CEL-SW8SA2R1 Canon XF Utility Windows Ver. 3.
EN English Obsah 3 Úvod 3 Informácie o module Canon XF Utility 3 Symboly v tomto návode 5 Používanie softvéru XF Utility 5 Spustenie softvéru XF Utility 5 Ukončenie softvéru XF Utility Správa videoklipov Kopírovanie videoklipov Premiestňovanie videoklipov Odstraňovanie videoklipov Opätovné zapisovanie videoklipov na záznamové médiá 24 Exportovanie súborov MXF do priečinka 26 Prehrávanie videoklipov a ovládanie prehrávania 6 Prehľad hlavného okna 6 6 6 6 7 7 7 Nástrojová lišta zálohovania
Úvod Informácie o module Canon XF Utility Softvér Canon XF Utility ponúka rôzne možnosti na správu a prehrávanie videoklipov zaznamenaných pomocou kamier a videokamier od spoločnosti Canon kompatibilných so súbormi MXF. Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete so softvérom Canon XF Utility robiť. Kontrola a prehrávanie videoklipov Zobrazte zoznam videoklipov uložených na záznamovom médiu alebo v počítači, prehľadávajte zoznam a prehrávajte videoklipy.
• Softvér zaznamenáva interné operácie vrátane informácií o celých cestách k používaným videoklipom v súbore denníka uloženom na pevnom disku. Zaznamenané informácie sa použijú iba na účely poskytnutia technickej podpory v prípade problému so softvérom. • Vaša kamera nemusí podporovať všetky možnosti a funkcie opísané v tejto príručke.
Používanie softvéru XF Utility Spustenie softvéru XF Utility Dvakrát kliknite na ikonu odkazu na softvér XF Utility na pracovnej ploche. Po chvíli sa zobrazí hlavné okno aplikácie. Dvakrát kliknite • Súčasne nemožno otvoriť niekoľko inštancií softvéru XF Utility. • Ak v systéme Windows zmeníte veľkosť zobrazovaného písma z predvolenej veľkosti 100%, niektorý text a tlačidlá v hlavnom okne alebo dialógových oknách sa nemusia zobraziť správne.
Prehľad hlavného okna Nástrojová lišta zálohovania Panel médií Panel videoklipov Panel s ukážkou Strom priečinkov Panel s metaúdajmi Stavový riadok • Veľkosť oddeľovačov medzi panelmi môžete potiahnutím myšou zmeniť podľa svojich požiadaviek. Taktiež môžete dvojitým kliknutím na oddeľovače zatvoriť nepotrebné panely alebo ich neskôr otvoriť znova. Nástrojová lišta zálohovania Pomocou týchto tlačidiel môžete manuálne zálohovať záznamové médiá (0 10).
Panel s ukážkou Na tomto paneli môžete používať tlačidlá prehrávania na prehrávanie vybratých videoklipov (0 26) a ovládať rôzne aspekty prehrávania, ako je výber zvukových kanálov, použitie a zobrazenie tabuľky LUT alebo prehrávanie obrazu so 100 % veľkosťou. Taktiež môžete zachytiť snímky z videa, uložiť ich ako obrazové súbory (0 31) a pridať značky záberu do videoklipu (0 38). Panel s metaúdajmi Tento panel zobrazuje metaúdaje zaznamenané s videoklipom vybratým na paneli klipov (0 35).
Pripojenie a používanie médií Používanie záznamového média pripojeného k počítaču Po dokončení zaznamenávania videoklipov pomocou kamery na záznamové médium môžete použiť počítač na načítanie videoklipov, prístup k nim a ukladanie videoklipov, ktoré kamera obsahuje. Načítanie záznamových médií pomocou počítača V závislosti od typu záznamového média, ktoré chcete používať, pripojte komerčne dostupnú čítačku kariet kompatibilnú so záznamovými médiami, ktoré ste použili na zaznamenanie videoklipov.
2. Zapnite kameru a nastavte ju do režimu MEDIA. • Najprv vložte do kamery záznamové médium obsahujúce videoklipy, ktoré chcete skontrolovať. 3. Spustite modul XF Utility. 4. Pripojte kameru k počítaču káblom USB. • Použite voliteľný kábel USB IFC-400PCU alebo podobný kábel mini-B USB. • Záznamové médiá vložené do kamery sa zobrazia v strome priečinkov a na paneli médií ako A alebo B.
