistěte se, že je na paměťové kartě dostatek volného místa.
POZNÁMKY • V závislosti na objemu načítaných (odváděných dat) a kvalitě bezdrátové sítě můžete odvedení souborů s videonahrávkami určitou dobu trvat. Pokud je bezdrátové připojení příliš slabé, může dojít k nezdaru načtení a videosoubory budou registrovány jako nekompletně načtené. • Poznámka k úspoře energie: - Bezdrátová komunikace odčerpává větší množství energie z akumulátoru. Doporučujeme videokameru napájet pomocí kompaktního napájecího adaptéru.
Doplňkové informace V této kapitole jsou uvedeny rady pro řešení problémů, hlášení obrazovky, tipy pro manipulaci s videokamerou a její údržbu a další informace. Dodatek: Seznamy voleb nabídek Nedostupné položky nabídky jsou zobrazeny šedě. Podrobnosti, jak vybrat položky, viz Používání nabídek (0 28). Podrobnosti o každé funkci naleznete na odkazové straně. Volby nabídky bez odkazové strany jsou vysvětleny pod tabulkami. Podrtržené volby nabídky indikují výchozí hodnoty. Panel FUNC. Nabídka FUNC.
Ovládací tlačítko Volby nastavení/funkce 4 3 0 [S Blesk] [U Automat.], [V Redukce Červ. očí], [S Blesk Zap], [W Blesk Vyp] – z 102 [X Zaostření] [2] (ruční zaostřování): Zapnutí (x) nebo vypnutí (w), Dotknout se rámečku AF z z 70 [e Expozice] [y] (ruční nastavení expozice): Zapnutí (x) nebo vypnutí (w), Dotknout se rámečku AE z z 69 [ZOOM Zoom] Ovládací tlačítka zoomu, ovládání g z z 42 [P Limit AGC] [z Automat.], [y Ruční]: (0 – 24 dB) z – 70 [Režim měř.
Nabídky nastavení Panel [Upravit] - Režim 1: Původní scény s: Scény seznamu přehrávek (včetně seznamu přehrávek pouze ze scén Videomomentek) Z: Původní scény Videomomentek u: Scény SD na paměťové kartě (pouze b ) Ovládací tlačítko Cílové scény/funkce 1 s Z u 0 b [Kopírovat (PUg)] [Vybrané scény] z – z – [Všechny scény] z z z – [Tato scéna] (z obrazovky časové osy) z – z – b [Převod HDUSD (x DVD)] [Vybrané scény] z – z – [Všechny scény] z z z – [Tato scéna] (z obrazovky časov
Panel [Upravit] Ovládací tlačítko Režim Indexové zobrazení b [Kopírovat (PUg)] [Vybrané snímky], [Všechny snímky] Zobrazení jedné fotografie 0 z 121 [Odstranit] z 97 [Ochrana] z 109 z 113 z 108 [Příkazy k tisku] [Otáčení] 144 Doplňkové informace –
Nabídky nastavení 7 / 8 Nastavení kamery Položka nabídky 4 3 0 Volby nastavení [Digitální zoom] [B Vypnuto], [G 60x], [H 300x] z – – [Rychlost zoomu] [I Proměnná], [J Rychlost 3], [K Rychlost 2], [L Rychlost 1] z z 42 [AF režim] [R Okamžité AF], [S Normální AF] z z – [AF Lampa] [O Automat.], [B Vypnuto] – z 103 [Priorita zaostření] [U AiAF snímků], [W Snímek na střed], [B Vypnuto] – z – [Asist. zaostření] [A Zapnuto], [B Vypnuto] z z – [Rozpozn.
[Digitální zoom]: Určuje činnost digitálního zoomu. Barva indikátoru označuje zoom. • Je-li aktivován, videokamera na něj automaticky přepne, když provedete přiblížení za hranici rozsahu optického zoomu. • Při digitálním zoomu se obraz digitálně zpracovává, proto se s rostoucím přiblížením zhoršuje rozlišení obrazu.