• V nasledujúcich prípadoch nebudete môcť zapisovať údaje priamo na záznamové médiá v kamere. - Ak nie je pripojená kamera napájaná pomocou sieťového adaptéra (alebo kompaktného sieťového adaptéra). - Keď používate kameru, ktorej terminál USB slúži len na výstup, ako je uvedené v technických údajoch kamery. V takýchto prípadoch nie sú nasledujúce médiá ani operácie s videoklipmi dostupné v prípade videoklipov uložených na záznamových médiách vložených v kamere.
Zmena nastavení zálohovania 1. Kliknite na položky Tools/Nástroje > User Configuration/Užívateľská konfigurácia. • Zobrazí sa dialógové okno User Configuration/Užívateľská konfigurácia. 2. Vyberte položku Folders Used for Backup/Priečinky používané na zálohovanie. • Môžete sa rozhodnúť zálohovať iba do jedného priečinka alebo do dvoch priečinkov. 3. Zadajte možnosť Folder for Backup Files/Priečinok na zálohované súbory. • V závislosti od výberu v kroku č.
Importovanie vybratých videoklipov Spomedzi videoklipov uložených na záznamovom médiu môžete vybrať, ktoré videoklipy chcete importovať do počítača. V takom prípade budete musieť vopred vytvoriť virtuálne médium v lokálnom priečinku počítača, do ktorého chcete uložiť videoklipy*. * Nie je to potrebné pri importovaní už existujúceho virtuálneho média alebo priečinka. Potiahnite do virtuálneho média (vytvoreného predtým) 쐃 Vyberte požadované videoklipy 1.
Automatické zálohovanie Aplikáciu XF Utility môžete nakonfigurovať, aby sa všetky videoklipy uložené na záznamovom médiu zálohovali automaticky v priečinku v počítači vždy, keď softvér zistí pripojenie záznamového média k počítaču. Môžete dokonca určiť druhý priečinok automatického zálohovania, aby sa automaticky ukladali dve záložné kópie záznamov. Vyberte jeden alebo dva priečinky Zadajte cieľové priečinky Nastavenia automatického zálohovania 1.
Správa virtuálnych médií Virtuálne médiá sú jednoducho lokálne priečinky v počítači, v ktorých môžete ukladať a organizovať videoklipy. Pomocou tlačidiel na paneli nástrojov virtuálnych médií môžete vytvoriť, nastaviť, vymazať alebo odstrániť virtuálne médium alebo zmeniť poradie, v akom sa zobrazia na paneli médií. Taktiež v prípade potreby môžete zmeniť názov virtuálneho média.
3. Ak chcete vybrať priečinok, kam sa uloží virtuálne médium, kliknite na položku Browse/ Prehľadávať a vyberte položku Folder for Virtual Media/Priečinok pre virtuálne médium. 4. V rozbaľovacej ponuke vyberte položku Type of Virtual Media/Typ virtuálneho média. • Vyberte položku 59.94 Hz (NTSC)/59,94 Hz (NTSC) pre videoklipy s obrazovým kmitočtom 59,94P, 59,94i, 29,97P alebo 23,98P, položku 50.00 Hz (PAL)/50,00 Hz (PAL) pre videoklipy s obrazovým kmitočtom 50,00P, 50,00i alebo 25,00P alebo položku 24.
Odstránenie virtuálneho média Virtuálne médiá a všetky videoklipy, ktoré obsahujú, dokonca aj videoklipy označené značkou j môžete jednoducho odstraňovať. 1. Na paneli médií vyberte virtuálne médium, ktoré chcete odstrániť. 2. Kliknite na položky File/Súbor > Delete Virtual Media/Odstrániť virtuálne médium.
Zmena názvu virtuálneho média Názvy virtuálnych médií môžete meniť, aby ste napríklad dali záložným priečinkom opisnejší názov. 1. Na paneli médií vyberte virtuálne médium, ktorého názov chcete zmeniť. 2. Kliknite na položky File/Súbor > Rename Virtual Media/Zmeniť názov virtuálneho média. • Otvorí sa dialógové okno Rename Virtual Media/Zmeniť názov virtuálneho média.