[Asist. zaostření]: Je-li aktivována asistence ostření, obraz ve středu obrazovky se zvětší, což vám pomůže při ručním ostření (0 70). • Použití asistenta zaostření neovlivní vlastní nahrávky. Automaticky se zruší po uplynutí 4 sekund nebo se začátkem nahrávání. [Automat. delší čas]: Videokamera automaticky zvolí pomalé rychlosti závěrky pro dosažení světlejší scény na místech s nedostatečným osvětlením. • Minimální použití rychlosti závěrky: 1/25; 1/12, pokud je rychlost snímání nastavena na [D PF25].
[x Přímý směr]: Záznam monofonního audia s vysoce směrovým nastavením, které je nejcitlivější na zvuky přicházející zepředu přímo na videokameru/mikrofon. [Značky na displeji]: Můžete zobrazit mřížku nebo horizontální linku uprostřed obrazovky. Značky používejte jako referenci pro kontrolu správného zarámování objektu (vertikálně nebo horizontálně). • Použití značek nebude mít na záznamy žádný vliv. [Tlačítko POWERED IS]: Určuje provozní režim tlačítka POWERED IS.
Položka nabídky [Kvalita/velikost fotografie] 4 3 1 2 0 Volby nastavení [K 2304x1296], [L 2100x1575], [M 1600x1200], [N 640x480] – z – – 100 [E Superjemný], [F Jemný], [G Normální] [Fotosnímek z videa] [A Samostatná fotka], [B Plynulé focení] – – z – 92 [Kvalita snímku] [P Superjemný / 1920x1080], [Q Jemný / 1920x1080], [R Normální / 1920x1080] – – z – 92 [Info o paměti] [P] (vestavěná paměť), [g] (paměťová karta) z z z z – [x.v.
použito (celková doba nahrávání l a celkový počet fotografií k) a kolik paměti zůstává volné pro nahrávání. • Odhadované hodnoty o dostupné době nahrávání filmů a dostupného počtu fotografií jsou přibližné a vycházejí z aktuálně používaného režimu nahrávání a zvoleného nastavení kvality/velikosti fotografií. • Na informační obrazovce paměťové karty si můžete rovněž zkontrolovat její parametr Speed Class. • b Hodnota [Místa celkem] pro vestavěnou paměť indikuje skutečně použitelný prostor.
[Druh USB připojení]: Vyberte komunikační protokol použitý při připojení videokamery k externímu zařízení dodaným kabelem USB. [M Vypalovačka DVD]: Pro připojení výhradně na volitelnou DVD vypalovačku DW-100. [N PC/Tiskárna]: Pro USB připojení k počítači, tiskárně nebo podobnému perifernímu zařízení. [V Připoj a Nastav]: Pro výběr z obrazovky, která se zobrazí při připojení k externímu zařízení.
6 Nastavení systému Položka nabídky Volby nastavení 4 3 1 2 0 [Velikost písma] [A Velké], [B Malé] z z z z – [Výstupní ukazatel displeje] [A Zapnuto], [B Vypnuto] z z z z – [Jazyk a] [ ], [Dansk], [Deutsch], [ ], [English], [Español], [Français], [Italiano], [Magyar], [Melayu], [Nederlands], [Norsk], [Polski], [Português], [ ], [Suomi], [Svenska], [Türkçe], [ ], [ ], [ ], [ ], [ ], [ ], [ ], [ ], [ ] z z z z 32 [Jas LCD] k z z z z – [Tlumení LCD displeje] [A Zapnuto], [B Vypn
Položka nabídky b [Spustit f/g] 4 3 1 2 0 Volby nastavení z z z1 z 36 [S] (místní časové pásmo) nebo [V] (časové pásmo destinace): [Paříž], seznam světových časových pásem [U] (nastavení destinace) z z z z 32 [Datum/Čas]: – z z z z 31 [P Vestav. paměť], [g Paměť. karta] [Kompletní inicializace]: Zapnutí (x) nebo vypnutí (w) [Spustit g] [Časové pásmo/ Letní čas] [Datum/Čas] [Kompletní inicializace]: Zapnutí (x) nebo vypnutí (w) [Formát data]: [R.M.D], [M.D,R], [D.M.
[Velikost písma]: V tomto nastavení se mění velikost písma pro nabídky a jiné obrazovky. • Nastavíte-li velikost písma na [A Velký], může se stát, že se některé informace zobrazí ve zkrácené formě (pouze ikony atd.). Některé obrazovky budou zobrazeny s malou velikostí písma, nezávisle na nastavení. [Výstupní ukazatel displeje] • Při nastavení na [A Zapnuto] se budou informace videokamery zobrazovat také na obrazovce televizoru nebo monitoru připojeného k videokameře. [Jas LCD]: Nastavuje jas LCD obrazovky.