Kontrola a správa videoklipov Prezeranie videoklipov na paneli klipov Keď na paneli médií vyberiete záznamové médium, virtuálne médium alebo priečinok v strome priečinkov, na paneli klipov sa zobrazí zoznam všetkých videoklipov na príslušnom záznamovom médiu alebo priečinku. Keď vyberiete niekoľko médií (len na paneli médií), v oblasti videoklipov sa zobrazia všetky videoklipy, ktoré obsahujú.
Ikony zobrazené na miniatúrach Keď vyberiete režim zobrazenia používajúci miniatúry, na miniatúre sa môžu zobraziť nasledujúce ikony, aby vám poskytli ďalšie informácie o videoklipe. 쐃 Štafetový záznam/ikona prerušenia videoklipu () Zobrazuje sa pre videoklipy, ktoré boli rozdelené a zaznamenávanie potom pokračovalo ako nový videoklip (kvôli funkcii štafetového záznamu alebo menej často kvôli tomu, že videoklip dosiahol maximálny nepretržitý čas zaznamenávania).
Výber stĺpcov zobrazených v zobrazení podrobných informácií Môžete prispôsobiť zobrazené informácie v zobrazení podrobných informácií pridaním alebo odstránením stĺpcov a zmenou poradia, v akom sa zobrazujú. Rýchly výber Vyberte polia, ktoré sa majú zobraziť 1. Kliknite na položky View/Zobraziť > Customize Columns/Prispôsobiť stĺpce. 2. Vyberte polia, ktoré chcete zobraziť v zobrazení podrobných informácií.
3. Zadajte alebo vyberte kritérium vyhľadávania (Keyword/Kľúčové slovo). Parameter Kritérium Clip Name/Názov klipu, Clip Title/ Titul videoklipu, Creator/Autor, Location/Miesto, Description/Opis Zadajte textový reťazec, ktorý sa má vyhľadať. Vyhľadávanie rozlišuje veľké a malé písmená (a ≠ A). Recording Date/Time/Dátum a čas záznamu Vyberte možnosť Today/Dnes, One Week/Jeden týždeň (v priebehu jedného týždňa) alebo One Month/Jeden mesiac (v priebehu jedného mesiaca).
3. Kliknite na položky View/Zobraziť > Show Relay Clips/Ukázať štafetové videoklipy. • Na paneli klipov sa zobrazia len videoklipy, ktoré sú súčasťou rovnakej série štafetového záznamu (alebo rovnako dlhého trvalého záznamu) ako vybratý videoklip. • Môžete tiež kliknúť pravým tlačidlom myši na videoklip s ikonou štafetového záznamu a v kontextovej ponuke, ktorá sa otvorí, vybrať položku Show Relay Clips/Ukázať štafetové videoklipy. 4.
Odstraňovanie videoklipov Videoklipy, ktoré nechcete uchovať, môžete odstrániť. Pomocou softvéru XF Utility môžete odstrániť videoklipy dokonca aj vtedy, keď sú označené značkou j. 1. Na paneli videoklipov vyberte videoklipy, ktoré chcete odstrániť. • Pomocou kombinácie klávesu Shift + kliknutia alebo Ctrl + kliknutia vyberte niekoľko videoklipov alebo kliknite na položky Edit/Upraviť > Select All/Vybrať všetko a vyberte všetky videoklipy. 2. Stlačte kláves Delete a kliknite na tlačidlo OK.
Exportovanie súborov MXF do priečinka Súbory MXF (stream)* vašich videoklipov (okrem videoklipov XF-AVC) môžete exportovať a uložiť v lokálnom priečinku v počítači. Po exportovaní klipov vo formáte súborov MXF môžete zlúčiť viacero videoklipov, premenovať súbory MXF (stream) a zmeniť vlastnosti zvukového výstupu videoklipov. Tieto súbory môžete upravovať s akýmkoľvek nelineárnym editačným softvérom (NLE), ktorý podporuje súbory MXF od spoločnosti Canon.
6. Ak ste v kroku 3 vybrali jednu z možností zlúčenia, môžete zmeniť spôsob exportovania zvuku v nasledujúcom kroku. Inak prejdite na krok 8. 7. V príslušných rozbaľovacích ponukách vyberte položky Number of Audio Channels/ Počet zvukových kanálov a Audio Bit Depth/Bitová hĺbka zvuku. • Keď nastavíte položku Number of Audio Channels/Počet zvukových kanálov na hodnotu 4 ch/4 k. alebo 8 ch/8 k.