[Rychlý start (Standby)]: Vyberte, zda aktivovat funkci Rychlý start (0 43) při zavření LCD panelu v režimu nahrávání a časový interval, za který videokamera ukončí pohotovostní režim a automaticky se vypne. • Funkci Rychlý start můžete nastavit na [B Vypnuto], např. když je videokamera zafixována a vy chcete nahrávat video se zavřeným LCD panelem, abyste šetřili energii akumulátoru. [Začátek kalendář. týdne]: Vyberte den, jímž má začínat týden na obrazovce kalendáře (0 51).
[Demo režim]: Předváděcí režim (demo) představuje hlavní funkce a prvky videokamery. Začne automaticky, když je videokamera napájena z kompaktního napájecího adaptéru nebo ji ponecháte déle než 5 minut zapnutou bez vložení paměťové karty. • Chcete-li zrušit předváděcí režim po jeho začátku, stiskněte libovolné tlačítko nebo vypněte videokameru. [Resetovat vše]: Resetuje všechna nastavení videokamery na výchozí hodnoty. [Firmware]: Můžete zkontrolovat aktuální verzi mikroprogramového vybavení videokamery.
Dodatek: Zobrazení informací a ikony Záznam filmů (v režimu Duální záznam) 1 Režim Inteligentní AUTO (0 39) 2 Ovládací tlačítka zoomu na obrazovce (0 42) 3 Provozní režim (0 27) 4 V režimu pauzy nahrávání: Celkový počet scén 5 Operace s pamětí (0 161) 6 Zbývající doba provozu akumulátoru (0 161) 7 Zoom (0 42) 8 Režim nahrávání (0 55) 9 Ovládací tlačítko: Zapnutí/vypnutí nahrávání videa q Rámeček detekce tváře (0 62) A a Rámeček Dotknout a sledovat A (0 64) Doplňkové informace 157
Záznam filmů (v Ručním režimu y) s Ovládací tlačítko: Otevřete panel A FUNC.
Záznam fotografií (v Ručním režimu y) D Režim řízení (0 103) k l Režim měření světla (0 106) D q Ovládací tlačítko: Poslední použitá F funkce (v tomto případě [MENU]) a Samospoušť (0 76) F s Blesk (0 102) F d Bezdrátová komunikace Eye-Fi F (0 139) f Počet dostupných fotografií F g Na paměťové kartě b f Ve vestavěné paměti g Kvalita/velikost fotografie (0 100) F F Ovládací tlačítko: Přepnout na h záznam filmů (0 54) j Rámeček AF (0 146) F k Zaostření a blokování expozice F (0 38, 99) l Varování před roztře
Prohlížení fotografií Informační panel Exif f Ovládací tlačítko: Otevřít nabídky G nastavení (0 145) g Značka chráněné fotografie G (0 109) h Aktuální fotografie/Celkový počet G fotografií j Číslo fotografie (0 150) G k Histogram (0 108) G l Ovládací tlačítko: Přeskakování G fotografií (0 96) q Datum a čas záznamu H 160 Doplňkové informace a Ovládací tlačítko: Prezentace H (0 107) s Ovládací tlačítko: Otevřít editační H panel (0 144) d Ovládací tlačítko: Přepnout na H indexové zobrazení [Fotky] (0 95)
5 Operace s pamětí N Záznam, M Pauza nahrávání, A Přehrávání, C Pauza přehrávání, I Zrychlené přehrávání, J Zrychlené přehrávání zpět, G Pomalé přehrávání, H Pomalé přehrávání zpět, E Přehrávání po jednotlivých snímcích, F Zpětné přehrávání po jednotlivých snímcích. 6 Zbývající doba provozu akumulátoru • Ikona ukazuje hrubý odhad zbývající 100% 75% 50% 25% 0% kapacity jako procentuální podíl plného nabití akumulátoru. Vedle ikony se v minutách zobrazuje zůstatková doba nahrávání/přehrávání pro akumulátor.