Prehrávanie videoklipov a ovládanie prehrávania Prehrávanie videoklipov Môžete prehrať videoklip aktuálne vybratý na paneli videoklipov. 1. Na paneli klipov vyberte videoklip, ktorý chcete prehrať. • V oblasti zobrazenia videa sa zobrazí prvá snímka videoklipu. 2. Kliknite na tlačidlo A (Play/Prehrať) alebo dvakrát kliknite na videoklip v oblasti videoklipov, aby sa spustilo prehrávanie. • Počas prehrávania videoklipu sa bude posúvať poloha posúvača pozície prehrávania a meniť zobrazenie časového kódu.
Nastavenie hlasitosti, výber výstupných kanálov a kontrola hlasitosti zvuku Kliknite na tlačidlo výberu zvukového kanála (CH1 – CH4) a vyberte, či sa výstup zvukového kanála má vysielať pomocou ľavého kanála (L), pravého kanála (R) alebo či sa nemá vysielať vôbec (OFF). Počas prehrávania presúvajte posúvač hlasitosti a upravte hlasitosť prehrávania. Kliknutím na ikonu môžete dočasne stlmiť zvuk ( ).
* Používajte klávesovú skratku č. 1, keď je miestom zadávania vstupu posúvač pozície prehrávania na paneli s ukážkou. Používajte klávesovú skratku č. 2, keď je miestom zadávania vstupu strom priečinkov, panel médií, panel klipov alebo posúvač pozície prehrávania na paneli s ukážkou.
Zmena pomeru horizontálneho roztiahnutia na prehrávanie Pri prehrávaní videoklipu zaznamenaného s anamorfickým objektívom pripojeným k fotoaparátu môžete rozšíriť (roztiahnuť) horizontálny pomer 1,3-násobne alebo 2-násobne kliknutím na tlačidlo x1.0 a výberom požadovaného pomeru. Zmena spôsobu zobrazenia videa Pomocou tlačidla 100 % (100% view/100 % zobrazenie) môžete zmeniť, ako sa video zobrazuje v oblasti zobrazenia videa.
• V niektorých prípadoch skutočná snímka použitá pre snímku miniatúry môže byť posunutá až o 0,5 sekundy v porovnaní s vybratou snímkou.
Zachytávanie statických snímok Zachytávanie statických snímok z videoklipov XF-AVC Taktiež môžete zachytiť jednu alebo viacero snímok z videoklipu XF-AVC a uložiť ich ako obrazové súbory. V dialógovom okne User Configuration/Užívateľská konfigurácia môžete zmeniť rôzne nastavenia funkcie zachytenia statických snímok. Tlačidlo Frame grab/Zachytenie snímky 1. Kliknutím na ikonu vyberte možnosť zachytenia snímky. • Ikona na tlačidle zachytenia snímky sa zmení v závislosti od vybratej možnosti. 2.
Zmena nastavení zachytenia snímky Typ súboru a nastavenia cieľového priečinka 1. Kliknite na položky Tools/Nástroje > User Configuration/Užívateľská konfigurácia. • Zobrazí sa dialógové okno User Configuration/Užívateľská konfigurácia. 2. Vyberte kartu Frame Grab 1/Zachytenie snímky 1. 3. Pre položku File Type/Typ súboru vyberte možnosť JPEG alebo TIFF. 4. Ak ste vybrali možnosť JPEG, môžete posunutím posúvača Image quality/Kvalita snímky doľava alebo doprava upraviť kvalitu snímky.
Nastavenia názvu súboru 1. Vyberte kartu Frame Grab 2/Zachytenie snímky 2. 2. Vyberte, či chcete premenovať súbory. • Ak chcete určiť názov súboru pre obrazové súbory zachytených snímok, značkou zaškrtnutia označte políčko Rename Files/Premenovať súbory a zadajte požadovaný názov súboru do textového poľa. • Ak políčko nezačiarknete, ako názov súboru sa použije názov klipu. 3. Vyberte, či sa má k názvu súboru pridať počítadlo činnosti.
• V prípade videoklipov s obrazovým kmitočtom 59,94p alebo 50,00p sa časový kód posunie o 1 snímku pre každé 2 snímky (pretože páry po sebe idúcich snímok majú rovnakú hodnotu časového kódu). Keď sa časový kód pridá k názvu súboru, k prvej snímke v páre sa pridá číslo _0 a k druhej číslo _1. • Ak sa počas prehrávania aplikuje tabuľka LUT, snímky uložené ako obrazové súbory zobrazia snímku s aplikovanými nastaveniami LUT.
Zobrazenie a úprava metaúdajov Zobrazenie metaúdajov zaznamenaných s videoklipom Panel metaúdajov zobrazuje ďalšie informácie (metaúdaje) zaznamenané s videoklipom vybratým na paneli klipov. Informácie, ktoré sa zobrazia, môžete vybrať z týchto možností. Clip Properties/ Vlastnosti videoklipu Zobrazuje všeobecné informácie o videoklipe vrátane dátumu a času záznamu, trvanie videoklipu, nastavenia použité počas záznamu (rozlíšenie, dátový tok videa atď.), profil používateľskej poznámky a mnohé ďalšie.
Úprava metaúdajov Pomocou softvéru XF Utility môžete upravovať profil používateľskej poznámky a iné metaúdaje súvisiace s videoklipmi a odstrániť súbory užívateľského nastavenia obrazu vložené do videoklipov. Úprava metaúdajov súvisiacich s videoklipom Hoci polia metaúdajov slúžia iba na informačné účely a nemožno ich zmeniť, upravovať môžete niektoré polia metaúdajov súvisiace s videoklipom, napríklad polia používateľskej poznámky. 1.
Úprava polí používateľskej poznámky 쐃 Vyberte položku Clip Title/Titul videoklipu, Creator/Autor, Location/Miesto alebo Description/Opis a dvakrát kliknite na jej aktuálnu hodnotu. • Otvorí sa dialógové okno Edit User Memo/Upraviť používateľskú poznámku. 쐇 Podľa potreby upravte jednotlivé polia a kliknite na tlačidlo OK. • Do poľa s opisom môžete zadať až 1 000 znakov a maximálne 100 znakov do ostatných 3 polí. • Ak chcete, môžete niektoré polia nechať prázdne.
Značky úprav Keď videoklip obsahuje značky záberu alebo značky udalosti, tieto značky sa zobrazia na paneli s ukážkou pod alebo nad posúvačom pozície prehrávania. Značka záberu Značky záberu možno pridávať ľubovoľne v ktoromkoľvek bode videoklipu. V závislosti od použitej kamery môže videoklip obsahovať dva typy značiek záberu: Mark 1/ Značka 1 a Mark 2/Značka 2. Ikona je vždy rovnaká bez ohľadu na typ značky záberu.
Kontrola značiek Na paneli metaúdajov kliknite na kartu Mark List/Zoznam značiek, aby sa zobrazil zoznam všetkých značiek záberu a udalosti vo videoklipe. Prechod na označenú pozíciu Vyberte v zozname značiek značku záberu alebo udalosti, ktorú chcete skontrolovať, a kliknite na tlačidlo Jump/Prejsť. Posúvač pozície prehrávania prejde na vybratú značku a označená snímka sa zobrazí v oblasti zobrazenia videa.
Spravovanie profilov Užívateľská poznámka Profily Užívateľská poznámka obsahujú užitočné identifikačné informácie, ako je názov videoklipu, autor, miesto zaznamenania a krátky popis. Vopred vytvorte profily Užívateľská poznámka pomocou softvéru XF a uložte ich na kartu SD. Neskôr môžete načítať súbor Užívateľská poznámka z karty SD do kamery a použiť ho na zaznamenávanie.
• Na jednu kartu SD možno uložiť až 100 súborov Užívateľská poznámka. Úprava profilu Užívateľská poznámka Súbor Užívateľská poznámka, ktorý bol predtým uložený na kartu SD alebo v lokálnom priečinku, možno načítať, aby sa mohli upraviť informácie, ktoré obsahuje. 1. Pripojte k počítaču komerčne dostupnú čítačku kariet a vložte do nej kartu SD obsahujúcu súbor Užívateľská poznámka, ktorý chcete upraviť. 2. Kliknite na položky File/Súbor > Manage User Memo Profiles/Spravovať profily Užívateľská poznámka.