Problém? Odstraňování problémů V případě problému s videokamerou postupujte podle dále uvedených pokynů pro jejich odstranění. Občas může mít příčina toho, co považujete za chybnou funkci videokamery, jednoduché řešení - než přejdete k podrobnějším problémům a řešením, projděte si nejdříve část v rámečku „KONTROLOVAT JAKO PRVNÍ“. Pokud problémy přetrvávají, obraťte se na servisní centrum Canon.
- Akumulátor je poškozen. Vyměňte napájecí akumulátor. - Videokamera nemůže komunikovat s nasazeným akumulátorem. Takové akumulátory nelze dobíjet touto videokamerou. Z kompaktního napájecího adaptéru je něco slyšet. - Pokud je kompaktní napájecí adaptér zapojen do sítě, vydává slabý zvuk. Nejedná se o chybnou funkci. Akumulátor se vybije extrémně rychle i při normálních teplotách. - Akumulátor může být u konce své životnosti. Kupte nový akumulátor. Záznam Stisknutí g nespustí nahrávání.
Po dlouhodobém používání se videokamera může zahřát na vysokou teplotu. - Videokamera se může při dlouhodobém používání zahřát. Nejedná se o chybnou funkci. Pokud se videokamera zahřívá neobvykle nebo se zahřeje za krátkou chvíli, může to indikovat problém s videokamerou. Obraťte se na servisní centrum Canon. Přehrávání Nelze přidávat scény do seznamu přehrávek. - Seznam přehrávek může obsahovat maximálně 999 scén.
- Hudební stopy se nebudou přehrávat správně, pokud došlo během přenosu hudebních souborů na paměťovou kartu připojenou k počítači k přerušení spojení. Hudební stopy smažte a přeneste hudební soubory znovu. - Přenosová rychlost použité paměťové karty je příliš nízká. Použijte doporučenou paměťovou kartu (0 33). Nelze rozdělit scény - Scény nelze rozdělit, pokud byly zaznamenány nebo editovány jiným zařízením a potom přeneseny na paměťovou kartu připojenou k počítači. - Paměť je plná.
Červený indikátor ON/OFF (CHG) bliká velmi pomalu (jedno bliknutí v intervalu 2 sekund ). - Teplota akumulátoru je mimo rozsah pro nabíjení. Pokud je teplota akumulátoru pod 0 °C, zahřejte jej. Je-li nad 40 °C, nechejte akumulátor před dalším nabíjením vychladnout. - Akumulátor nabíjejte v rozmezí teplot 0 °C až 40 °C. - Napájecí akumulátor je poškozen. Použijte jiný napájecí akumulátor. Na obrazovce se zobrazí o. - Spínač LOCK na kartě Eye-Fi je nastaven do polohy zabraňující nechtěnému smazání.
Zvuk je zkreslen nebo je zaznamenán slabě. - Záznamy pořízené na velmi hlučných místech (např. ohňostroje nebo koncerty) mohou mít zkreslený zvuk nebo nemusí být zvuk zaznamenán ve skutečné hlasitosti. Aktivujte zeslabovač mikrofonu (0 147) nebo nastavte záznamovou úroveň zvuku ručně (0 77). Obraz je zobrazován správně, ale ve vestavěném reproduktoru není zvuk. - Hlasitost reproduktoru je vypnuta. Nastavte hlasitost. - Pokud je k videokameře připojen stereofonní videokabel STV-250N, odpojte jej.
Připojení k externím zařízením Na televizní obrazovce je videošum. - Používáte-li videokameru v místnosti, kde se nachází televizor, zachovávejte dostatečnou vzdálenost mezi kompaktním napájecím adaptérem a napájecím a anténním kabelem televizoru. Přehrávání na videokameře je v pořádku, na televizoru není ale nic vidět. - Videovstup na televizoru není ve videozdířce, do níž připojujete videokameru. Vyberte správný videovstup. Z televizoru nevychází zvuk.
Po připojení videokamery k tiskárně se na obrazovce se stále zobrazuje hlášení [Čekejte, prosím…] - Odpojte kabel USB a po chvíli obnovte připojení. Fotografie nejsou správně vytištěny - Nemusíte být schopni správně vytisknout na tiskárně kompatibilní s PictBridge takové fotografie, jejichž názvy souborů byly změněny nebo které byly zaznamenány, vytvořeny, editovány nebo změněny na jiném zařízení a potom přeneseny na paměťovou kartu připojenou k počítači.