Odstránenie profilu Užívateľská poznámka Pomocou softvéru XF môžete odstrániť súbory Užívateľská poznámka uložené na karte SD. 1. Pripojte k počítaču komerčne dostupnú čítačku kariet a vložte do nej kartu SD obsahujúcu súbor Užívateľská poznámka, ktorý chcete odstrániť. 2. Kliknite na položky File/Súbor > Manage User Memo Profiles/Spravovať profily Užívateľská poznámka. • Otvorí sa dialógové okno Manage User Memo Profiles/Spravovať profily Užívateľská poznámka. 3.
Referencie a všeobecné informácie Ponuky a klávesové skratky Za tabuľkou s hlavnými príkazmi panela s ponukami sa nachádzajú príkazy, ktoré sa zobrazujú v kontextových ponukách, ktoré sa otvoria, keď kliknete pravým tlačidlom myši na niektoré ikony. Panel s ponukami Ponuka Podponuka Klávesová skratka Funkcia 0 File/Súbor Create Folder/Vytvoriť priečinok — Vytvorí nový priečinok. Rename Folder/ Premenovať priečinok — Premenuje priečinok. Delete Folder/Odstrániť priečinok — Odstráni priečinok.
Ponuka Podponuka Klávesová skratka Funkcia 0 View/Zobraziť Large Thumbnails/Veľké miniatúry Q Mení režim zobrazenia panela videoklipov na veľké miniatúry. Small Thumbnails/Malé miniatúry W Mení režim zobrazenia panela videoklipov na malé miniatúry. Detailed Information/ Podrobné informácie R Mení režim zobrazenia panela videoklipov na tabuľkové podrobné zobrazenie.
Kontextová ponuka na paneli médií a v ponuke Media Menu/Ponuka média Klávesová skratka Ponuka Backup Media/Zálohovať médium — Funkcia Skopíruje všetky videoklipy na záznamovom médiu na virtuálne médium v lokálnom priečinku v počítači. 10 8 Eject/Vysunúť — Odoberie záznamové médium z panela médií. Create Virtual Media/ Vytvoriť virtuálne médium G Vytvorí virtuálne médium. Delete Virtual Media/ Odstrániť virtuálne médium H Odstráni virtuálne médium a všetky videoklipy, ktoré obsahuje.
Odstraňovanie problémov pri chybových hláseniach Nasleduje čiastočný zoznam chybových hlásení v abecednom poradí. Cannot add a Shot Mark to this frame./K tejto snímke nemožno pridať značku záberu. • K prvej snímke videoklipu nemožno pridať značku záberu. Kliknutím na tlačidlo (Next Frame/Nasledujúca snímka) prejdite dopredu o niekoľko snímok a pokúste sa znova pridať značku záberu. • Značky záberu nemožno pridať na prvú ani druhú snímku videoklipu zaznamenaného pomocou kompresie Long GOP.
Cannot detect the virtual media. (The path of the virtual media is *****) The virtual media may be used by connecting the external storage that contains the virtual media. OK to delete the virtual media?/ Nemožno rozpoznať virtuálne médium. (Cesta k virtuálnemu médiu je *****) Virtuálne médium možno používať pripojením externého úložného zariadenia, ktoré obsahuje virtuálne médium.
Clip not exported: Source clip is corrupted or could not be accessed./ Videoklip sa neexportoval: Zdrojový videoklip je poškodený alebo k nemu nemožno pristupovať. • Súbor s informáciami videoklipu alebo súbor prúdu údajov je zničený alebo poškodený. Použite záložnú kópiu videoklipu, ak ju máte. Clip properties could not be updated./Vlastnosti videoklipu nemožno aktualizovať. • Skontrolujte médium, ktoré obsahuje vybraté videoklipy.
The clips cannot be saved in this media. Incompatible system frequency./ Videoklipy nemožno uložiť na toto médium. Nekompatibilná systémová frekvencia. • Systémová frekvencia vybratých videoklipov sa nezhoduje s vybratým typom virtuálneho média.
Ochranné známky • Microsoft a Windows sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Microsoft Corporation v Spojených štátoch amerických a iných krajinách. • Ostatné názvy a produkty vyššie neuvedené môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Ak chcete získať podporu pre tento softvér, obráťte sa na servisné stredisko Canon. Informácie v tomto návode sú platné k novembru 2016. Zmena údajov vyhradená bez predchádzajúceho upozornenia.