Disky AVCHD nesmí mít scény MXP - Disky AVCHD vytvořené volitelnou DVD vypalovačkou DW-100 nemohou obsahovat scény zaznamenané v režimu MXP. K vytvoření disku vyberte pouze scény zaznamenané v jiných režimech nahrávání (0 125). Inicializovat pouze pomocí kamery - Došlo k problému se systémem souborů, který brání přístupu k vybrané paměti. Paměť inicializujte touto videokamerou (0 36). Je třeba obnovit soubory z paměťové karty.
Některé scény se nepodařilo přidat do playlistu. - Scény nemusíte být schopni přidávat do seznamu přehrávek, pokud byly zaznamenány jiným zařízením a potom přeneseny na paměťovou kartu připojenou k počítači. - Seznam přehrávek může obsahovat maximálně 999 scén. Jsou-li v seznamu přehrávek scény zaznamenané v režimu MXP nebo FXP, může být maximální počet scén v seznamu přehrávek menší než 999. Odstraňte některé scény ze seznamu přehrávek (0 90). Některé scény se nepodařilo smazat.
Nelze přehrát - Problém s pamětí. Pokud se toto hlášení zobrazuje často bez zjevné příčiny, obraťte se na servisní centrum Canon. b Nelze přehrát Nelze načíst vestavěnou paměť - Problém s vestavěnou pamětí. Uložte si své záznamy (0 122) a inicializujte vestavěnou paměť pomocí volby [Kompletní inicializace] (0 36). Pokud problém přetrvává, obraťte se na servisní centrum Canon. Nelze přehrát Zkontrolujte paměťovou kartu - Problém s paměťovou kartou.
Neodpojujte USB kabel nebo napájecí zdroj před bezpečným ukončením propojení s počítačem Připojte kompaktní napájecí adaptér. - Když se videokamera v režimu připojí k počítači dodaným kabelem USB, nelze ji obsluhovat. Odpojení kabelu USB nebo přerušení napájení v době, kdy je zobrazováno toto hlášení, může vést k trvalé ztrátě nahrávek ve videokameře. Před použitím videokamery ukončete připojení k počítači pomocí funkce bezpečného odebrání hardwaru a odpojte kabel USB.
Příliš mnoho snímků. Odpojte kabel USB - Odpojte kabel USB. Zkuste pomocí čtečky karet snížit počet fotografií na paměťové kartě pod 2 500 (tiskárny, počítače Windows) nebo 1 000 (počítače Macintosh). - Pokud se dialogový rámeček zobrazil na monitoru počítače, zavřete jej. Odpojte kabel USB a po chvíli obnovte připojení.
Tuto funkci můžete použít změnou režimu kamery z 5 na y - Stiskli jste tlačítko, jež nelze použít v režimu . Nastavením přepínače režimů na y přepněte videokameru do režimu flexibilního nahrávání. Úloha je v průběhu. Neodpojujte zdroj napájení. - Videokamera aktualizuje paměť. Počkejte do skončení operace. Do té doby neodpojujte kompaktní napájecí adaptér ani nevyjímejte akumulátor. Ve scéně nebyly zjištěny žádné tváře - Videokamera nedetekovala žádné tváře v zobrazené scéně.
Hlášení související s volitelnou DVD vypalovačkou DW100 Pokud se zobrazí chybové hlášení v době, kdy je videokamera připojena k volitelné DVD vypalovačce DW-100, postupujte podle následující části a také podle návodu k používání DVD vypalovačky. Chyba při načítání dat - Zkontrolujte, zda nedošlo nedopatřením k rozpojení kabelu USB. Disk nelze načíst. Zkontrolujte disk. - Toto hlášení se může v režimu nahrávání disku zobrazit, když je vložen komerčně dostupný DVD disk (DVD disk s filmy, softwarem atd.
Žádné scény - Nejsou žádné scény k přidání na disk. Hlášení související s přímým tiskem Absorbér inkoustu plný - Dotykem na [Pokračovat] obnovíte tisk. Obraťte se na servisní centrum Canon (viz seznam, který jste obdrželi s tiskárnou), kde vám pomohou s výměnou absorbéru inkoustu. Chyba datového přenosu - Zrušte tisk, odpojte kabel USB a vypněte tiskárnu. Po chvíli tiskárnu opět zapněte a znovu připojte kabel USB. - Pokusili jste se tisknout z paměťové karty, která obsahuje velké množství fotografií.
Chybí inkoust - Není vložena inkoustová kazeta nebo je prázdná. Vyměňte inkoustovou kazetu. Chybí papír - Papír není vložen správně nebo není vložen žádný papír. Kryt tiskárny je otevřený - Zavřete řádně kryt tiskárny. Nízká hladina inkoustu - Brzy bude nutné vyměnit inkoustovou kazetu. Dotykem na [Pokračovat] tisk restartujte. Tiskací hlava není nainstalována - Tisková hlava není v tiskárně nainstalována nebo je porouchaná. Tiskárna se používá - Tiskárna se používá. Zkontrolujte stav tiskárny.
Co dělat a co nedělat Upozornění k obsluze Videokamera: Dbejte v zájmu zajištění maximální výkonnosti dále uvedených upozornění. • Své nahrávky si pravidelně ukládejte. Nezapomeňte si pravidelně přenést nahrávky na externí zařízení, např. počítač nebo videorekordér (0 120) a uložit je. Tím ochráníte důležité nahrávky pro případ poškození paměti a vytvoříte v paměti volné místo. Společnost Společnost Canon není jakkoli odpovědná za ztrátu dat. • Nikdy nenoste videokameru za LCD panel.
• Chcete-li nasadit videokameru na 5,5 mm stativ, dbejte na to, aby byl upevňovací šroub stativu kratší než 5,5 mm. Jiné stativy mohou videokameru poškodit. • Při nahrávání filmů se snažte zachovat klidný, stabilní záběr.Nadměrné pohyby s videokamerou při nahrávání a přílišné používání rychlého zoomu a sledování pohybujících se objektů (panning) může způsobit, že natočené scény budou prudké a trhané. V mimořádných případech může přehrávání takto zaznamenaných scén vyvolat nevolnost z pohybu.
Zbývající doba provozu akumulátoru Pokud není zobrazovaná zbývající doba akumulátoru správná, plně nabijte akumulátor. Nicméně doba nemusí být zobrazována správně, pokud je plně nabit akumulátor používán trvale ve vysokých teplotách nebo je ponechán nepoužívaný dlouhou dobu. Rovněž nemusí být zobrazován správný zbývající čas, v závislosti na životnosti akumulátoru. Indikovanou dobu berte pouze jako orientační hodnotu.
• Na paměťových karta SD (Secure Digital) je spínač, který umožňuje chránit kartu před nechtěným smazáním obsahu na ní uloženém. Chcete-li paměťovou kartu chránit, přepněte spínač do polohy LOCK. Spínač LOCK Vestavěná dobíjitelná lithiová baterie Videokamera má vestavěnou dobíjitelnou lithiovou baterii pro uchování data/času a dalších nastavení. Vestavěná lithiová baterie se dobíjí během používání videokamery.
Likvidace Když odstraňujete filmy nebo inicializujete paměť, změní se pouze alokační tabulka. Vlastní uložená data se nijak fyzicky neodstraňují. Při likvidaci videokamery nebo paměťové karty dbejte náležité opatrnosti, např. kartu fyzicky poškoďte, abyste tak zabránili úniku soukromých dat. Rozhodnete-li se dát videokameru nebo paměťovou kartu jiné osobě, inicializujte vestavěnou paměť (pouze b) nebo paměťovou kartu pomocí volby [Kompletní inicializace] (0 36).
Údržba/Další Čištění Tělo videokamery • K čištění vlastní videokamery použijte měkkou suchou látku. Nikdy videokameru nečistěte látkou napuštěnou čisticí chemikálií, ani nepoužívejte žádná organická rozpouštědla (těkavé látky). Objektiv a senzor okamžitého AF • Pokud je objektiv nebo senzor okamžitého AF znečištěn, nemusí automatické zaostřování pracovat správně. • Odstraňte veškerý prach nebo nečistotu pomocí optického štětce bez použití aerosolu. • Objektiv opatrně otřete měkkou čistou látkou.
• Vyjměte paměťovou kartu a akumulátor. Potom videokameru vložte do uzavíratelného plastového sáčku a nechte ji před vyjmutím postupně se přizpůsobit teplotní změně. Při rozpoznání kondenzace Videokamera se automaticky vypne. Přesný čas, za jak dlouho se odpaří kapičky vody, se bude lišit podle místa a klimatických podmínek. Obecným pravidlem je vyčkat před dalším používáním videokamery 2 hodiny.
Obecné informace Příslušenství (Dostupnost komponent nemusí být ve všech oblastech stejná.) Disky AVCHD/ Photo DVD Čtečka/ zapisovačka karet Tiskárny kompatibilní s D PictBridge Počítač TV/HDTV VCR/DVD rekordér Adaptér SCART Volitelné příslušenství, které není uvedeno níže, je podrobněji popsáno na následujících stranách.
POZNÁMKY • Příslušenství kompatibilní se zdokonalenou paticí pro příslušenství nelze na této videokameře používat. Hledejte na videopříslušenství logo Mini ADVANCED SHOE, abyste ověřili jeho kompatibilitu se zdokonalenou minipaticí. Volitelné příslušenství Doporučujeme používat originální příslušenství Canon. Tento produkt je konstruován tak, aby dosahoval excelentní výkonnosti s originálními příslušenstvími Canon.
Doby nabíjení Doby nabíjení uvedené v následující tabulce jsou přibližné a mohou se lišit v závislosti na podmínkách nabíjení a prvním nabití napájecího akumulátoru.
Používání paměťové karty Režim nahrávání Napájecí akumulátor Doba využitelnosti BP-808 BP-809 Záznam (typický)* 65 min Přehrávání 165 min 165 min 170 min 170 min 170 min Záznam (max.) 205 min 210 min 215 min 215 min 215 min Záznam (max.) BP-819 BP-827 MXP FXP XP+ SP LP 100 min 105 min 105 min 105 min 105 min 65 min 65 min 70 min 70 min Záznam (typický)* 135 min 135 min 135 min 135 min 135 min Přehrávání 330 min 330 min 340 min 340 min 345 min Záznam (max.
A Sada filtrů FS-H37U q Tato sada filtrů se skládá ze šedého ND filtru a z ochranného MC filtru pro obtížné světelné podmínky. A Měkká transportní brašna a SC-2000 Tato brašna chrání videokameru při přenášení a poskytuje spoustu prostoru a kapes pro videokameru i její příslušenství. A Prostorový mikrofon SM-V1 s Uplatněním 5.1kanálového prostorového zvuku doplníte své filmy o pocit, že jste uprostřed dění.
A Záblesková videolampa VFL-2 g Umožňuje nahrávat fotografie a filmy v noci nebo za nedostatečného osvětlení. Nasazuje se do zdokonalené minipatice videokamery a nevyžaduje žádné kabely. A Adaptér dálkového ovládání h RA-V1 Po nasazení tohoto adaptéru do zdokonalené minipatice můžete používat volitelný dálkový ovladač zoomu ZR-2000 nebo ZR-1000, které jsou vhodné při práci s videokamerou na stativu.
Specifikace LEGRIA HF M36/ LEGRIA HF M306 Systém • Záznamový systém Filmy: AVCHD Videokomprese: MPEG-4 AVC/H.264; Komprese audia: Dolby Digital 2 k; Dolby Digital 5.1 k* Fotografie: DCF (Design rule for Camera File system), kompatibilní s Exif* verze 2.2 a kompresí obrazu DPOF: JPEG (Superjemný, Jemný, Normální) * Pouze při používání volitelného prostorového mikrofonu SM-V1. * Tato videokamera podporuje standard Exif 2.2 (rovněž označován jako „Exif Print“).
• Objektiv f=4,1-61,5 mm, F/1,8-3,2, 15x optický zoom Ekvivalent 35 mm filmu Filmy: Režim IS [Dynamický]: Další režimy IS: Fotografie: 39,5 – 711 mm 39,5 – 592,5 mm 39,5 – 592,5 mm • Konfigurace objektivu: 11 členů v 9 skupinách (1 oboustranný asférický člen) • Systém AF Automatické zaostřování (TTL + externí senzor vzdálenosti při nastavení na [Okamžité AF]) nebo ruční zaostřování • Průměr filtru: 37 mm • Nejkratší vzdálenost zaostření 1 m; 1 cm při nastavení na širokoúhlý záběr • Vyvážení bílé Automat
Napájení/další • Napájení (jmenovité) 7,4 V ss (napájecí akumulátor), 8,4 V ss (kompaktní napájecí adaptér) • Příkon: 3,3 W (režim SP, AF zapnuto, normální jas LCD) • Provozní teplota: 0 – 40 °C • Rozměry [Š x V x H] (bez přídržného řemenu): 68 x 60 x 123 mm • Hmotnost (pouze tělo videokamery): 320 g • Při nastavení programu nahrávání na [Pod vodou] nebo [Na hladině] - Následující funkce nejsou k dispozici: minivideolampa, blesk, detekce tváře (dostupné pouze pro volbu [Na hladině]), Okamžité AF, automatic
Poznámka k hudebním souborům Specifikace hudebních souborů kompatibilních s videokamerou: Kódování audia: Lineární PCM Vzorkování audia: 48 kHz, 16 bitů, 2 kanály Minimální délka: 1 sekunda Přípona souboru: WAV Hudební data jsou ukládána do paměti v dále uvedené struktuře složek. b Ve vestavěné paměti: CANON MY_MUSIC MUSIC_01.WAV až MUSIC_99.WAV Na paměťové kartě: CANON PRIVATE MY_MUSIC MUSIC_01.WAV až MUSIC_99.WAV Hmotnost a rozměry jsou přibližné. Za omyly a nepřesnosti se nepřebírá žádná odpovědnost.
Rejstřík E A Asistent zaostření . . . . . . . . . . . . 147 Automatická korekce protisvětla . .70 Automatická pomalá závěrka . . . . 147 Automatické posouvání expozice .103 Automatické zaostřování (AF) Okamžité AF/Normální AF . . . 146 Rámeček AF (9bodové AiAF/ Středový bod) . . . . . . . . . . 146 Av (program nahrávání) . . . . . . . . .66 Editační panel . . . . . . . . . . . . 28, 143 Externí mikrofon . . . . . . . . . . . . . . 80 F Flexibilní nahrávání . . . . . . . . . . . . 27 H HDMI-CEC . . . . .
N Na hladině (program nahrávání) . . . 58 Nabídky nastavení . . . . . . . . . 29, 145 Načtení filmů na web za účelem sdílení videonahrávek* . . . . . . . 135 Napájecí akumulátor Indikátor zůstatkové kapacity akumulátoru . . . . . . . . . . . 161 Informace o akumulátoru . . . . . . . 155, 161 Nabíjení . . . . . . . . . . . . . . . . . 19 Noční scéna (program nahrávání) . . 57 O Objednávka tisku . . . . . . . . . . . . . 113 Obrazové efekty . . . . . . . . . . . . . . 73 Ochrana fotografií . . . . . . . . .
T Tisk fotografií . . . . . . . . . . . . . . . 111 Tlumená LCD obrazovka . . . . . . . 154 Tóny . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .154 Tv (program nahrávání) . . . . . . . . .66 U Údržba . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 184 Uložení záznamů . . . . . . . . . . . . . 120 Použití externích videorekordérů . . . . . . . . . . 134 Přenos do počítače . . . . . . . .122 Tvorba disků . . . . . . . .125, 129 Úspora energie . . . . . . . . . . . . . . .41 V Velikost fotografie . . . . . . . . .
Canon Europa N.V. P.O. Box 2262, 1180 EG Amstelveen, The Netherlands Canon Austria GmbH Oberlaaer Straße 233 A-1100 Wien Canon Helpdesk: Tel: 0810 0810 09 (zum Ortstarif) www.canon.at Canon Luxembourg SA Rue des joncs, 21 L-1818 Howald Tel: (352) 48 47 961 www.canon.lu Canon Nederland N.V. Bovenkerkerweg 59-61 1185 XB Amstelveen Helpdesk: 0900-202 2915 (0,13 €/min) www.canon.nl Canon Belgium N.V. / S.A. Berkenlaan 3 1831 Diegem (Machelen) Tel: (02)-7220411 Fax: (02)-7213274 www.canon.